reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - AndrejH

Stran: 1 [2] 3 4 ... 69
16
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 12. 04. 2020, 14:00:54 »
zajímavé, uživatel DXser na digi rozhlas dal ten samý odkaz na foto Petra Hály z roku 2013. Jste borci. Já tam chodím tak často, že ty změny vůbec nevnímám. Vylovil jsem fotku z února 2016, tuším že tam je již o nějaký talíř méně.

17
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 11. 04. 2020, 22:06:48 »
slipped through your fingers...

18
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 10. 04. 2020, 21:00:37 »
četl jsem, že v UK podpalují 5G vysílače páč způsobují coronu...bohužel to již vypuklo i u nás, pohotově jsem tu událost dnes zachytil na fotografii...

19
tranďák uvnitř auta, D1-D46-D35-D1-I/48 (směr Brno - Ostrava).

Mux 7D ČRa Ostrava 200 W se poprvé chytl na I/48 asi 10 km před Novým Jičínem (40 km vzduchem k vysílači); na konci města jel více méně pravidelně, u města Příbor již atakoval full house.

Mux Teleko DAB1, 7B Lysá Hora, 11C Zlín a 12B Olomouc: zdá se, že Teleko vzalo rozum do hrsti, s malými výkony má trasu Brno - Ostrava zmáklou, v některých úsecích jedou všechny kanály, v jiných přebírají štafetu.

Opakuji, to všechno tranďák uvnitř auta tj. zabudované DAB rejdiou s vnější anténou musí blahem chrochtat lépe a lépe.

DAB ČRo nekomentuji, tam je to vyřešené.

20
tak snad, mají to na svém facebooku tak by to neměl být Apríl; Rádio Proglas hned hodím na předvolbu, při jízdě směr Ostrava se mi na FM již stalo, že tam ze všeho dostupného hráli nejlépe...

Jinak jsem překvapivě zjistil, že na poli za obcí 320 m.n.m. jede 11C Teleko DAB1 Zlín 500W hodně sebevědomě. Barevný Silvoš šlehá k půlce kotle, reinkaroval jsem i Tesco, 6 dílků. V tomto úseku se již chytával 11C CityMux Wien II, Zlín ho přeřve. V bodě 300 m dále jsem se točil na místě kolem své osy a tranďák přepínal Zlín - Vídeň. Šťastné to chvíle :)

21
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 28. 03. 2020, 17:05:59 »
just my 5 cents

taky jsem chtěl upozornit na ten Sonnwendstein, je vysoko a do brniska má terénně nabito.

Kdysi jsem sem dal impulzní odezvy SFN 5D zpracované QIRXem tak jak mi lezou z antény doma (znova v příloze). Byl jsem překvapený hodnotou Jauerlingu, nechápal jsem jak se to sem pod horizontem a přes hradbu paneláků dostane v takové síle. Není ale podstatné co je u mně, u Omara to může být jinak. U mně ovšem Sonnwendstein dává impuls jenom o ždibec menší než Kahlenberg.

Cílová rovinka na mé anténě:

Kahlenberg: 0 us
DC Tower: cca 12 us
Liesing: cca 50 us
Jauerling: cca 110 us
Sonnwendstein: cca 240 us

Sonnwendstein je na hraně ochranného pásma (246 us). Pokud se přijímač chytne na něj tak je to v pytli, čtecí okno pro Fouriera začíná 246 us po impulsu, tj. všechny předešlé signály by byly mimo a hučely do interference mezi symboly.

Ovšem pokud u Omara je dobrý příjem Jauerlingu a přijímač se chytne na jeho impuls tak je to taky v pytli, pak je mimo Kahlenberg a DC Tower (Liesing je slabý ten do toho snad nekecá).

Měření profi měřákem by dle mně až tak moc nepřineslo, jenom by zpřesnilo výsledky QIRXu. Úvahy co dělá přijímač by byly stejné. Zpracování synchronizačního kanálu si každý "výrobce" dělá po svém a je to tajné snad pod trestem smrti.

Obecně akademicky jsou 3 strategie, kterým impulsem časovat načítání vysílaného rámce: první impuls nad referenční úrovní, první nejsilnější impuls nebo časové těžiště impulsů.

Můj SilverCrest bakeliťák (tj. ne ten s barevným displejem) je jediný co má se SFN 5D problém (ostatních 5 kousků nemá). Protože předpokládám, že uvnitř je hard i soft od Frontiera, a ten má algoritmus synchronizace všude stejný, že problém bude "šumítko" bakeliťák - bůh ví co vstupní díl provede se signálem a hard i soft jsou v tom pak nevinně.

Omar má tuner myslím nějakého Japonce, tam problém se šumem nepředpokládám, ale oni můžou mít své řešení synchronizace a to hold tu SFN nedá. Divné ale je, že po přepnutí na 11C se pak chytne - to házím flintu do žita.

22
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 27. 03. 2020, 22:00:21 »
vím, před pár lety mi kamoš skočil na vtip, že v DABu chytám přes sporadiku Arabáče ;)

ja mám silný smysl pro srandu, ale tato sporadika...no ...

abych nebyl total off-topic, z povinnosti uvedu - na základě pozorování půl nebo rok, že 5D Rakušák total stabil, v průměru 3/4 kotlu na rádiu; 11C Vídeňák stabil, někdy v létě při těch tropech se tuším občas šprajcoval, ale celkově ok


23
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 26. 03. 2020, 20:39:15 »
to na EWF nemusí, oni na 11C mají již dlouho arabskou stanici Sout Al Khaleej

24
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 23. 03. 2020, 22:42:39 »
Rakušáci aktivovali na lokálním vídeňském muxu 11C nouzové hlášení EWF ke koronaviru. Tváří se to jako další stanice. Na displeji jedou textové informace a ve zvukové stopě jede monofonní hlášení v němčině, kterému samozřejmě nerozumím. Prý je to provázané i s informačními tabulemi po městě, které toto vysílání přebírají.   

EWF (Emergency Warning Funcionality) na 11C CityMux Wien II rozšířeno:

EWF COV BS HR (chorvatsky)
EWF COVID19 DT (německy)
EWF COVID19 EN (anglicky)
EWF COVID19 RO (asi rumunsky)
EWF COVID19 TR (turecky)

25
Analogový rozhlas / Re:Společný blok Hitrádií
« kdy: 06. 03. 2020, 22:00:11 »
.... Kde si byl? V jeskyni?

Těch rádií je mnoho, vč. zahraničních, to nestíhám sledovat...

lkjhgfdsa: nechápu proč PíčDžejovi něco vysvětluješ, jakoby bys se tomu assholovi omlouval...

26
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 23. 02. 2020, 22:53:25 »
Omare, máš sloní paměť, je to pomalu 3,5 roku, samému mi to trvalo málem hodinu dohledat  kde jsem o tom psal...protože jsem autor toho příspěvku nemusím žádat o povolení k citaci části věty, kterou je potřeba zopakovat:" já debil si nevzal foťák..."


https://forum.digizone.lupa.cz/index.php?topic=4843.msg82225#msg82225

27
Digitální rozhlas / Re:Příjem DAB v letadle
« kdy: 11. 02. 2020, 22:23:26 »
život je vážná věc a končí tragicky  ;)

28
Digitální rozhlas / Re:Příjem DAB v letadle
« kdy: 09. 02. 2020, 22:11:36 »
posledni poznamka

pokud jde o cistotu vlakna z urciteho Davidem preferovaneho hlediska, podivejme se na cistotu ostatnich vlaken...tak se muze smazat mozna 3/4 fora

pokud jde o letadlo

kdyby nekdo kdo leta treba jednou mesicne o tom vzdy referoval prijatelnym zpusobem tak drzim hubu; protoze litam jednou za cas a byla tu jenom jedna zkusenost Omara, ktery vlakno mimochodem zalozil a nikdo se nepridal, tak jsem sem neco placnul.

Letadlo neni srovnatelne prostredi s pohodlim kresla domaciho PC ani casoveho prostoru na kopecku v terenu; ok, to ze mam ztazenou zadnici aby letadlo doletelo neni argument; ale argument JE ze letadlo uleti za 10 minut cca 120 km. Kdyz se budu hrabat v seznamu 100 stanic co tam tedy je anebo kdyz budu klikat kanal po kanalu tak za 10 minut nestiham a jsem o 120 km dal kde jsou predesle vysilace v p.r.d.e.l.i a jsou zde dalsi a dalsi muxy;  vysledek je, ze jsem se rozhodl ze to nema cenu a zapisu si pocty naladenych stanic.

A v neposledni rade: vnimam to jako hru, zajimavost nebo srandu nebo at si to nazve kdo chce jak chce, jak ten teleskop za malym okenkem dopravniho letadla interpretuje ty DAB tabulky prezentovane na internetu.

Pokud porad spatne: hod kamenem kdo jsi bez viny.

29
Digitální rozhlas / Re:Příjem DAB v letadle
« kdy: 08. 02. 2020, 19:09:59 »
to mne Davide pobavilo, to jsem jako mnel rict pilotovi nad kanalem ze tady je to zajimave aby na chvili zastavil? Taky nesouhlasim s definici  "honice poctu stanic", tedy v letadle. Zde je receno jenom toto: do kabiny letadla pronikne DAB signal a v v nekterych castich Evropy to naladilo vice stanic v jinych mene. Nad kanalem nejvice protoze to bralo UK, Francii, Belgii, Holandsko a asi i Nemeco. Nic vic nic min.

30
Digitální rozhlas / Re:Příjem DAB v letadle
« kdy: 08. 02. 2020, 13:23:50 »
v letadle nejsou rekordy ale nahoda letove trasy vs. vysilace a jejich muxy. Je zajimave, ze se to pres male okenko vubec zachyti. Na poslouchani neni cas, ani jsem nekrokoval kompletni seznam stanic, to by bakelitak asi neprezil. i kdyz jsem baterie samozrejme nabil desil jsem se abych je vevymlatil. Mel jsem stesti ze po par krokovani jsem narazil v nazvu stanice nebo muxu na neco charakteristicke a vedel jsem, ze to je Belgie, Holandsko nebo Francie, jestli i neco dalsiho nevim. Prekrokuji to az po zpatecni ceste a i kdyz se shodne kanaly premazou treba tam neco zustane.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 69

reklama