Autor Téma: LED/PLASMA/LCD/OLED ?  (Přečteno 46538 krát)

Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #30 kdy: 04. 06. 2011, 20:55:46 »
Pamětník: Podezřívám vás, že se neobtěžujete moje příspěvky ani pořádně přečíst.
Číst jsem zatím nezapoměl, tak jsem si přečetl a reagoval na Vaše slova : "....mohl si vybrat pár oblíbených na jednočíselné pozice. Všechno ostatní je jen zbytečná komplikace.". Ve svém následujícím příspěvku jste se snažil vysvětlit, jak jste to myslel, což beru. Pokud to ale původně napíšete tak, že si divák vybere 9 oblíbených stanic a zbývající jsou jen zbytečné komplikace, nedivte se, že se to dá pochopit i tak, jak jsem to komentoval. Pokud byste se nezmínil o jednočíselných pozicích, pochopitelně bych na to nereagoval. Ono je možné si něco myslet, ale napsat to tak, aby to stejně pochopil i každý další, to už se musí o formulaci vět přemýšlet.

Nejde ale o život, tak to raději přejděme bez dalších poznámek. Nicméně, ten dojem, že standardnímu diváku plně postačuje to, co mu nabízí výrobce při tvorbě relativně primitivního menu pro satelitní tuner v TV, jste tím stejně nepotvrdil.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ceco ceco

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #31 kdy: 05. 06. 2011, 09:57:16 »
V každém případě plazmu.

LCD má zejména nepřirozený obraz a barvy a často špatnou reprodukci SD signálu. Existují i slušné modely (Philips Ambilight apod.), ale stále je tam to zásadní omezení - tedy že LCD technologie nebyla vyvýjena pro použití v TV a pro rychle se pohybující obraz.

Naprostý nesmysl. Podání SD je dané přepočtem, v dnešní době, kdy dostatečně kvalitní přepočet zvládne i mobil se už nemusíte bát, že by byl ošizený. Barvy už jsou hlavně u lepších LCD tak přesné, že víc lidské oko ani nemůže zaznamenat, pokud je LCD správně nastavené, nemá špatné barvy.
A jak to myslíte, že LCD bylo nebylo vyvíjené pro rychle se pohybující obraz? Vždyť většina vývoje šla právě na to. Největší omezení dnes už není LCD, ale lidské oko (protože LCD nebliká, tak 24 ani 50fps nestačí, vysvětlení by zabralo dost místa, ale mlůžu to sepsat, pokud budete chtít), to ale řeší přepočet na 100/200/400/800Hz.

nechcete funkce navíc (PVR apod.)

PVR je podle vás co, když ne nahrávání?

Fakt je, ze interpterace SD obrazu je jak rikate prepoctem. A fakt taky je, ze logicky z principu technologe HD ready prepocitava lepe nez full HD, a dalsi fakt je, ze z principu technologie u vetsiny vyrobcu plasma NE prepocitava, ale interpretuje a koriguje obraz tak, ze vypada prirozeneji nez na LCD. Dulezite jsou slova "interptetuje, koriguje a prirozeneji". A to vse z principu technologie. Tady nejde o nejake sizeni, ale schopnost "korigovat vady nekvalitniho vstupniho signalu". Ale pokud mate rad obliceje jako jednolitou masku, fotbalovy travnik jako polity radioaktivnim odpadem, klidne tvrdte ze LCD je nejlepsi. Samozrejme prehanim, ale snad jde pochopit jak jsem to myslel. DA se o tom hadat, ale to je tak vsechno. Kazdy vidi obraz jinak. Plasma dava prirozene barvy, LCD dava z principu syte vyrazne neprirozene barvy a laka lidi prave tu barevnost.  A lidi kupuji aniz by si uvedomili, ze skutecnost vlastne neni tak radioaktivni, krvava a jednolita... a berou to proste jako ze to tak je.

"Barvy presne takze je lidske oko nemuze zaznamenat???" Jak vite ze je to presne kdyz to nemate jak zaznamenat? To je asi o vire ne? Snaha prece je, aby to vypadalo skoro presne, tak jak byste to videl ve skutecnosti a jsme opet u "prirozenosti".

"Největší omezení dnes už není LCD, ale lidské oko (protože LCD nebliká, tak 24 ani 50fps nestačí, vysvětlení by zabralo dost místa, ale mlůžu to sepsat, pokud budete chtít), to ale řeší přepočet na 100/200/400/800Hz." Prosim vysvetlete!!! Jsou to 2 s prominutim blbosti v jedne vete. 1. to neblikajici LCD, diky kteremu ani 50 fps protoze je lidske oko omezene nestaci, a za 2. hlavne jak tady tento problem resi tech XXX Hz :). Napovim, ze 1. cast je presne obracene a 2 souvisi s uplne necim jinym :)


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #32 kdy: 05. 06. 2011, 12:52:11 »
a dalsi fakt je, ze z principu technologie u vetsiny vyrobcu plasma NE prepocitava, ale interpretuje a koriguje obraz tak, ze vypada prirozeneji nez na LCD. Dulezite jsou slova "interptetuje, koriguje a prirozeneji". A to vse z principu technologie. Tady nejde o nejake sizeni, ale schopnost "korigovat vady nekvalitniho vstupniho signalu".
Naprostý nesmysl. Princip přepočtu je u obou technologií naprosto stejný.

Ale pokud mate rad obliceje jako jednolitou masku, fotbalovy travnik jako polity radioaktivnim odpadem, klidne tvrdte ze LCD je nejlepsi. Samozrejme prehanim, ale snad jde pochopit jak jsem to myslel. DA se o tom hadat, ale to je tak vsechno. Kazdy vidi obraz jinak. cnost vlastne neni tak radioaktivni, krvava a jednolita... a berou to proste jako ze to tak je.
Nesmysl, neexistuje žádný důvod proč by LCD mělo mít rozpité obličeje a přehnané barvy.
Rozmazání většinou způsobuje filtr na odstranění šumu nebo "MPEG filtr", skoro všechny fungují na tom principu, že obraz trochu rozmažou, vypněte to. Rozpití může také celkem paradoxně způsobit i některé zaostřování obrazu/vylepšení hran a pod. všechno to vypněte/nastavte na neutrální úroveň.


Plasma dava prirozene barvy, LCD dava z principu syte vyrazne neprirozene barvy a laka lidi prave tu barevnost.  A lidi kupuji aniz by si uvedomili, ze skutecnost vlastne neni tak radioaktivni, krvava a jednolita... a berou to proste jako ze to tak je.

Další nesmysl, neexistuje žádný důvod proč by LCD mělo mít nadměrně syté barvy, nesjpíš to máte rozladěné, nebo máte zapnutý nějaký "hyper colors" "zlepšovák". správně nastavené LCD takové problémy nemá.

"Barvy presne takze je lidske oko nemuze zaznamenat???" Jak vite ze je to presne kdyz to nemate jak zaznamenat? To je asi o vire ne? Snaha prece je, aby to vypadalo skoro presne, tak jak byste to videl ve skutecnosti a jsme opet u "prirozenosti".
Věřte nebo ne, ale existují přístroje, co to umí změřit.

"Největší omezení dnes už není LCD, ale lidské oko (protože LCD nebliká, tak 24 ani 50fps nestačí, vysvětlení by zabralo dost místa, ale mlůžu to sepsat, pokud budete chtít), to ale řeší přepočet na 100/200/400/800Hz." Prosim vysvetlete!!! Jsou to 2 s prominutim blbosti v jedne vete. 1. to neblikajici LCD, diky kteremu ani 50 fps protoze je lidske oko omezene nestaci, a za 2. hlavne jak tady tento problem resi tech XXX Hz :). Napovim, ze 1. cast je presne obracene a 2 souvisi s uplne necim jinym :)

Nemá te mi co napovídat, je to přesně jak jsem to napsal, dejte mi chvilku sepíšu to do dalšího příspěvku.
« Poslední změna: 05. 06. 2011, 12:54:34 od Pavel-original »


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #33 kdy: 05. 06. 2011, 13:07:44 »
Takže k tomu LCD a proč bez blikání 50Hz nestačí. Je obecně rozšířená mylná představa, že rozmazání u LCD je způsobené pomalou odezvou. Není. I kdyby byla odezva absolutně nulová, pořád by byl obraz rozmazaný.
Proč? Je to tím, jak oko vnímá pohyb. Oko téměř vůbec nedokáže vnímat rychle se pohybující obraz. Pokud sledujete pohybující se předmět, oko ho automaticky sleduje, aby byl obraz pořád na stejném místě na sítnici. Jinak byste viděl jen nějakou šmouhu. A v tom je kámen úrazu. V případě dokonale plynulého obrazu (skutečnost = nekonečné fps) není problém - když oko plynule sleduje plynule se pohybující předmět, tak je obraz pořád na stejném místě na sítnici, tedy není rozmazaný.
Pokud obraz má 50fps a bliká (CRT), tak také není problém, obraz na sítnici sice bliká, ale pořád na stejném místě, tedy není rozmazaný.
Pokud má obraz 50fps a nebliká (50Hz LCD), tak nastává náš problém - oko pohybující se obraz sleduje plynulým pohybem, jenže obraz se pohybuje po skocích daných rychlostí pohybu a frekvencí. Výsleledek na sítnici je proto obraz pohybující se rychle ze strany na stranu (nebo nahoru dolu a pod), tedy obraz pohybově rozmazaný.
Pokud se tedy obraz na obrazovce pohybuje rychlostí 50cm/s, tak se každý snímek posune o 1cm a když ho oko sleduje, tak se na sítnici vytváří obraz s rozmazáním odpovídajícím tomu 1cm.
A to je přesně to, co řeší přepočet na vyšší snímkovou frekvenci.


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #34 kdy: 05. 06. 2011, 13:31:59 »
Takže k tomu LCD a proč bez blikání 50Hz nestačí. Je obecně rozšířená mylná představa, že rozmazání u LCD je způsobené pomalou odezvou. Není. I kdyby byla odezva absolutně nulová, pořád by byl obraz rozmazaný.
Proč? Je to tím, jak oko vnímá pohyb. Oko téměř vůbec nedokáže vnímat rychle se pohybující obraz. Pokud sledujete pohybující se předmět, oko ho automaticky sleduje, aby byl obraz pořád na stejném místě na sítnici. Jinak byste viděl jen nějakou šmouhu. A v tom je kámen úrazu. V případě dokonale plynulého obrazu (skutečnost = nekonečné fps) není problém - když oko plynule sleduje plynule se pohybující předmět, tak je obraz pořád na stejném místě na sítnici, tedy není rozmazaný.
Pokud obraz má 50fps a bliká (CRT), tak také není problém, obraz na sítnici sice bliká, ale pořád na stejném místě, tedy není rozmazaný.
Pokud má obraz 50fps a nebliká (50Hz LCD), tak nastává náš problém - oko pohybující se obraz sleduje plynulým pohybem, jenže obraz se pohybuje po skocích daných rychlostí pohybu a frekvencí. Výsleledek na sítnici je proto obraz pohybující se rychle ze strany na stranu (nebo nahoru dolu a pod), tedy obraz pohybově rozmazaný.
Pokud se tedy obraz na obrazovce pohybuje rychlostí 50cm/s, tak se každý snímek posune o 1cm a když ho oko sleduje, tak se na sítnici vytváří obraz s rozmazáním odpovídajícím tomu 1cm.
A to je přesně to, co řeší přepočet na vyšší snímkovou frekvenci.
Úžasně vysvětlené, jen to poněkud pokulhává hned na všechny nohy. Tohle někomu vyvracet už opravdu nemá smysl.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #35 kdy: 05. 06. 2011, 14:07:54 »
Pamětník: Podezřívám vás, že se neobtěžujete moje příspěvky ani pořádně přečíst.
Číst jsem zatím nezapoměl, tak jsem si přečetl a reagoval na Vaše slova : "....mohl si vybrat pár oblíbených na jednočíselné pozice. Všechno ostatní je jen zbytečná komplikace.".
Tak jsem to nenapsal, to že si přečtete jen půlku věty není moje chyba.

Úžasně vysvětlené, jen to poněkud pokulhává hned na všechny nohy. Tohle někomu vyvracet už opravdu nemá smysl.
No, a další primitivní útok bez jakýchkoli argumentů. Pokud to nechápete, možná by pomohla animace, ale s tím se tedy patlat nebudu, kdo chce pochopit tak pochopí, kdo ne, tak ne.


ceco ceco

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #36 kdy: 05. 06. 2011, 14:23:53 »
Skutecne? Tak jako ve skole. Zopakuju dulezite pojmy  "interptetuje, koriguje a prirozeneji". Vy jste se chytil vyrazu "NE prepocitava" a jeste at uz zamerne nebo nevim cim nepochopil vyznam vety za nim.

K tem dalsim vecem co jste oznacil za nesmysly... To neni treba komentovat, staci kdyz vybrane 2 televize srovnatelne cenove kategorie postavite vedle sebe, nastavite dle s vych predstav a porovnate... nic vic. Jsou vyjimky, pokrok jde dopredu atd., ale ten rozdil tam porad je. Ale jak jsem psal, pokud mate rad urvane barvy nic proti gustu, ale prosim, neprezentujte to jako pozitivum, kdyz to pozitivum neni.

A k poslednimu prispevku... zajimavy pokec s totalne zkomolenym, popletenym zaverem. Netusim co na to rict takze pro jednoduchost. Frekvence pro CRT nema s tou pro LCD co delat. To jsou 2 rozdilne veci. A kdyz si clovek mysli, ze je to ta jedna vyleze z toho to co jste napsal.

Blikani CRT ktere souvisi s prokladanym radkovanim zavedenym z toho duvodu, ze technologicky nebylo mozne mit vyssi snimkovou frekcenci, resp rostatecne rychle vykleslovat vsechny radky, naopak vyuziva nedokonalosti oka zpracovat rychlou zmenu obrazu. Cili lidi nepostrehli,z e maji vykreslenou jen pulku, pak druhou atd atd. Lide s citlivejsim zrakem ale treba tech 50 Hz postrehli,protoze tak rychlou (pro ne pomalou) zmenu vnimali. Proto "zvysovani frekvence" pro CRT. "Oblbnuto" i dokonalejsi oko.

K cemu ale chcte zvysovat frevenci u LCD, kde se nic neproklada mam celou informaci porad vsude? K nicemu, ale lidi si priplati, protoze 200 Hz je vic nez 100 a tak to musi byt lepsi.
Ono podle vas obecne mylna predstava rozmazeni LCD pomalou odezvou neni uplne az tak mylna, odezva hraje stale majoritni roli, u nekterych technologii vic u jinych mene. A dnes se ji snazi vyrobci mimo jine kompenzovat tak, ze elektronika TV si "predpocitava" obraz dopredu, aby "byla pripravena jej prezentovat" v case, kdy nema jeste dostupnou nasledujici obrazovou informaci a tim "radoby skok" zpusobeny rozdilem obrazu v case 1 a 2 nebude tak velky a "smouha nebude tak dlouha"... pokud je predikce elektroniky spravna. Cili polopaticky... ona si prakticky vymysli co zobrazi mezi tim, nez dostane dalsi realna data a kompenzuje tim jaksi zpozdeni mezi ziskanim dat a jejich prezentaci, protoze v "dobe zpozdeni" nevidite informaci z "casu 1", ale neco jineho co by se vic mohlo blizit tomu co mate uvidet v case 2. Kolik takove informace si vymysli a zobrazi jsou ty vase LCD Herze. A jak jim to funguje posudte sami. Co vim tak u Samsungu to vsichni znami vypinali. Ale to uz je tak rok dva zpatky. Treba to zdokonalili... 


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #37 kdy: 05. 06. 2011, 14:25:23 »
Pamětník: Podezřívám vás, že se neobtěžujete moje příspěvky ani pořádně přečíst.
Číst jsem zatím nezapoměl, tak jsem si přečetl a reagoval na Vaše slova : "....mohl si vybrat pár oblíbených na jednočíselné pozice. Všechno ostatní je jen zbytečná komplikace.".
Tak jsem to nenapsal, to že si přečtete jen půlku věty není moje chyba.

Úžasně vysvětlené, jen to poněkud pokulhává hned na všechny nohy. Tohle někomu vyvracet už opravdu nemá smysl.
No, a další primitivní útok bez jakýchkoli argumentů. Pokud to nechápete, možná by pomohla animace, ale s tím se tedy patlat nebudu, kdo chce pochopit tak pochopí, kdo ne, tak ne.
Jenže já to naprosto chápu, proto také tvrdím, že je to nesmysl. Jestli tu ale někdo primitivně útočí, tak jsi to především Ty, a jestli tu někomu scházejí argumenty, tak to rozhodně nejsem já.
 Tvrdit totiž, že rozmazanost obrazu LCD nikterak nesouvisí s dobou odezvy ale, že je způsobené vyšším snímkovým kmitočtem, to je do nebe volající nesmysl. 200Hz plasma totiž rozmazaná není!


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #38 kdy: 05. 06. 2011, 15:08:34 »
Pamětník: Podezřívám vás, že se neobtěžujete moje příspěvky ani pořádně přečíst.
Číst jsem zatím nezapoměl, tak jsem si přečetl a reagoval na Vaše slova : "....mohl si vybrat pár oblíbených na jednočíselné pozice. Všechno ostatní je jen zbytečná komplikace.".
Tak jsem to nenapsal, to že si přečtete jen půlku věty není moje chyba.
Vtip je právě v tom, že tak jste to napsal. Moje citace uvádí po sobě jdoucí 2 věty, tedy žádná půlka. Běžně se řadí věty za sebou, podle logiky věci. Co myslíte tou následující větou o zbytečných komplikacích, to jste při psaní věděl jen vy sám, ale ne čtenář. Tady jde o to, že jsem už vaší úvahu po následném vysvětlení pochopil, ale laskavě si uvědomte, že těžko někoho můžete kritizovat, že si při vaší větné skladbě může čtenář pochopit napsané podle obecných pravidel češtiny a nemusí zákonitě vědět, co jste tím ve skutečnosti myslel. Proto se na příčině našeho nedorozumnění zkrátka nedohodneme a nezlepší to ani nějaké další komentáře.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


fanda t.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #39 kdy: 05. 06. 2011, 15:29:52 »
Dle diskuze je zřejmé, že pánové co tu tak vehementně obhajují plazmy, nemají žádnou zkušenost s kvalitní LCD TV a viděli jen low-endové modely.

Vlastním Loewe Individual 46 z roku 2008 a ujišťuji vás, že podání barev, ostrost detailů, ostrost pohybu, vykreslení černé a bílé je zřetelně lepší než na všech plazmách co jsem doposud viděl, včetně topmodelu Kuro za 160 000 Kč.   

Rok zpátky jsem si ze zvědavosti testoval tehdy nejnovější model Panasonic Neo PDP v ceně 40 000 Kč přes testovací Blu-ray disk.

Z 255 úrovní jasového signálu nezobrazil úrovně 255, 254, 253 a 252, které se slévaly v jednu bílou plochu (nepomohlo ani ubrání jasu a kontrastu). Záběr nočního města je na Loewe naprosto úchvatný, jako živý. Na Panasoniku chyběla světlům a zábleskům brilance. Nemělo to tu gradaci a jiskru. 

Záběr na ledovec - Loewe nádherná třpytivá bílá s mnoha polotóny a odstíny. Panasonic šedý závoj.

Pohyb kyvadla - na Loewe naprosto plynulý, ostré hrany pohybujícího se objektu. Na Panasonicu rozmazané hrany a zelený stín za objektem.

To jsou mé vlastní zkušenosti, nikoliv načtený marketing.


fanda t.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #40 kdy: 05. 06. 2011, 16:16:35 »
A ještě mimo téma se tu probíraly zabudované DVB-S2 tunery v TV. Je to jen o penězích, o ničem jiném. Pořídíte-li si dnes TV od Loewe nebo Technisatu, dostanete satelitní HD tuner ve špičkové kvalitě s veškerou výbavou, včetně dvou slotů CI a podpory DiSEqC. Menu a třídění programů bez problému, aktualizace firmware automaticky ze satelitu.

Je jasné, že TV za pětinovou cenu budou kompromisy. Ale v principu dnes není problém vyrobit cokoliv...

Jen tak z legrace se podívejte dovnitř svého specializovaného satelitního přijímače, jaké obvody tam naleznete. Konkrétně uvnitř mého referenčního linuxového Kathreinu UFS-910 se vší slávou inzerovaného jako špičková německá kvalita "Made In Germany" je na vstupu...

...tuner LG - pěkná plechová krabička i s logem výrobce :-) Ani bych se nedivil, kdyby ta samá byla v televizích LG :-)



ceco ceco

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #41 kdy: 05. 06. 2011, 16:17:04 »
Vlastním Loewe Individual 46 z roku 2008 ...

Co clovek to nazor. Loewe jsem v zivote nevidel, takze nemohu soudit, ale podle recenze, kde dostala 6 z 10 a z toho nejvic bodu dostala za zvuk s tim ze totalne propadla v podani cerne, reprodukci signalu 24p a 576i pres HDMI, nevim jestli je tato TV, 3x prevysujici rozpocet puvodniho tazatele nejlepsim prikladem... Ale byla to jen recenze, treba byli zaujati...

Kazda TV je pro nekoho jineho. Obecne se da ale myslim rict, ze komu jde o co nejmene zmrseny obraz z nasich TV kanalu, prirozene barvy, diva se na filmy, diva se prevazne vecer, nema TV na hrani her resp internet mensi chybu udela s plasmou. O co je plasma levnejsi v dane velikosti a vybave ze za X let patrne ztrati na o neco vyssi spotrebe energie (oproti LCD).

Kdo se diva ve dne, preferuje syte, kontrastni barvy, Ma TV i na hrani her, nevadi mu jednolite oblicene, nebo ten tam ten rozdil proste nevidi, at jde do LCD.

A komu jde o spotrebu a mysli si ze za X let na spotrebe usetri vic nez proinvestuje do drazsi TV s LED podsvicenim, necht si koupi tuto.


fanda t.

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 73
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #42 kdy: 05. 06. 2011, 16:31:37 »
Ano, je potřeba říct, že každá technologie má své výhody a nevýhody a plasma je má taky. Proto nelze zevšeobecňovat a doporučovat, že určitě je plazma lepší, protože to tak prostě není.

Mimochodem obličeje mám v pořádku :-) a ten kamarád, co měl Kuro, tak vím, že mu ho měnili, protože v noci TV pískala. Ten druhý kus to dělal taky, tak se ho zbavil a teď má Sharpa RGB-LED a je spokojený ;-)   


Enik

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 592
  • Vědomí vlastní neznalosti je klíčem k poznání.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #43 kdy: 05. 06. 2011, 17:39:38 »
Chtěl bych jen připomenout, že tazatel hodlá koupit televizor a satelitní přijímač do ceny 40000,- Kč. Vzhledem k pozorovací vzdálenosti 3-4m by mělo jít o televizor s úhlopříčkou 50" Těžko si tedy hodlá koupit Rolls-Royce mezi televizory za 100 a více tisíc korun. Mimo to, při reálné životnosti dnešní spotřební elektroniky, by to byl čirý nesmysl. Je sice pravda, že jsou milionáři, kteří si dovolí odepsat 150000,- za spotřební elektroniku za dva roky, ale normální člověk to rozhodně neudělá. Televizor za 20 tis. je dnes drahý!!! Já osobně si raději koupím plasmu za 12tis, než LCDéčko za 18tis. Zdejší hádanice je tak zcela iracionální. V požadované cenové relaci si zákazník může koupit cokoliv, ale lepšího výsledku a vyšší kvality dosáhne s PDP a samostatným sat. přijímačem!


Pavel-original

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 242
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« Odpověď #44 kdy: 05. 06. 2011, 18:25:29 »
Skutecne? Tak jako ve skole. Zopakuju dulezite pojmy  "interptetuje, koriguje a prirozeneji". Vy jste se chytil vyrazu "NE prepocitava" a jeste at uz zamerne nebo nevim cim nepochopil vyznam vety za nim.
Já to pochopil, a říkám vám že je to nesmysl. Plazma sama o sobě je jen zobrazovač, který zobrazí to, co mu pošle elekronika přístroje.  Kžádným dalším korekcím tam nedochází.
Ale jak jsem psal, pokud mate rad urvane barvy nic proti gustu, ale prosim, neprezentujte to jako pozitivum, kdyz to pozitivum neni.
Já nechápu co pořád máte s těmi uřvanými barvami. Pokud si to nastavíte tak abyste měl uřvané barvy tak budete mít uřvané barvy, ale jinak ne. Porovnáváte kalibrovanou plazmu a rozladěné LCD.

A k poslednimu prispevku... zajimavy pokec s totalne zkomolenym, popletenym zaverem. Netusim co na to rict takze pro jednoduchost. Frekvence pro CRT nema s tou pro LCD co delat. To jsou 2 rozdilne veci. A kdyz si clovek mysli, ze je to ta jedna vyleze z toho to co jste napsal.

Nechápu jak jste přišel, že tvrdím,ž e obnovovací frekvence u LCD má odstraňovat blikání, jasně tam píšu že to je příklad CRT, tedy staré velké obrazovky.

K cemu ale chcte zvysovat frevenci u LCD, kde se nic neproklada mam celou informaci porad vsude? K nicemu, ale lidi si priplati, protoze 200 Hz je vic nez 100 a tak to musi byt lepsi.
Vždyť jsem vám to tam vysvětloval, zkuste si to přečíst znovu. Protože bez toho je obraz na sítnici rozmazaný.

Dál ten váš popis Hz u LCD citovat nebudu, ale je naprosto zcestný, ta frekvence udává, kolik různých obrázků za sekundu je LCD schopné zobrazit. Na tuto snímkovou frekvenci přepočítává obraz elektronika v přístroji. (i když u některých TV je označení zavádějící, některé 200Hz TV přepočítávají pouze na 100Hz)

A jak jim to funguje posudte sami. Co vim tak u Samsungu to vsichni znami vypinali.
a pak si stěžovali na neostrý obraz...