Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Čestmír Polák

Stran: [1] 2
1
Televizní stanice a jejich program / Hokej, chyba režie
« kdy: 07. 05. 2016, 14:26:34 »
Při vysílání záznamu utkání Švýcarsko vers. Kazachstán se podařil České televizi pěkný kousek. Pustila místo třetí třetiny znovu část třetiny druhé. Chybička se vloudí. Doufám, že se na konci omluví.

Jinak velká chvála z přenosů i komentářů.

2
Odkladiště / Koncesionářský poplatek = nesmysl
« kdy: 17. 03. 2015, 08:50:57 »
Aby bylo jasno, nesmysl je pouze ten název, který vznikl již v pionýrských dobách, kdy se začaly prodávat první televis(z)ní přijímače (změnilo se pouze s za z v názvu přijímače). Dnes se vysílání veřejné služby platí téměř ve všech státech v Evropě, ale nazývají už poplatky jinak.   

Například v Německu měsíčně platí každá domácnost přes 17 Euro (480Kč) tzv. Rundfunkbeitrag. Je to společný příspěvek na vysílání pro rozhlas a televizi. Jsou však oproti nám odlišnosti v placení pro podnikatele, hotely atd. (mají větší výhody)
Všude, mimo Slovenska, které má podobnou sumu za příspěvek na vysílání je tento vyšší, než u nás.
Závěr: suma za „koncesionářské poplatky“ je optimální, pouze název tohoto příspěvku veřejnoprávním médiím je nutné změnit.  Vyvolává totiž zbytečné diskuse na co ten příspěvek vlastně je. Zatím se vztahuje pouze na vlastnictví přijímače a ne na službu, která je poskytována a to je zavádějící. Nikde v cizině však "koncesionáři" nezpochybňují tento poplatek jako u nás. My chceme všechno zadarmo.

3
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / DVB-T2/HEVC
« kdy: 21. 02. 2015, 11:29:45 »
Němci oznámili, že první přijímače na nový standard pozemního vysílání budou v prodeji od 30 Euro:
http://www.badische-zeitung.de/computer-medien-1/anna-loges-schon-wieder-neue-geraete--100758311.html

4
Kolabuje veškerá doprava

5
V neděli se hraje finále ATP 500 Series v Tokyu. V 10hodin hraje Kvitová proti Šarapovové a ve 13:30 hodim hraje Djokovič s Berdychem. Oba zápasy by měly být na NOVA Sport a Voyo.
Víte o dalších stanicích, které budou tyto finále vysílat?

6
Až to uvidíte, tak si řeknete, že si "talíř" uděláte také sami.
Kutil k pohledání. A asi mu to funguje:
http://www.dxsatcs.com/sites/default/files/members/23/sat%20dx%20in%20india%2001.pdf


7
Tak se na tu panenku podívejte, není jako z vosku?

8
Odkladiště / Dnes hlasujte na stránce ČT
« kdy: 23. 07. 2014, 20:06:16 »
Na internetové stránce Událostí komentářů České televize je zajímavá anketa: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/
 Jak byste hlasovali Vy?

9
Televize ve vysokém rozlišení (HDTV) / Nastavení obrazu
« kdy: 26. 06. 2014, 21:53:27 »
V Air Force One dnes prezidentovi USA při sledování fotbalu neumí nastavit ani obraz na 16 : 9. Kouká se na nudli.

10
Co se starou kartou Cryptoworks? Udělejte si z ní terestrickou anténu!

Najdeme doma pod postelí starý hokejový puk, s kterým jsme si hráli v mládí. Nahoře jej nařízneme nožem po celé šířce asi do hloubky 1 centimetru pro nasunutí karty. Mezi tím si vystříkneme z hliníku dva trojúhelníky jako na obrázku a vyvrtáme do nich otvory pro šroubky. Do karty Cryptoworks vyvrtáme také dva otvory. Připravíme si symetrizační člen, který přišroubujeme šroubky společně s kartou a trojúhelníky. Na druhou stranu symetrizačního členu připájíme dostatečně dlouhý koaxiální kabel, který osadíme na druhém konci konektorem pro připojení do anténního portu televizoru.
Tím jsme si vyrobili skvělou anténu pro pozemní příjem. Mnoho děkovných dopisů.

11
Jak z SD přijímače KAON KVR 1000TS Plus nahrát HD stream.

KAON KVR 1000TS Plus s terrestrickým a satelitním tunerem jsem zakoupil někdy v roce 2005 a byl velice drahý (cca 16 000Kč.)! Tento přijímač byl ve své době špičkou. Umí digitalizovat záznamy z analogová videa, můžete připojit i kameru a sdílet ji z chaty díky internetu například v jiné části světa, nebo programovat nahrávání na dálku, nebo si pustit záznam z  přijímače na svém notebooku na dovolené. Zkrátka na svou dobu špička. I pro tyto vlastnosti jsem jej zatím nevyřadil, protože maká stále dobře. Bohužel umí jen MPEG 2. Nedávno jsem z terrestrického vysílání chtěl něco nahrát na interní disk a přehlédl jsem, že jsem nahrávku spustil na HD kanálu v MUXU 4, kde je slyšet pouze zvuk a obraz se samozřejmě nezobrazí. Až při spuštění záznamu jsem poznal svoji chybu, kdy byl ze záznamu přehráván pouze zvuk a jeden statický obrázek. Napadlo mě, že zkusím přehrát záznam v PC. Ke svému překvapení byl záznam v HD rozlišení i se zvukovým doprovodem. Přesunul jsem tedy záznam na klíčenku, kterou jsem připojil do TV Samsung. Nahrávka byla opravdu v HD rozlišení a v perfektní kvalitě, tak jako na jiných HD přijímačích! Nahrávky tento přijímač pořizuje v *.trp, takže je přehrajete v mnoha playerech v PC, nebo v televizorech a můžete je samozřejmě i editovat.

Přijímač je tedy schopen nahrát v terrestrických muxech i HD stream, (který se jinak v přijímači při záznamu nezpracovává) v kvalitě jak je vysílán. Vzhledem k tomu, že přijímač nenaladí DVB-S2, nelze takto postupovat u satelitního vysílání.

Myslím, že by se i některé jiné terrestrické MPEG 2 přijímače s externím nahráváním, které HD sice naladí, ale nezpracují obraz v MPEG 4  mohou chovat stejně. Podmínkou při zkoušce je, že slyšíte zvukový doprovod. Za zkoušku to stojí.

12
Odkladiště / Život tropí hlouposti
« kdy: 23. 05. 2012, 12:50:20 »
NOVA SPORT HD a dnešní EPG. Tak nevím, co tato podrobná informace k záznamu utkání měla divákům říci. Asi to, že jsme všichni v EU a máme Unijní ligu.

13
Dobrý den pánové,
na jedné ze satelitních antén 80cm používán monoblok 4.3° k příjmu Astry 19.2 + Astry 23,5. Chtěl jsem vyzkoušet, zda by nešel tento monoblok použít i na kombinaci Astry 28.2 + Astry 23.5. Zde je však rozdíl v úhlu  4.7°.  To jsou pouze 0.4° a přesto se mi nedaří zachytit obě pozice s optimálním signálem. Vždy je síla signálu na druhé pozici o mnoho slabší. Pokud nastavím anténu mezi obě družice tzv. na střed je slabší signál na obou a víceméně nepoužitelný. Opravdu je rozdíl 0.4° takový, že nemohu mít šanci. Sílu signálu mám při použití singl LNB a individuálním nastavení na všech citovaných Astrách excelentní.
Umíte poradit, nebo je má snaha s monoblokem  marná a mám raději na tuto kombinaci (28.2 a 23.5) použít dvě šilhající LNB, což mi funguje. Byla to jen zkouška. Díky za rady.

14
Televizní stanice a jejich program / EPG a letní čas
« kdy: 25. 03. 2012, 08:33:11 »
Tak je to zase tady. Televize se nedovedou vypořádat s přechodem na letní, nebo zimní čas. Vždy se některým stane, že zaspí a nezřídka i několik dnů. Zatímco Česká televize má EPG dnes správně a PRIMA family na SD také, na PRIMA family HD je čas ještě zimní. Jak jsem dnes zjistil, jsou to ale i další prigramy na různých stanicích. Také Vám to vadí? Viz obrázek.

15
Satelitní digitální vysílání (DVB-S) / Sdílení karet
« kdy: 12. 10. 2011, 13:58:21 »
Tohle je speciálně pro Ivana z Kolína, který diskutuje zde: http://www.digizone.cz/clanky/ferguson-ariva202e-full-hd-satelitni-prijimac/
pod recenzí o legálnosti sdílení karet v domácnosti atp. Jen kvůli Vám sem dávám obrázek pro Vaši představu, jak to asi může takové sdílení v praxi vypadat. Víc o tom psát nechci a nemohu, to si sežeňte jinde. Jak vidíte, ani návod nebudu přikládat. Poskytovatelé to nemají rádi a pokud doma chcete sdílet, tak si kupte legálně u Skylinku legální "kartu" pro sdílení v domácnosti. Ono takové sdílení láká k tomu, aby  například i sousedi mohli z jedné karty cucat kódy a to se poskytovatelům nemůže líbit.

Stran: [1] 2