reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - karelos

Stran: [1] 2 3
1
Jen mi nejde do hlavy, proč se tam neobjevilo i to echo z Hádů. Když vidím signál Hádů na K59, tak ho musím mít i na 40 a 26.
To je jednoduche, kdyz jsou Hady pod Kojalem 25 dB a Kojal je pod Devinem odhadem vic nez 10 dB, vesly by se Hady na y-stupnici IO?
To těch 35dB dynamického rozsahu IO (jak je vidět na fotu displeje) je maximální možné zobrazení ?

2
Zmíněný Rover pracuje ne principu generování a detekce rozmítaného signálu.
Můžete mi prosím nějak polopatě vysvětlit, jak ten Rover generuje a detekuje rozmítaný signál?

3
Takže když mi impuls ukazuje 15,1km, tak tomu nemám věřit?
Přímý signál je Kojál ze vzdálenosti 68,7km. Pálava je 20,5km. Předimpuls mám 15,1km. Pálava-Kojál je 56,9km.
Zřejmě ty vysílače špatně lokalizujete. Domnívám se, že test je proveden na ulici Rovnice a na displeji je hlavní impuls Kojál a to 15km preecho Brno město.

4
Kupovat budou jiní, já jen testuji.
Z jiné antény mi tam naskočilo na K59 i preecho z Pálavy. Trochu mi to nevychází vzdálenostně, ale zatím s tím nemám dost zkušeností. Jak mi to vyjde, tak bych dal fotku.
Že ti impuls u šidítka K59 vychází jinde, než u zbylých muxů je v pořádku.
Může to být podbný případ: https://dvbt2.webnode.cz/l/mux-3-posledni-vlastovky-vypusteny/
Nahlédal jsem pomocí toho odkazu na vaše stránky a v rubrice měření jsem narazil na citaci "Oba přístroje využívají jiného principu vyhodnocování (Mosaiq6 SDR, HD TAB7 Evo WOBLER)". Nemělo by tam namísto wobler být třeba superheterodyn ? Dle mne wobler, případně polyskop (varianta s obrazovkou), pracuje na principu rozmítaného generátoru a detektoru.

5
pánové, kteří používáte SDR příjem, jaký hardware SDR máte? Myslím konkrétní značku, ne obecně "SDR USB přijímač ap.". Děkuji.
Vidím, že se příjmu aktivně věnujete, tak by asi stálo za zvážení i něco takového: http://www.signalhound.eu/SA44B.htm .
K zánovnímu se dá přijít za nějakých 10-15t.

6
Dříve jsem s tím "malým" sítem taktéž laboroval, tak si dovolím přihodit pár postřehů. Nejlepší hodnoty útlumu odrazu v pásmu 450-720MHz vycházely při vzdálenosti zářiče od síta 17,5cm a posunutí výstupu (svorek sym. členu) o 2,5cm od středu nahoru. Útlum odrazu pak v celém uvedeném pásmu byl lepší než -16dB.

7
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 09. 11. 2019, 18:49:33 »
hezky, akorát bacha na sledování TII versus dopravní situace! Neradi bychom přišli o cenný zdroj informací  ;)
No, Andreji, možná se mýlím, ale nepřijde mi, že by bychom přišli o zdroj cenných informací, spíše mi příjde že bychom přišli o prvotřídního korektora. 

8
Ty vo, tak bylo tropo, dxPetr měl doma v nadmořské výšce 230m s výkonnější sestavou taky 400km úlovky. Já sem byl 500mnm, ale slabší aparát :-) A ještě k tomu navrženej na kompu v té simulaci, která neodpovídá realitě! :-))) Stejně jako ta 3,5 metrovka na DAB, která teď momentálně ještě leží v Praze, měl ji půjčenou kamarád, dlouholetej dx-er, pro srovnání se dvěma 3m Vatenkama na 10m stožáru. O 4m níž v nehomogenním poli dávala o 2dB míň než ty dvě Vatenky. Ale jinak to stojí úplně za hovno, všechno ty Kornerky a Bízlijovky a stovky dalších antén navržených takhle spoustou radioamatérů po celým světě,reálně postavených a reálně a detailně prověřených a proměřených, všichni jsou úplní blbci, i ten náš guru, pan Jindra Macoun, který stejnou simulaci používá, využívá a plně akceptuje tuším už od 93. roku, ten taky ví a zná úplný hovno asi :-) To je dneska vtipný den, co? :-)))


PS: Plus sem k tomu testoval slučovač na dvojičky, většinu fotek sem dával na FB do skupiny Česko přechází na DAB, schválně sem to před focením přichytil izolačkou na stožár, ale nikdo si toho nevšiml :-)

Proč tak ješitně ?  Já přece nijak neznevažuji práci spousty radioamatérů po celém světě a ani vaší práci s programem na kompu. Jen mi přišlo jako vtip to vaše tvrzení o superanténě- polském situ, doložené simulačními grafy s linárně narůstajícím ziskem a téměř ultralineárním průběhem psv. A když jsem na dalším obrázku shlédnul tuto superanténu s "ideálním" sym. členem, kabelem Emos a kvalitně provedeným šroubovacím F konektorem, tak mne jen napadlo jak by asi v porovnání vyzněly ty její reálně změřené parametry.

9
A chytráci, mudrlanti, "supertechnici" a další jim podobní, ať nejdřív vyzkouší, změří, srovnají a porovnají, a pak můžou mudrovat!

Jako vtip opravdu dobrý, už jste si někdy porovnal ty grafy z kompu s grafy z reálného měření ?

10
Zde je zajímavé počteníčko:https://www.tvkompas.cz/pojem-qhd-je-zrejme-minulosti-operatori-od-nej-upustili-prima-si-osvojila-sd-plus/
Zajimavé počtení to je, ale v souvislosti se subjektivně vnímanou kvalitou obrázku to není jenom o samotném rozlišení SD, HD, UHD a jejich PR klonů, ale i o zpracování signálu a hlavně o datové přenosové rychlosti (ta se začíná, díky úsporám čím dál více ojebávat). Takže možná by bylo třeba zajímavé srovnání SD vysílání ČT s datovým tokem 6,5 Mbps (v počátcích sat vysílání) s HD 2,5 Mbps (u některých současných programů na Skylinku)

11
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 23. 05. 2019, 06:31:51 »
A co si představuješ pod takovým pojmem luxusní signál?
Na vstupu do vložky je:
12A-31dB
12C-39dB
12D-47dB
Třeba takový jenž uvádíte, vždyť vy s ním už následně nemusíte vůbec nic dělat (snad jen eventualně doplnit o pásmovou propust), tedy pokud jej zrovna nerozvádíte v STA

12
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 22. 05. 2019, 21:02:45 »
Pořád se mi nezdá graf, který kreslí spektrák při kombinaci 12C/12D, což je Kamzík/Hády.
Zkusil jsem nahradit klasický anténní předzesilovač procesorem Televes 5179 a graf vypadá mnohem lépe. Nejen lépe vypadá, ale i 12C lépe hraje.
V příloze jsou oba grafy. Může být ten kopec na úpatí 12D, který překrývá 12C problém vlastního předzesilovače nebo měřáku?
Dle spektra na výstupu vložky Televes soudím, že tam na anténě přímo luxusní signál máte, takový by se mi taktéž líbil, ten bych si hýčkal a eventuálně jen pásmovou propustí jemně ošetřil.

13
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 21. 05. 2019, 11:29:12 »
Včera 5D opět v provozu. Na rozdíl od minulých týdnů se výrazně zvedla kvalita (počasí?). Úroveň signálu se zdá být o fous  menší (jak na 11C, tak 5D), kvalita 11C spíše průměrná. Další pozorování nutné. Stav SFN nejasný, TII kódy QIRX (starý ani nový) nezachytil. Viz příloha.

Michal
A jen drobné doplnění, přidali v 5D Rock Antenne, což za mne velké plus, konečně v éteru možná alternativa k Radiu Beat (to ač obsahově ujde, tak kvalitou zvuku téměř neposlouchatelné)

14
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 09. 05. 2019, 21:13:25 »
Druhá příloha - DAB+ v Rakousku - Test MUXu ORS1

Poznámka:
Pro pořádek jsem příjem realizoval napřímo z rozbočeného výstupu antény, abych vyloučil vliv domovního zesilovače (Profiler 6700).
Ta uváděná uroveň signálu 60dBuV je tedy taktéž měřená na tom výstupu rozbočovače?

15
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 08. 05. 2019, 15:47:36 »
Zdá se, že Kahlenberg vysílá! Na 5d je o 11 dB silnější signál. Chybovost na Digipalu DAB+ poprvé na 100 %.  SNR 25 - 26 dB. Jen test, pouhá 2 rádia.
vypadá to nadějně, můžu sice porovnat jen C/N na 5D vs 11C, a tam to zatím vychází na + 5,5dB, což je super

Stran: [1] 2 3

reklama