Autor Téma: DVBT mne zklamalo  (Přečteno 36733 krát)

YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #30 kdy: 27. 07. 2013, 19:55:00 »
Zdravím všechny a přeji hezký den.
S DVB-T jsem spokojený.Když si vzpomenu jak jsme jako kluci vyráběli antény podle Českého na Vídeň a s velkou radostí jsme naladili v 70 létech zrnitý analogový obraz,vzpomínám na to s úsměvem.Dnes mám na střeše dvě velká pl.síta,jedno v poloze V na Brno-Barvičova odkud jedou stabilně dobře muxy 1,2,3,4 a RS7.V přesném zákrytu Barvičky mám Velkou Javorinu s muxy 1,2,4,tak že vše v pohodě na jednu anténu.Druhé velké husté plz.síto mám v hor.poloze na Vídeň mux A a mux B.U TV mám dva STB,každý pro jednu anténu a samostatným dobře stíněným koaxem.Na tom jsem nešetřil.Televizor http://www.nakupka.cz/vyrobek/televizor-grundig-stf-72-1010-7-text/ má 2x scart a tak mám v každém vstupu na TV 1 STB a  přepínám je podle potřeby přes AV.Je pravda,že 5 programů v HD kvalitě je mě k ničemu.O tolika programech se mě za mladých let ani nesnilo,ikdyž některé mám naladěné,ale téměř je nesleduji. Zdraví Josef Z.
Kolik takových lokalit v republice je? 1%? V Brně znám takto ideální příjem akorát v Bystrci, Kohoutovicích a v Jundrově, vždy nahoře v sídlišti.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Vladimír Dráb

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 324
    • Zobrazit profil
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #31 kdy: 27. 07. 2013, 20:15:16 »
Bydlím v Praze, antény montuji převážně v Praze a středních čechách, někdy zajedu i na Šumavu či některé severní hory. Zatím se mi vždy podařilo všechny programy chytat na jednu až dvě antény. To, že není vysílač v přímé viditelnosti přeci nevadí. Dost často dělám kombinace nějaký pražský vysílač a k němu některé muxy ze severních, nebo východních čech a na ty opravdu nevidím. Jen to chce sednout na komín a měřit a měřit.  :) Pro STA je to jednodušší, používám kanálové zesilovače a mohu si slučovat co chci a jak chci bez omezení. Naopak spíš mám radost, když se poštěstí na nějaké komplikované místo a mohu si dokázat co ještě svedu a nebo taky nesvedu, Jsou holt místa, kde je opravdu lepší dát satelit a možná vás to překvapí, ale jsou i v Praze a blízkém okolí..


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #32 kdy: 27. 07. 2013, 20:28:14 »
Měřit můžeš, ale bohužel co naměříš v pozemáku dneska, to může být zítra úplně jinak. I v tomto je satelit spolehlivější, resp. stabilnější.
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #33 kdy: 27. 07. 2013, 20:32:01 »
Citace
Zatím se mi vždy podařilo všechny programy chytat na jednu až dvě antény.

Ve velké většině případů to jde. Ale už i v Praze jsem měl případ, kdy bylo nutné použít antény tři, konkrétně v Podolí - mux 4, RS7 Novodvorská, regiosíť Strahov a Mux 1,2,3 Cukrák - žádné jiné vysílače tam použitelné nebyly.

Na jih od Prahy je v mnoha lokalitách v pohodě možný špičkový příjem všech muxů na jednu anténu, a to kombinací Ládví či Novodvorské a v zákrytu Bukové hory. Někdy lze takto použít i Ještěd nebo Klínovec, odkud ale nejde mux 3.

Kanálové systémy pro STA jsou pak lahůdka a montuji je vždy s radostí, navíc v těchto případech většinou není problém umístit dvě a více antén, což je často u rodinných domů (zejména novostaveb) problém ze strany majitelů. O nemožnosti sloučit v Praze a okolí k. 41 a 42 nemluvě.

Jinak i v té Praze a jejím blízkém okolí lze v DVB-T i do STA ulovit zahraniční programy. Typicky Němce (27 a 39 Loebau a někdy 28 Hoher Bogen, dříve i k. 42...), uvidíme, jak to bude nyní s Poláky, ale první měření ukazují, že to bude ještě větší problém. Rakousko nebo Slovensko tu nehrozí :)

S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #34 kdy: 27. 07. 2013, 21:34:47 »
Televes 5633 a hned se v STA v Praze uloví i ti Slováci :D
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #35 kdy: 27. 07. 2013, 23:56:25 »
Mě teda DVBT od ČR v podstatě nezklamalo,je kvalitní,bezproblémové,alespoň v mé lokalitě.To se ovšem nedá říci o pokusech od Pařízka,to není vysílání,ale paskvil.Po nedávném rozhovoru s ČTU ,se ani nedivím,navíc jsem nabyl dojmu,že volám na nějakou vrátnici JZD.Více raději nekomentuju.Zrovna dnes jsem byl svědkem,jak zamrzá LCD 40pfl5007,na HD programech ČT .


Drahoslav Brašule

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #36 kdy: 28. 07. 2013, 08:40:09 »
Vidím že se z toho stává agitka Chucka Norrise a jeho "Mobile TV"..hele-hošo, to že tahle"pseudo TV" je Skylink(M77) atd, mě neřek ani jeden z dárečků se kterýma se asi bavíš ty,ale měl jsem obchodní vztahy se starým Skylinkem.
A jelikož tady na moravě sme lidi družní, obchodák řekne i co normál ne. A že to stojí za starou bačkoru-nic novýho celá t.mob ...
Takže-tohle nebrat ani jako špatný vtip.
Kdo chce CZ/SK kanály stačí 2, v dobrých podmínkách i 1 anténa, pokud touží po AT, tak 3.
Samozřejmě-výhoda blízkosti vysílačů,ale tím líp.
Kdo ted chce příjem na víc TV-jedině antény.
« Poslední změna: 28. 07. 2013, 10:36:59 od Drahoslav Brašule »
DVB-S/S2: 23,5°+19,2°, Parabola Panorama,
LG 102-575S-HBBTV Funkční!! :)
DVB-T příjmače:Homecast Twin
DVB-T Brno Hády1: MUX1-k29,MUX2-k40,MUX3-k59
DVB-T Javorina: STV1, STV2, STV1 HD - k57
DVB-T Javorina: Joj, Joj+, Markýza, Doma - K56
DVB-T Starý Poddvorov: MUX 4 - k46


moonword

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 141
  • Haunted Happenings
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #37 kdy: 28. 07. 2013, 08:46:17 »
Spousta lidí si myslí, že Pařízek je jakýsi národní hrdina. Satelitní T-Mobile je stejná komerce jako pozemní Pařízek. Obě jsou to soukromé firmy, které operují za účelem zisku. Pokud chce divák přijímat Pařízka, musí vynaložit jisté náklady.
Stejně jako pro příjem T-Mobile televize, kde má jako bonus zadarmo Slováky.
ESTANT assis de nuict secret estude,. Seul reposé sur la selle d'ærain: Flambe exigue sortant de solitude,. Fait prosperer qui n'est à croire vain.


Marek Nový

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #38 kdy: 28. 07. 2013, 08:59:23 »
Mne tedy rozhodně nezklamalo. Bydlím u Prahy, už vidím ty reakce... jasně, chápu, že ne všude je možné přijímat
29 TV programů SD/ některé už v kvalitním HD a navíc bez poplatků. Komu z nás by se o tom  ještě před pár lety snilo...
Takže klobouk dolů všem těm z MUX4, RS7,RS4, RS1 a celé řadě dalších s panem Pařízkem včele, kteří se o to zasloužili.
Jinak jsem to neměl až tak snadné ani já... ze vzdálenosti cca 20 km směrem od Rudné vidím na TVPM v Máhlerových sadech.
Protože nic jiného dřív nebylo měl jsem anténu (ISKRA 2845 UHF 21-60 DOV) samozřejmě s V polarizací namířenu na něj.
Od spuštění ostatních sítí MUX4, RS1,RS4, jsem chytal Ládví 42k resp.46k v zásadě bez problémů i když to tu a tam
zakostičkovalo na některém za rozbočovačem VTF-8842-241, z 6 TV přijímačů některé + STB, některé HD ready, resp. HD full
(dobré na porovnávání jak si s tím,který poradil..) Nejhůř dopadl cca 5 let starý OVP z Oravy s integrovaným převodníkem...
kdo ho zná detailněji tak se tomu asi nediví...
Pravdou je, že se po 1. květnu, kdy začala RS7 na 37k se frekvence artefaktů a i jiných ne podstatně ale přece jen rušivých
efektů zvětšila..
Napadlo mi, že nemusím držet směr na TVPM a V polarizaci, protože odtud je signál až moc silný... Přesměroval jsem tedy
směrem, kde tuším, že je vysílač Praha-Ladví (nevidím na něj ani ze střechy) a čekal jsem co tato změna ( u polarizace mám
za to, že to může být až 15 dB) s těmi mými TV STB udělá...
Výsledek je, že HD full je hraje kompletně všechno, HD ready jasně jen SD no a TV je z Oravy tam je některá SD...   


       


moonword

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 141
  • Haunted Happenings
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #39 kdy: 28. 07. 2013, 09:09:39 »
Takže klobouk dolů všem těm z MUX4, RS7,RS4, RS1 a celé řadě dalších s panem Pařízkem včele, kteří se o to zasloužili.   
Vidíte? Tady se "kloboukuje" Pařízek jako nositel Řádu práce a národní hrdina a ve skutečnosti to platíme my všichni z našich koncesí.
ESTANT assis de nuict secret estude,. Seul reposé sur la selle d'ærain: Flambe exigue sortant de solitude,. Fait prosperer qui n'est à croire vain.


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #40 kdy: 28. 07. 2013, 10:26:54 »
Ale prd ty demagogu,Parizka z koncesi nikdo neplati.Ja jsem tez s DVB-T spokojen a to tak,ze stavajici satelit sel dolu,na DVB-T je lepsi HD i SD kvalita nasich programu nez u Skylinku.Vse jede perfektne a stabilne jak ma.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


Butes

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 550
  • DVB-T Ready-Krásné 100kW!
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #41 kdy: 28. 07. 2013, 10:32:32 »
José

a ono je někde psaný že na všechny muxy máš nějaký právní nárok? jediný co je daný zákonem je 95% mux1,vše ostatní je čistě komerční věc takže si každý může vysílat tak jak chce,takže se rozčilovat že rs3 na k32 nechytíš je trošku plácání do větru,je to prostě lokální mux jen pro určitou oblast,to že by to šlo udělat líp je věc jiná,ale je to věc naprosto jejich..stejně tak řešit že klínovec ruší jelení horu,dvb-t je národní vysílání,takže tady nejde o žádné rušení,ty v čr nemáš vůbec poláky chytat a pak bysis ani nestěžoval že ti to něco ruší,jediný co je tu zprasený je k60 ale zatím sem nenašel místo kde by to nebylo řešitelný,bohužel ale to lidi nutí do zbytečných výdajů,protože mux1,2 z ještědu jim de na cokoliv, kdežto pokud sou na místě kde je dobrý přijem čh i ještědu tak už se to musí nějak řešit,ne vždy to vyžaduje přímo investice do techniky,ale spíše řešení jak odstínit který vysílač,vím že spousta firem si s tím ale absolutně neví rady a jediný co umí je nadávat na čra,ale opravdu problémy sou na jiných místech než na liberecku kde je signál z ještědu dominatní a čh se dá odstínit,naštěstí na těch místech je většinou možný příjem z jiých vysílačů,ono i na liberecku se dá v nejhorším chytit bukovka či praha.
tohle mi přijde jako nadávat že s autem nemůžeš jezdit po vodě..

Však ano, můžeš si na vodu pořídit člun. Takže tohle je jen o zbytečnosti a nefunkčnosti DVB-T. Parabolu pověsíš a koukáš. Tady i díky rozložení toho nesmyslu na desítku let jen investuješ stále do antén a výsledek je takový jaký je. Že stejně nejde vše, co by mohlo. Takže je to vlastně takový celoevropský podvod anebo to lze považovat za takovou nouzovku. Jako, že něco málo z toho přece jen jde. Dostačující řekněme někam asi někam na chatu nebo pro další zobrazovač v kuchyni atd. Ale nikoli pro hlavní. Ale když to tak vezmeš tak ono už někdy v pravěku satelitního příjmu taková obyčejná Astra dala asi analogových 64 stanic. Takže v DVB-T přes neustálé investice do předělávání antén docílili přibližně téhož. I takto se na to lze dívat.

Pláčete na cizím hrobě. Jednoduchá otázka, jednoduchá odpověď - měl jste pozvaného odborného technika s měřícím přístrojem - ano nebo ne? Nic jiného mě od vás nezajímá.
DVB-T Krásné 32k 34k 39k, Andrlův Chlum 45k
Phillips 32PFL7406K, Leadtek WinFast DTV1800H
DVB-S Astra 19,2°E 23,5°E; Philips 32PFL7406K
DAB Technisat DigitRadio 210 IR
FM Philips LX600


moonword

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 141
  • Haunted Happenings
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #42 kdy: 28. 07. 2013, 10:33:46 »
Ale prd ty demagogu,Parizka z koncesi nikdo neplati.Ja jsem tez s DVB-T spokojen a to tak,ze stavajici satelit sel dolu,na DVB-T je lepsi HD i SD kvalita nasich programu nez u Skylinku.Vse jede perfektne a stabilne jak ma.
Takže on to vážně vysílá zadarmo? Aha, to jsem fakt nevěděl. Sorry ...
A nebo lhát ve jménu vlasti je naprosto v pořádku?
ESTANT assis de nuict secret estude,. Seul reposé sur la selle d'ærain: Flambe exigue sortant de solitude,. Fait prosperer qui n'est à croire vain.


i.nosek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 80
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #43 kdy: 28. 07. 2013, 11:05:14 »
Ale prd ty demagogu,Parizka z koncesi nikdo neplati.Ja jsem tez s DVB-T spokojen a to tak,ze stavajici satelit sel dolu,na DVB-T je lepsi HD i SD kvalita nasich programu nez u Skylinku.Vse jede perfektne a stabilne jak ma.
Je potřeba formulovat přesně - ČT1HD v DVB-T (cca 5,5Mbits)má poloviční datový tok než ve Skylinku(10.4Mbits).Naproti tomu ČT SPORT HD v DVB-T(cca 9,5Mbits)má datový tok větší než ve Skylinku(cca 7,4Mbits).Nova HD v DVB-T je pouze 1440x1080i oproti 1920x1080i ve Skylinku.ČT2HD bohužel není ve Skylinku a PRIMA HD(1440x1080i) zase není v DVB-T.Tolik řeč čísel a každý nechť si vybere podle svých nároků(já mám oboje,i když patřím mezi tu jednoprocentní menšinu,která má z jednoho směru naprosto stabilní signál všech pěti muxů ).
lokalita Havlíčkův Brod - parabola KOVOSAT K140,LNB Invacom SNF-031,10m kabel DRAKA AD 10E,receiver Clarke TECH HD 4100PLUS.Kromě toho ještě K120 a LNB INVERTO SINGLE FLANGE BLACK PRO,OP105 a INVERTO BLACK ULTRA TWIN


YABAKA

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 546
    • Zobrazit profil
Re:DVBT mne zklamalo
« Odpověď #44 kdy: 28. 07. 2013, 11:10:35 »
Mě teda DVBT od ČR v podstatě nezklamalo,je kvalitní,bezproblémové,alespoň v mé lokalitě.To se ovšem nedá říci o pokusech od Pařízka,to není vysílání,ale paskvil.Po nedávném rozhovoru s ČTU ,se ani nedivím,navíc jsem nabyl dojmu,že volám na nějakou vrátnici JZD.Více raději nekomentuju.Zrovna dnes jsem byl svědkem,jak zamrzá LCD 40pfl5007,na HD programech ČT .
Už začínáš být notně trapný a ten tvůj zaměstnavatel, což jsou České Radiokomunikace, jakbysmet. To jste fakt takoví chudáci, že neumíte překousnout konkurenci (za kterou si navíc můžete akorát sami díky své laxnosti)? Ubohost, nic jiného než ubohost :(
Lukáš Polák = totální zakomplexovaný idiot