Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Tonda

Stran: [1] 2 3
1
Ahoj,

vzhledem k tomu, že Eurosport Player na Samsung Smart TV neobsahuje české audio, prosím o tipy na IPTV platformu nezávislou na poskytovateli internetu, která nabízí aplikaci pro Samsung Smart TV a obsahuje oba Eurosporty v češtině.

Nejvýhodnější, co sem zatím našel, je Sledování TV - balíček s Eurosporty lze koupit samostatně za 189 Kč. Ostatní buď nesplňují požadavky technicky nebo mají Eurosport v nějakém velkém drahém balíku.

Díky.

2
Odkladiště / Re:Koncesionářský poplatek = nesmysl
« kdy: 20. 10. 2016, 11:01:35 »
Agresivita ČRo ve vymáhání výpalného dosáhla nové úrovně
http://www.rozhlas.cz/poplatek/aktualne/_zprava/osloveni-podnikatelskych-subjektu--1658924
Zmíněný dopis jsem již dostal, zdá se že ČRo plošně bombarduje všechny OSVČ bez ohledu na fakt, že mají sídlo vedeno v místě bydliště, kde je poplatek již placen.
Navíc porušuje zákonnou povinnost orgánu veřejné moci doručovat do datové schránky a posílá papírové dopisy.

3
O2 TV nemám, ale teď sem zkusil srovnat iVysílání ČT (zajišťuje O2, takže by to měla být velmi podobná technologie)

Jablka a hrušky. Tohle bych nepovažoval za bernou minci  :)
iVysílání tahá data z IP adresy v síti O2, přehrávač i komunikace na pozadí vypadá úplně stejně jako když si na webu www.o2tv.cz dám Vyzkoušet O2 TV, prostě to evidentně je stejná technologie. Samozřejmě přes pomalou síť či jinou aplikaci to může být jiné.

U O2 TV přes DSL, kde to mají přes ATM jako samostatný virtuální okruh, věřím, že to může být o dost lepší.

4
Digitální televize přes IP protokol (IPTV) / Re:T-Mobile TV
« kdy: 13. 02. 2016, 19:28:02 »
Hm, až na to, že ty neomezený tarify jsou für Zuhause, tedy na doma, nutno srovnávat se zdejšími na doma tarify.

Na cesty je tam 15 GB za 18 € (486 Kč) s úvazkem na 24 měsíců + ročním poplatkem 20 €. Aktivace  70 €, změna tarifu 50 €.

5
O2 TV nemám, ale teď sem zkusil srovnat iVysílání ČT (zajišťuje O2, takže by to měla být velmi podobná technologie) v prohlížeči a taky Zapni.tv, v obou případech je zpoždění oproti DVB-T cca 30 - 45 s. O moc nižší hodnoty od IP TV streamu asi očekávat nelze.

Taky je otázka jaké je u sportovního přenosu zpoždění v DVB-T oproti realitě, dneska je všechno digitální a zakódování signálu nějakou chvíli trvá, je tam několik kroků, zpracování na sportovišti, distribuce k TV stanici, tam překódování do multiplexu, přenos k ČRa, vysílání a dekódování a zpracování TV přijímačem. Nedivil bych se, kdyby to i v tomto případě byly desítky sekund, ale to by člověk musel sedět s televizí na sportovišti aby to zjistil.

6
Dost sem si s tím vyhrál a podařilo se mi dosáhnout aby se mi namísto flashového přehrávače stream otevřel v MPC-HC, ale ve srovnání s DVB-T tunerem provozovaným v aplikaci DVB Viewer uživatelský komfort přepínání kanálů stejně dost zaostává. V DVB Vieweru mi funguje timeshift, na zapni.tv timeshift nejde ve flashi a nejde mi ani v MPC-HC. Pořady jsou do archivu dávány až po skončení, takže ani archiv není cesta jak sledovat pořad jehož začátek sem o chvíli prošvihl nebo od kterého jsem si musel odskočit. Navíc archiv má dost šílené odezvy, že se to prakticky nedá používat a to i v tuhle dobu.

Chtělo by to nějaké API aby se dal rozumně udělat plugin do něčeho jako je Kodi. Zatím z toho mám dost rozpačité dojmy.

7
Tahle služba mě taky zaujala, většina IP TV platforem je omezená na konkrétního ISP, pouze jako doplněk ke kabelovce nebo absurdně drahá.

Zde mi stovka za balíček čtyřiceti FTA stanic s možností zpětného sledování přijde jako slušná.

Bohužel technické řešení poněkud pokulhává. Aplikace pro Android neobsahuje programy ze skupiny Nova a je tam výše zmíněný problém s poměrem stran videa. Řešení v prohlížeči funguje, ale používá dva flashové přehrávače, které jsou extrémně náročné na CPU, starší PC co mi v nativním přehrávači dává H.264 720p se na ten flash nechytá. Denně stahovat M3U playlist je dost oser a přehrávače s ním buď blbě pracují a místo názvu stanice zobrazují jen URL (MPC-HC) nebo mají naprd H.264 dekodér a nepodporují directshow (VLC), navíc v M3U playlistu jsou živé streamy ale ne už archiv.

Ale byl bych moc rád kdyby se mi to podařilo nějak použitelně zprovoznit.

8
Jen tak ze zvědavosti mě zajímalo jakým způsobem se tohle řeší a vyřeší, jestli tam na náklady operátora pošlou anténáře apod.

9
Už uplynul více než měsíc od posledního komentáře. Tak jak probíhá řešení problému ze strany ČTÚ a operátora?

10
Televizory / Re:škodlivost LED žárovek, obrazovek, displejů
« kdy: 16. 01. 2015, 15:18:41 »
Tady je o barevné teplotě podrobný článek http://en.wikipedia.org/wiki/Color_temperature bohužel česká verze je dost stručná.

11
Televizory / Re:škodlivost LED žárovek, obrazovek, displejů
« kdy: 16. 01. 2015, 14:54:57 »
Tedy melo by byt co nejvic oranzove jako ohen.
Nakoupíme si všichni domů sodíkové výbojky :-)

12
Televizory / Re:škodlivost LED žárovek, obrazovek, displejů
« kdy: 16. 01. 2015, 14:02:13 »
Ale také bych poprosil aspoň nakonec nějaké "populárně-vědecké" doporučení/závěr, co má s daným problémem dělat a jak se má zařídit "obyčejný člověk".
to je snad zřejmé z toho co sem tu napsal já - kupovat si na večerní svícení zdroje, které mají uvedenu ekvivalentní teplotu zdroje 2700 K nebo nižší.
Také si můžeš vybírat zdroje s co nejvyšším Indexem podání barev (CRI)
http://cs.wikipedia.org/wiki/Index_pod%C3%A1n%C3%AD_barev
http://en.wikipedia.org/wiki/Color_rendering_index

EDIT: Samozřejmě světlo více do červena bude mít horší podání barev, protože mají ve spektru méně modré, viz extrém v podobě oranžových sodíkových výbojek co se používají na uliční osvětlení, čili CRI je nutno srovnávat pouze v rámci stejné teploty.

13
Televizory / Re:škodlivost LED žárovek, obrazovek, displejů
« kdy: 16. 01. 2015, 13:49:44 »
Není podružné se tím zabývat, protože v tomto případě vůbec nejde o intenzitu, ale jen vjem barvy. Takže když někdo dlouho do noci zírá do monitoru, nebo si místo knížky osvětlené žárovkou čte nově na tabletu, má to také vliv.
Když někdo čumí do monitoru/tv/tabletu v absolutní tmě a ještě má blbě vyváženy barvy, tak je to jeho pitomost stejně jako když si nakoupí denní zářivky/ledky, vyvážení teploty barev monitoru je u LED podsvícení stejné jako u CCFL a CRT monitorů, to není o škodlivosti LED.

14
Televizory / Re:škodlivost LED žárovek, obrazovek, displejů
« kdy: 16. 01. 2015, 12:35:00 »
Ano, to že na domácí večerní svícení se doporučuje teplá barva světla (tedy světlo odpovídající zdroji s nízkou teplotou) je obecně uváděný fakt a v tomto provedení se vyrábějí jak kompaktní zářivky tak LED zdroje, nejčastěji 2 700 K. U žárovek je to automaticky - vysoká teplota zdroje je problém protože by tuto teplotu muselo mít přímo vlákno a to by znamenalo problém s životností.

U zářivek a LED se barva neodvozuje přímo od teploty zdroje ale vzniká konverzí UV záření luminoforem v zářivce nebo mícháním barev v LED a tedy lze simulovat různě teplé zdroje a člověk si musí kontrolovat co kupuje. Vzhledem k svítivému výkonu TV a monitoru ve srovnání s osvětlením je podružné se tím zabývat, ale i tam si lze barevnou teplotu většinou nastavit.

15
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:TV4you skoncila?
« kdy: 05. 01. 2015, 23:11:59 »
Jenže oni ho právě nezkopírovali, v internetové analogii dělají něco jako když někdo provozuje proxy server.

V čem by bylo špatné, kdyby někdo vyrobil STB, který by po zapnutí zobrazoval reklamu a dával ho lidem zadarmo? Skoro bych se vsadil, že by na to byly fronty.

Stran: [1] 2 3