Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Čestmír Polák

Stran: 1 ... 8 9 [10]
136
Druhé foto

137
První foto

138
Rozhodně to není o tlachání, i když i tam se občas někdo najde. Poku se chcete něco dozvědět a třeba i na stránkách DigiZone tak takováto setkání být musí. Tlachání je spíše na jiných setkáních. Třeba na těch o digitalizaci, které probíhají v krajích, kde se teprve začíná vysílat. Jsou tam zástupci všech našich televizí, radiokomunikací, dovozci techniky a další. Kde jinde je máte všechny pohromadě a musí odpovídat i na dost všetečné otázky. Kulatý stů (i když není kulatý) vždy přinesl nové informace. O dlouhodobých plánech jednotlivých televizí Vám jejich zástupci opravdu nic neřeknou (obchodní tajemství), ale o bezprostředních krocích se vždy něco dozvíte. Kdyby to bylo o tlachání, nebylo by tam vždy plno. A to se za to musí trochu i zaplatit! Posílám několik foto, které jsem pořídil na minulém "Kulatém stole" aby bylo patrné, že se tam neschází žádná "mejdla".

139
Jsem rád, že se ozvali anténáři, kteří vyloučili naznačené řešení. Někdy, ač to není tento případ jednoduché a levné řešení pomůže. Sám jsem viděl rozvod terresrického signálu na analogové "zásuvky" ještě daleko bizardnějším způsobem. Na půdě hotelu měli 5 satelitních a dva terrestrické přijímače. Od dvou terrestrických sloučili signál z modulátorů naladěných na začátek UHF pásma a z pěti satelitních přijímačů  naladěných na další stanice skarty do centrálního modulátoru, kde byl tento signál opět rozdělen na další kanály. Vše šlo do širokopásmového zesilovače a dále do stromového rozvodu. Věřte, nebo ne ale na všech pokojích v hotelu na těch malých televizorech kladického typu byl obraz v ucházející kvalitě. Staré rozvody a staré televizory zůstaly a vyměněno bylo pouze několik zásuvek. Celkové náklady do 30ti pokojů byly však pouze 25 tisíc korun.

140
Na Astře 1L (19,2°E), frekvenci 11,597 GHz, polarizace V, SR 22000, DVB-S jse objevila nová stanice v klasickém rozlišení s názvem TELEMADRID. Zatím bez EPG a Teletextu. Vysílají právě koncert vážné hudby.Obraz je širokoůhlý, ale vysílán ve formátu 4:3, takže postavy jsou vychrtlé (nutno přepnout a roztáhnout na celou obrazovku).

141
Dostal jsem dotaz od nájemníků jednoho domu z Moravy, kam teprve teď doputovalo digitální vysílání. Chtěli by své staré rozvody společné televizní antény předělat na digitální vysílání. Hlavně aby to moc nestálo. Napadla mně analogie s analogovými rozvody, kdy se například stanice vysílající na některém z kmitočtů UHF převedla na některý kanál ve VHF a zesílila. Tím se docílilo toho, že se signál bezpečně dostal do zásuvek. Ve VHF nejsou totiž v dlouhých koaxiálních vedeních takové ztráty signálu. Co tedy převést digitální mux stejným způsobem? Má někdo zkušenosti s naladěním takto převedeného kmitočtu na set-top-boxech? Nebudou s tím mít tyto přijímače problémy? Bylo by to asi nejlevnější řešení, než vyměňovat všechny rozvody pro x účastníků a většina komponentů by mohla zůstat stejná, pokud půjdou převaděče kmitočtů přeladit a stará anténa přesměrovat. Má někdo zkušenost?

142
Na Astře 19,2°E, na frekvenci 12,460H, SR 27500 FTA se již objevil obrázek s informací, že dne 9. 4.2010 bude zahájeno čtyřiadvacetihodinové vysílání tohoto televizního kanálu, který ještě v současné době vysílá na frekvenci 12,246. Takže již ne jen od 10hodin do večera ale nepřetržitě. Stará frekvence bude využívána na jiné účely.

143
Skylink / Re: Tipovačka - 1 000 000 akivních karet
« kdy: 31. 03. 2010, 16:51:03 »
Tipuji 7.4.2010, protože Skylink plánuje velkolepou tiskovou konferenci. ;DMiliónek bude.

144
Set-top-boxy / VanTage 7100TS zkušenosti s externími HDD
« kdy: 31. 03. 2010, 14:14:35 »
Zjistil jsem, že tento přijímač zcela různě spolupracuje s externími disky. Některé fungují bez problémů (například WD My Passport Essential), s jinými jsou problémy. Jaké máte s různými typy zkušenosti? >:(

145
Na dálkovém ovládání zmáčknout "F1". V okně "Poměr stran TV" zvolit 16:9. Šipkou doprava na DO se posunout na další okno ""TV rozlišení". Dále opět šipkou doprava na "Poměr stran obrazu". Tam nastavit Letter Box. ;D

Stran: 1 ... 8 9 [10]