Autor Téma: Piráti z Karibiku (Na vlnách podivna) HBO HD se zvukem 5.1 ???  (Přečteno 11000 krát)

Michal Orban

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Vážená odborná veřejnosti!

V neděli 12.2. dávali na HBO podle titulku v HD piráty z Karibiku. Když k tomu na obrazovce naskočil ještě titulek zvuk 5.1, neodolal jsem a zapnul i domácí kino 5.1 s tím, že si to vychutnám. S postupem ubíhajícího času jsem byl čím dál zklamanější a nakonec jsem přemýšlel, zda si mám zajít k doktorovi s ušima nebo vyhodit úplně novou sestavu Pioneer VSX-S500 a set repro Cambridge audio Minx 215 z okna a na celé domácí kino se vykašlat. Za celou dobu filmu se ze zadních kanálů ozvalo všehovšudy asi jen 5 efektů (vrznutí ráhna lodi a nějaký skřek), jinak z nich běžela pouze filmová hudba.
Domníval jsem se, že pokud se během šermířské šarvátky na lodi nachází hlavní bojující hrdina UPROSTŘED vřavy, že by mohl i ze zadních kanálů být slyšet křik šermujících, smrtelné chroptění umírajících a řinčení sečných zbraní. A co takhle tržiště? Kde jsou všechny zvuky kolem?? Řev trhovců, hluk davu a jiné zvuky? Kde jsou zvuky z rozlehlé feudálovy audienční síně? Takhle odfláknutý zvuk je pro mě obrovským zklamáním... Možná se mýlím a něco jsem podělal v nastavení receiveru. Jenže mám přepnuto zatím na automatiku, kdy má přístroj sám rozeznat druh kódování zvuku. Zkoušel jsem i jiné dekodéry, ale zadní kanály hrály pouze hudbu.
Nechtěl bych činit nějaké předčasné závěry, zatím jsem provedl málo testů, ale za TOHLE jsem vyhodil skoro 31 litrů?
Máte prosím někdo z vás podobnou negativní zkušenost s odfláknutým zvukem i u jiných filmů, třeba i na BluRay?

Děkuji za názory a zdravím vás!

NespoKojenec

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Piráti z Karibiku (Na vlnách podivna) HBO HD se zvukem 5.1 ???
« Odpověď #1 kdy: 14. 02. 2012, 20:36:00 »
a jakpak máte propojenou vaši sestavu domácího kina se sat receiverem? analogově, nebo digitálně?
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


jan poctivý

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 280
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Piráti z Karibiku (Na vlnách podivna) HBO HD se zvukem 5.1 ???
« Odpověď #2 kdy: 14. 02. 2012, 20:48:09 »
No analogově by toto propojil jedině blázen ne?


Malata1 Jak

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 463
    • Zobrazit profil
Re:Piráti z Karibiku (Na vlnách podivna) HBO HD se zvukem 5.1 ???
« Odpověď #3 kdy: 14. 02. 2012, 20:52:42 »
No analogově by toto propojil jedině blázen ne?
Pokud má sat 3 výstupy a kino 3 vstupy pro celkem 6 kanálů, tak to klidně může být analogově. Ale takový sat přijimač asi ani neni. :D


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Piráti z Karibiku (Na vlnách podivna) HBO HD se zvukem 5.1 ???
« Odpověď #4 kdy: 14. 02. 2012, 20:56:51 »
tak, snad se tazatel ještě ozve, jak co má propojené
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


jan poctivý

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 280
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Piráti z Karibiku (Na vlnách podivna) HBO HD se zvukem 5.1 ???
« Odpověď #5 kdy: 14. 02. 2012, 21:42:43 »
No analogově by toto propojil jedině blázen ne?
Pokud má sat 3 výstupy a kino 3 vstupy pro celkem 6 kanálů, tak to klidně může být analogově. Ale takový sat přijimač asi ani neni. :D
Takový sat.přijímač opravdu není ;)Nebo aspon jsem ho nikdy neviděl.


me116

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 94
    • Zobrazit profil
Re:Piráti z Karibiku (Na vlnách podivna) HBO HD se zvukem 5.1 ???
« Odpověď #6 kdy: 15. 02. 2012, 06:03:25 »
No u mě bylo všechno ok. Zvuk byl jak z DVD, hezky čistý a synchronizovaný s obrazem. Ze zadních reproduktorů bylo slyšet to stejné co z předních. Připadal jsem si jak bych tam u toho byl.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Piráti z Karibiku (Na vlnách podivna) HBO HD se zvukem 5.1 ???
« Odpověď #7 kdy: 15. 02. 2012, 07:25:15 »
No u mě bylo všechno ok.... Ze zadních reproduktorů bylo slyšet to stejné co z předních. Připadal jsem si jak bych tam u toho byl.
A to, že ze zadních reproduktorů je slyšet to stejné co z předních, je normálním projevem zvuku 5.1? :o
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


me116

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 94
    • Zobrazit profil
Re:Piráti z Karibiku (Na vlnách podivna) HBO HD se zvukem 5.1 ???
« Odpověď #8 kdy: 15. 02. 2012, 07:52:38 »
No to já přesně nevím, ale někdy to tak je. Většinou jsou tam však jen efekty a mluvení jde v předních reproduktorech.


Michal Orban

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Piráti z Karibiku (Na vlnách podivna) HBO HD se zvukem 5.1 ???
« Odpověď #9 kdy: 15. 02. 2012, 19:02:10 »
Hezký podvečer!

Děkuji vám všem za snahu o diskuzi, doufal jsem v to.

Situace: Panasonic TX-L32V10E (2 roky) s integrovaným DVB-S, full HD (neumí ale zpětný ARC, zvuk je proto propojen po optice PCM, v čemž jsou oba přístroje kompatibilní), obrazové propojení s Pionýrem po HDMI (high speed).
Pioneer má funkci aut. nast. dom. kina pomocí mikrofonu z příslušenství (to pravděpodobně znáte). S tímto nastavením jsem byl okamžitě nespokojen, zezadu nebylo slyšet prakticky NIC. Proto jsem nastavoval poslech ručně, relativně dost jsem přidával oběma surroundům, nelíbil se mi ani pravo-levý poměr vepředu a samozřejmě jsem dbal o předozadní nastavení podle mého gusta asi tak, jak bych se asi mohl cítit zvukově např. na rušné ulici. Několik málo testů s tímto nastavením jsem prováděl jen během posledních 2 měsíců - pionýr je doma od předvánoc.
POTOM JSEM SI JEDNOHO DNE CHTĚL VYCHUTNAT TEN POPISOVANÝ FILM.
Je tedy pravdou, že jsem si mohl konečně doma vychutnat ukrutné a čisté basy, ikdyž ne moc nahlas, bydlíme v paneláku. Ovšem basátor se opravdu snaží, nelze to absolutně srovnávat s těmi plastovými plochými repráčky v placatý TV.
ALE! To si mám jako myslet, že veškeré zvukové efekty jsou drahé a tvůrce filmu tudíž ucpe zadní kanály pouze filmovou hudbou? Nebo zvuk podělali při dabování? Domníval jsem se, že centrální kanál určený pro dialogy se dá během dabingu upravovat tak, aniž by došlo k totální degradaci zadních efektů. Nebo jsem zase naletěl na reklamu, že zvuk DD má prý 4 (případně 5) plnohodnotných kanálů? Proč tedy mají téměř v každém slušnějším domácím kině i zadní kanály 100W/kanál, když z nich slyším pouze jednowattové šeptání nebo "zbytky" hudby kapánek fázově posunuté oproti předním kanálům, aby to nevypadalo, že vzadu se hraje přesně to, co vepředu?
KDE PROSÍM VÁS DĚLÁM CHYBU? Klidně se nechám poučit a snesu jakoukoliv kritiku. Ale rád bych s vaší pomocí eliminoval své chyby a dobral se konečně ke kvalitnímu slibovanému filmovému prostorovému zvuku.

Hezký den!

NespoKojenec


jan poctivý

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 280
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Piráti z Karibiku (Na vlnách podivna) HBO HD se zvukem 5.1 ???
« Odpověď #10 kdy: 15. 02. 2012, 19:23:10 »
Nějak nechápu smysl propojení TV se zabudovaným DVB-S tunerem po HDMI ještě do dom.kina když zvuk tam máte po optice.Proč obrazově propojovat s dom.kinem?


Malata1 Jak

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 463
    • Zobrazit profil
Re:Piráti z Karibiku (Na vlnách podivna) HBO HD se zvukem 5.1 ???
« Odpověď #11 kdy: 15. 02. 2012, 19:30:52 »
Nějak nechápu smysl propojení TV se zabudovaným DVB-S tunerem po HDMI ještě do dom.kina když zvuk tam máte po optice.Proč obrazově propojovat s dom.kinem?
Třeba si chce něco pouštět na tom kině, tak aby se ten obraz dostal nějak do TV.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Piráti z Karibiku (Na vlnách podivna) HBO HD se zvukem 5.1 ???
« Odpověď #12 kdy: 15. 02. 2012, 19:50:56 »
A posílá ta TV na optický výstup skutečně nezpracovaný 5.1 zvuk, nebo tam posílá jen demodulovaný 2 kanál? Možná to jde zvolit v menu, ale některé starší TV to neuměly.


Michal Orban

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Piráti z Karibiku (Na vlnách podivna) HBO HD se zvukem 5.1 ???
« Odpověď #13 kdy: 15. 02. 2012, 19:58:39 »
Díky za reakce!

Samozřejmě je to volovina, obraz se zvukem jdou do pionýra po HDMI ještě z dalších hracích skříněk (BluRay, NTR 82), proto jsem si neuvědomil, že je to kravina. Obraz HD je už samozřejmě v TV, jen dekódování zvuku má obstarat receiver.
Nicméně jsem se zatím nedočkal žádných postřehů o tom, zda ten prostorový zvuk je opravdu v těch filmech naprd nebo je chyba u mých přijímačů...

NespoKojenec


Michal Orban

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 17
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Piráti z Karibiku (Na vlnách podivna) HBO HD se zvukem 5.1 ???
« Odpověď #14 kdy: 15. 02. 2012, 20:02:36 »
TV posílá po optice zvuk PCM, druhá volba je AUTO. Jedná se o výstup SPDIF.