reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Tonda

Stran: 1 [2] 3
16
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:TV4you skoncila?
« kdy: 05. 01. 2015, 23:11:59 »
Jenže oni ho právě nezkopírovali, v internetové analogii dělají něco jako když někdo provozuje proxy server.

V čem by bylo špatné, kdyby někdo vyrobil STB, který by po zapnutí zobrazoval reklamu a dával ho lidem zadarmo? Skoro bych se vsadil, že by na to byly fronty.

17
Já měl zafixováno, že u GSM je to cca 20 W, ale je fakt, že tam je šíře kanálu někde úplně jinde - 200 kHz. Nicméně předpokládám, že těch 65 dBm je horní limit.

18
Kdyby měli mít zaručený příjem jen ti, kteří nemají v naší zemi v cestě žádné kopce, tak by pokrytí zejména u MUXU 3 kleslo tak minimálně o polovinu oproti současně deklarovanému stavu.
Přeci se proklamovalo, že při zavedení DVB-T už nebudeme zemí se spoustou dokrývačů a převáděčů TV signálu, jako bývalo za analogu.
Zato při rozšiřování pokrytí internetem hned vedle TV pásma , jí nyní být můžeme!!! ;)
Podle map pokrytí sou prostě Letovice v ďolíku a signál muxu 3 je tam slabší. Podle webu ČTÚ má mux 2 navíc vysílač v Boskovicích a mux 1 ještě k tomu navíc vysílač v Letovicích na zámku, holt jaké pokrytí si televize zaplatí, takové je a mux 3 je prostě druhá liga a vysílá se hlavně tam, kde se z jednoho vysílače za jedny peníze pokryje velká aglomerace.

O menším množství dokrývačů se psalo, ale pochybuji že v souvislosti s nějak zázračnými vlastnostmi DVB-T, ale spíš proto, že prostě dneska je spousta alternativních možností a zapadlé vísky nejsou odkázány na pozemní signál.

19
jak by mel CTU v techto pripadech postupovat? Jedna se o prijem vysilace mistniho (100 kW vysilac 27 km od mista prijmu urcite neni prijem dalkovy a je pro oblast urcen), do doby spusteni LTE prijem mozny byl, a po spusteni LTE jiz mozny neni a s nejvetsi pravdepodobnosti ani nebude, jak psal nize Dolinak. Co CTU udela?
Rád si počkám na oficiální vyjádření ČTÚ. Kéž by tu BTS vypnuli. Je zajímavé, že jejich spuštění vůbec schválili, když na nedalekém Svárově LTE od O2 už běží. Stačí se podívat, jak jsou tyhle svářečky výkonné. Na mapě operátora na sever od Svárova směr Svitavy, kde žádná jiná spuštěná není, dosahuje její pokryti setsakramentsky daleko.
Mě to taky zajímá, i to jak bude probíhat samotné šetření, přijde mi absurdní aby se omezovala BTS kvůli příjmu pofidérních odkazů, to může zrušit zrovna tak sníh nebo změna porostu na tom odrážejícím kopci. Předpokládám, že BTS vysílá v přiděleném pásmu a s povoleným výkonem, stejně tak DVB-T vysílač, pokud ne, ať ČTÚ zasáhne, jinak si ale nedovedu představit na základě čeho by to měl ČTÚ zakázat/nepovolit. To že TV začala vysílat dřív není relevantní argument.

ČTÚ má web s pokrytím i pro digitální TV a rozhlas http://dtv.ctu.cz/ a podle toho to skutečně se signálem v Letovicích nevypadá úplně ideálně, ovšem sou i daleko horší místa.
Tady si lze zobrazit profil terénu v cestě příjmu http://www.heywhatsthat.com/profiler.html a je tam jasně vidět, že v cestě jsou kopce. Nad obcí máte analogový převaděč, tak ať si ho obec Letovice upgraduje na DVB-T. A k té svářečce - výkon LTE BTSek je o několik řádů menší (teď se mi nedaří najít jestli to je v řádu desítek nebo stovek W) než Kojálu.

20
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:TV4you skoncila?
« kdy: 04. 01. 2015, 14:49:04 »
To přirovnání k webu dost pokulhává, to by odpovídalo stavu kdy by TV4You zachytávala pořady ze vzduchu a skládala si z nich vlastní vysílání s vlastní reklamou. To oni ale nedělají, oni vysílání předávají dál tak jak je, defacto fungují jako převaděč a to na vlastní náklady.

21
Teď jsem se lépe podval na tu mapu a vyznačená BTS je přesně na opačnou stranu od Letovic než Kojál, takže jsem poněkud zmaten.

22
Husté plzeňské síto s nízkošumovým zesilovačem Teroz 18db
To mi přijde jako takový rozumný základ do slušných příjmových podmínek, co tak koukám po eshopech ze necelou tisícovku. Teď holt spustili LTE, o kterém se mimochodem koncem roku 2010 kdy se spustil mux3 z Kojálu dávno vědělo, a ty si to holt budeš muset udělat znovu a lépe.
Umíte si představit, že službu simpli TV či jakoukoliv obdobnou alternativu bude rušit LTE? Já tedy ne. Zkrátka, co je placené, to je svaté. Lidi u nás vnímají pozemskou platformu jako přežitek socialismu zadarmo, od které nejde čekat zázraky. Paradoxně jde o komerční službu jako kteroukoliv jinou. Kdyby se stala placenou, sic jen za korunu, to byste viděl, co se na ČTÚ povalí stížností oproti dnešnímu stavu.
Vysílače DVB i mobilních sítí jsou vysoce profesionální zařízení, jak je psáno i v dokumentu ČTÚ, který si sám odkázal, "(rušení vlivem nedodržení parametrů VRZ z hlediska EMC je v dnešní době zcela výjimečné, prakticky pouze vlivem poruchy)." Takže se nejedná o to, že by DVB bylo rušeno LTE, ale o to, že LTE ruší nevhodné přijímací zařízení.

A co by se dělo v Rakousku pokud by někdo v hraničních podmínkách přijímal TV na nevhodnou anténu a zarušila mu to mobilní síť? Já tipuju, že by si prostě musel pořídit pořádnou anténu :-)

23
Nic zásadního nečekám. Jen chci to, co donedávna ještě fungovalo.
Já bych toho chtěl :-)

Jenže ono to fungovalo, protože držitel té blízké frekvence ji zatím nepoužíval. Každopádně netřeba propadat panice, s rušením TV antén se počítá, proto se taky stanice spouští na dva měsíce ve zkušebním provozu, ČTÚ provozuje web http://start-lte.ctu.cz/ a má nastaveny mechanizmy pro řešení těchto problémů. Tak neotálej a těmi kanály to řeš, možná ta anténa opravit půjde a možná to bude i na náklady operátorů. A možná se ukáže, že tam zkrátka ten signál dost robustní není a že to byla jen klika, Mux 3 nemá na rozdíl od prvních dvou ambice se co nejvíce přiblížit stoprocentnímu pokrytí.

24
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:TV4you skoncila?
« kdy: 02. 01. 2015, 13:50:36 »
Tak podle dalšího info CZ.NIC jednalo na základě předběžného opatření soudu, aspoň že tak.

Takže fandím TV4You. věcně vzato televize platí provozovateli multiplexů za šíření, TV4You to děla a přináší další diváky zdarma, takže TV na tom spíše profitují, pokud je toto nelegální je tyto špatné zákony třeba prolomit.

25
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:TV4you skoncila?
« kdy: 01. 01. 2015, 12:02:21 »
Z webu CZ.NIC
Citace
Doména je administrativně vyřazena ze zóny
Doména je blokována
Doména není generována do zóny
Z toho bohužel není zřejmé zda je za tím přímo CZ.NIC nebo registrátor nebo ještě někdo jiný. Takovéto věci by se každopádně neměly dít bez soudního rozhodnutí.

26
Díval sem se na ty "jezevčíky" od Dual a Grundig a dělá to na mě dojem čínských chrastítek (produkt vypadající stejně jako Dual DAB-P 100 jen bez DAB prodává Sencor za dvanáct stovek). DAB by byl fajn, ale ne za cenu zásadně horších ostatních parametrů.

Jediné o čem by se dalo jakž takž uvažovat je to Sony, ale to je momentálně dostupné akorát v jednom obchodě s nesmyslnou cenou 4 700 Kč.

Každopádně Panasonic už je doma, takže další debata už bude pouze akademická.

27
Po rozhovoru s dalšími členy domácnosti se ukázalo, že chtějí i CDčko a v oblasti mikrosystémů či přenosných přehrávačů je výběr fakt bídný a požadavek na DAB příliš omezující, krom dvou uvedených sem našel ještě Sony ZS-RS70BTB http://www.sony.cz/electronics/digitalni-radia/zs-rs70btb a to je asi tak všechno (v cenové relaci uvedené výše).

Takže sem se rozhodl od požadavku na DAB ustoupit i proto, že dle některých dostupných map je tam pokrytí hraniční a potenciálně problematické, a koupit Panasonic RX-D55 http://www.alza.cz/panasonic-rx-d55aeg-k-d501870.htm

I tak dík za diskusi.

28
Chci to na chalupu, kde nám rádio běží jako kulisa prakticky nonstop, takže retro design se hodí. Žádnou LAN a tedy ani NAS odkud bych to mohl něčím krmit tam neprovozuju. Internet si v případě potřeby pouštíme z mobilního hotspotu od Vodafone (R201) nebo mobilu přes WiFi tethering. I když se dostaví LTE, tak budu mít tarif s FUP, takže internetové rádio taky nehrozí. Jediné, co trochu může dávat smysl, je pustit si něco z mobilu/tabletu a to mi přijde jednodušší přes BT A2DP, které je standardní a přímo k tomu určenou bezdrátovou alternativou linkového vstupu, než nějak laborovat s WiFi, kde nevím o tom, že by byl nějaký standardizovaný a široce rozšířený protokol pro distribuci audia. Co by nebylo marný by byl USB port s možností vrazit tam USB flash disk a hrát z něj MP3 soubory.

Původně sem se chtěl vejít do 3 tis., čtyřka co stojí Lenco DR-05 BT je fakt maximum co do toho sem ochotnej vrazit (jinak by se mi líbil i Philips ORT7500 http://www.philips.cz/c-p/ORT7500_10 což je prakticky totéž)

Od Pure se mi líbí Evoke 2S nebo D6.

29
Asi sem to nejasně napsal, hledám samostatně stojící rádio s vlastním repro (nahrazuji Tesla Eminent)

Z těch co jsem uvedl mě parametrově nejvíc zaujal Lenco DR-05 BT, je nejvýkonnější a nejrobustnější, tak by to nemuselo být takové chrastítko, a i se mi celkem líbí.

30
Kupuju samostatné rádio, ne audiosystém, pro mě relevantní vstupy jsou elektrika a anténa, pokud není integrovaná/prutová.

S dnešním pokrytím a obsahem DAB jsem FM příjem považoval za samozřejmost.

Chápu, že vy fajnšmekři se pohybujete v jiných sférách, ale mě i těch cca 3000 Kč jen za rádio přijde ne úplně málo a zajímá mě co z těch vytipovaných i jiných v podobné ceně je lepší (nebo nejmenší šunt, chcete-li) a co nebrat.

Stran: 1 [2] 3

reklama