reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - AndrejH

Stran: [1] 2 3 ... 68
1
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 28. 03. 2020, 17:05:59 »
just my 5 cents

taky jsem chtěl upozornit na ten Sonnwendstein, je vysoko a do brniska má terénně nabito.

Kdysi jsem sem dal impulzní odezvy SFN 5D zpracované QIRXem tak jak mi lezou z antény doma (znova v příloze). Byl jsem překvapený hodnotou Jauerlingu, nechápal jsem jak se to sem pod horizontem a přes hradbu paneláků dostane v takové síle. Není ale podstatné co je u mně, u Omara to může být jinak. U mně ovšem Sonnwendstein dává impuls jenom o ždibec menší než Kahlenberg.

Cílová rovinka na mé anténě:

Kahlenberg: 0 us
DC Tower: cca 12 us
Liesing: cca 50 us
Jauerling: cca 110 us
Sonnwendstein: cca 240 us

Sonnwendstein je na hraně ochranného pásma (246 us). Pokud se přijímač chytne na něj tak je to v pytli, čtecí okno pro Fouriera začíná 246 us po impulsu, tj. všechny předešlé signály by byly mimo a hučely do interference mezi symboly.

Ovšem pokud u Omara je dobrý příjem Jauerlingu a přijímač se chytne na jeho impuls tak je to taky v pytli, pak je mimo Kahlenberg a DC Tower (Liesing je slabý ten do toho snad nekecá).

Měření profi měřákem by dle mně až tak moc nepřineslo, jenom by zpřesnilo výsledky QIRXu. Úvahy co dělá přijímač by byly stejné. Zpracování synchronizačního kanálu si každý "výrobce" dělá po svém a je to tajné snad pod trestem smrti.

Obecně akademicky jsou 3 strategie, kterým impulsem časovat načítání vysílaného rámce: první impuls nad referenční úrovní, první nejsilnější impuls nebo časové těžiště impulsů.

Můj SilverCrest bakeliťák (tj. ne ten s barevným displejem) je jediný co má se SFN 5D problém (ostatních 5 kousků nemá). Protože předpokládám, že uvnitř je hard i soft od Frontiera, a ten má algoritmus synchronizace všude stejný, že problém bude "šumítko" bakeliťák - bůh ví co vstupní díl provede se signálem a hard i soft jsou v tom pak nevinně.

Omar má tuner myslím nějakého Japonce, tam problém se šumem nepředpokládám, ale oni můžou mít své řešení synchronizace a to hold tu SFN nedá. Divné ale je, že po přepnutí na 11C se pak chytne - to házím flintu do žita.

2
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 27. 03. 2020, 22:00:21 »
vím, před pár lety mi kamoš skočil na vtip, že v DABu chytám přes sporadiku Arabáče ;)

ja mám silný smysl pro srandu, ale tato sporadika...no ...

abych nebyl total off-topic, z povinnosti uvedu - na základě pozorování půl nebo rok, že 5D Rakušák total stabil, v průměru 3/4 kotlu na rádiu; 11C Vídeňák stabil, někdy v létě při těch tropech se tuším občas šprajcoval, ale celkově ok


3
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 26. 03. 2020, 20:39:15 »
to na EWF nemusí, oni na 11C mají již dlouho arabskou stanici Sout Al Khaleej

4
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 23. 03. 2020, 22:42:39 »
Rakušáci aktivovali na lokálním vídeňském muxu 11C nouzové hlášení EWF ke koronaviru. Tváří se to jako další stanice. Na displeji jedou textové informace a ve zvukové stopě jede monofonní hlášení v němčině, kterému samozřejmě nerozumím. Prý je to provázané i s informačními tabulemi po městě, které toto vysílání přebírají.   

EWF (Emergency Warning Funcionality) na 11C CityMux Wien II rozšířeno:

EWF COV BS HR (chorvatsky)
EWF COVID19 DT (německy)
EWF COVID19 EN (anglicky)
EWF COVID19 RO (asi rumunsky)
EWF COVID19 TR (turecky)

5
Analogový rozhlas / Re:Společný blok Hitrádií
« kdy: 06. 03. 2020, 22:00:11 »
.... Kde si byl? V jeskyni?

Těch rádií je mnoho, vč. zahraničních, to nestíhám sledovat...

lkjhgfdsa: nechápu proč PíčDžejovi něco vysvětluješ, jakoby bys se tomu assholovi omlouval...

6
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 23. 02. 2020, 22:53:25 »
Omare, máš sloní paměť, je to pomalu 3,5 roku, samému mi to trvalo málem hodinu dohledat  kde jsem o tom psal...protože jsem autor toho příspěvku nemusím žádat o povolení k citaci části věty, kterou je potřeba zopakovat:" já debil si nevzal foťák..."


https://forum.digizone.lupa.cz/index.php?topic=4843.msg82225#msg82225

7
Digitální rozhlas / Re:Příjem DAB v letadle
« kdy: 11. 02. 2020, 22:23:26 »
život je vážná věc a končí tragicky  ;)

8
Digitální rozhlas / Re:Příjem DAB v letadle
« kdy: 09. 02. 2020, 22:11:36 »
posledni poznamka

pokud jde o cistotu vlakna z urciteho Davidem preferovaneho hlediska, podivejme se na cistotu ostatnich vlaken...tak se muze smazat mozna 3/4 fora

pokud jde o letadlo

kdyby nekdo kdo leta treba jednou mesicne o tom vzdy referoval prijatelnym zpusobem tak drzim hubu; protoze litam jednou za cas a byla tu jenom jedna zkusenost Omara, ktery vlakno mimochodem zalozil a nikdo se nepridal, tak jsem sem neco placnul.

Letadlo neni srovnatelne prostredi s pohodlim kresla domaciho PC ani casoveho prostoru na kopecku v terenu; ok, to ze mam ztazenou zadnici aby letadlo doletelo neni argument; ale argument JE ze letadlo uleti za 10 minut cca 120 km. Kdyz se budu hrabat v seznamu 100 stanic co tam tedy je anebo kdyz budu klikat kanal po kanalu tak za 10 minut nestiham a jsem o 120 km dal kde jsou predesle vysilace v p.r.d.e.l.i a jsou zde dalsi a dalsi muxy;  vysledek je, ze jsem se rozhodl ze to nema cenu a zapisu si pocty naladenych stanic.

A v neposledni rade: vnimam to jako hru, zajimavost nebo srandu nebo at si to nazve kdo chce jak chce, jak ten teleskop za malym okenkem dopravniho letadla interpretuje ty DAB tabulky prezentovane na internetu.

Pokud porad spatne: hod kamenem kdo jsi bez viny.

9
Digitální rozhlas / Re:Příjem DAB v letadle
« kdy: 08. 02. 2020, 19:09:59 »
to mne Davide pobavilo, to jsem jako mnel rict pilotovi nad kanalem ze tady je to zajimave aby na chvili zastavil? Taky nesouhlasim s definici  "honice poctu stanic", tedy v letadle. Zde je receno jenom toto: do kabiny letadla pronikne DAB signal a v v nekterych castich Evropy to naladilo vice stanic v jinych mene. Nad kanalem nejvice protoze to bralo UK, Francii, Belgii, Holandsko a asi i Nemeco. Nic vic nic min.

10
Digitální rozhlas / Re:Příjem DAB v letadle
« kdy: 08. 02. 2020, 13:23:50 »
v letadle nejsou rekordy ale nahoda letove trasy vs. vysilace a jejich muxy. Je zajimave, ze se to pres male okenko vubec zachyti. Na poslouchani neni cas, ani jsem nekrokoval kompletni seznam stanic, to by bakelitak asi neprezil. i kdyz jsem baterie samozrejme nabil desil jsem se abych je vevymlatil. Mel jsem stesti ze po par krokovani jsem narazil v nazvu stanice nebo muxu na neco charakteristicke a vedel jsem, ze to je Belgie, Holandsko nebo Francie, jestli i neco dalsiho nevim. Prekrokuji to az po zpatecni ceste a i kdyz se shodne kanaly premazou treba tam neco zustane.

11
Digitální rozhlas / Re:Příjem DAB v letadle
« kdy: 07. 02. 2020, 18:16:30 »
Bratislava - Manchester, scanoval jsem kazdych 10 minut, zpetna identifikace lokace  dle historie letu na flightradar24. Letelo to pres Rakousko.

Asi 5 minut po startu naskenovan i chorvatsky mux. Upostred Rakouska 93 stanic. V Nemecku prumerne cca 90 stanic s vyjimkou polohy nekde mezi Mnichovem a Frankfurtem kde 168 stanic.

Vystup Belgie 118 stanic, vstup UK 217 stanic. Zde krome belgickych muxu zachyceny holandske a francouzske. Pak pocty klesly na 50 - 70.

Jiz na zemi Manchester outdoore 127 stanic.

12
V Maďarsku mají během jednoho dne začátkem února přeladit 300 vysilačů na 91 stanovištích. Tak se to dělá.
... O finančních nákladech nemluvě ...

tak dej čísla nákladů našich přechodových sítí a jejich nákladů...bez nich je to sugestivní zavádění...

když se přecházelo z analogu na digitál tak bylo kolem toho tolik keců a tak dlouhou dobu, že jsem zde někde napsal, že to již pochopil i můj pes...

13
Digitální rozhlas / Re:Ultrakapesní DAB rádio
« kdy: 17. 01. 2020, 22:52:53 »
no tak pokud víš o co jde tak nechápu na co se ptáš; to, že na nějakém foto je vidět špunt od sluchátek o ničem nevypovídá...vůbec jsi se nenamáhal nám sdělit, že je to anténa...řekl jsem ti svůj názor... a nežvaň, že jsi se neptal na kvalitu příjmu...ptal jsi se na zkušenosti s tímto produktem ... a kvalita příjmu je snad jedním ze základních atributů...takže to tvé "klidné rozpoložení" si transformuj do "rozpoložení" tvého dotazu.

14
Digitální rozhlas / Re:Ultrakapesní DAB rádio
« kdy: 17. 01. 2020, 21:58:57 »
jsou dvě verze odpovědi, jedna stručná obecná, druhá nepříjemná ale specifičtější. Get what you like.

Verze 1, stručná odpověď: pokud to chceš na obecný DAB příjem, tak běž od toho, na tento účel je to shit.

Verze 2, nepříjemná odpověď: hochu, již na základní škole jsou domácí úkoly a ty jsi ho neudělal; já jsem ho udělal za tebe; stáhl jsem MANUAL z tvého odkazu a uzřel jsem, že anténu tvoří připojená sluchátka anebo jiný audio kabel.

All that said, pokud nebydlíš v blízkosti vysílače, který ti poskytuje dream play list anebo tě uhranuly JINÉ vlastnosti té krabičky, tak ne e.

P.S. příště si vzpomeň na základku a udělej si domácí úkoly.

15
tady ten FM obor není můj obor, ale trochu to okecej; předpokládám, že ta první modrá křivka je zisk antény a ta stoupá od 8 dB lehce nad 10 dB, ale  píšeš, že 6-7.5 dB... 

Stran: [1] 2 3 ... 68

reklama