Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Čestmír Polák

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10
16
Dnes zavádět labelling na TV obrazovce je na (doplňte si jakékoliv sprosté slovo) a neskutečná zbytečnost. A co Internet? Ten také bude někdo hodnotit?  K čemu je to vůbec dobré?

17
Skylink / Re:ČT 24HD a ČT Déčko/Art HD.
« kdy: 19. 05. 2015, 11:15:07 »
A co takhle, že by rovnou začali vysílat ve 4K?

18
O serveru DigiZone.cz / Re:Záhadné mizení příspěvků
« kdy: 14. 05. 2015, 18:17:49 »
Nevidím důvod, proč by vám měly být mazány příspěvka a navíc slušné, jak píšete. Šéfredaktor rozhodně nesedí u počítače a nečeká na to aby vám něco smazal. To jej napadáte neprávem a bez důkazů.
Pokud najdete v některém článku nějakou věcnou chybu, která se stane z různých důvodů každému z nás, tak je u každého příspěvku i mail autora. Tam je místo pro upozornění na případnou chybu. Každý autor je pak za takovéto upozornění vděčný. Tím, že napíšete přímo do diskuse upozornění na chybu a ještě ji zbytečně zveličíte, budí dojem škodolibé radosti.
Podívejte se tedy zda jste příspěvek, který jste nenašel opravdu správně odeslal. Tady se nikdo nikomu nemstí.
Přeji hezký den.

19
Asi dva dny mám také problém se zvukem na ČT sport HD (oba kanály) ale pouze v terestrice. Zvuk je zkreslený a praská. Na Skylinku i fresatu je zvuk Sport HD vpořádku. Neumím si vysvětlit, proč s tím něco neudělají. Máte také tento problém?

20
Analogový rozhlas / Re:Novela zákona o Českém rozhlase
« kdy: 08. 04. 2015, 08:02:14 »
Také se hlásím, Plusko poslouchám jedině v DAB a to hlavně při opakování denních relaci v noci.

21
Odkladiště / Re:Koncesionářský poplatek = nesmysl
« kdy: 31. 03. 2015, 15:54:51 »
Gagarin byl první kosmonaut a Kreml toho významně využil. Jezdil pak po celém světě a i na Západě ho vítali velice srdečně jako u nás. Dobrý tah byl i s Remkem, kdy chtěl Kreml zvýšit sebevědomí lidu v socialistickém táboře. To už se dnes ale takto dělat nedá.

22
Odkladiště / Re:To koukáte bolševici, kdo tu jede po ulici!
« kdy: 29. 03. 2015, 15:51:39 »
Máte 70 let zpoždění!

Radši 1000 Amíků, než jeden ruský.
Hoštice u Volyně vítají konvoj: https://youtu.be/nivesgkbzag


23
Odkladiště / Re:Koncesionářský poplatek = nesmysl
« kdy: 20. 03. 2015, 14:28:41 »
Babiš bere Velebovi téma.
Jak se dalo předpokládat, téma placení TV/R poplatků a nespokojenost s ČT je tak velká, že se na tom dají získat hlasy do voleb. Babiš to ví a už bere Velebovi téma :) Takže příznivci ČT, nastupuje místo slabého Veleby, těžká váha Babiš. Už se těším, jak budete nadšeně platit babišovizi, úplně stejně jako ostatní dnes platí havlovizi :) Nejlepším řešením poplatky zrušit vůbec, ČT nechat jeden program na opravdu veřejnoprávní vysílání a za "ušetřené" peníze ať si každý platí sám dle svého výběru nebo nic.
Všem, kterým Česká televize šlápne na kuří oko najednou chtějí audit a zrušit poplatky apod. To je známka toho, že to v České televizi dělají dobře. Proto ji musíme chránit, jinak z ní bude televize politiků a podvodníků.

24
Odkladiště / Koncesionářský poplatek = nesmysl
« kdy: 17. 03. 2015, 08:50:57 »
Aby bylo jasno, nesmysl je pouze ten název, který vznikl již v pionýrských dobách, kdy se začaly prodávat první televis(z)ní přijímače (změnilo se pouze s za z v názvu přijímače). Dnes se vysílání veřejné služby platí téměř ve všech státech v Evropě, ale nazývají už poplatky jinak.   

Například v Německu měsíčně platí každá domácnost přes 17 Euro (480Kč) tzv. Rundfunkbeitrag. Je to společný příspěvek na vysílání pro rozhlas a televizi. Jsou však oproti nám odlišnosti v placení pro podnikatele, hotely atd. (mají větší výhody)
Všude, mimo Slovenska, které má podobnou sumu za příspěvek na vysílání je tento vyšší, než u nás.
Závěr: suma za „koncesionářské poplatky“ je optimální, pouze název tohoto příspěvku veřejnoprávním médiím je nutné změnit.  Vyvolává totiž zbytečné diskuse na co ten příspěvek vlastně je. Zatím se vztahuje pouze na vlastnictví přijímače a ne na službu, která je poskytována a to je zavádějící. Nikde v cizině však "koncesionáři" nezpochybňují tento poplatek jako u nás. My chceme všechno zadarmo.

25
Všechny útoky na veřejnoprávnost České televize, zvláště na zpravodajství jsou velice nebezpečné. Navíc v této době, kdy je naše republika ohrožena  politicky i ekonomicky z několika stran a vojenským konfliktem až téměř u našich hranic. Privatizace by znamenala absolutní ztrátu objektivity zpravodajství a hříčkou mocenských i tajných služeb. Takové zpravodajství byste chtěli? Všimněte si, kdo na ČT útočí (Zeman, Veleba a spol.). Zeman by chtěl mít asi přímo na Hradě studio ČT 24 s neomezeným vstupem do vysílání. To nemají ani diktátoři.
O vysílání ostatních programů ČT můžeme klidně diskutovat, zda jsou prostředky z koncesionářských poplatků dobře využívány. To je právem každého koncesionáře. Podívám li se na sledovanost veřejnoprávní televize, která musí ze zákona vysílat i pro minority, tak se nemá za co stydět.

26
Televizní stanice a jejich program / Re:Všude se vaří...
« kdy: 01. 03. 2015, 09:09:33 »
Podvečerní programová nabídka našich hlavních Tv dnes:

ČT1-   Kluci v akci.....vaření
Nova- U Haliny v kuchyni.....vaření
Prima-Karolina domácí kuchařka....vaření
+ nová Mňam, kde se vaří neustále.......

No sakra, je to normální ???

Udělal jsem si soukromý research pořadů, které se  u nás zabývají i zčásti kuinářským "uměním". Napočítal jsem jich cca 19 a to ještě na satelitu jsou další dva zahraniční v češtině. Jsme tedy velmoc, to nemají nikde na světě. Mňam je zatím poslední a další dva se chystají na Nově. 

27
O serveru DigiZone.cz / Re:Podivné zobrazení DZ
« kdy: 01. 03. 2015, 08:10:06 »
Občas se mi stane, že se mi server Digizone zobrazí v nějakém divném režimu. Vše ostatní je v pořádku. Je chyba u mě nebo jinde?

Takto se stránky zobrazují ve starém prohlížeči IE 8, zkuste si nainstalovat Google Crome, nebo Mozilla Firefox, či Operu. Tam se Vám to bude zobrazovat správně. Ještě je zcela nový a velice rychlý prohlížeč, který se jmenuje Vivaldi: https://vivaldi.com.
 

28
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T2/HEVC
« kdy: 21. 02. 2015, 12:04:09 »
Dobrý postřeh. Přesně tak, jedná se o omyl.
Autor zapomněl, že podpora H.265/HEVC bude kritická vlastnost, která odliší ty nové přijímače od těch starých.

Nemyslím si, že jde o omyl. Přijímače s první generací DVB-T2 se prodávají v Německu již dávno. Zpráva se určitě týká již nového standardu s HEVC.

29
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / DVB-T2/HEVC
« kdy: 21. 02. 2015, 11:29:45 »
Němci oznámili, že první přijímače na nový standard pozemního vysílání budou v prodeji od 30 Euro:
http://www.badische-zeitung.de/computer-medien-1/anna-loges-schon-wieder-neue-geraete--100758311.html

30
Trochu se to rozchází s denní sledovaností, které nám je denně předkládána. Buď je pravdivý tento výzkum, nebo jsou pravdivé počty diváků, které denně podle sledovanosti klasickou televizi opravdu sledují. Zdá se to velice zavádějící.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 10