Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jaroslav Honzík

Stran: [1] 2 3 ... 109
1
tak zaktualizováno, už tech fm vysílačů ke spuštění není tolik a čeka se na jeden dab ;)

2
ČRo Plus od včera ve Zlíně na 101,8 FM. V centru Zlína s užšími filtry to mluvit bude. 102 FM pálí Kojál a 101,7FM je obsazen sousedním Vsetínem.

O kmitočty je nouze, spousta posledních co je, tak jsou takové "z nouze" aby to město bylo +- pokrytý, nebo aspon něco,ted ma plusko pokryto, aktuálně 39 vysílačů a poslechovost má vysokou a roste. Tady spíš je dobrý ten dab, kde má skoro celoplošné pokrytí. Jediné zatim jsou u čro kmitočty pro dokryvač razdiožurnálu a dvojky v brně.

3
Boli spustené nové frekvencie Rádia Jih Cimbálka.

To je dost, kolik let byli soudy a pak než tam neco začlo vysílat...

4
radio hey od 7.7 již i v blansku na 101,6, už jim zbývá pouze ten děčín.

5
radio orlicko již on air 105,1 hradec králové.

6
color music radio již on air i v liberci ;)

7
rrtv rozhodla, že místo radia dálnice, bude jakesi "školní rádio" stanice radio metropole, které nema ani webovky, co o něm víme je jen ze zaznamu veřejného slyšení. Tak to jsem zvědav, jak dlouho vydrží.

8
radio hey oficialně oznamilo spuštění orlickoústecka a radio color českobudejovicka ;)

9
Pamatuji si, když jsem byl poprvé v Itálii, jak jsem byl zděšen z toho, jak se na každém kmitočtu střídalo několik stanic, podle toho jak člověk natočil přijímač nebo anténu. Už se k tomu blížíme.

Itálie ale nepoužívá evropskou normu, mají svou italskou, ta ač ma stejny rozsah (nebo by měla), jako ta evropská, tak mají stanice odřadkovane tušim po 50ti mhz a využívají i kmitočty 87,5 a 108,0. tak proto tam bude plno stanic na jedna frekvenci, vysílají i blizko od sebe, nemají tak velké rozestupy (ochrana pasma) jako mame my. U nich už asi jedině jen dab+

10
Ve Zlíně Hey taky většinou buď nehraje vůbec, nebo velmi tiše. Ty vysílače nemá totiž kdo obsluhovat. Někdo z Prahy by musel vyjet do UO a Zlína a opravit to.

A nebo stačí jim napsat mail do rádia ;) když zjistíte problém, jim to hlasí, že vysílač funguje, to zda jede potichu už ne. Stačí jim dat o konkretnim problemu vědět, brnaci se třeba ozvou hned, tak je oprava sjednána brzo. ;)

11
Digitální rozhlas / Re:Koordinace DAB+ ČR
« kdy: 10. 04. 2021, 13:23:16 »
Lbosin + Strahov, žádá o to Pýcha, majitel Color + Heyradia.

Že by radio hey/color spustilo vlastní dab+ síŤ? Myslíte, že dokaže sehnat nějaké zájemce? kapacitu mít bude, ikdyby vysílal oba programy se 192kb/s lc-aac. Když zájemce nemá ani teleko a rti?

12
radio hey v ústí nad orlicí už on air.

13
čro spustil vysílače pro plus advojku v Aši, oficialně potvrzeno, nejde o povedený apríl, vysílač čra dab+ pro brno bohužel je apríl, kež by se jednou ten vysílač podařil...

14
Bohužel, media vlastní politici, tak to ani jinak nejde. A žádný zákon, který by zakazoval vlivným politikům vlastnit média neexistuje. Jestlipak by řekli v takových mediích něco proti svému "chlebodárci". A nejvíc je to vidět u voleb... Jsem zvědav, jestli se letos u voleb něco změní.

15
Kdyby mě před 25 lety napadlo, že to k něčemu bude, tak jsem si to zkopíroval. I když si nepamatuji, že bych tehdy znal někoho s 6hlavým videem. To byla tehdy pálka v porovnání s běžným.
Jak píše David, byl jsem ucho, které ještě nemělo ten rozhled, co mám dnes. Rozkaz zněl jasně, nahrát všechny stanice na jižní Moravě. 

Já si dodnes pamatuji, když začalo v roce 1990 vysílat první Fun Radio z vysilače, který jim poslali z Francie. To jsem si myslel, že mě někdo vyměnil aparaturu. Ty basy, výšky, dynamika. A po přepnutí unylý zvuk OIRT českého vysílání. Dnes už jsme někde jinde.   

Dneska hodně lidí rádo zavzpomíná, co bylo tenkrát atd...
Obzvláště po tom, co tady předvedla MB a babiš, Dnes naladíte všude mimo čro jen babišův impuls a media bohemia hitradio a blaník. To má být nějaká pestrost českého FM? Jen obyvatelé zejména krajských měst a většiny velkých okresních mají možnost naladit třeba i něco jiného. Kde všude naladite stanice jako color, orlicko, radio 1, hey, dalnice, čas, blatná, expres, netro life, možna ješte classcic, spin a jihlava.

Stran: [1] 2 3 ... 109