Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - karelos

Stran: 1 [2] 3 4
16
Pamětníka omlouvá, že nikdy neměl v ruce Xmuxovy antény. Ty se opravdu neprohnou, na rozdíl od jiných výrobců. Těžko se to popisuje, asi budu za blázna, ale když jsem při porovnávání měl v ruce normální anténu a anténu made in Xmux, tak už při tom držení byl rozdíl, ani jsem ji nemusel připojit. Nevím, jestli ten pocit vzniká použitým materiálem, konstrukcí nebo vlastní tuhostí, ale je to zážitek. Prostě dotyk něčeho mimořádného.     
[/quote.                 Dovolil bych si jeden skromny dotaz, v cem ze to jsou ty anteny Xmux, super super Xmux ( mimo tedy tu pevnost a esteticnost) tak vyjimecne? Prevazne jenom ctu jak je testoval jeden odbornik, druhy odbornik, skupina odborniku, ale zatim jsem se nesetkal s jedinym duveryhodnym testem. Nebo se domnivate, ze je mozne v amaterskych podminkach (bez patricne merici techniky), pouze dle vystupnich dat z komercniho programu na netu prekonat stare dobre zname teorie a konstrukce ?

17
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 05. 05. 2020, 18:29:19 »
Místo příjmu : Severovýchod Brna
Anténa pro SK - Televes DAT BOSS TFORCE LTE (napájím předzesilovač)
CZ anténa : stará Yagi dlouhá směrovka se symetrákem (značku ani typ neznám)
CZ anténa2 malé síto se symetrákem :
Rakouská anténa - Velké plzeňské síto (s předzesilovačem  26Db)
Zesilovač : Johansson 6700
Cyhtám na síto A:
K24/K34 Kahlenberg
Chytám na malé síto CZ
K26/K28/K51 - Mikulov
Chytám na dlouhou směrovku CZ2:
K43 Bohunice
Chytám na Televes SK
K37/K39/K44

Pro výstup ze zesilovače používám výstup pro test -30Db. Minimální nastavitelný výstup je 93 dbuV a to je pro tunery moc (nedávali to). Výstup mám nastaven na 97dbuV

Vše bez sebemenší chyby při reprodukci na TV - přesněji změřit nedokážu, měřáky nemám.

Hodnoty detekované zesilovačem od 50 do 55 dbuV u všech MUXů

Od zesilovače to mám rozvětvené na 3TV

Všechny svody zhruba stejně dlouhé - cca 8m
Ta hodnota 50-55 dBuV na displeji zesilovače je včetně zesílení předzesilovačem v anténě?
Jen pro info, já mám podobnou úroveň na anténě a MER na k27 na budíku je větší než 35dB i s blízkým odrazem s odstupem -5dB. Bezproblémový příjem mám i na stejné řadě Panasonika, ale pravdou je, že mimo Javořiny tu nemám žádný signál z jiného vysílače.

18
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 05. 05. 2020, 12:45:47 »
Javorina (Nové Mesto n. V.) už vypnula vysílání na původních kanálech. Pokud máte možnost ověřit nový stav, jsem zvědavý. V práci to nejspíš nepoznám (zatím jsou naprogramovány jen ty původní).
BTW: na webu cezantenu.sk je označena jako přeladěná.

M.
nový stav:  pokud to odvodíme od k23, jenž se nezměnil, tak k27 a k39 asi na stejné úrovni signálu, K21 o cca 7dB více

(měřeno z moravské strany na vzdálenost 31km, volný výhled, logper Fracarro, 21k /65dBuV, 23/57,5, 27/58,5, 39/57,5)

K23 se sice nezměnil, ale změnilo se u něj ERP, původně u MPX4 tam bylo 25kW a nyní je tam u MPX3 necelých 49kW, což je nárust o 3dB. A navíc MPX4 na K23 vysílal z jiného AS (bílé AJ nad tříštičem), zatímco MPX3 na tomto K23 by měl ode dneška fungovat z hlavního AS.
ok, už jsem text v příspěvku opravil, bylo to myšleno tak, že se u mne na K23 nezměnila naměřená úroveň signálu

19
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 05. 05. 2020, 11:11:08 »
Javorina (Nové Mesto n. V.) už vypnula vysílání na původních kanálech. Pokud máte možnost ověřit nový stav, jsem zvědavý. V práci to nejspíš nepoznám (zatím jsou naprogramovány jen ty původní).
BTW: na webu cezantenu.sk je označena jako přeladěná.

M.
nový stav:  pokud to odvodíme od předchozí úrovně signálu na k23, jenž se nezměnila, tak k27 a k39 vychází podobně, K21 o cca 7dB více

(měřeno z moravské strany na vzdálenost 31km, volný výhled, logper Fracarro, 21k /65dBuV, 23/57,5, 27/58,5, 39/57,5)

20
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Slovenské DVB-T
« kdy: 29. 04. 2020, 19:48:49 »
Sousedé, co vám tam zpoza Bílých Karpat vysílá na k45 ? Naladím celkem vyhovující signál, MER 25dB, dle mapy vysílačů na volnatelka.sk bych to tipoval na Nitru, ale terénní náhled vypadá hrozně.

21
Pánové, nerad se vkládám do této debaty, ale nedá mi to. Nějak totiž nechápu ironické a místy i arogantní reakce zdejších odborníků na jakýkoliv příspěvek, přitom jediné jejich odborně-technické sdělení je vždy jak přes kopírák, a to, sjednejte si profesionála s měřícím přistrojem. Jenomže z 90-ti pc stačí trochu zručnosti, něco si naštudovat, zakoupit slušné komponenty. Všude totiž nebývá problém s úrovní signálu, SFN, rušením apod. A pokud ten problém nastane, tak si dovolím tvrdit, že převážná část těch zdejších odborníků (až na pár vyjímek, jako ivovi a.j.) není schopná to zdárně vyřešit.

22
Jen mi nejde do hlavy, proč se tam neobjevilo i to echo z Hádů. Když vidím signál Hádů na K59, tak ho musím mít i na 40 a 26.
To je jednoduche, kdyz jsou Hady pod Kojalem 25 dB a Kojal je pod Devinem odhadem vic nez 10 dB, vesly by se Hady na y-stupnici IO?
To těch 35dB dynamického rozsahu IO (jak je vidět na fotu displeje) je maximální možné zobrazení ?

23
Zmíněný Rover pracuje ne principu generování a detekce rozmítaného signálu.
Můžete mi prosím nějak polopatě vysvětlit, jak ten Rover generuje a detekuje rozmítaný signál?

24
Takže když mi impuls ukazuje 15,1km, tak tomu nemám věřit?
Přímý signál je Kojál ze vzdálenosti 68,7km. Pálava je 20,5km. Předimpuls mám 15,1km. Pálava-Kojál je 56,9km.
Zřejmě ty vysílače špatně lokalizujete. Domnívám se, že test je proveden na ulici Rovnice a na displeji je hlavní impuls Kojál a to 15km preecho Brno město.

25
Kupovat budou jiní, já jen testuji.
Z jiné antény mi tam naskočilo na K59 i preecho z Pálavy. Trochu mi to nevychází vzdálenostně, ale zatím s tím nemám dost zkušeností. Jak mi to vyjde, tak bych dal fotku.
Že ti impuls u šidítka K59 vychází jinde, než u zbylých muxů je v pořádku.
Může to být podbný případ: https://dvbt2.webnode.cz/l/mux-3-posledni-vlastovky-vypusteny/
Nahlédal jsem pomocí toho odkazu na vaše stránky a v rubrice měření jsem narazil na citaci "Oba přístroje využívají jiného principu vyhodnocování (Mosaiq6 SDR, HD TAB7 Evo WOBLER)". Nemělo by tam namísto wobler být třeba superheterodyn ? Dle mne wobler, případně polyskop (varianta s obrazovkou), pracuje na principu rozmítaného generátoru a detektoru.

26
pánové, kteří používáte SDR příjem, jaký hardware SDR máte? Myslím konkrétní značku, ne obecně "SDR USB přijímač ap.". Děkuji.
Vidím, že se příjmu aktivně věnujete, tak by asi stálo za zvážení i něco takového: http://www.signalhound.eu/SA44B.htm .
K zánovnímu se dá přijít za nějakých 10-15t.

27
Dříve jsem s tím "malým" sítem taktéž laboroval, tak si dovolím přihodit pár postřehů. Nejlepší hodnoty útlumu odrazu v pásmu 450-720MHz vycházely při vzdálenosti zářiče od síta 17,5cm a posunutí výstupu (svorek sym. členu) o 2,5cm od středu nahoru. Útlum odrazu pak v celém uvedeném pásmu byl lepší než -16dB.

28
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 09. 11. 2019, 18:49:33 »
hezky, akorát bacha na sledování TII versus dopravní situace! Neradi bychom přišli o cenný zdroj informací  ;)
No, Andreji, možná se mýlím, ale nepřijde mi, že by bychom přišli o zdroj cenných informací, spíše mi příjde že bychom přišli o prvotřídního korektora. 

29
Ty vo, tak bylo tropo, dxPetr měl doma v nadmořské výšce 230m s výkonnější sestavou taky 400km úlovky. Já sem byl 500mnm, ale slabší aparát :-) A ještě k tomu navrženej na kompu v té simulaci, která neodpovídá realitě! :-))) Stejně jako ta 3,5 metrovka na DAB, která teď momentálně ještě leží v Praze, měl ji půjčenou kamarád, dlouholetej dx-er, pro srovnání se dvěma 3m Vatenkama na 10m stožáru. O 4m níž v nehomogenním poli dávala o 2dB míň než ty dvě Vatenky. Ale jinak to stojí úplně za hovno, všechno ty Kornerky a Bízlijovky a stovky dalších antén navržených takhle spoustou radioamatérů po celým světě,reálně postavených a reálně a detailně prověřených a proměřených, všichni jsou úplní blbci, i ten náš guru, pan Jindra Macoun, který stejnou simulaci používá, využívá a plně akceptuje tuším už od 93. roku, ten taky ví a zná úplný hovno asi :-) To je dneska vtipný den, co? :-)))


PS: Plus sem k tomu testoval slučovač na dvojičky, většinu fotek sem dával na FB do skupiny Česko přechází na DAB, schválně sem to před focením přichytil izolačkou na stožár, ale nikdo si toho nevšiml :-)

Proč tak ješitně ?  Já přece nijak neznevažuji práci spousty radioamatérů po celém světě a ani vaší práci s programem na kompu. Jen mi přišlo jako vtip to vaše tvrzení o superanténě- polském situ, doložené simulačními grafy s linárně narůstajícím ziskem a téměř ultralineárním průběhem psv. A když jsem na dalším obrázku shlédnul tuto superanténu s "ideálním" sym. členem, kabelem Emos a kvalitně provedeným šroubovacím F konektorem, tak mne jen napadlo jak by asi v porovnání vyzněly ty její reálně změřené parametry.

30
A chytráci, mudrlanti, "supertechnici" a další jim podobní, ať nejdřív vyzkouší, změří, srovnají a porovnají, a pak můžou mudrovat!

Jako vtip opravdu dobrý, už jste si někdy porovnal ty grafy z kompu s grafy z reálného měření ?

Stran: 1 [2] 3 4