Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Tonda

Stran: [1] 2 3
1
Ještě sem si s tím sweet.tv trochu hrál, protože ta cena je fakt lákavá, ale sou tam věci, co mi vadí. U některých kanálů lze zvolit kvalitu v živém vysílání, ale ze záznamu už ne a kvalita je horší než při nastavení FullHD v živém přenosu. Zpětné sledování není u všech kanálů.

Takže jako úplná náhrada Sledování TV by mi to asi úplně nevyhovovalo.

2
Ta nabídka vypadá hodně dobře, když koukám co to obsahuje, tak i za tu plnou cenu by to nebylo úplně špatný. Akorát tedy je to trochu divný technicky, někde jsou v obraze vodorovné pruhy jako chybný deinterlace, to sem viděl naposled když když sem používal. A taky na starším PC kde mi Sledování TV jede v pohodě i ve full screen se Sweet TV seká. Ještě si s tím zkusím hrát.

EDIT: Teď koukám, že ani nemají vyřešenou Primu, vůbec nejde přetáčet. Technicky je ta služba fakt slabá.

3
Ten počet zařízení jsem přehlédl, nemají to tam moc jasně napsané. Mám dvě smart TV (doma a na chalupě) a někdy běží jedna smart TV a zároveň se dívám v prohlížeči. Pak není co řešit. Sledování TV - Pro všechny je stále nejlepší nabídka.

4
Digitální televize přes IP protokol (IPTV) / IPTV do 100 Kč
« kdy: 05. 11. 2022, 15:42:57 »
Používám Sledování TV - Pro všechny přes Vodafone galerii. Teď ale docela přitlačili na cenu, navýšili z 89 Kč na 129 Kč. Takže hledám něco jiného do 100 Kč, zatím jsem našel Lepší TV. Nějaké další tipy?

5
Ahoj,

vzhledem k tomu, že Eurosport Player na Samsung Smart TV neobsahuje české audio, prosím o tipy na IPTV platformu nezávislou na poskytovateli internetu, která nabízí aplikaci pro Samsung Smart TV a obsahuje oba Eurosporty v češtině.

Nejvýhodnější, co sem zatím našel, je Sledování TV - balíček s Eurosporty lze koupit samostatně za 189 Kč. Ostatní buď nesplňují požadavky technicky nebo mají Eurosport v nějakém velkém drahém balíku.

Díky.

6
Odkladiště / Re:Koncesionářský poplatek = nesmysl
« kdy: 20. 10. 2016, 11:01:35 »
Agresivita ČRo ve vymáhání výpalného dosáhla nové úrovně
http://www.rozhlas.cz/poplatek/aktualne/_zprava/osloveni-podnikatelskych-subjektu--1658924
Zmíněný dopis jsem již dostal, zdá se že ČRo plošně bombarduje všechny OSVČ bez ohledu na fakt, že mají sídlo vedeno v místě bydliště, kde je poplatek již placen.
Navíc porušuje zákonnou povinnost orgánu veřejné moci doručovat do datové schránky a posílá papírové dopisy.

7
O2 TV nemám, ale teď sem zkusil srovnat iVysílání ČT (zajišťuje O2, takže by to měla být velmi podobná technologie)

Jablka a hrušky. Tohle bych nepovažoval za bernou minci  :)
iVysílání tahá data z IP adresy v síti O2, přehrávač i komunikace na pozadí vypadá úplně stejně jako když si na webu www.o2tv.cz dám Vyzkoušet O2 TV, prostě to evidentně je stejná technologie. Samozřejmě přes pomalou síť či jinou aplikaci to může být jiné.

U O2 TV přes DSL, kde to mají přes ATM jako samostatný virtuální okruh, věřím, že to může být o dost lepší.

8
Digitální televize přes IP protokol (IPTV) / Re:T-Mobile TV
« kdy: 13. 02. 2016, 19:28:02 »
Hm, až na to, že ty neomezený tarify jsou für Zuhause, tedy na doma, nutno srovnávat se zdejšími na doma tarify.

Na cesty je tam 15 GB za 18 € (486 Kč) s úvazkem na 24 měsíců + ročním poplatkem 20 €. Aktivace  70 €, změna tarifu 50 €.

9
O2 TV nemám, ale teď sem zkusil srovnat iVysílání ČT (zajišťuje O2, takže by to měla být velmi podobná technologie) v prohlížeči a taky Zapni.tv, v obou případech je zpoždění oproti DVB-T cca 30 - 45 s. O moc nižší hodnoty od IP TV streamu asi očekávat nelze.

Taky je otázka jaké je u sportovního přenosu zpoždění v DVB-T oproti realitě, dneska je všechno digitální a zakódování signálu nějakou chvíli trvá, je tam několik kroků, zpracování na sportovišti, distribuce k TV stanici, tam překódování do multiplexu, přenos k ČRa, vysílání a dekódování a zpracování TV přijímačem. Nedivil bych se, kdyby to i v tomto případě byly desítky sekund, ale to by člověk musel sedět s televizí na sportovišti aby to zjistil.

10
Dost sem si s tím vyhrál a podařilo se mi dosáhnout aby se mi namísto flashového přehrávače stream otevřel v MPC-HC, ale ve srovnání s DVB-T tunerem provozovaným v aplikaci DVB Viewer uživatelský komfort přepínání kanálů stejně dost zaostává. V DVB Vieweru mi funguje timeshift, na zapni.tv timeshift nejde ve flashi a nejde mi ani v MPC-HC. Pořady jsou do archivu dávány až po skončení, takže ani archiv není cesta jak sledovat pořad jehož začátek sem o chvíli prošvihl nebo od kterého jsem si musel odskočit. Navíc archiv má dost šílené odezvy, že se to prakticky nedá používat a to i v tuhle dobu.

Chtělo by to nějaké API aby se dal rozumně udělat plugin do něčeho jako je Kodi. Zatím z toho mám dost rozpačité dojmy.

11
Tahle služba mě taky zaujala, většina IP TV platforem je omezená na konkrétního ISP, pouze jako doplněk ke kabelovce nebo absurdně drahá.

Zde mi stovka za balíček čtyřiceti FTA stanic s možností zpětného sledování přijde jako slušná.

Bohužel technické řešení poněkud pokulhává. Aplikace pro Android neobsahuje programy ze skupiny Nova a je tam výše zmíněný problém s poměrem stran videa. Řešení v prohlížeči funguje, ale používá dva flashové přehrávače, které jsou extrémně náročné na CPU, starší PC co mi v nativním přehrávači dává H.264 720p se na ten flash nechytá. Denně stahovat M3U playlist je dost oser a přehrávače s ním buď blbě pracují a místo názvu stanice zobrazují jen URL (MPC-HC) nebo mají naprd H.264 dekodér a nepodporují directshow (VLC), navíc v M3U playlistu jsou živé streamy ale ne už archiv.

Ale byl bych moc rád kdyby se mi to podařilo nějak použitelně zprovoznit.

12
Jen tak ze zvědavosti mě zajímalo jakým způsobem se tohle řeší a vyřeší, jestli tam na náklady operátora pošlou anténáře apod.

13
Už uplynul více než měsíc od posledního komentáře. Tak jak probíhá řešení problému ze strany ČTÚ a operátora?

14
Televizory / Re:škodlivost LED žárovek, obrazovek, displejů
« kdy: 16. 01. 2015, 15:18:41 »
Tady je o barevné teplotě podrobný článek http://en.wikipedia.org/wiki/Color_temperature bohužel česká verze je dost stručná.

15
Televizory / Re:škodlivost LED žárovek, obrazovek, displejů
« kdy: 16. 01. 2015, 14:54:57 »
Tedy melo by byt co nejvic oranzove jako ohen.
Nakoupíme si všichni domů sodíkové výbojky :-)

Stran: [1] 2 3