reklama

reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jaroslav Honzík

Stran: [1] 2 3 ... 104
1
Spočítejme si rocková FM rádia: Beat, Rock Radio, HEY a některá další lokální, třeba v Praze. Je neuvěřitelné, že bude existovat další. To mi hlava nebere......
Spočítejme si, kolik FM stanic se zabývá elektronickou hudbou. Celoplošné 0. Lokální možná dvě....
Spočítejme si, kolik FM stanic se zabývá soul, funk, Jazz.....možná 1 , 2 lokální....
Za prvé selhává národ, co se vkusu týče, za druhé selhává RRTV....
Dost smutné.....
P.S.: Proti rocku a metalu nic nemám.....

S tím souhlasím, ač raadeji než like fm bych videl hey. Ale i takove rozšíření coloru bych ocenil.

Jinak, aktualizoval jsem seznam, čeka nas pěkny vývoj dab+ ;)

2
Nechybí tam Vsetín 93,1 FM?

doplněno ;)

3
další aktualizace, co mě tentokrat překvapilo, je snaha rozšířit pokrytí pro radio 1 :O

4
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 19. 01. 2019, 20:00:45 »
Dnes po mnoha týdnech mi znovu naskočilo DAB z Bratislavy. Že by ty mrazy?
Jinak musí při přijmu DAB z Bratislavy vypnout přívod kabelové televize už ve sklepě, což zbytek rodiny příliš neoceňuje. Loni na jaře jsem si myslel, že se mi již podařilo postupnými úpravami přeslechy eliminovat, ale na podzim byly zpět.
Je nějaká šance zlepšil stínící parametry koaxu bez jejich výměny, třeba přizemněním koncových konektorů nebo i po trase?

Postav "svod" z kovovej trubek a tema protahni koax a trubky pak uzemni, mělo by se to pak chovat jako "faradayova klec" protahnout kabl přes trubky a ty uzemnit. Pak by to mohlo fungovat.

5
Digitální rozhlas / Re:DAB+ Berlín 12D
« kdy: 12. 01. 2019, 21:10:39 »
Zdravím a děkuji za Váš zájem o můj problém. Předně. Není někde ke zjištění, které Dab kanály budou v naší aglomeraci,tj,severní čechy, ještě obsazeny, abychom nedělali zbytečný práce po této zkušenosti s příjmem vysílačů ve 12. kanále? Místo příjmu mám v Novosedlicích,což je hned vedle severně od Teplic.Po dlouhém laborování s anténami jsem zjistil nejlepší příjem bavorských kanálů odrazem od teplického Božího prstu,což je výšková stavba na sídlišti Somet-Šanov II.Odtamtud je snad přímá viditelnost na Ochsenkopf.A ted spustili z Bukové Hory naše stanice, což je asi 20 stupnů ze směru od Božího prstu.Signál z antén jsem sloučil slučovačem RFT z bývalé NDR /mux MDR 9A, Mux Deutschland 5C a Muxy z Bavorska 11D a 12D s jednou anténou a naladěny na slučovači jako kompromis.K tomu všemu šel i 10 B,ale od tamtud nejde žádná zajímavá hudba.Tak tu bych případně oželel.Mimochodem ,ten berlínský 10 B mi odrovnal 10 B z Ochsenkopf,ale to mě líto nebylo,ale že mi ted odrovnají 12 D z Bavorska, tak to mě štve.Přestal hrát i Antene a Bayern3 na 11D,ale předěláním rozvodů se zesilovači jsem je znovu naladil a hrají bez problémů. Tak doufám,že naši nechystají zase nějakou habadůru,abych o 11 D přišel.Až se udělá hezky,tak chci zrealizovat příjem z Freibergu,odkud jdou taky zajímavé stanice. A taky se chci pokusit znovu o ten 12D z Ochsenkopf samostatnou anténou namířenou přímo na západ s anténou,která má aspon trochu potlačen příjem ze zadu.Ten Gong FM z Regensburg je docela sympatická stanice.Také by mne zajímalo, jestli už nejsou k mání slučovače pro Dab příjem?Jestli by se daly sloučit dva sousední kanály,které jsou ted v digitálu tak blízko sebe.? To je asi zatím vše.Snad jsem to vše napsal dost sruzumitelně.Děkuji.Pavlis.
Mimochodem,když už spustili u nás tu Bukovku a černou horu,je k mání už nějaké to autorádio,aby se je dalo chytit v autě?

Autorádio je a ne jedno, dokonce už pár let jsou k dispozici, mám pioneera a jsem spokojen. A nejsem jediný kdo kupoval už dříve nějaké to radio, nyní se da na netu pohledat a krasně si vybrat, jen pro lepší příjem je lepší kompletně vyměnit anténu, není to nic složiteho.  V autě to i dost překvapí, možna tam naladíte i ty němce, ale nebudou stabilní, mě hrajou skoro všude.
pokud nechcete vyměnovat cele radio tak mužete použít adaptér, ale ja se přiklaním radeji k výměně radia.

6
Digitální rozhlas / Re:DAB/DAB+ Anténa VHF
« kdy: 12. 01. 2019, 20:58:47 »
mám původní 1411 o tom že se da nějak modifikovat jsem nekde četl, neba ještě jedna modifikace s kracením prvků?
ta modofikace s přidáním direktorů zvedne zisk na "konci pásma" ale která jej zvedne aspon trochu i na jeho začátku?

7
spuštěno 10 dab+ vysílačů, tak uvidíme jak to pujde dál. :)

8
Media Bohemia a její doubly přes půl republiky, copak to už není dost okatý? To opravdu nikdo nemůže poslat podněty výše? Když může EU řešit transformační licence, tak proč ne tohle, to je mnohem horší průser.
A kolik že jich mají? Držte si žaludky!

Karlovarský kraj
Cheb - 2x rock rádio z vysílačů vedle sebe, 2x blaník z vysílačů vedle sebe
Sokolov - 2x rock rádio z vysílačů vedle sebe, 2x blaník z vysílačů vedle sebe
Karlovy vary - 2x rock rádio ze stejného vysílače!  2x blaník z vysílačů vedle sebe

Ústecký kraj
Most - 2x hitrádio fm z vysílačů kousek vedle sebe

Libexecký kraj
Liberec - 4x hitrádio (3x fm+1x černá hora) z vysílačů kousek vedle sebe!
Jablonec nad nisou - 2x hitrádio fm z vysílačů kousek vedle sebe
Turnov - 2x hitrádio fm ze stejného vysílače!

Královéhradecký kraj
Trutnov - 2x hitrádio černá hora ze stejného vysílače!
Broumov - 2x hitrádio černá hora ze stejného vysílače!
Náchod - 2x hitradio černá hora z vysílačů nedaleko od sebe....(na co tedy koordinovali nedávno ten náchod, zbytečně...)

Pardubický kraj
Pardubice - 2x hitrádio černá hora z vysílačů kousek vedle sebe

Středočeský kraj
Mladá boleslav - 2x hitrádio černá hora z vysílačů kousek vedle sebe

Jihomoravský kraj
Brno - 2x hitrádio city z vysílačů vedle sebe (ten 100,8 maji úplně zbytečně...)

Jihočeský kraj
Tábor - 2x fajn rádio z vysílačů  vedle sebe

A ještě Praha kde má fajn rádio taky 2 vysílače, přitom by stačil ten hlavní s 5kW!


Z toho co předvádí, tam musej hulit dobrej matroš, nebo tohle už není normální, chtělo by to nějaký ten odborný článek, at se to dostane dál, tohle by se mělo už konečně začít řešit.

9
Analogový rozhlas / Re:Bude letos na podzim čro karlovy vary?
« kdy: 04. 11. 2018, 19:15:13 »
přecejen jsme se dočkaly, jen me zmatlo že předtim nebylo mraky članků, a bylo takove "medialní ticho" a pak bum a ve velkom to rozjeli, na zapadě to snad bude jedine "regionalní" radio, když jim sebrali egrensis a místní nebudou zajimat informace z prahy a podobně ;) vidim i postupne omlazovaní, pomalu mizi dechovky z regionů a trochu to stoupa, ale cesta k formatu reginy bude hodne dlouha, ale da se to zkousnout hlavne ty informace a pořady jsou místní :)

10
Ahojte.
Vie mi niekto poradiť, ako vložiť cz zvukovú stopu do filmu Deadpool.2016.2160p.BluRay.HEVC (Untouched)? tsMuxerGUI nepodporuje H265/HEVC formát a preto mi zastaví mux cca pri 35 percentách pridania.

Ďakujem.

Mkv muxer
https://mkvtoolnix.download/

s klidem si s tim poradí. ;)

11
od doby co digizone zkončilo tu skoro nikdo není, ted je to nějaka debilní lupa a forum dlouho nešlo, kdo tu byl tak sou aktivní jinde at už digitalní radio (čro) nebo oviradio a tak podobně či fb skupiny. Takto se to přesunulo.

12
ja mam přenosný stereo, ale nema sluchatkový vystup ani na externí anténu....

14
Konečně zas cenově dostupné DAB+ rádio

Od čtvrtka 20.9.2018 v Lidlu
https://www.lidl.cz/cs/nabidka.htm?articleId=18045
https://www.lidl-shop.cz/SILVERCREST-Digitalni-radio-DAB/p100236914

Bohužel další MONO sračka.... copak v dnešní době nejsou schopni vyrobit stereo rádio? Tohle bych pochopil u AM vysílání, či stanic jako je impuls... Ale u digitálu je to velký krok zpět.

15
dřív to šlo dobře, ale malo providerů, grandccam lepší, ale komu stači skylink tak to půjde. Dobry na fotbal, nebo na slováky, a pokud to ješte jde, tak tam dřiv šli polaci, tak se to dalo, už to davno nepouživam, nemam čs koukat na televizi, spiš posloucham radio :D a často jsem v praci. ;)

Stran: [1] 2 3 ... 104

reklama