Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - karelos

Stran: [1] 2 3 4
1
Trochu se mýlíte, já zdarma nic nežádám a ani nečekám, ani od autora (mimochodem úplně zdarma to zajisté nedělal) a ani od vás. Osobně to pro mne nejsou žádné nové informace, za odkaz jsem slušně poděkoval a jen poukázal na to, že mi jen nepřijde jako nezávislé testování pouze těch produktů, jenž jsou k testu zapůjčeny od výrobce, už jenom tím, že není možnost srovnání s jiným volně dostupným produktem.

2
omar3, dík za odkaz, pěkné počtení. Jen by možná nebylo na škodu do testu přidat i jiné antény, než ty z portfolia pár výrobců, jenž byly zdarma zapůjčeny. Domnívám se, že by neměl být problém nějakou tu anténu i nestranně zakoupit, obzvláště pokud autor v oboru podniká.

3
Zkusil jsem si ten Kahlenberg nově poměřit na anténě a na kanálech 30, 34, 36, 47 vychází téměř ukázkově stejné úrovně signálu (30-32 dBuV na cca 120km), pominu-li k41 tak vyjímkou je jen K24 s úrovní o 6dB vyšší, který praděpodobně (nějak mi přesně nesedí IO se vzdálenostmi vysílačů) chytám z Poysdorfu

4
Prave ze jsem si vzpomnel, ze to ruseni a preslechy jste zde jiz resil, proto jsem si dovolil tu poznamku. Jo, PPC je solidni vyrobce, obzvlaste v produkci HF konektoru.

5
Pokud by to mělo být od Beldenu, tak asi bych použil namísto kabelu H125 kabel H126 duobond+, vyhnete se budoucímu zakládání nového vlákna na téma rušení, přeslechy, ..

6
Myslím, že simulace vypadají reálně nebo nereálně úplně stejně jak u anten od Xmux, tak u osvědčených typů. Takže je lze normálně porovnávat. Nevím, co se ti na tom nelíbí.
Nejde o přicmrndávání, na to jsem starý, chtěl jsem znát jen tvoje argumenty, které Tě vedou ke skepsi, ale vidím že žádné konkrétní nemáš a jen tak remcáš, to je v pohodě, není důvod k omluvám  ;)
Jenom drobna reakce, jak vypada vzajemne porovnavani simulaci je mi celkem jedno, to nech tvori a porovnavaji jini, mne spise zajima simulace vs skutecne finalni realne zmerene vlastnosti anteny.

7
Karelos - aha, takže nezpochybňuješ správnou funkčnost programu 4NEC ? Tak voco Ti de? Protože sám nejsi schopen udělat nějaký svůj návrh antény, který by v programu překonal už existující kousky, tak nevěříš ani návrhům anten od Xmuxe a grafy jeho anten ze stejného programu budou tedy asi nějakým jeho podvrhem, aby nás tady ohromoval (možnost A), anebo v případě Xmuxa ten program z nějakých záhadných důvodů správně nepočítá? (možnost B)??? Jiné možnosti totiž nejsou, protože grafy Xmux anten z programu hovoří jasně. Měl by sis rozmyslet, co vlastně rozporuješ :D
Hele, mě vůbec o nic nejde, nezpochybňuji funkčnost softu 4NEC2 a ani Xmuxovu tvůrčí činnost, jen jsem chtěl naznačit, že reálně (proto ten dotaz na eventuální možnost shlédnutí změřených parametrů) to až tak ideálně jako ta simulace nevypadá. Ale chápu, že pokud jsem se nedržel pravidel této téměř soukromé přicmrndávací debaty, tak asi jsem tím trošku rozvířil místní vody a tímto se tedy dotčeným diskutujícím omlouvám.         

8
Nebo se domnivate, ze je mozne v amaterskych podminkach (bez patricne merici techniky), pouze dle vystupnich dat z komercniho programu na netu prekonat stare dobre zname teorie a konstrukce ?
Proti principiální skepsi nic nemám, ale neměl bys kvůli tomu ignorovat dnešní běh světa a zastydávat někde v dobách, kdy se anteny s více než 3 prvky ani nedaly přesně spočítat a navrhovaly se zjednodušenými metodami a jejich konstrukce se dala zpřesňovat jedině jejich stavbou a měřením. Ten program totiž jistě nepopírá žádné platné TEORIE a konstrukce. Ovšem může překonat staré způsoby návrhu tím, že teorie elmg pole může aplikovat a počítat podle nich vlastnosti navržené antény s takovým výpočetním výkonem, který umožňují dnešní PC, a o kterém se v dávných dobách nikomu ani nesnilo. Na několika příkladech i tady v diskuzích už Xmux předvedl, že ten program počítá dost dobře. Modeloval existující anteny a potvrdily se jejich dříve ověřené vlastnosti. A mně např. Xmux spočítal jednu upravenou LP na nižší kanály, u které program vyplivl nějaký divný peak zisku někde na horních kanálech a světe div se, když jsem s ní běhal po kopcích a dělal si ověření ze zvědavosti..., ten její spočítaný "divný" průběh zisku se přesně potvrdil!! Dnes se na počítačích simulují pohyby galaxií, chemické reakce při vývoji léků a pod... a všechno to funguje a je dostupné skoro každému na netu. Chemici dnes dělají pokusy už víc na PC než v chemické laboratoři atd. Takže moc nechápu tvoji přemrštěnou skepsi k tomu, že je dnes možné dostatečně věrohodně na PC nasimulovat vlastnosti anteny v elmg. poli pomocí nějaké free verze spec. návrhového programu, pokud s tím dotyčný umí pracovat...
Lance, děkuji za obsáhlou přednášku, ale snad nebudu až tak tupej. Nedělá mi problém do programu 4NEC2 nasoukat vstupní data a něco s ním nasimulovat, ale nic revolučního, než co již bylo dříve mnohokrát publikováno, mi z toho nevyleze.

9
Pamětníka omlouvá, že nikdy neměl v ruce Xmuxovy antény. Ty se opravdu neprohnou, na rozdíl od jiných výrobců. Těžko se to popisuje, asi budu za blázna, ale když jsem při porovnávání měl v ruce normální anténu a anténu made in Xmux, tak už při tom držení byl rozdíl, ani jsem ji nemusel připojit. Nevím, jestli ten pocit vzniká použitým materiálem, konstrukcí nebo vlastní tuhostí, ale je to zážitek. Prostě dotyk něčeho mimořádného.     
[/quote.                 Dovolil bych si jeden skromny dotaz, v cem ze to jsou ty anteny Xmux, super super Xmux ( mimo tedy tu pevnost a esteticnost) tak vyjimecne? Prevazne jenom ctu jak je testoval jeden odbornik, druhy odbornik, skupina odborniku, ale zatim jsem se nesetkal s jedinym duveryhodnym testem. Nebo se domnivate, ze je mozne v amaterskych podminkach (bez patricne merici techniky), pouze dle vystupnich dat z komercniho programu na netu prekonat stare dobre zname teorie a konstrukce ?

10
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 05. 05. 2020, 18:29:19 »
Místo příjmu : Severovýchod Brna
Anténa pro SK - Televes DAT BOSS TFORCE LTE (napájím předzesilovač)
CZ anténa : stará Yagi dlouhá směrovka se symetrákem (značku ani typ neznám)
CZ anténa2 malé síto se symetrákem :
Rakouská anténa - Velké plzeňské síto (s předzesilovačem  26Db)
Zesilovač : Johansson 6700
Cyhtám na síto A:
K24/K34 Kahlenberg
Chytám na malé síto CZ
K26/K28/K51 - Mikulov
Chytám na dlouhou směrovku CZ2:
K43 Bohunice
Chytám na Televes SK
K37/K39/K44

Pro výstup ze zesilovače používám výstup pro test -30Db. Minimální nastavitelný výstup je 93 dbuV a to je pro tunery moc (nedávali to). Výstup mám nastaven na 97dbuV

Vše bez sebemenší chyby při reprodukci na TV - přesněji změřit nedokážu, měřáky nemám.

Hodnoty detekované zesilovačem od 50 do 55 dbuV u všech MUXů

Od zesilovače to mám rozvětvené na 3TV

Všechny svody zhruba stejně dlouhé - cca 8m
Ta hodnota 50-55 dBuV na displeji zesilovače je včetně zesílení předzesilovačem v anténě?
Jen pro info, já mám podobnou úroveň na anténě a MER na k27 na budíku je větší než 35dB i s blízkým odrazem s odstupem -5dB. Bezproblémový příjem mám i na stejné řadě Panasonika, ale pravdou je, že mimo Javořiny tu nemám žádný signál z jiného vysílače.

11
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 05. 05. 2020, 12:45:47 »
Javorina (Nové Mesto n. V.) už vypnula vysílání na původních kanálech. Pokud máte možnost ověřit nový stav, jsem zvědavý. V práci to nejspíš nepoznám (zatím jsou naprogramovány jen ty původní).
BTW: na webu cezantenu.sk je označena jako přeladěná.

M.
nový stav:  pokud to odvodíme od k23, jenž se nezměnil, tak k27 a k39 asi na stejné úrovni signálu, K21 o cca 7dB více

(měřeno z moravské strany na vzdálenost 31km, volný výhled, logper Fracarro, 21k /65dBuV, 23/57,5, 27/58,5, 39/57,5)

K23 se sice nezměnil, ale změnilo se u něj ERP, původně u MPX4 tam bylo 25kW a nyní je tam u MPX3 necelých 49kW, což je nárust o 3dB. A navíc MPX4 na K23 vysílal z jiného AS (bílé AJ nad tříštičem), zatímco MPX3 na tomto K23 by měl ode dneška fungovat z hlavního AS.
ok, už jsem text v příspěvku opravil, bylo to myšleno tak, že se u mne na K23 nezměnila naměřená úroveň signálu

12
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 05. 05. 2020, 11:11:08 »
Javorina (Nové Mesto n. V.) už vypnula vysílání na původních kanálech. Pokud máte možnost ověřit nový stav, jsem zvědavý. V práci to nejspíš nepoznám (zatím jsou naprogramovány jen ty původní).
BTW: na webu cezantenu.sk je označena jako přeladěná.

M.
nový stav:  pokud to odvodíme od předchozí úrovně signálu na k23, jenž se nezměnila, tak k27 a k39 vychází podobně, K21 o cca 7dB více

(měřeno z moravské strany na vzdálenost 31km, volný výhled, logper Fracarro, 21k /65dBuV, 23/57,5, 27/58,5, 39/57,5)

13
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 29. 04. 2020, 19:48:49 »
Sousedé, co vám tam zpoza Bílých Karpat vysílá na k45 ? Naladím celkem vyhovující signál, MER 25dB, dle mapy vysílačů na volnatelka.sk bych to tipoval na Nitru, ale terénní náhled vypadá hrozně.

14
Pánové, nerad se vkládám do této debaty, ale nedá mi to. Nějak totiž nechápu ironické a místy i arogantní reakce zdejších odborníků na jakýkoliv příspěvek, přitom jediné jejich odborně-technické sdělení je vždy jak přes kopírák, a to, sjednejte si profesionála s měřícím přistrojem. Jenomže z 90-ti pc stačí trochu zručnosti, něco si naštudovat, zakoupit slušné komponenty. Všude totiž nebývá problém s úrovní signálu, SFN, rušením apod. A pokud ten problém nastane, tak si dovolím tvrdit, že převážná část těch zdejších odborníků (až na pár vyjímek, jako ivovi a.j.) není schopná to zdárně vyřešit.

15
Jen mi nejde do hlavy, proč se tam neobjevilo i to echo z Hádů. Když vidím signál Hádů na K59, tak ho musím mít i na 40 a 26.
To je jednoduche, kdyz jsou Hady pod Kojalem 25 dB a Kojal je pod Devinem odhadem vic nez 10 dB, vesly by se Hady na y-stupnici IO?
To těch 35dB dynamického rozsahu IO (jak je vidět na fotu displeje) je maximální možné zobrazení ?

Stran: [1] 2 3 4