Skutecne? Tak jako ve skole. Zopakuju dulezite pojmy "interptetuje, koriguje a prirozeneji". Vy jste se chytil vyrazu "NE prepocitava" a jeste at uz zamerne nebo nevim cim nepochopil vyznam vety za nim.
K tem dalsim vecem co jste oznacil za nesmysly... To neni treba komentovat, staci kdyz vybrane 2 televize srovnatelne cenove kategorie postavite vedle sebe, nastavite dle s vych predstav a porovnate... nic vic. Jsou vyjimky, pokrok jde dopredu atd., ale ten rozdil tam porad je. Ale jak jsem psal, pokud mate rad urvane barvy nic proti gustu, ale prosim, neprezentujte to jako pozitivum, kdyz to pozitivum neni.
A k poslednimu prispevku... zajimavy pokec s totalne zkomolenym, popletenym zaverem. Netusim co na to rict takze pro jednoduchost. Frekvence pro CRT nema s tou pro LCD co delat. To jsou 2 rozdilne veci. A kdyz si clovek mysli, ze je to ta jedna vyleze z toho to co jste napsal.
Blikani CRT ktere souvisi s prokladanym radkovanim zavedenym z toho duvodu, ze technologicky nebylo mozne mit vyssi snimkovou frekcenci, resp rostatecne rychle vykleslovat vsechny radky, naopak vyuziva nedokonalosti oka zpracovat rychlou zmenu obrazu. Cili lidi nepostrehli,z e maji vykreslenou jen pulku, pak druhou atd atd. Lide s citlivejsim zrakem ale treba tech 50 Hz postrehli,protoze tak rychlou (pro ne pomalou) zmenu vnimali. Proto "zvysovani frekvence" pro CRT. "Oblbnuto" i dokonalejsi oko.
K cemu ale chcte zvysovat frevenci u LCD, kde se nic neproklada mam celou informaci porad vsude? K nicemu, ale lidi si priplati, protoze 200 Hz je vic nez 100 a tak to musi byt lepsi.
Ono podle vas obecne mylna predstava rozmazeni LCD pomalou odezvou neni uplne az tak mylna, odezva hraje stale majoritni roli, u nekterych technologii vic u jinych mene. A dnes se ji snazi vyrobci mimo jine kompenzovat tak, ze elektronika TV si "predpocitava" obraz dopredu, aby "byla pripravena jej prezentovat" v case, kdy nema jeste dostupnou nasledujici obrazovou informaci a tim "radoby skok" zpusobeny rozdilem obrazu v case 1 a 2 nebude tak velky a "smouha nebude tak dlouha"... pokud je predikce elektroniky spravna. Cili polopaticky... ona si prakticky vymysli co zobrazi mezi tim, nez dostane dalsi realna data a kompenzuje tim jaksi zpozdeni mezi ziskanim dat a jejich prezentaci, protoze v "dobe zpozdeni" nevidite informaci z "casu 1", ale neco jineho co by se vic mohlo blizit tomu co mate uvidet v case 2. Kolik takove informace si vymysli a zobrazi jsou ty vase LCD Herze. A jak jim to funguje posudte sami. Co vim tak u Samsungu to vsichni znami vypinali. Ale to uz je tak rok dva zpatky. Treba to zdokonalili...