reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - AndrejH

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 67
31
Teleko Zlín píše, že můžou ještě zapínat/vypínat. Včera večer 11C Vídeň jak víno, říkám si, nema problema; dnes před sedmou večer chybovost Vídně od čertu k ďáblu až k nehratelnosti; nastavil jsem kódy Pershingů na Valašsko, s entrem jsem počkal; pozdě večer již Vídeň v poho; snad nevypli Valaši; uvidíme...

32
Davidovy body bych s dovolením převedl do lidové řeči: každý poskytovatel služby kalkuluje kolik pak obyvatel v dané oblasti pokryje; zde nastupuje cynický závěr - je vás tam málo. Pokud jde o ČRo, službu zajišťuje přes FM - DAB zatím není povinnost...bohužel

33
@Pamětník

srandičky:  bylo to již v rámci Silvestra

výsledný vzhled: fotka lecos zamlčí, ono v reálu to není žádný zázrak

křišťálový zvuk: NPN vs elektronka: tož tohle je věčné téma; mýtus elektronky neplatí; ten Populár má kompaktní šasi kde je všechno nabastlené, zabírá to všechen vnitřní prostor, musel bych to šasi snad rozřezat. Koketoval jsem s myšlenkou elektronkového zesíku ale originál trafo jak kráva, zatím jsem tu odměnu teplého světla elektronek vzdal.  Obecně zvuk elektronka vs. tranďák v této kategorii je šuma fuk.

34
Retro nabídka na předvánočním trhu

Tesla 521A Populár DAB retro (výrobce původního modelu Tesla Praha - Hloubětín a Tesla Kolín, n.p., rok 1956/57)

Hodnocení časopisu Top Hi-Fi Review (redakční foto v příloze)

Elektrické vlastnosti

Plusy
- možnost příjmu FM, DAB i DAB+ (!)
- vstup pro externí anténu
- vysoká negativní korelace mezi svítivostí magického oka a chybovostí příjmu
- originální reproduktor Tesla
- napájení ze sítě přes adaptér 12 V

Minusy
- absence slideshow
- jenom mono reprodukce
- možnost ovládat z čelního panelu jenom hlasitost, výšky a basy zapojeny natvrdo na max
- nemožnost naladit stanici Luxembourg i když je uvedena na čelním panelu (nevíme jestli se jedná o vadný kus, výrobce na dotaz redakce nereaguje)

Mechanické vlastnosti

Plusy
- skříň přístroje dřevo masiv
- ovládání hlasitosti přes originální otočný knoflík

Minusy
- popraskané čelní sklo (spediční firma zřejmě nerespektovala nálepky Handle with Care nebo Fragile)
- pro použití v terénu nutný ruksak o minimálním objemu 50 l
-------------------------------
Pod čarou: adaptér DAB šuplíkový přebytek Dual DAB 2A, korekční a koncový zesilovač EZK, ostatní bižuterie GME; pro nasvícení magického oka použita zelená LED dioda s vyšší svítivostí 12000 milicandela, čiré pouzdro

35
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 15. 12. 2019, 09:30:58 »
SN 8 dB, to stačí pokud stabilní v každém počasí; to jedeš na jednu z té čtyřky? hezký profil, před barákem zeď.

Kolik je jeden dílek na té impulsní odezvě? Pro zajímavost bych si porovnal km v SFN, ty barevné body by měly být Káloš, Vídeň, Jauerling a Semmering.

36
SilverCrest z Lidlu zachytil dnes na poli za obcí 310 m.n.m. 71 stanic tj. všechno co měl k dispozici:

5D DAB+ Austria (9), 7B Teleko (14), 11C CityMux Wien II (13), 12A Towercom Krížava (10), 12C Towecom Kamzík (10), 12D ČRo (15).

I tak zatím nemá mou plnou důvěru. A problém se SFN 5D přetrvává, záleží na místě příjmu, stačí třeba rozdíl pár kroků.

37
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 12. 12. 2019, 21:54:46 »
Já teda nevím, co je teď pro mě primární signál. Pokud vezmu TV signál...utopený místní mux 11C má ve stejný okamžik 100%.

TV nebo rádio?

38
.. tato stanice je 5D, najednou se 5D začne měnit na 8A, 6D a 5B (ex-post již bez signálu) - to jsou všechno kanály na kterých jede celostátní mux...
Ano, v DAB se muze vysilat tabulka kmitoctu s odkazem jak na kmitocty stejneho DAB enesemblu, tak s odkazy na FM kmitocty vysilanych programu nebo dokonce na AM. Jmenuje se to FIG 0/21 Frequency Information...

taky ČRo v muxu ČRa má ve FIG0/21 informaci o DAB frekvencích - bez přítomnosti signálu přepíná mezi 12D a 12C;  tutově jsem 12C nemohl na tom prdítku SilverCrest zachytit.

Prča: přemýšlel jsem jak doma(kousek od Hádů) zařídit abych "vyrobil" situaci bez signálu; nakonec jsem to vymyslel tak, že jsem rádio vložil do hrnce - což nestačilo - proto jsem ho částečně zakryl poklicí tak abych viděl na displej - což již naštěstí stačilo a mohl jsem vidět ono problikávání 12C/12D :)

39
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 06. 12. 2019, 22:32:08 »
has PíčDžei gone or what the .uck is going on? Taková výzva. Po mém předešlém příspěvku odpověděla ta věc (PíčĎzej) do 30 vteřin; nyní nic - má to tady lupa kreklý nebo náhoda? Řekněme že náhoda.

40
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 06. 12. 2019, 21:08:49 »
a jak jsi na tom ty, PíčDžeji, je vidět že jsi opět v laufau, máš tam ze školení nějakou další předepsanou odpověď, sajkoši? Hochu, jsou jenom dvě možnosti: máš problém anebo se matka příroda na tobě vyřádila a jsi sajkoš nebo v lepším případě sociopatoš.

41
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 06. 12. 2019, 20:59:10 »
příjem DAB z Vídně/Rakouska je na Jižní Moravě jednoznačný a neoddiskutovatelný přínos k pestrosti výběru rozhlasových stanic.

42
nic ve zlým, jenom hloupý dotaz, určitým indiciím vlákna nerozumím. Já nesleduji TV intenzivně, ale i kdyby, tyto těžké devastační průsery médií popisované výše by unikly mé pozornosti. Proto bych měl dotaz např. na David7 jestli je rychlým přepínačem kanálů&perfekcionista anebo existuje placená šmírovací profese tohoto druhu.

43
Jazyk menu lze nastavit česky i slovensky.

Pár úsměvů z chyb "čeština" a "slovenština" :

Automatické ladění je nazváno "Procházení" a "Plné hľadanie" (slovensky ok, ale když jsem v češtině hledal auto ladění tak jsem na to přišel až co po "Procházení" následovalo Ruční ladění; to mi došlo, že se tedy s rádiem nemám procházet, ale spustím tím auto ladění)

Funkce "Prune", tedy vymazání neplatných stanic je "řadit" (místo vyřadit) a "Znížžiť" (nejdříve jsem se vztekal, že tam není funkce vymazání neaktuálních stanic, pak mně potěšilo, že můžu stanice "řadit" dle názvu nebo muxu, ale když jsem to "řadit" zvolil, tak další dotaz byl Vyřadit ano/ne :)

V češtině je "Komprese DRC" (tedy ok) a ve slovenštině "Znížžiť?"

Název funkce volby režimu usínání displeje je v obou jazycích nepřeložen a použit španělský název "Auto Luz de fundo".

Možná je tam více takových úsměvů.

44
chová se zatím trochu netransparentně, s klidným svědomím bych ho nyní nemohl doporučit; já vím, za chvíli zmizí z pultů, ale svět nekončí; pokud třeba plánujete až jarní kopce, času dost. Já ho vracet asi nebudu, líbí se mi ta funkce zobrazení muxu/kanálu když je již po ptákách a signál je fuč.

45
Dej pak vědet, jak test dopadl.

no...bude to na delší lokty, SilverCrest (dále jen bakelit) - co se týče příjmu DAB - se chová zvláštně; musím prověřit více situací, bylo by předčasné dělat závěry; žádný přeborník to zřejmě nebude ale zatím bych nad ním hůl nelámal.

(odbočka: bakelit má nectnost, že zvuk vypíná již při chybovosti kolem 28-29)

Prní věc: evidentně má problém se synchronizací SFN 5D DAB+ Austria muxem na určitých místech; jestli to souvisí s Jauerlingem není jisté, protože na jiných místech, kde buď Jauer nekecá anebo je jenom prostě SFN jinak naředěná (jiné impulsní odezvy v synchronizačním kanálu), tam se chytne. V každém případě Tesco, Pure ani mé stolní doma žádný problém nemá.

Příklady: dnes ráno kolem 9 hod na poli za Líšni, kde Tesco dává standardně 9-10 dílků (i dnes), bakelit zaboha nic - nula dílků; najednou naskočilo 9 dílků, ale chybovost 35; pak zase nic. Včera večer i před chvíli na chodníku před barákem okamžitý záchyt, chybovost 25; Tesco chybovost 21-24. Na zahradě na dvou místech to samé, podobná chybovost s Tescem.

Ostatní příklady ranní pole Líšeň: 7B Teleko 150W Lysá hora; Tesco 4 dílky, chybovost 10. Bakelit taky 4 dílky, ale chybovost 20. 12C Kamzík Tesco 15 dílků, chybovost 0-1. Bakelit jednou tuším 7 dílků, pak 4 a chybovost 10. 11C Vídeň jsem zapomněl :) ale poměr bude podobný.

Ráno byla kosa, na poli pofukovalo a křehly mi ruce, což je polehčující okolnost, že já blb jsem zapomněl ladit 12A Krížava.

Zvláštnost: Měl jsem pár situací, kdy bakelit ukazoval jeden dílek ale stabilně hrál s chybovostí kolem 20; byly to různé muxy/kanály až mně to připadalo jakoby měl bakelit uloženou tabulku 1/20 a z lenosti ji opakoval:)

Příklady: včera při jízdě v autě, Teleko 7B v určitých dost dlouhých úsecích prostě 1/20. Výše zmíněný 5D chodník a zahrada taky 1 dílek. Nyní se mi vybavila situace: stejná stanice, jednou 1 dílek, pak 4 dílky a chybovost pořád kolem 20.

Zítra ho vezmu na jinou trasu, jsem zvědavý na jeden flek v lese snad 10x10 m kde se chytá 7B Teleko a 12A Krížava.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 67

reklama