Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - AndrejH

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 70
46
vážený pane, poklona a ještě jednou poklona, odpověď rychlá, dokonalá až tak, že mám pocit, že jsem položil blbý dotaz :)

než jsem dotaz položil, tak jsem snad půl dne prohlížel stránky zrovna těch co jste zmínil Airspy (výrobek Airspy HF+ Discovery) a SDRplay (výrobek RSP1A). Když jsem uviděl vaši odpověď málem jsem padl na zadek :) (ono to není až taková záhada, odkazuje na ně Qirx)

Co se týče ceny, SDRplay můžu shodou okolností pořídit za cca 3 000 Kč; Airspy je cca za 5 000 Kč včetně DPH, posílají to z Číny tak jsou k tomu trable s proclením, samotné clo nebude nic moc, ale je to otrava někam chodit a řešit. Cenovou otázku uvádím jenom pro představu pro případné zájemce.

Jenom intuitivně jsem vkládal do těchto dvou výrobků lepší příjmové vlastnosti než mají ty "USB dongles" a když jsem viděl, že u Airspy HF+ Discovery uvádí spoustu parametrů včetně citlivosti příjmu, tak jsem si řekl, že asi to bude lepší. I Airspy má dongle "Airspy Mini", u toho je ale seznam parametrů skromnější a samozřejmě bez citlivosti. 

ex-post doplňuji co jsem zapomněl zmínit a co mně vůbec nenapadlo: možnost DRM na krátkých vlnách! Díky!

47
pánové, kteří používáte SDR příjem, jaký hardware SDR máte? Myslím konkrétní značku, ne obecně "SDR USB přijímač ap.". Děkuji.

48
XMUX:

jenom na okraj pozoruhodné shody tvých výpočtů antén s praktickými výsledky. Já vím, že používáš volný soft a neřešíš jak to počítá, hlavně, že to souhlasí s praxí.


Mé toulky přes DSP mně dovedly k aplikaci FFT (Fast Fourier Transform) pro návrh antén. Zde je klasický transformační pár čas - frekvence nahrazen párem apertura dipólu - směrovost (rozměr - sin Fi/lambda). Soft co používáš má výpočty zřejmě promakané a inkorporují ještě yagi koncept. Co je na celé věci dechberoucí je fakt, že někdo tyto postupy pleskne do světa zadára.


Páč nevíš jak tvůj free soft návrh antén počítá, nahlásil jsem tě administrátorům fóra :)


PF2020

49
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 31. 12. 2019, 17:04:50 »
Miroslave, díky za aktivitu, máš hezké stránky; a aby byly dokonalé, prosím oprav slovo "detajl" na "detail" u dvou fotek. To není kritika, já mám tyto věci obecně na háku, jenom je zbytečné kazit úsilí/stránku takovým detailem :)

50
Nahlášno moderátorům. Snad to dají do pořádku, když někdo nemá sebereflexi.

V tom případě já očekávám, že moderátoři mají též "sebereflexi" a vymažou někoho, kdo neustále a opakovaně
neslušně a hrubě napadá jiné účastníky fóra a sám tak nějak ničím a nikomu nepřispívá, že pane BeatJ ? :-)

Xmuxi, byl jsi nahlášen, čest tvé památce, udělal jsi osudovou chybu, že jsi protestoval, tím sis zpečetil osud; chlapče naivní, což jsi nepobral, že PíčDžej je hlavní ideolog tohoto fóra?


Popinjayi, je váš otec milionář nebo člen senátu?
Ne, pane plukovníku.
Tak to jste v řiti, Popinjayi
(Hlava 22)


poručík Troník: Ti šmejdi, Voňavka s Cimlem se mi postavili!
nadporučík Mazurek: Já jim zarazím vycházky!
(Černí baroni)


Dostali jsme rozkaz zlikvidovat diverzanta na motorce. Muže s koženou brašnou (a anténou DVB-T). Rozkaz zněl jasně: Nesmí projet za žádnou cenu!
(Pelíšky)

51
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 23. 12. 2019, 21:05:45 »
feel free to use our phrasing to any asshole you encounter on an internet forum - only apply his/her nickname; you are allowed to join your own short remark or emoticon: Jirka - PíčDžej, asshole jak poleno.

52
Analogový rozhlas / Re:Rušení na středních vlnách
« kdy: 23. 12. 2019, 17:49:39 »
když jsme u toho, jaké možnosti na AM má VW columbus kromě třeba anténního zesilovače?

53
Analogový rozhlas / Re:Rušení na středních vlnách
« kdy: 23. 12. 2019, 17:12:42 »
bingo, děkujeme za report. Loňská služební Octavia má excelentní FM příjem, ale nemá střední vlny... doma bych to zkusil na věži, ta AM má, ale nevím jaký drát do ni strčit, to jsem nikdy neřešil :(

54
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 22. 12. 2019, 21:39:30 »
Akorát superprofimontéři s logperama a trojráhnovkama prej říkali, že je to na piču a pod kopcem a nic tam nehraje :-))) Každej pi.us, co má do zadeke díru, si hraje na profíka a umí a ví tak akorát .OVNO.
Vulgarismy názoru větší váhu nezajistí..... Fuj

Pamětníku, vy reagujete jako nějaký mentor/učitel; tož já hloupý Moravák taky nerad tam ty vulgarismy; kdybyste ale sledoval linku příspěvků/výsledků Xmuxu, tak by vám cvaklo, že tzv. vulgarismy Xmuxu nebyly prvoplánové, ale reakce na pitomosti,které se k němu dostaly z druhé ruky a není důvod pochybovat o zdroji jeho reakce...

55
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 21. 12. 2019, 18:24:00 »
... Akorát superprofimontéři s logperama a trojráhnovkama prej říkali, že je to na piču a pod kopcem nic nehraje :-))) Každej pi.us, co má do zadeke díru, si hraje na profíka a umí a ví tak akorát .OVNO. Ale taková je asi hold doba.

dobrý report :)

56
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 21. 12. 2019, 17:09:36 »
Davide, asi jsi přehlédl úvodní větu, že se jedná o otázku do silvestrovského kvízu :) ano, s tím stožárem jsem měl taky problém jak to vyřešit a degradoval jsem betonovou nožku Hádů na stožár. Palec nahoru pro tebe: souřadnice jsi trefil s přesností na 150 m, šel jsem tou vedlejší pěšinkou

57
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 21. 12. 2019, 14:31:07 »
Zachycen mux 11C Teleko Zlín. Velehory mezi Mariánským údolím (Líšeň) a obcí Mokrá-Horákov; na turistické mapě lokace označena jako Horákovský les.

Pure 410 m.n.m, o deset metrů výše to dal i Lidl bakelit. 11C Vídeň blokována mírným horizontem a lesem, ve směru východ byl les otevřený.

Poděkování patří naší fence, bez ní bych se tam sám asi nevydal. Měl jsem tucha, že by se to tam mohlo podařit (blok Vídně a výhled na východ), intuice vyšla.

Otázka do silvestrovského kvízu. Stezka za výpravou 11C Zlín protnula výhled na dva stožáry (foto v příloze). Jeden nízkofrekvenční ERP 110 kW, druhý vysokofrekvenční napětí 5kV. Který je který? Číselné údaje byly záměrně zkresleny aby to nebylo tak jednoduché. :)

58
já nejsem autorem výroku že Vídeň tady nemá co dělat  ;)

59
děkuji Karlu Mikuláštíkovi, že informuje zde i na digi rozhlas, vaše informace jsou vždy k věci.

Této informaci ale nerozumím, přesněji řečeno jsem z toho total jelen. Ženeva byla překonána a koordinuje se individuálně se sousedy (ona již ta Ženeva měla napsáno, že se může jednat i individuálně). Váš odkaz je na článek z roku 2013. Nechápu pozadí, na základě čeho ČTÚ vydal individuální oprávnění třeba pro ten 11C anebo když to obrátíme, kde Rakušáci přišly k 11C.

Ano, může se jet třeba i na stejném kanálu, ale je definována max intenzita pole na hranicích sousedů; pak ale např. Zlín 11C musí být silná směrovka případně doplněna omezeným výkonem, dobře, budiž, ale pak snad mluvíme o small scale dabu a ne nějakém plnohodnotném pokrytí území.


Anebo tomu prostě furt nerozumím...:)

60
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 20. 12. 2019, 20:16:31 »
proč směruješ na Krížavu? 12C Kamzík ti tuneluje 11C Vídeň?
čéče Andreji mám obavu, že Kamzík u něj nejede, my tady na sever od spojnice BA-BM totiž máme v cestě Malé Karpaty... ale kolega ze Skalice to jistě osvětlí sám :)

ano, nebudeme dělat účet bez hostinského DxSi; dobře si pamatuji, Davide, tvá fakta: Kamzík směrován na jihovýchod a zábrany konstrukce kde jsou antény umístěny.


To, že terénní profil Kamzík - Skalica je příznivý může kolidovat s tím umístěním antén a já v Brně jsem prostě dítě štěstěny, že tam je nějaká škvíra. Ale i tak po aktivaci 12D Hády, a přes to, že mám kanálovou zádrž, mám příjem tak pade na pade dle počasí.

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 70