reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - AndrejH

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 65
46
i když se Thomas987 nevyjádřil zcela přesně, podvědomě to myslel dobře, tady ty "zvuky" jsou obestřeny záhadou; dopátrat se výsledku např. v DAB příjmu je brnkačka (i finanční) proti nalezení výsledku co leze ze sluchátek/reproduktorů z čehokoliv - TV/set-top-boxu nebo CD/DVD přehrávače. Ano, digitální výstup je lepší než analogový. Když chci "dobrý" zvuk musím použít ten digitální; to je jasné jako facka, ale zároveň zde začíná celá patálie.

Na digitální výstup je potřeba zapojit DAC zvukový převodník - džungle džungle džungle který a za kolik. K tomu je geneticky navázána kvalita sluchátek/reprobeden, opět které a za kolik, jinak nemá smysl zvažovat jaký DAC - který a za kolik.

Hifisté se o tom nebudou bavit pokud repro není alespoň za 50k a DAC za 20k.

Thomas987 se trefil, zrovna jsem se s tím začal seznamovat. Před tím jsem měl unavený hledač nebo co; zde je DAC webová bible:
https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?forums/digital-audio-converters-dacs.10/

a zde její slavná tabulka SINAD (Signal over Noise And Distortion):

https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/master-sinad-distortion-comparison-graph-for-dacs.4814/

Pořadí některých DAC na základě měření jejich parametrů mám potvrzeno z jiného nezávislého osobního zdroje. Zároveň je zde problém; výsledek měření je nějaký a zvukový projev různý. Je zde něco mezi nebem a zemí tak jako u zvuku FM vs. DAB nebo černá deska vs. CD.

Příklad: ze dvou různých zdrojů jsem zachytil, že by se dalo uvažovat např. o převodníku Topping D50 aby člověk finančně nevykrvácel a něco z toho lezlo, nákup od číňana, platba přes paypal, něco přes 5k celkem (tj. včetně  cla a dovozní DPH).

Abych vůbec zjistil vo co go, minulý týden jsem koupil u nás běžně dostupný Fiio D03 Taishan za pětsetpade. Na uzavřených sluchátkách Koss jsem rozdíl CD muziky jeté z DVD přehrávače z výstupu analog/digital slyšel. Na digital je celkový projev jemnější a kultivovanější, při poslechu jednotlivých nástrojů tyto jsou detailnější a více oddělené a nejsou "zgrclé" mezi sebou a se zpěvem. Na sluchátkách přenosných Koss Porta Pro jsem již měl problém tyto rozdíly rozlišovat. To znamená: ne jaký další DAC a za kolik si mám pořídit, ale jaká další sluchátka (a za kolik). Nebo klasická otázka: co je dříve, vejce nebo slepice?

Ještě mám před sebou koumání jak se to projevuje při reprodukci na reprobednách a na výstupu z TV optika vs. analog.

Můžete to doplnit Jane Nováku, doufám, že budete konstruktivní.

Thomas987: ten Project DAC box E je další vráska na čele. A je rozdíl proti Fiio zajímavý?

47
jen jestli nezavádíš a neměls v tom zesík třiadvacet  ;)

říká se tomu "uplést z elmag howna bič a ještě s ním v Qirxu s tupou tyčinkou prásknout".

dres s tvým číslem jsem vyřadil z koloběhu.

chtěl jsem zde napsat, že po ukončení letních tropů mi opět jede Kamzík, ale koukám, že jsem si spletl level této hry, tak jdu škrábat brambory...a v depresi jsem přepl DAB na internet...

48
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 14. 09. 2019, 14:39:48 »
to jsou pálky ty zkoordinované výkony, to když využijí...

49
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 10. 09. 2019, 23:54:46 »
Radio Sol mi na dotaz potvrdilo, že 9. září je jejich kick-off na CityMUX WIEN II (11C)...

tak to posunuli o 10 dní na 19. září :)

BeatJ miluje když cituji sám sebe, tak co bítDžeji, máš zde opět nabito, co nám nyní vystřihneš za figuru?

50
ale ano, já mám taky větší radost když v terénu najdu místo kde Krížava dá 5 dílků; tu Šumavu jsem uvedl jako klišé z mé strany, na kopec jsem šlapal z jiných důvodů, DAB byl vedlejší produkt resp. dvě muchy jednou ránou.

Italoši by se na Brači mohly ukázat, nějakých 200 km; i když wohnort tvrdí, že v tom regionu Abruzzo není DAB vysílač, italská web stránka alespoň ukazuje pokrytí, odkud to tam doletí je otázka.

51
tu narážku jsem moc nepochopil, to jakože dojčlandujeme? Pro mně je to zajímavost a změna a navíc bůh ví na jak dlouho. Tam ten počet muxů versus počet stanic dokáži pochopit, že z určitého hlediska zájmu to může být relevantní, pro mně ne, proto jsem se z počátku divil.

52
málem na půl dne práce zrekonstruovat co mně z Německa jelo (Šumava, vrch Oblík):
7A   Voralpen
7D   Niederbayern
8B   Allgau
8C   Mittelfranken
8D   Baden-Wurtenberg jih
9A   MDR Sachsen
9C   Augsburg
11C   Muenchen
11D   Bayern

otazný je 10A   Obb/Schw protože jeho obsah pokryje 7D a 8C

nechápu proč nejel 5C DR Deutschland

rakouský 6D z Linze asi povinnost, naše 5D Teleko a 12C ČRo jsem již zmiňoval

Do Norimberku jako Omar jsem nedoviděl

všechno teleskop Pure

53
Vyrobím si multiplex o 200 stanicích a bude... :)

cvanciš stanicen v muxu si umím představit, ale cvaj hundert? jakože DAB HEVC na obzoru?  :)

54
...Při jednom výletě jsem potkal opravdové DXery. Byli vybaveni upravenou dodávkou, přívěsem s výsuvným stožárem a 17 prvkovou anténou na rotátoru. To se pak ladí v sedě, suchu, teple, klidu.

ten obrázek je supr...jak kdybych viděl svou fenku a svůj tranzistorák v terénu :)

tak tak, a pokud se navíc dohodli kdo řídí tak v pohodlí přívěsu mohli přitahovat signál otevřenou láhvinkou něčeho dobrého po čem se lehce kroutí gombíky na rádiu :)

55
...sváděl jsem vnitřní boj jestli nedat rozhlednu na vrchu Poledník, nebyl jsem si jist jestli bych padl já nebo můj pes; ze Srní je to tam zpět 19 km; šel jsem na jistotu přežití s Oblíkem 14 km.
Poledník jakožto bývalé odposlouchávací pracoviště by určitě stál za pokus.

tak ano, Poledník je vyšší o 90 m než Oblík, na kterém jsem byl; může možná vydat mux, který já jsem měl již na hraně; na rozhlednu tam člověk ani nemusí, kopec je bez vysokých stromů; je to úkol pro nadšeného turistu a DABistu v jedné osobě.

Navrhnu to Stanleymu 1440, diskutérovi z digi rozhlas, on udělal neuvěřitelné výlety po ČR; ale veřejnou dopravou; dostat se do Srní a pak šlapat na Poledník 9,5 km a zpět a dostat se zpět domů, kdo ví jestli stačí 24 hodin.

56
Omar: do prčic, opět jsi v něčem první; 198 stanic; puntičkářství stranou, to je již bájné numero 200

David: ono na těch kopcích je to celé taková hra, nic exaktního, jenom hra; v tomto smyslu počet stanic versus počet muxů je jedno; konec konců čím více stanic tím více muxů


P.S. je zajímavé (alespoň u mně to tak funguje) jaký kontrast je mezi plánováním a realizací; doma v pohodlí křesla u kompu a hezkou mapou na monitoru je všechno jednoduché a jasné jako facka; v terénu najednou má člověk někdy problém ten tranzistorák vytáhnout, zapnout, spustit sken a sledovat co se tam objeví.

Já mám navíc problém, že má fenka mně má omotaného kolem prstu a když vidím ten její pohled, že "už jsme zde dlouho, kdy půjdeme dál" tak někdy nemám silu ji vysvětlovat důležitost DAB Muxů a zabalím to. Pravdou je, že tento týden na Šumavě jsem mohl manuálně ladit mux po muxu, ty okolnosti byly tak 50:50 ale prostě jsem se rozhodl to neudělat. 

57
pokud kopec nevydá alespoň number 200 tak je report klišé a já jedno přidám. Šumava, kopec Oblík 1225 m.n.m. asi 3 km od německých hranic, vydal číslo 149, z toho 25 duplikátů. Analýza z jaké německé dálky to připlulo možná později (pokud vůbec něco zajímavé); z našich asi zajímavé 5D Teleko 6/10 242 km, jinou možnost než Trutnov - Černá hora nevidím; plný kotel 12C ČRo - zřejmě Plzeň - Radeč 87 km zřejmě povinnost.

sváděl jsem vnitřní boj jestli nedat rozhlednu na vrchu Poledník, nebyl jsem si jist jestli bych padl já nebo můj pes; ze Srní je to tam zpět 19 km; šel jsem na jistotu přežití s Oblíkem 14 km.

58
Zapomněl jsem dodat že mi pobyt zpříjemňuje stanice Oldie-Welle na 7D Niederbayern
Na základě tohoto dovolenkového postřehu kolegy jsem se na onu stanici zaměřil a jsem mile překvapen - kromě zpráv v celou hodinu hrají a hrají, bez keců a zdá se mi, že i bez reklam! Repertoár mi vyhovuje a zvuková kvalita (72 kbit/s) je už celkem poslouchatelná. Takže děkuji za tip!

tak reklamy tam nejsou...zaválo mně to na Horskou Kvildu, 1075 m.n.m., a jsem dítě štěstěny, 7D Niederbayern jsem našel uvnitř objektu s centimentrovým posunem rádia na okenním parapetu; takže Oldie-Welle je back in town a podkuřuje mým chutím...

Jinak signál zde nic moc, tuším horší než na Lipně, venku to dalo 49 stanic, kromě německých 7D a 11D a našich 12C vlastně ani nevím co. Ještě na to juknu.

59
Jj, do barů by jsi měl přestat chodit anebo přestat fetovat..

zdravím tě bítDžej, vnášíš do toho nejasnosti, nyní ani já nevím jestli baruji nebo fetuji...ale když fetuji tak to od někoho kupuji...a to máš povinnost nahlásit policii, má IP adresa je známa. Než mně  úřady uklidí, neměl bys něco kromě tvých splašků od věci něco zajímavě odborného? Moc by mně to potěšilo, vždyť jsme přátelé.

60
prča, jsem chtěl zde něco off-topikovat a narazil jsem na kámoše BeatJ;  kámošoval viz nahoře příspěvek  z roku 2017 v čase 22:56:04.
Pak před pár dny v jiném vlákně kámošoval (se mnou) v čase 23:18:21.
Looks like pravidelné návraty z baru.

Od věci k věci. Ne o rádiu. Nějaká amatérská skupina vystřelila Claptonovou písničku I Shot The Sheriff v Líšni před Městským úřadem resp. restaurací Potrefená Husa. Spadla mi čelist. Slyšel jsem zpovzdálí a než jsem se přiblížil k místu, myslel jsem, že ze záznamu jede nějaká profi cover verze. Nejela. Jela profi cover verze na živo.

Morální poučení: v DABu je prostor i pro výše uvedené, nenechte ho zabít BeatJeům a podobným oportunistům.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 65

reklama