Autor Téma: Zapni.tv dobrý start do světa IPTV  (Přečteno 20586 krát)

s.s.rock

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Zapni.tv dobrý start do světa IPTV
« kdy: 05. 12. 2015, 15:13:23 »
Nedávno jsem v obchodu play našel tuhle aplikaci a službu. Po registraci na jejich serveru dostanete na týden všechný programy České Televize zdarma na ozkoušení pak za 99kč/mesičně všechny české a slovenské programy. Můžete používat i archiv a vše co IPTV nabízí.
Tady je odkaz na web: http://http://zapni.tv
Tady na aplikaci pro android: https://play.google.com/store/apps/details?id=tv.zapni.zapnitv

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


s.s.rock

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapni.tv dobrý start do světa IPTV
« Odpověď #1 kdy: 05. 12. 2015, 17:13:35 »
Mužů se zeptat které programy kokretně sledujete Vy? Zatím tu házíte jen ty "nesledovatelné". ;)


Stefan Bukovan

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 916
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapni.tv dobrý start do světa IPTV
« Odpověď #2 kdy: 05. 12. 2015, 19:00:04 »
pak za 99kč/mesičně všechny české a slovenské programy.

Mňa by strašne zaujímalo ako majú ošetrenú LEGÁLNOSŤ tých slovenských programov v ponuke.
Skylink CZ, MagioSat (nové)
OpenBox X-810, Ariva 210 HD Combo, ADB 5800SX, KAON CO1300
DG-380


s.s.rock

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapni.tv dobrý start do světa IPTV
« Odpověď #3 kdy: 06. 12. 2015, 09:36:35 »
Aha, tak to jó. Tak proto, jsem si říkal že jste asi z jiné planety a tady se mi to jen potvrdilo. Všechny vami uvedené programy mám a jediné co mně tam zaujalo v poslední době byl na HBO animovaný film Tučňáci z madagaskaru a Transformers - zánik, jinak tam dávají snad větší tužku než na těch komerčních. Na sportu 1 a 2 je zajímavá tak maximalně KHL, jinak tam taky nic nejde. To už mám mnohem radši snooker na eruosportu nebo šipky a noc bojovniků na nova sportu. Je to hold o vkusu. Rozhodně bych ale neřekl že ty stanice žijicí na reklamě jsou nesledovatelné. Rád koukám na dokumenty a na zoomu jich je dost, někdy koukam i na valky skladů na fandovy i když je to oprakovaní z Discovery.
« Poslední změna: 06. 12. 2015, 09:39:19 od s.s.rock »


s.s.rock

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapni.tv dobrý start do světa IPTV
« Odpověď #4 kdy: 06. 12. 2015, 09:41:45 »
pak za 99kč/mesičně všechny české a slovenské programy.

Mňa by strašne zaujímalo ako majú ošetrenú LEGÁLNOSŤ tých slovenských programov v ponuke.
Není nic jednoduchšiho než se jich zeptat. Ale ošetřené to mít určitě budou, jinak by to takhle veřejně nenabízeli. ;)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


s.s.rock

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapni.tv dobrý start do světa IPTV
« Odpověď #5 kdy: 06. 12. 2015, 16:01:20 »
Koukám že na ní koukáte pořád když o ní tolik víte, no jak se říká odříkáného chleba, největší krajíc.
Ja na ní koukám jen sem tam a přijde mi v pohodě. ;)


brk

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 10
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapni.tv dobrý start do světa IPTV
« Odpověď #6 kdy: 06. 12. 2015, 21:04:20 »
Připadá mi to jako slušný nedodělek. Ten balíček Dokumenty za 149 Kč bych asi ještě akceptoval, i když raději bych si vybral přímo kanály, než nějaké balíčky. Neumožňuje to náhodou někdo?

Problém je, na čem to přehrát? Koukat na to na mobilu, ani tabletu nechci a Flashový přehrávač v PC mě taky zrovna 2x nebere.

Hlavně, že tam píšou:
Některé televizní stanice nemusejí být podporovány na všech zařízeních. Pro příjem všech televizních stanic doporučujeme IPTV set-top box.

A o kus dál:
Později bude možné připojení i do Vašeho televizoru přes náš IPTV Set-top box
Stejně tak možnost připojení přes Smart TV, které budeme podporovat


s.s.rock

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapni.tv dobrý start do světa IPTV
« Odpověď #7 kdy: 06. 12. 2015, 21:57:18 »
Jj, je to nová služba, teprve to všechno rozjíždějí a dolaďují. Kdyby to bylo 2 roky staré tak to semka nedávám.


Tomáš Hon

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 39
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapni.tv dobrý start do světa IPTV
« Odpověď #8 kdy: 06. 12. 2015, 22:48:01 »
V patek jsem si službu aktivoval v základu za 99,- . Streamy jsou stabilní a celkem kvalitní. Sledují na 124cm plazmě pomoci aplikace pro android - používám TV dongle. Dobre a bez vypadku bezeli i hd programy. Problém je ovšem ,ze jejich aplikace jede vše ve 4:3. Což mě osobně hodně vadí. Lze to sice vyřešit stažením m3u8 playlistu z jejich webu a naslednym přehraním např. v aplikaci IP TV + MX Player ,kde to jede normálně pres celou obrazovku.Bohužel se tento playlist po jednom dni deaktivuje a musíte ho stahovat znovu a to je opruz.Takže dokud to nějak nedoresi,nebudu dále využívat...


s.s.rock

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapni.tv dobrý start do světa IPTV
« Odpověď #9 kdy: 07. 12. 2015, 07:33:40 »
Problém je ovšem ,ze jejich aplikace jede vše ve 4:3. Což mě osobně hodně vadí. Lze to sice vyřešit stažením m3u8 playlistu z jejich webu a naslednym přehraním např. v aplikaci IP TV + MX Player ,kde to jede normálně pres celou obrazovku.Bohužel se tento playlist po jednom dni deaktivuje a musíte ho stahovat znovu a to je opruz.Takže dokud to nějak nedoresi,nebudu dále využívat...
Nějak to nechápu, jako že chcete roztahnout programy vysílané v 4:3 na 16:9??? Službu jsem ozkoušel a dávala vždycky spravý primární format, žádné zkreslování tam nebylo.  ??? ???
« Poslední změna: 07. 12. 2015, 07:36:53 od s.s.rock »


s.s.rock

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapni.tv dobrý start do světa IPTV
« Odpověď #10 kdy: 07. 12. 2015, 08:56:05 »
Tam je vlastně zajímavý jenom ten balíček Sport, který nabízí některé HD kanály, které na satelitu v dohledné době vůbec nebudou. Např. Golf Channel HD a Nova Sport 2 HD. Pokud by se jim tam podařilo v budoucnu zařadit Sport 1 a Sport 2, tak to smete většinu konkurence.
Podle facebookové stránky zapni.tv je Sport 1 a 2 SD/HD v jednání, dělají vše proto aby se dohodli.


Tonda

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapni.tv dobrý start do světa IPTV
« Odpověď #11 kdy: 20. 12. 2015, 18:22:55 »
Tahle služba mě taky zaujala, většina IP TV platforem je omezená na konkrétního ISP, pouze jako doplněk ke kabelovce nebo absurdně drahá.

Zde mi stovka za balíček čtyřiceti FTA stanic s možností zpětného sledování přijde jako slušná.

Bohužel technické řešení poněkud pokulhává. Aplikace pro Android neobsahuje programy ze skupiny Nova a je tam výše zmíněný problém s poměrem stran videa. Řešení v prohlížeči funguje, ale používá dva flashové přehrávače, které jsou extrémně náročné na CPU, starší PC co mi v nativním přehrávači dává H.264 720p se na ten flash nechytá. Denně stahovat M3U playlist je dost oser a přehrávače s ním buď blbě pracují a místo názvu stanice zobrazují jen URL (MPC-HC) nebo mají naprd H.264 dekodér a nepodporují directshow (VLC), navíc v M3U playlistu jsou živé streamy ale ne už archiv.

Ale byl bych moc rád kdyby se mi to podařilo nějak použitelně zprovoznit.


Tonda

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 40
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zapni.tv dobrý start do světa IPTV
« Odpověď #12 kdy: 27. 12. 2015, 02:41:08 »
Dost sem si s tím vyhrál a podařilo se mi dosáhnout aby se mi namísto flashového přehrávače stream otevřel v MPC-HC, ale ve srovnání s DVB-T tunerem provozovaným v aplikaci DVB Viewer uživatelský komfort přepínání kanálů stejně dost zaostává. V DVB Vieweru mi funguje timeshift, na zapni.tv timeshift nejde ve flashi a nejde mi ani v MPC-HC. Pořady jsou do archivu dávány až po skončení, takže ani archiv není cesta jak sledovat pořad jehož začátek sem o chvíli prošvihl nebo od kterého jsem si musel odskočit. Navíc archiv má dost šílené odezvy, že se to prakticky nedá používat a to i v tuhle dobu.

Chtělo by to nějaké API aby se dal rozumně udělat plugin do něčeho jako je Kodi. Zatím z toho mám dost rozpačité dojmy.