Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jaroslav Honzík

Stran: 1 [2] 3 4 ... 109
16
Pamatuji si, když jsem byl poprvé v Itálii, jak jsem byl zděšen z toho, jak se na každém kmitočtu střídalo několik stanic, podle toho jak člověk natočil přijímač nebo anténu. Už se k tomu blížíme.

Itálie ale nepoužívá evropskou normu, mají svou italskou, ta ač ma stejny rozsah (nebo by měla), jako ta evropská, tak mají stanice odřadkovane tušim po 50ti mhz a využívají i kmitočty 87,5 a 108,0. tak proto tam bude plno stanic na jedna frekvenci, vysílají i blizko od sebe, nemají tak velké rozestupy (ochrana pasma) jako mame my. U nich už asi jedině jen dab+

17
Ve Zlíně Hey taky většinou buď nehraje vůbec, nebo velmi tiše. Ty vysílače nemá totiž kdo obsluhovat. Někdo z Prahy by musel vyjet do UO a Zlína a opravit to.

A nebo stačí jim napsat mail do rádia ;) když zjistíte problém, jim to hlasí, že vysílač funguje, to zda jede potichu už ne. Stačí jim dat o konkretnim problemu vědět, brnaci se třeba ozvou hned, tak je oprava sjednána brzo. ;)

18
Digitální rozhlas / Re:Koordinace DAB+ ČR
« kdy: 10. 04. 2021, 13:23:16 »
Lbosin + Strahov, žádá o to Pýcha, majitel Color + Heyradia.

Že by radio hey/color spustilo vlastní dab+ síŤ? Myslíte, že dokaže sehnat nějaké zájemce? kapacitu mít bude, ikdyby vysílal oba programy se 192kb/s lc-aac. Když zájemce nemá ani teleko a rti?

19
radio hey v ústí nad orlicí už on air.

20
čro spustil vysílače pro plus advojku v Aši, oficialně potvrzeno, nejde o povedený apríl, vysílač čra dab+ pro brno bohužel je apríl, kež by se jednou ten vysílač podařil...

21
Bohužel, media vlastní politici, tak to ani jinak nejde. A žádný zákon, který by zakazoval vlivným politikům vlastnit média neexistuje. Jestlipak by řekli v takových mediích něco proti svému "chlebodárci". A nejvíc je to vidět u voleb... Jsem zvědav, jestli se letos u voleb něco změní.

22
Kdyby mě před 25 lety napadlo, že to k něčemu bude, tak jsem si to zkopíroval. I když si nepamatuji, že bych tehdy znal někoho s 6hlavým videem. To byla tehdy pálka v porovnání s běžným.
Jak píše David, byl jsem ucho, které ještě nemělo ten rozhled, co mám dnes. Rozkaz zněl jasně, nahrát všechny stanice na jižní Moravě. 

Já si dodnes pamatuji, když začalo v roce 1990 vysílat první Fun Radio z vysilače, který jim poslali z Francie. To jsem si myslel, že mě někdo vyměnil aparaturu. Ty basy, výšky, dynamika. A po přepnutí unylý zvuk OIRT českého vysílání. Dnes už jsme někde jinde.   

Dneska hodně lidí rádo zavzpomíná, co bylo tenkrát atd...
Obzvláště po tom, co tady předvedla MB a babiš, Dnes naladíte všude mimo čro jen babišův impuls a media bohemia hitradio a blaník. To má být nějaká pestrost českého FM? Jen obyvatelé zejména krajských měst a většiny velkých okresních mají možnost naladit třeba i něco jiného. Kde všude naladite stanice jako color, orlicko, radio 1, hey, dalnice, čas, blatná, expres, netro life, možna ješte classcic, spin a jihlava.

23
To budete mít někde v archívu už zpracované. Byla to součást celorepublikové akce, sehnat, nahrát a uložit pro příští generace záznamy vysílání všech tehdejších stanic. Myslím, že z toho byl i oficiální zvukový výstup, kde už byl sestřih identifikací, znělek a jinglů.
Já jsem byl členem od začátku 90' let někdy do roku 2006-7 kdy se objevily první weby jako Digizone nebo Parabola, kde byly informace online a nebylo potřeba čekat měsíc-dva, než přišel poštou tištěný časopis.

To 6hlavé video bylo opravdu nejkvalitnější amatérský záznam zvuku, jaký šel v té době udělat. Mám ho dodnes mazlika Panasonika superVHS, ale už asi 10 let nebyl v provozu. Naposledy jsem na něm digitalizoval rodinné záznamy z VHS na DVD.

škoda že ty zaznamy nemate, mohli by se digitalizovat stejně, jako ty vaše rodinne zaznamy, nebo obdobným způsobem, pak už je to jen krůček k dostaní to na youtube. Věřím, že by si spousta nadšenců ráda poslechla, jak to znělo tenkrát.......

24
vy neumíte ze zvuku udělat video? To by zvladla i cvičena opice :D Vemte zvuk, dejte ho do videoeditoru, dejte tam nějaký obrazek či popisek a nahrajte na youtube.


25
Vyhrabal jsem bandscan snad z roku 1996, Radiožurnál v Brně na 90,4. Na 92,6 bylo BBC.

Jsou tam i jiné perly, které dnes už neuslyšíme. Zejména ze Slovenska.
Radio Brno
Radio CD International
Rebeca
DCA radio
Radio Twist
Rock FM Radio
Blue Danube Radio

Máte záznam? Nebylo by špatný jej dat na youtube, rad bych si poslechl jak zní bandscan z 96 roku ;) a jistě by si to poslechlo více lidí.

26
Analogový rozhlas / Re:Jarné výberové konanie 2021
« kdy: 05. 03. 2021, 20:42:05 »
zapomněls hochu detail, o co jako go - výběrové řízení na nového premiéra? :)

Kdyby se babiš vratil na slovensko, tak bych se nezlobil. ;)

27
čro koordinuje 50W dokrývače pro dvojku a radiožurnál do brna.

28
K rádiu Hey: Včera jsem při cestě autem v Česká Třebové ze zvědavosti testnul 101,3 MHz (budoucí Hey Ústí nad Orlicí), ale bohužel, zde tedy zatím ticho po pěšině....

Možná vybrali Pelhřimov záměrně jako první, pravděpodobně je možné na té kotě realizovat ball. Zatímco jinde je potřeba zřídit internet.

29
tak už i hey spouští nové vysílače, prvním je spuštěný pelhřimov 88,3.

30
Středočeský
Signál -   99,90   Mělník/ul. Pražská 2639/2     0,1kW (100W)
ČRo Plus  - 107,0 -  Mělník/ul. Pražská 2636   0,1kW (100W) - přesun po signál rádiu, které se přesune na novou frekvenci.
Country -  99,10  Mělník/ul. Pražská 2639/2      0,05kW (50W)

Kde jsi sebral tu 99,1 pro Country v Mělníku?

Takto to bylo přímo uvedeno na fm listu ;) původně skutečne country tuto frekvenci koordinoval a potom zmizela, stejne tak jako došlo k vyměně čro plus za kiss na původní frekvenci signálu. Tech koordinací tam country točí docela hodně,  take jich spoustu neprojde, pak jsou tam třeba znovu s jinymi parametry atd, třeba se tam v budoucnu zase objeví, ikdyž pochybuju, když neprošla s 50w, tak niže už nepujdou. Často se to tam mění. Stejně jako tam byla i koordinace country pro sokolov, country se snaží o rozšíření a tak zkouší ruzne koordinace, hodne jich neprojde. Jinak seznam už je opet aktualní.

Stran: 1 [2] 3 4 ... 109