Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Čestmír Polák

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Digitální rozhlas / Re:Má cenu kupovat?
« kdy: 01. 12. 2017, 09:30:43 »
Jako stolní internetové rádio je to dobrá volba. Ale kvůli DAB, které je v ČR stejně prakticky k ničemu, se to pořizovat nevyplatí.

Skvělý DAB+ včera doputoval i k vám na Moravu. Nebo vám to uniklo?

2
Set-top-boxy / Re:Technisat Digipal DAB+ - problém s ORF DVB-T2
« kdy: 16. 11. 2017, 12:22:32 »
Stáhl jste si poslední software pro tento přijímač ze stránky Technisatu? Poslední verze je 2.72.0.5 z června tohoto roku. Podívejte se do: Menu / Nastavení / Konfigurace systému.
Stránka přijímače: https://www.technisat.com/de_DE/DIGIPAL-DAB+/352-1792-11401/

Nový software naleznete v sekci Downloads pod názvem: Gerätesoftware (2.72.0.5-3556b) 11.07.2017 08:44, 42.85 MB, zip


3
Set-top-boxy / Re:Technisat Digipal DAB+ - problém s ORF DVB-T2
« kdy: 10. 11. 2017, 09:52:44 »
Tento Technisat Digipal DAB+ je velice citlivý a zpracuje skvěle velice slabé signály. Což je jeho velká přednost. Proto se domnívám, že "chyba" bude v parametrech rozvodu. Pravděpodobně je signál nadměrně zesílen a vstupní obvody Technisatu se tím přebudí. Zkuste dát do cesty signálu útlumový článek.

To, že Vám na tentýž signál hrají jiné přijímače bez problému je podle mne tím, že silnější signál na rozdíl od Technisatu potřebují.

4
Již delší dobu uvažuji, které vysílání je nejkvalitnější. Pozemní vysílání jsem vyřadil hned, jako nejhorší na poslední místo. Nejen nabídkou, ale i vlastní kvalitou. IPTV je předposlední, má však nespornou výhodu týdenního archivu kvůli kterému se dá sledování akceptovat. Zbývá satelit a kabel. Doma sleduji převážně vysílání ve formátu DVB-C. Na dovolené jsem byl nucen týden sledovat české satelitní vysílání a nebyla to žádná hitparáda. Pokusil jsem se nafotit stejný záběr na TV na dovolené a pak doma. Bohužel nemohu použít plné rozlišení kvůli povolené velikosti přílohy, ale zejména světlé rozhraní mezi košilí a klopou ze satelitu obsahovalo místo plynulé linie pilku jako kráva. Snad to bude vidět.
Teď bych se chtěl zeptat, jestli je to tak normální. Nemám možnost se podívat na české HD satelitní vysílání. Mám však UHD televizi, tak teď nevím, jak moc je to zdrojovým signálem a jak moc to vylepší upscale do 4K.   

Já bych na tom moc nedumal. Většina kabelovek přejímá svůj obraz ze satelitního vysílání a proto nemohou mít lepší obraz jak satelitní vysílání.

5
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 24. 07. 2017, 08:39:14 »
Pane Poláku, nic proti Vám, ale dle mého názoru je třeba sdělovat naprostým laikům hlavně zásadní, jednoduchá a jasná fakta a nezamotávat se do odborných detailů. Je účelné sdělovat pouze podstatné věci, jasně, srozumitelně, s důrazem na podstatu a nejlépe formou hmatatelných příkladů. Když začnete mluvit o normách a tech. detailech, "normální lidi" v tom budou mít akorát guláš, což už teď samozřejmě mají. Pro znalejší obecenstvo takovýto pořad v rozhlase stejně k ničemu není, proto je třeba se zaměřit na jednoduchá vysvětlení obyčejným lidem a nikomu přitom nelhat do kapsy!
Za úplně nejzásadnější ohledně T2 považuji sdělovat laické veřejnosti bez zbytečných podrobností těchto pár jasných informací:
1) Přechod na nový TV standart pozemního vysílání je vynucen!!! kvůli rozvoji služeb mobilních operátorů (internet, internet věcí a pod.) o kterém prostě už bylo rozhodnuto... tečka.
2) Jasně lidem sdělit, že T2 bude zárukou vyšší kvality pouze u programů ČT, zatímco u komerčních programů spíše nelze očekávat žádný "pokrok" směrem k vyšší kvalitě - toto je třeba jasně lidem říci, ať nemají falešná očekávání, která se pravděpodobně nenaplní!!!
3) Jasně dementovat nesmysly, že bude třeba měnit televizory!!! Žádný stávající televizor není třeba vyhazovat nebo měnit kvůli přechodu na T2 ! Úplně stačí dokoupit settopbox za 500-1000 Kč (nikoli tedy novou televizi za 10tis.Kč+). Tudíž započítávat do odhadovaných nákladů pro přechod na T2 cenu výměny televizorů je naprostá pitomost, výměna televizorů může proběhnout zcela přirozenou obměnou... (když mám dobrou telku, která mně vyhovuje, můžu ji se set-top-boxem provozovat doaleluja i v T2).
4) Pokud kupujeme už nyní nový televizor, kupujme zásadně TV s označením "DVB-T2 ověřeno".... tečka.
5) Není třeba se nijak zvlášť plašit, protože k vypnutí stávajícího vysílání které dnes přijímáme dnes dojde až v r. 2020. Postupně však už začnou spouštět nové (nejprve přechodové) sítě... podle jejich nabídky můžeme (ale nemusíme!) rozhodnout o vybavení pro příjem T2 dříve než v r. 2020...

Máte pravdu, že formát Radiofóra je daný (ankety, dotazy a diskuze Twitteru, Facebooku a po telefonu) a právě proto tento formát není vhodný pro žádnou smysluplnou "osvětu" nějakého specifického tématu, protože to nemůže dopadnout jinak, než že se užitečná informace zcela rozplizne v záplavě emocí a nesmyslů od naprosto neznalé veřejnosti. Chápu Vás, že si myslíte, že jste dokázal se ctí reagovat na položené dotazy atd., ale z toho co jsem slyšel si myslím, že laický posluchač (nemaje o přechodu na T2 ani páru) si z tohoto pořadu odnesl asi spíše jen guláš v hlavě a pár zmatených představ vyvolaných emočními výlevy neznalých facebookerů a telefonistů...

Vaše bodové shrnutí problematiky DVB-T2 pro laiky je výstižné, krátké a dobře formulované. Problém je v tom, že diváci většinou nečtou odborné weby a nerozumí jim. Sdělovací prostředky a to je zarážející papouškují omílané i zkreslené informace ze kterých nejsou také o moc chytřejší. Odborníci na tuto problematiku a tím je i Lukáš Polák totiž počítají s tím, že diváci jsou již alespoň částečně informováni a nevysvětlují stále znova a pořádně laicky jak jste to udělal Vy tuto problematiku. Ke zkresleným informacím také přispěla Asociace satelitních operátorů, která bohužel vnesla do této problematiky další účelové a zkreslené informace. Čemu mají pak diváci věřit. Mají v tom zmatek. Stačí se podívat jak byly ovlivněni poslanci a senátoři při schvalování novely o komunikacích. Chce to stálou osvětu.

6
Lukáši, laskavě si zameť napřed před svým prahem.. pane namyšlený a nekorektní, ventiluj si svoje moudra na facebooku českého rozhlasu..

Každý autor se samozřejmě naštve, když jsou jeho články používány za vlastní moudra i když v mírně pozměněné podobě. Kdyby alespoň  Mermaindi uvedl odkud citoval. Nechápu BeatJ tudíž vaší nepochopitelnou reakci.


7
Opravdu nerozumím tomu, proč se nenaučí česky a obtěžuje nás již tak všudypřítomnou slovenštinou. Nechápu, proč by měla český pořad moderovat slovensky.

Zvláště teď, kdy jsou zablokovány slovenské televizní programy na českých kartách je důležité, abychom alespoň částečně slovenštinu slyšeli. Já si někdy ani neuvědomím, že moderátorka slovensky mluví. Chtěl bych vědět, co Vám na tom vadí?

8
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 18. 02. 2017, 18:05:29 »
Článek europoslance Macha je totální blábol. Tady je vidět, že pravděpodobně nějaký lobista jej nakrmil rozumy, které si poslanec vyložil aby se zviditelnil zcela nesprávně a nestydí se to publikovat, čímž z něj udělal totálního b.l.b.a. Pokud pan poslanec chtěl něco učinit ohledně II. digitální dividendy, měl se starat již před dvěma roky, kdy se o tom rozhodovalo.

9
Grupa RRTV viděla celé vysílání? Já jsem jej sledoval od začátku až do konce live. Navíc jsem však viděl i zahraniční zpravodajské kanály. S plnou odpovědností musím konstatovat, že předvolebním průzkumům o vítězství Clintonové podlehli z 95 procent všichni a podle toho se točila i diskuse u nás. Ve vysílání volební noci nebyly jen názory beroucí toto vítězství Clintonové jako hotovou věc, byly tam i názory opačné i když v menší míře. Přesto je ČT nutno za tento speciál poděkovat, protože zpravodajství bylo zajištěno po technické stránce dokonale.

10
Digitální rozhlas / Re:Budoucnost rozhlasove digitalizace
« kdy: 19. 01. 2017, 12:45:41 »
Není třeba šílet. DAB+ se rozšiřuje, stanic bude přibývat, přijímače se stále více prodávají. FM si může zatím dále žít svým životem. Soukromé stanice na FM mohou brblat jako kdysi Železný při televizní digitalizaci a podařilo se mu ji o rok zdržet, ale je to tak vše co s tím mohou dělat. S přiměřeným datovým tokem DAB+ není co do kvality řešit.

11
Potřebuji poradit s výběrem pokojové antény pro experimentální příjem dvb-t2 miltiplexu v Praze. (nejsem otočený na Žižkovský vysílač ale jsem od něj vzdušnou čarou 5 km)
Chci poradit jakou výkonnou anténu dle vašich recenzí mám koupit?

@Čestmír Polák: otázka na tebe, všiml jsem k tvé dnešní recenzi na přijímač Ferguson Ariva 4k, že se zmiňuješ o naladění dvb-t2 vysílání včetně 4K kanálu Funbox 4K ze Žižkova (který oficiálně v Praze vysílá od letošního dubna).
Na jakou anténu se ti prosím podařilo přijmout? (pokojovou nebo venkovní)

Mám zásuvku omezenou signálem UPC a nemůžu chytat žádnou pozemní dvbt/ ani dvb-t2, jedině bych musel kabelovku zrušit a to nechci.

Koupil jsem si 4k televizi s kodekem h.265 takže 4k vysílání chytnu bez problému.

Díky za radu

Náhražkové pokojové antény jsou velice krajní možnost příjmu. Rozhodně je nikomu nedoporučuji. Mají většinou zesilovač, ale vzhledem k tomu, že nemají u Vás co zesílit jsou většinou spíše k nepotřebě. Když už to musí být vzhledem k nemožnosti umístění antény na střechu apod. doporučuji nejdříve ověřit, zda je v bytě požadovaný signál. U Vás je to prakticky nemožné, pokud nejste v přímé viditelnosti na vysílač. Možná, že naleznete nějaký signál například z odrazu od nějakého objektu, ale to je nespolehlivé. To co Vám teď navrhnu je sice prasárna, ale na ověření signálu by to mohlo stačit. Vezměte si asi 1,5 metru dlouhý drát, strčte jej do anténního konektoru v TV - do prostředního otvoru a zapněte ruční ladění kanálu 50. Pokud objevíte signál zkuste najít lepší polohu drátu. Pokud zachytíte alespoň 60 procent signálu, zkuste si půjčit tu pokojovou anténu s tím, že ji pokud to nebude fungovat ji do prodejny vrátíte.

12
Televizní stanice a jejich program / Hokej, chyba režie
« kdy: 07. 05. 2016, 14:26:34 »
Při vysílání záznamu utkání Švýcarsko vers. Kazachstán se podařil České televizi pěkný kousek. Pustila místo třetí třetiny znovu část třetiny druhé. Chybička se vloudí. Doufám, že se na konci omluví.

Jinak velká chvála z přenosů i komentářů.

13
Digitální rozhlas / Re:Prodejci DAB rádií
« kdy: 22. 12. 2015, 19:13:43 »
Karlosi to ti chválím, když jsem jej měl k recenzi tak se mi také líbil: http://www.digizone.cz/clanky/hama-dir3100-kombo-prijimac-fm-dab-dab-a-internet-radio/

14
Pár postřehů k posledním dvěma rozhovorům ředitele ČT Dvořáka (pro aktuálně.cz a HN):
...politici ustrnuli v 90. letech, diváci by měli platit i za internet...
Další člověk, co utkvěle lpí na překonaném modelu distribuce. Diváci vám zaplatili už jednou, za vlastnictví TV. Málo? Nebuďte nenažraný...
Přehrání na internetu nám dělají 10 až 20 procent celkové sledovanosti...
za což nedostaneme ani korunu, a to nás vysírá. Jenže s tím se potýkají všechny televize, které mají nějaké webové archívy. Až předěláte myšlení lidí, že za obsah na webu se také platí (a v této utopické snaze hodně zdaru)...
Diváci chtějí...
Jak pan ředitel ví, co zrovna já chci, když se mě nikdo z ČT nezeptal ? Nebo že bych nebyl divák ? Slušelo by se zmínit, že "oslovený vzorek diváků chce"
...Pitaval a Old Shatterhanda
Opět, já nic takového nechci. Z prastarých mayovek jsem už dávno vyrostl a adorace represivní složky bývalého režimu, to rozhodně beze mne.
o Dietlovi: ...tak jsme z archivu vybrali jeho slavné věci Jo, Nemocnice ano, o tom žádná. Ale Pitaval? Nepůvodní a vůbec ne nový námět? Který rozpracoval Marek do dvou jiných seriálů a Dietl ho potom sprostě ukradl a na politickou objednávku přešil na socialistickou kriminálku ? Kde jsou Tři chlapi v chalupě nebo Píseň pro Rudolfa III? To jsou Dietlovy slavné věci, ne nějaký prorežimní seriál.
a hned dvakrát v rozhovoru zazní, že Díly Malého pitavala si pouští teď přes 700 tisíc diváků... To se pan ředitel chlubí opravdu skvělou věcí, že tolik let po revoluci tu žije ještě tolik milovníků starých pořádků  >:(  Prostě vyženeš socialismus ze země, ale ne z člověka  :(   On tady dělá jako by vysílání prorežimních seriálů byl skvělý dramaturgický počin. Přitom to je seriál vážný, nikoliv humorný. A to je v roce 2015 na pováženou...
A dalo by se pokračovat dál, jenže to už bych asi nudil...     

Myslím, že se mýlíte. Ředitel Dvořák se musí jako dobrý hospodář starat o to, aby příjmy televize z koncesionářských příspěvků byly spravedlivě vybírány. Pokud někdo tyto poplatky neplatí ale využívá programy ČT například prostřednictvím internetu, musí apelovat na to, aby tito lidé byly zahrnuti do koncesionářů. Pokud tato možnost dříve nebyla tak nebylo co řešit. Není to žádné placení navíc, jde pouze o diváky, kteří poplatky neplatí, protože nemají doma TV přijímač. Já  osobně takovou rodinu bez televize neznám.

Prázdninový program televizí se vždy vrací k reprízám. To je přede normální. Vysílá se to, co je osvědčené a co dělá dobrá čísla sledovanosti. Má pravdu, protože sledovanost těchto repríz je vysoká a ČT v létě předstihuje pravidelně i NOVU.
Pitaval je dnes spíše k pousmání, ale diváky to má a je jich hodně.

15
Také jsem rád, když mi přijímač uloží vše naladěné, třeba 6x z různých vysílačů jako například terestrický přijímač. Vyberu si to s nejlepším příjmem a edituji ji. Ostatní vymažu. To je dobré například i při dálkovém příjmu.

Stran: [1] 2 3 ... 10