Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Čestmír Polák

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10
46
Vysílaná kopie Chalupářů na Nově je opravdu jako z minulého století. Je to šedivé, neostré, zkrátka nekvalitní. Nova jak víme vyměnila Chalupáře vloni za MS v hokeji a asi ji Česká televize dala pro vysílání tuto nrestaurovanou kopii a upravenou si schovává pro sebe. Máte někdo jiné vysvětlení?

47
Televizní stanice a jejich program / Re:konec metropol tv
« kdy: 30. 06. 2014, 17:40:27 »
Dobrý den,v kolik hodin dnes skončí metropol tv
Tady je odpověď:http://www.seznam.cz/22199/multiplex-prague-digital-tv-konec-metropol-tv-start-praha-tv/

VITEK2442, to si čtenář mohl předčíst i zde, kdyby pořádně četl. Dáváte odkaz na konkurenční server, ale tam samozřejmě není nic nového a čas, na který se COSMO 124 ptal už vůbec ne. Většinou se při změně o půlnoci jedna stanice vypne a nová zapne. Může se ale stát, že změna nastane až během zítřejšího dopoledne. Tak až to nastane, tak sem můžete dát zprávu.

48
Televize ve vysokém rozlišení (HDTV) / Nastavení obrazu
« kdy: 26. 06. 2014, 21:53:27 »
V Air Force One dnes prezidentovi USA při sledování fotbalu neumí nastavit ani obraz na 16 : 9. Kouká se na nudli.

49
Už mi přestává bavit stále Vám něco vysvětlovat, vždy máte nějaké ale!! Pokud si myslíte, že je to nekontrolovatelné, tak to není pravda. Přijímače v DVB-T MPEG2/4 prodávané po datumu skončení oficiálního prodeje by lidé mohli kdykoliv vrátit a prodejce by musel vrátit peníze. To by si každý dovozce rozmyslel. Ohledně DVB-T2 a Vaší radě tento standard nezavádět je pouze přání člověka, který brání technickému rozvoji, racionálnímu snižování nákladů a uvolňování zbytečných frekvencí. Větší kapacita muxů umožní vysílat levněji v omezeném terestrickém prostoru více programů v jednofrekvenčních sítích. Nebude třeba tolik vysílačů a budou víceméně v jednom směru, takže i úspora anténních systémů.

50
Mýlíte se, toto nařízení o zákazu prodeje neperspektivních zařízení není z mé hlavy, je zakotveno v některých zemích v jejich plánech přechodu na DVB-T2, kde jsou již trochu dál, než my. Například v Itálii. To není návrat 25 let zpět, ale nutnost, aly nebyl zaplaven trh neperspektivními výrobky, které budou brzy k ničemu! Všichni kupující nejsou obeznámeni se situací a někteří prodejci nabízí zboží, které by se jinde na trhu neprodalo. Platnost těchto nařízení je rozumně odložena k určitému datu, aby prodejci nepřišli o výrobky nakoupené dříve na sklad.

51
O serveru DigiZone.cz / Re:Úroveň obsahu serveru DigiZone.cz
« kdy: 05. 06. 2014, 07:57:13 »
Alexi, pravděpodobně se opět blíží doba, kdy budete vyřazen z diskusí. Opět si budete zakládat novou xtou identitu, ale ta podléhá nějakou dobu schvalování příspěvků. To Vás opět na chvíli umravní. Budete si opět stěžovat, že vaše příspěvky dlouho čekají na schválení. Není lepší být slušný a diskutovat věcně bez urážek a napadání?

52
Nepsal jsem, že stanice, vysílající v DVB-T2 budou zadarmo. To rozhodně ne, kromě veřejnoprávní televize a možná nějakého silného investora (ologarchy, pokud jej nezabásnou). Veřejnoprávní televize má totiž ze zákona být leaderem nových technologií a tu si všichni platíme. Ta to musí začít, ale z podporou státu v podobě jasných legislativních pravidel plánu přechodu. Reklamní trh je u nás malý a proto to bude podobné jako na satelitu. Tím se také zatraktivní programy, protože neatraktivní televize by si nikdo nepředplácel (snad jen pokud by byly v nějakém balíčku, nebo v nějakém neatraktivním muxu, ale zdarma). Financování přechodu by nemuselo být ze státní kasy i když stát získává peníze z vydražených kmitočtů již zabraného televizního pásma (I digitální dividenda) mohl by zase něco vrátit do rozvoje. Samotná přechod z DVB-T na DVB-T2 jsou totiž nevratné investice!
U satelitů přechod z DVB-S na DVB-S2 nikdo u nás nemusel schvalovat, protože se nás na to nikdo neptal, byl to přirozený vývoj a z ekonomických důvodů se to všem vyplatí. Vzhledek k tomu, že některá nezanedbatelná část diváků vlastní satelitní SD přijímače, vysílalo se v SD i HD současně aby se nepřišlo o platící diváky. Dnes již silní hráči SD signál postupně vypínají protože SD přijímačů rapidně ubylo.
Proto je potřeba jasně stanovit, že se u nás SD terestrické přijímače k určitému datu již nebudou smět prodávat a nové výrobky musí mít tunery pouze s DVB-T2 HEVC.

53
Hlavní problém je v tom, že ve státech, kde DVB-T2 již zavedli, nebo se k němu chystají mají státem vytyčenou a garantovanou koncepci rozvoje. Jen pro příklad Rusko, Ukrajina (zde je ještě centrální plánování a tak stačí nařídit). Dovezli vysílače a přijímače a už to jede. Na Západě to jde ale také rychle, např. v Itálii, teď v Německu a Rakousku. U nás trvá vše hrozně dlouho.
Stále bereme ohled na to, že populace má množství přijímačů DVB-T v MPEG 2, a také MPEG4 a ČTÚ dala vysílatelům obsahu licence na vysílání na mnoho let dopředu. Takže rychlé zavedení a přechod na DVB-T2 by jim musel někdo zaplatit. Divákům, kteří ani nepoznají rozdíl mezi SD a HD je to jedno. Duální souběžné vysílání v DVB-T/DVB-T2 by stálo mnoho peněz.
Měli bychom ale brát v úvahu celospolečenský zájem a to je těm, kteří o tom rozhodují téměř jedno, nebo o tom nic neví (vláda).
Stálo by za úvahu místo několikaletého vysílání stejných programů v obou normách spočítat, kolik by to stálo a zda by nebylo levnější skokově začít vysílat v DVB-T2 a přispět divákům na nový set top box. Myslím, že by se ušetřilo spoustu peněz, nákladů na vysílání a kvalita by mohla jít nahoru. Teď bych pouze počkal na nové přijímače DVB-T2 s novým kodekem.

54
Myslím, že tlak na dabing během příštích let začne postupně klesat tak jak je populace po "revoluci" ve školách vedena k výuce jiných jazyků. Hlavně u angličtiny a němčiny. Ostatní jazyky se budou asi dále dabovat.

55
OK, ale VB je ve zcela jiné situaci. Nemusí koordinovat muxy v terestrice s ostatními okolními státy, protože žádné v dosahu svého vysílání nemá. Pak ji stačí daleko menší prostor pro jednofrekvenční síť a terestrického vysílání v pásmu 700MHz se může klidně zbavit.
To však nic nemění na tom, že ČTÚ se chovala ohledně II. digitální dividendy zcela nekompetentně a až v poslední době zařadila zpátečku. Připomínky televizí a vysílatelů byly tak technicky a ekonomicky podloženy, že ČTÚ ani nic jiného nezbývá.

56
Dnes dopoledne na ČT1 byl pořad Objektiv odmoderovaný slovenskou moderátorkou. Záznam pořadu lze zhlédnout zde: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1096911352-objektiv/video/   Může ČT ze zákona vysílat svoje pořady se slovenskou moderací? To nikomu nevadí, že na stanici placené z peněz českých koncesionářů je vyroben a moderován pořad o zahraničních kuriozitách ve slovenštině? Nemám nic proti tomu, když je na ČT odvysílán nějaký slovenský film či seriál v původním znění, ale vyrobit úplně nový pořad pro české diváky ve slovenštině, navíc ještě jeden z nejstarších pořadů na českých obrazovkách s letitou historií, to je podle mě ze strany ČT velký přešlap.

Absolutně zbytečné vlákno, je snad v tomto státě někdo, kdo slovensky nerozumí? proč by měl vadit pořad ve slovenštině?

57
Na siídlišti Bohnice s anténou nasměrovanou na jih přijímám tento kanál ve stoprocentní kvalitě. Bohužel mi tento vysílač zarušil příjem z Rakouska, který jsem několikrát za rok při příhodném počasí přijímal. Zbývá již tedy pouze K 31, který je zatím ve směru Rakousko volný.

58
Jenže ta televize není nová, vysílá už dva roky!!!! A do DVB-T šla až dnes. Takže program by tomu měl odpovídat.

59
Televizní stanice a jejich program / Re:TV NOVA - překvapení
« kdy: 02. 03. 2014, 09:03:12 »
Bingo!!!!

60
Televizní stanice a jejich program / Re:TV NOVA - překvapení
« kdy: 01. 03. 2014, 14:24:25 »
Změna měla být do konce února, ale nějak se jim to zdrželo. Takže si počkejte ještě pár hodin. Napovím: již dlouho se vysílá snídaně s novou z náhradního studia a ČT bude měnit za měsíc i studio TN, tak co by to mohlo na té Nově asi ještě být?

Stran: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10