reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - AndrejH

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 65
31
Přepínání na tu jednu horizontálku je tam jen kvůli Chorvatům, na Srby bude muset být něco lepčího :-)  A dost to ty dvě vertikálky "rozlaďuje".

to Srbsko bude oříšek; profil relativně jakž takž, ale: daleko daleko, výkon vysílače sice 10kW ale jenom 500 m.n.m a hlavně ta dálka = zakřivení Země; tipuji to na super tropo matky přírody kdy signál řekne: voilà, this is the moment, ohýbaj ma mamko... :)

32
ne, tudy cesta nevede; nejsem expert a ani nemám ten DAB měřák co stojí jak barák, jenom se snažím selským rozumem zobecnit to, o čem jen tak ze zájmu čtu.

I tvůrci DABu ve svých dokumentech (ETSI, EBU) měřením v terénu doporučí alfu-omegu příjmu - odstup S/N. Do šumu se může promítnout milion věcí, rušení sousedního kanálu, slavný "man-made-noise" nebo podmínky mobilního příjmu ap (ty teoretické výpočty rušení jsou naprd, oni to prostě měřením ověří jaký S/N asi ano a jaký už asi ne). V každém bodu příjmu je tento sajrajt jiný a časově proměnlivý (tak jako žádaný signál). Pokud je bod příjmu na hraně nebo lehce nad hranou S/N a BEZ přítomnosti sajrajtu, je to ok. Může ale stačit nějaká úroveň přítomnosti některého ze sajrajtů a pak se zde začneme bavit o ničem. A to jsem vynechal poznámku, že se bavíme v podstatě o dx příjmu, kdy žádaný signál již není bůh ví co. Poznámka k "man-made-noise": doma mi běží PC, notebook a wi-fi; sousedům bůh ví co; a fabrikám bůh ví co; kdo sakra ví co za sajrajt to plive vzduchem nebo po napájecí sítí.

Poznámka k problému potenciální interference mezi sousedními kanály DAB (míněno až do písmene tj. jak to mám např. já 12C-12D). Ve Velké Británií nyní probíhá těžká diskuze mezi regulátorem a zájemci a Small Scale DAB, tedy mistní muxy, kde se předpokládá nízký ERP výkon v řádu 100 - 200 W. Jednak to zapodmínkoval sám regulátor z obavy interference a navíc dostal připomínky od potenciálních zájemců omezit výkon na 100 W, protože by se nový místní kanál mohl dostat do konfliktu s již existujícím regionálním (tedy ne celostátním jedoucím na X kW) s výkonem třeba 1 kW (míněno tak, že by nový místní 200W rušil stávající regionální 1 kW).

Přeloženo do lidské řeči. Tvé podmínky jsou jedinečné a nezbývá ti nic jiného než laborovat; anténa, zesilovač a zádrž taková a maková, pořadí takové a jiné a další věci co mně momentálně nenapadly. Bůh ti v tom pomáhej :) Nezapomeň na základní pravidlo: fyziku neporazíš :)

33
kdysi jsem to tak zkoušel a nefungovalo to, ale to byly jenom takové pokusy rychlovky, klidně to můžu zopakovat; smysl by to dávalo pokud by interference vznikaly až na vstupu rádia; tím, že mám extrémní úroveň 12D tak předpokládám, že se to mele již v zesilovači a právě do něj potřebuji těch 12D srazit; sice to odskáče i slabý 12C Kamzík, ale převáží pozitivum omezení 12D.

Mimochodem jsem opět zkoušel srovnání se zádrží a bez ní a chová se to zvláštně, nebudu to zatím popisovat; zarazil mně ale fakt, že 12C jel stabilně i bez zádrže, hůř než se zádrží, ale jel; kdysi si 12C bez zádrže ani necvrknul.

34
pořadí: symetrák v anténě, cca 3 m koax, zádrž, zesilovač (zádrž se zesilovačem propojeny F spojkou), koax do baráku, napájecí výhybka až u rádia. Takže zádrž je před zesilovačem

35
1. naja tvou hádanku Kočího kopec vydal gúgl: Kočího kopec se nachází 10 km severně od Bystřice nad Pernštejnem, poblíž obce Sulkovec, v okrese Žďár nad Sázavou, v lokátoru JN89DO a nadmořskou výškou patří mezi průměrné kopce na Vysočině, vrchol podle map dosahuje 756 m n .m.

2. foto sestavy v příloze je fake, to nemůže existovat ani fungovat  ;)

3. pořád nechápu tu klíčenku+Technisat; .ole  :) já vím že rádio je rádio a klíčenka je klíčenka; já jsem klíčenku cpal do notebooku a rádio s tím nemělo nic společného, proto se ptám vo co go

36
Kojál v Blansku - náměstí, 1.patro u okna na "kus drátu", Technisat + "klíčenka". V Boskovicích na náměstí ve dvoře "na zemi" Technisat na stejný drát 4 čtverečky a chybovost 80. Teleskop mám u Technisata vykuchanej :-)

co to je Technisat + klíčenka?

P.S. vo co, vo co go? stažení obrázků mi antivir zablokoval, prý nějaký pokus o stažení souborů, injectoval jsi tam červa?

37
Mám plný kotel na všech anténách se zesíkem 1411V,1411H i 1409V. Chtěl jsem se zeptat, ta zádrž 12D pomůže se signálem nejen u 12C, ale i u ostatních slabších frekvencí? Myslím, že někdo zmiňoval, že se mu zlepšil nejen Kamzík, ale i Wien po instalaci 12D zádrže.

ten henten tam jsem byl já

čo bolo to bolo, terazky je zde Kojál

páč mám kanálovou zádrž přístupnou, udělal jsem 5 minutové pozorování s ní a bez ní

Problém je v tom, že dnes kromě Kojál kick-off se mění i počasí, takže mé dnešní ranní pozitiv Bratislava a Vídeň není možné rozklíčovat od večerního negativ; pokud budeš mít zájem můžu to zopakovat v jiných meteo podmínkách:

bez zádrže 12D a se zádrží, uvádím jenom chybovost příjmu:

12C Kamzík 32 - 42 až krátký výpadek; 31 - 42 bez výpadku
11C Vídeň 1 - 35; 1 - 25


to courání 11C Vídeń se mi nezdá, mám podezření na Kojál, ale zatím platí prezumce neviny, za rohem je potenciální delikvent meteo.


P.S.

to všechno v mé extrémní situaci, svářečka Hády; jejich úroveň signálu překračuje doporučení EBU pro rozdíl sousedních kanálů. To, že to leze částečně i do 11C je neuchopitelné: jak je na tom DAB přijímač se selektivitou a jak jsou na tom Hády s výstupními filtry na vysílači - jestli pak ČRa hrají dle pravidel.

38
výrazem "vyhodil" jsem myslel "vymontoval"; magické oko tam vrátím, mám dojem, že i svítilo, ale napájet ho nemíním; napadlo mně nasvítit jeho prostor zelenou LED a pokusit se o origoš iluzi.

Co se týče zbytku, taky mně napadlo to někomu darovat, ale mám štěstí v tom, že člověk co má přehled mi řekl, že zrovna Popular není vzácnost, tak se mi moc nechce inzerovat "daruji za odvoz ap."

štve mně ale kravina co jsem provedl: když jsem sundával otočné knoflíky, nevšiml jsem si, že jsou chycené 2 šroubky; jeden jsem vyšrouboval a knoflík nechtěl z hřídele sklouznout; pomohl jsem si šroubovákem, tem mi ujel a prasklo mi to čelní sklo kde jsou popisky vlnových délek a stanic; ale slepím ho a nějak to dám dohromady. Původní reprák tam taky nechám. Největší problém je čas čas čas :)

39
Přepad mně nápad; vyhodil jsem elektronkové střeva rádia Tesla Popular ze 60. let a přemýšlím jak do bedny zabudovat DAB; v šuplíku se mi válí Dual DAB 2A, na fotce v příloze jenom počáteční zkouška co s tím; prča byla, že Hády mi perou plný kotel bez ničeho na anténním vstupu, asi se krabička již těší na synergii s Populárem. Bůh mi v tom pomáhej.

40
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 28. 10. 2019, 20:56:44 »
Radio SOL on air; multiplex 11C CityMUX Wien II

41
ja ja, je tropo, včera jsem zachytil na prut 11D Bayern; v záři uživatel Matyas reportoval na digi rozhlas záchyt Belgie na prut, nějakých 600 km

42
bezejmenný kopec 770 m.n.m nad obcí Fryšava, okr. Žďár nad S.

teleskop Pure, 51 stanic (signál):

5D DAB+ Austria (5/6)
11C CityMUX Wien II (6)
12C, 12D ČRo (12)
jenom problikávání: 9A MDR Sachsen, 12A Towercom Krížava, 12B Teleko Olomouc

4 prvek, dvacka zesík, Tesco, 67 stanic:

5C DR Deutschland (5)
5D Teleko Černá Hora (4) nebo
5D DAB+ Austria (6) dle natočení antény
9A MDR Sachsen (3) - hrálo na hraně
11C CityMUX Wien II - signál lítal, asi konflikt s 11C Polsko; šlo najít stabilní příjem
12A Towercom Krížava (7)
12B Teleko Olomouc (10)
12C a 12D ČRo; oba plný kotel, ale s anténou na opačnou stranu, zřejmě odrazy; jinak přes 3/4 stupnice

Na jiném místě o 30 m níže 85 stanic, co všechno nevím, ale určitě 11C Polsko

43
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 25. 09. 2019, 20:12:40 »
dnes byla do vídeňského multiplexu CityMUX WIEN II (11C) přidána stanice Radio Fantasy; 96 kbps a bez DLS i SLS

44
ok, škoda; myslel jsem to tak, že člověk shání mozaiku obrazu kde se dá, nebyla to výzva na pokračování. děkuji za reakci

45
Ach jo, zase jsi mě odhalil, bylo tam fakt 23 :-( :-) Ale doletělo to až z placatýho Berlína :-)

Drag nach Westen; je vidět žes trpěl záškoláctvím a chyběl na fyzice, tam říkali, že to není možné :)

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 65

reklama