Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - AndrejH

Stran: [1]
1
Odkladiště / Transatlantický příjem
« kdy: 01. 04. 2019, 18:22:02 »
Dnes byly mimořádné příjmové podmínky. Mé Tesco rádio na obyčejný prut zachytilo transatlantický HD signál. Protože přijímač Tesco není vybaven dekodérem pro HD příjem, příjem byl bez reprodukce a na displeji se jenom zobrazovala zpráva "HD radio signal, decoder not available".

Podobné podmínky bývají v průměru jednou za rok, náhoda chtěla, že i loni to vyšlo zrovna na 1. apríla.

Omlouvám se za opožděné sdělení, ale od rána jsem nemohl odtrhnout oči z displeje a byl tím jeho sdělením doslova paralyzován.

2
Digitální rozhlas / DAB+ přijímač Tesco DR1403G
« kdy: 30. 12. 2015, 21:22:15 »
Vážení Tescaři! jsme v dobrém klubu, co v dobrém, jsme ve výborném klubu!

Jsem se zastyděl, že jsem našeptával uživateli Pamětník aby strhl tu nálepku plácnutou přes - jak jsem se domníval - a jak se mi potvrdilo - přes ten klíčový šváb abychom věděli s kým pak máme tu čest. A tak jsem Tesco dělo rozdělal, nálepku sundal a na švábu se chvástal Frontier Silicon (UK), přední výrobce DAB chipů.

Chip: V rádiu je osazen model Kino 3, který je schopen přijímat i internetový stream. Tento chip, dle propagačního popisu výrobce " je nejnovější generací integrovaných systémů na chipu, který poskytuje optimalizované řešení pro WorldDMB Profile 1 (nevím co to je) DAB, DAB+, DMB-A a FM-RDS přijímače vysílání.

Jeho novější bratříček chip Kino 4,  se chlubí o polovinu menší spotřebou; jiné případné rozdíly si dohledejte na odkazu, který uvedu na konci.

Modul: dle porovnání foto na stránce výrobce a tím co je v rádiu je tam modul VERONA, který dle propagačního popisu výrobce "je posledním z nové generace digitálních audio produktů, který používá nový DAB/DAB+/DMB-Radio optimalizovaný Kino 3 baseband chip. Ideální pro WorldDMB Profile 1 přijímače, poskytuje vynikající příjem signálu při nízké sptřebě a při cenové hladině vhodné pro základní modely výrobků.

Co umí modul VERONA 2 si přečtetě na odkazu níže.

V některém předešlém příspěvku jsem střelil od boku, že střeva v rádiu Tesco budou využivána i v jiných produktech dostupných na trhu - a nemýlil jsem se - i když nevím, které modely chip Kino 3 používají, vsadím cokoliv, že nějaké známé značky ho tam mají.

Pro úplnost uvedu seznam výrobců DAB chipů, ketré jsem dohledal:

Alps Electric Co Ltd, CSR   , Frontier Silicon Ltd., Glovane Co., Ltd, Intel, Keystone, Semiconductor Corp, NXP Semiconductors, ON Semiconductor, Panasonic, Parrot, Silicon Labs, STMicroelectronics, Telechips Inc. , Texas Instruments

Poznámka: v mých předešlých hrátkách s příjmem DAB popsaných v jiném tématu jsem se šťoural ve fenoménu "umělá země"; nikdo to tady nic moc nekomentoval, připadal jsem si jako podivín; prosím pěkně přiložené foto dokumentuje umělou zemi v rádiu Tesco; je to ten měděný pásek.

Here we go: http://www.frontier-silicon.com/digital-radio-solutions#.VoQuo_nhC73

3
Parodie na sebe sama aneb fejeton aneb

Zpráva z tisku

U Stolku v Zahradě byl zahájen příjem DAB MUX WIEN


Dne 32. srpna byl U Stolku v Zahradě pořádán den otevřených dveří u příležitosti zahájení příjmu rozhlasového DAB vysílání z Vídně spojený s bohatým rautem (viz. redakční foto). Této události se zúčastnila i naše redaktorka Jill McBain (ová) z časopisu Once Upon a Time in the West. Setkala se i s uživatelem AndrejH, který byl tak laskavý a poskytl ji rozhovor, který přinášíme našim čtenářům v nezkrácené verzi.


Pane uživateli AndrejH, na úvod obchodní otázka: myslíte, že tento článek by měl být zveřejněn v placené anebo volně přístupné sekci?

Obecně samozřejmě v placené, o tom žádná. Mé mnohadenní zkušenosti jsou k nezaplacení. V tento slavnostní den ale udělám výjimku a udělím vám právo netržní nebo jak se tomu říká a souhlasím se zveřejněním ve volně přístupné sekci.


Pane AH, můžete sdělit našim čtenářům jaká byla Vaše motivace k této aktivitě?

Good question, Jill, děkuji za ni. Má motivace stála na dvou a půl pilířích, dva z nich jsou fundamentální - jeden sociálně zralý a druhý pošetilý, a ten třetí byl zcela marginální, proto mluvím o 2 a 1/2 důvodech.

Tím sociálně zralým momentem byla má touha vlastnit rádio co zobrazuje ta čísílka (poz.red. digitální zobrazení frekvence). Víte, já jsem dosavad vlastnil jenom rádio s tím kolečkem co s ním točíte a koukáte se jak ta ručička běhá zleva doprava a naopak. Všichni se mi již smáli a já jsem neunesl ten tlak a posměch okolí (pozn.red. zřejmě komplex méněcennosti) a koupil jsem up-to-date tranzistorák. Když jsem doma zjistil, že kvůli falešnému úsměvu prodavačky jsem místo FM rádia koupil jakési DAB+, rozhodl jsem se, že o ty peníze se nenechám obrat i kdybych to DAB měl ze země vydupat.

Tím pošetilým momentem byla má touha vrátit se do mého emočního pubertálního a postpubertálního věku při poslechu Rádia Luxembourgh. Jsem totiž zastáncem teorie, že fenomén Luxíku je nepřekonatelný, ale můžeme se mu alespoň přiblížit tím, že budeme mít volbu výběru, což DAB umožňuje. V pásmu FM mi to např. stanice Vlnovádélka1 neumožňuje protože blokuje omezený prostor jiným alternativám.

No a tím marginálním momentem bylo toto diskusní fórum jehož uživatelé mně upozornili na to, že se vysílá, že to je zachytitelné na našem území a že se k tomu prodávají tranzistoráky.


Mohl byste se svěřit s čím jste se na Vaší cestě nejvíce potýkal?

Dnes jako ostřílený dx-kář musím upozornit začínající zelenáče na jeden nešvar a totiž na chování těch debilních mikrovoltů nebo jak se vyslovuje to dBuV (pozn.red. AH má na mysli decibel uV). To vůbec nevidíte ani necítíte. S takovými 220V jsem již mněl setkání třetího druhu a zanechaly ve mně hluboký dojem. Ale takových 220 dBuV jakoby existovalo jenom v nějakých teoriích nebo kde, to nemůžete nikde najít. Dokonce ani po 220 dBuv/m ani vidu a slechu. I když mám rozpětí rukou větší než 1m a naslinil si konečky prstů, pořád jsem nic necítil. Z této frustrace se budím v noci dodnes.


Nemyslíte, že při 220 dBuV byste již mohl mít problém se svým dynamickým rozsahem?

Pani redaktorko, nebuďte prosím osobní a nenadávejte mi do nějakých rozsahů, bože opět nějaké slovíčko na písmeno "d", kterému nerozumím. Já rozsah nepotřebuji, nejsem opěrný pěvec a na to broukání s rádiem mi můj rozsah stačí. A nechytejte mně za slovíčka, jasně jsem řekl, že 220V mně koplo a 220 dBuV mně nekoplo - nic víc nic míň.


Pane AH, dovolte abych Vás opravila, dynamický rozsah se netýká Vaší osoby, ale vstupu vašeho rádia. Vzhledem na Vaší nekompetentní reakci, nedomníváte se, že zaplevelujete toto fórum? Ostatně když se rozhlížím po vaší zahradě tak taky není plevele prosta.

Podívejte Jill, to jste zašla daleko. Já Vám taky nevyčítám, že jste si nechala zaplevelit své tělo tím zloduchem Frankem a možná proto Harmonica na Váš podnět "I hope you'll come back someday" vyhýbavě odpověděl "Someday" a dodnes na něj marně čekáte.


Vraťme se od minulosti k přítomnosti. Máte alespoň přibližný odhad jaká je síla pole na vaši zahradě?

Tak na zahradě nemám pole, to je až za obcí a pokud vím, tak po deštích po tom dlouhém suchu pole sílí.


Promiňte, ale měla jsem na mysli elmag pole.

Aha, tak to vím zcela přesně. Využil jsem několik kalkulačních vzorců volně dostupných na internetu a síla pole, chcete-li síla elmag pole, mně vyšla přesně na "ne ideální, ale ne zoufalá".


Zažil jste nějaké negativní momenty ve Vaší snaze?

Samozřejmě, nepřejníci a závistivci co vám házejí klacky pod nohy se vždy najdou. Tak např. uživatel ViH mně doporučil řešit umělou zemi připojením na kovovou svorku baterie. Přece každé malé dítě ví, že připojit umělou hmotu na kov je nesmysl!  Nebo uživatel Caraiman mně balamutil, abych si rádio koupil v Tescu. Pcha! Vždyť v Tescu prodávají jenom 10 dkg vlašského salátu, to vím tutově protože si ho tam již léta kupuji. Nebo uživatel David Kříž, ten bez jakéhokoliv výpočtu zpochybnil  můj robustní řetězec 3 dB a  vnucoval mi lepší anténu aniž by seděl u mého stolku. Ovšem nejhorší podraz udělal uživatel dxpetr, který tím, že prohlásil, že to chytne ve vzdálenosti 155 km od vysílače vlastně rafinovaně řekl něco úplně jiného: co ty v tom Brně 110 km daleko od vysílače šaškuješ, to by zvládlo i dítě.


A nenapadlo Vás, že ti pánové mají pravdu a že projevili jistou míru altruizmu vůči Vaší snaze?

Ne, že nenapadalo, já vím, že mají pravdu! Ale...to sem nepište...toto nebudu autorizovat (pozn.red. AH mi odtlačuje mikrofon a kameru zakrývá rukou)...ale přece nebudu vytrubovat do světa, že ti pánové o tom ví mnohem více než já! Mně nezajímá ten jejich alibismus, nebo jak znělo to slovíčko co jste použila a kterému zase nerozumím (pozn.red. AH měl správně říct altruizmus), tady je důležité to, že můj narcizmus by šel do kolen! (pozn.red. po dopití rautovského piva se AH začíná podivně usmívat a svoluje publikovat i tuto část odpovědi)


Jak jste nakonec spokojen s kvalitou příjmu?

Pro příměr nemusíme daleko, specifikoval to již Bohouš ve filmu Dědictví když mu štelovali tu satelitní televizu a běžela zrovna Formule 1, a on tedy kvalitu příjmu specifikoval jako: to jsou prdy, to jsou prdy...

Dovolíte dva dotazy z vašeho soukromí; pivo značky Plzeň, které se podává na dnešním rautu si dopřáváte každý den? Vy jste takový všeuměl a připravil jste osobně sám i koláče?

K té první otázce: bohužel ne, tato značka skutečně jenom pro dnešní den. Pro případ, že bych se pustil do dalšího piva, v ledničce se temperuje běžná značka ...píp... (pozn.red. nutný redakční zásah z důvodů pravidel product placement).
K té druhé otázce: samozřejmě, že umím všechno...já já já jenom já...ale dnes jsem výjimečně svěřil přípravou koláčů manželku.


Máte nějaké plány do budoucna?

Kdybych měl knížku Ericha Fromma z roku 1947 násilně shrnout do jedné věty tak by zněla: Problém produkce byl vyřešen, ale lidé pořád neumí jak mají žít. Kdybych tu větu měl parafrázovat tak bych řekl: Problém příjmu DAB z Vídně byl vyřešen a musím se naučit mu poslouchat.


Chtěl byste na závěr popřát něco sobě nebo našim čtenářům?

Ano, snad můžu vyslovit přání za nás všechny, aby to médium, které to dění v éteru zprostředkovává a které se před námi skrývá, aby neblblo a uvědomilo si svůj základní facebookový status neboli poslání a to na všech vzdálenostech a rozsazích: Vlnou jsi a ve vlnu se na anténě obrátíš!


Děkuji za rozhovor.


pozn. red. Bože to byl pako, proč mně sem redakce sakra posílala


Omluva redakce
redakce se omlouvá uživateli AH i našim čtenářům za poznámku, která vznikla po ukončení rozhovoru když naše redaktorka zapomněla vypnout mikrofon. Bude potrestána dle platných směrnic za to, že okamžitě po akci nevypnula nahrávací zařízení a tím nešetřila energií firemních baterií.

4
Analogový rozhlas / FM v blízkosti Německa - sorry za spam
« kdy: 27. 07. 2015, 22:54:29 »
jedná se o "emotivní zážitek" a v podstatě o spam, proto se omlouvám a dávám souhlas redakci ke smazání tohoto příspěvku.

Jsem obyvatel Jižní Moravy a na parkovišti ve Františkových Lázních (Karlovarský kraj, na dohled od Německa) mně zastihl déšť a tak jsem měl povinnou pauzu a ladil auto rádio - by oko to naladilo více německých než našich stanic; nic překvapivé pro místní, morální ponaučení pro dálkové přespolní - chcete-li music variability, laďte a laďte :)

P.S.

pro jistotu ještě jednou, šlo o klasické FM (tedy ne DAB)

Stran: [1]