Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - AndrejH

Stran: 1 [2] 3 4 ... 73
16
Kdyby mě před 25 lety napadlo, že to k něčemu bude, tak jsem si to zkopíroval...  Rozkaz zněl jasně, nahrát všechny stanice na jižní Moravě... 

ta historie je hezká, tomu rozumím, to nadšení z big bangu. Nerozumím úvahám Jaroslava Honzíka, tomu snad jenom vzkázat: když nemáš vlastní mozek tak ti ho vymyje i tvůj ustrašený pot, na to nepotřebuješ tzv. babiše.

Ale: jaké jsou parametry tvého podpisu DAB LP345 made by Xmux?

17
Analogový rozhlas / Re:Jarné výberové konanie 2021
« kdy: 05. 03. 2021, 21:35:53 »
na ja, babiš nebabiš, již si viděl "crystal clear" politika? :)

18
Analogový rozhlas / Re:Jarné výberové konanie 2021
« kdy: 04. 03. 2021, 18:27:58 »
zapomněls hochu detail, o co jako go - výběrové řízení na nového premiéra? :)

19
dal jsem jenom 6 z 10; již jsem přivázán na pranýři, na wikipedii čtu, že lidi mého osudu na pranýři "byli odevzdáni na pospas kolemjdoucímu davu, který je mohl hanobit, pliváním, urážkami, posměchem a někdy i ranami". Tož poslužte si :)

20
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 13. 02. 2021, 21:06:19 »
tož to my zde na Jižní Moravě víme, akorát pokud jak píšou až 1.5. to je bratru 2,5 měsíce, to je v dnešní netrpělivé době - co nové a kdy? - jak čekání na Godota :)

21
Digitální rozhlas / Re:dab+ na slovensku
« kdy: 02. 01. 2021, 23:10:49 »
dobrý podnět k zamyšlení.

bingo, díky za zprávu, tuším že první aktivní přístup k DAB v bývalém Rakousku-Uhersku.

Nechytejme za slůvka, samozřejmě možná jenom akademický přístup - kdo ví jak to dopadne - ale každá snaha se cení. A přesně takhle to dělají angláni - i když mně s tím brexitem nebetyčně na.rali. K jejich plánům na "small scale dab" což je řešeno i v odkazu SK jako lokální multipexy, zveřejnili dotazník a jakákoliv dotčená stran k tomu zaslala vyjádření. Regulátor Ofcome okomentoval/přijal/nepřijal připomínky jak to udělal " Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb".

Peníze až na prvním místě. V bývalém Rakousku-Uhersku to lze kromě dnešního Rakouska pochopit; ČR i Slovensko velikostí rozhlasového trhu jsou na tom špatně a pnutí analog - digitál má v genech; abstrahujeme od zájmových skupin, které vyfasovaly FM kmitočty s pokrytím státu a konkurence je to poslední co by chtěly na svém dvorku vidět. Faktem ale je, že simulcast je finanční problém a babo raď jak to vyřešit. Maďarsko to zapíchlo, důvody ze známých i neznámých důvodů nebudu komentovat.

Proč je to jinde jinak: Norsko, Švýcarsko, Německo nebo UK. Jenom mé intuitivní vnímání.

Norsko: sociální důvody. Kromě toho, že ekonomicky na to mají (produkují a exportují ropu), chtěli dodat osamoceným osadám roztroušených po fjordech a jinde výběr stanic, každou na FM by tam nedotáhli. Celostátní FM vypnuto, v DAB státní rozhlas i soukromý sektor.

Švýcarsko: jasná věc, soužití tří jazykových skupin ( nebo čtyř když počítáme i rétorománštinu), byl se tam učit i sám velký Lenin, jak do prčic to ty různé jazyky dokážou spolu v míru nažívati :) Dle mně jasný socio motor DABu, s penězi si asi věděli rady. FM vypnou 2022 (státní) a 2023 (soukromé).

Německo: asi klasika, pragmatický - sociální a tržní přístup - finančně je to nezruinuje.

UK: jak jsem zmínil, s brexitem mně na.rali, ale v DABu se s tím tržně nepárou, státní instituce tomu jdou vstříc. A žádný kecy neperspektivnosti - vždyť je tu internet a bude 5G - howno, v UK je levné web připojení, ale významný podíl konzumentů chce prostě rádio, a nehraje v tom roli věk, na to mají solidní průzkumy, žádné kecy o důchodcích jak žvástají trollové na našich fórech.

Rakousko: těžký případ, tedy z hlediska postoje státu (ORF), nebudu to komentovat, ale líbila se mi poznámka jednoho uživatele na rakouském fóru " pan XY (má poznámka: nebudu jmenovat, je to ředitel ORF) hraje s 5G poker a prohraje". Soukromé stanice se s DAB statečně perou, jsou v celostátním i regionálním vídeňském muxu, mimochodem u mně top poslechovost právě z Vídně.

Asi by to mělo patřit do vlákna "Budoucnost rozhlasové digitalizace", ovšem podnět k zamyšlení vznikl zde - vlákno má smůlu :)

22
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 28. 12. 2020, 20:19:07 »
nevím proč, ale k magickým bych přidal i Babí Lom, autor foto je Mirek R. (zkopčeno z mapy.cz, vlastní fotku nemám).

23
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 25. 12. 2020, 17:25:42 »
konečně mlha migrovala na Čomolungmu, dokonce slunce přes mraky

Rakvičky muxu24 na Hádech, pohledy přibližně z východu (jako Omar a Tomixis), jihu a západu.

Z jihu by to šlo bez lesa zoomováním z vetší vzdálenosti (tam jsem dnes nebyl), ze západu by se musel vykácet les.

24
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 23. 12. 2020, 18:11:34 »
na ja, Pálava na pozadí, to je taková stálice, která vždy potěší oko, vidím ji x krát v roce když jdu s fenkou na "pole za obcí", tam ji doplňují další stálice, Ždánický les, Chřiby; když jsou podmínky vidím z Brna i první kopečky v Rakousku.

25
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 22. 12. 2020, 19:02:41 »
váš diskus proud mně inspiroval juknout na katastr toho pozemku, kde jsou ty rakvičky vysílače a kde je na plotě cedule "Vstup zakázán, objekt Policie ČR" (nebo něco tak nějak).

Takže oplocený pozemek je parcela 693/9 - vlastnické právo Mendelova univerzita v Brně

Uvnitř parcela 693/10, což je budova hostující technologii pro vysílací stožár - vlastnické právo Česká republika

Další parcela uvnitř 693/14 vypadá jako samotný stožár, ovšem vlastnické právo opět Mendelova univerzita v Brně

Pak je tam uvnitř parcela 693/11, na leteckém snímku vidím nějakou chatrč, byť jsem šel kolem mnohokrát, nikdy jsem si to nevšiml, asi nic významné, opět vlastnické právo Mendelova univerzita v Brně

David: kolem vodárny chodím s fenkou na volno (uvazuji ji až u hlavní silnice), tak příště bacha abys nás nepochroumal :)

Až vyjde slunce vyfotím to, ale zde to nepostnu, protože mně někdo z vás předběhne :) V neděli to byla síla, Hády vypadaly jako by byly na Čomolungma, foto v příloze.

26
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 18. 12. 2020, 19:30:02 »
to je ten oplocený objekt Policie ČR; v poho, sejmu to až bude lepší počasí; ale vítězství ti neberu, sejmuls to jako první :)

27
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 05. 12. 2020, 17:29:40 »
je to možné, asi máš na jih lepší výhled než já; je to stabilní, já bych ten příští 1kW nepotřeboval, uvidí se komu kde to pomůže

28
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 04. 12. 2020, 23:28:42 »
David: ty nové antény byť s výkonem 400W (proti předešlé yagině 200W) mi "zhoršily" příjem, uvozovky protože jen akademicky, jsem blízko i když bez přímé viditelnosti; skáče mi stupnice lehce nad půlkou s chybovostí do 10, před tím to bylo stabilní i na 3/4 stupnice s chybou tuším 0.

Stejně to musí na jih omezovat, nemám měřáky a nemůžu to prokázat, ale při inverzích šlo Teleko 8A do problémů a jsem přesvědčen, že rušily rakouské 8A vysílače a samo že to platí i obráceně, proto jsem se divil, že ČTÚ dalo Teleku divokou kartu na 1kW...

29
Analogový rozhlas / Re:Rušičky Slobodnej Európy
« kdy: 03. 12. 2020, 22:49:50 »
Přišel k němu v opuštěném vysílacím komplexu, pásků tam bylo více rozházených po zemi v prachu....

hezky, jak z nějakého filmu...

30
Bla, bla, bla chcípáčku. Jen se vykecej, když tě v reálném světě nikdo nebere vážně a max. má soucit kvůli tvé mentální retardaci :D

Máš pravdu scheisetlere, sociálka mi kvůli retardaci navýšila příspěvek, kdo ti o tom řekl? To ale není důležité, podstatné je, že si hovado a hovadem zůstaneš.
Hlavně ti měl pan doktor na psychiatrii navýšit pravidelnou dávku medikamentů, protože tvůj zdravotní stav vskutku není uspokojivý :D

zdravím tě hovado scheisetlere, dal jsem konzultaci se známým psychiatrem (poskytl jsem mu naši komunikaci) a prohlásil, že skutečně jsi hovado. Ke tvé cti slouží fakt, že na stb školeních jsi byl pozorný žáček a víš jak v diskuzi pokračovat...tak se těším na další výstup z tabulky, kterou tam máš nalajnovanou

Stran: 1 [2] 3 4 ... 73