Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - fanda t.

Stran: 1 ... 3 4 [5]
61
Televizory / Re: LED/PLASMA/LCD/OLED ?
« kdy: 03. 06. 2011, 10:50:26 »
Jen blázen nakupuje podle blábolů na fóru. Plasmy mají strašný obraz. Bílá není bílá, ale šedá. Používáním navíc dál svítivost rapidně klesá, viděl jsem po dvou letech vyšusované Pioneery Kuro s mapami na obrazovace. Nehledě na to, že Plas je VF rušička jako pra*e, kdo má rád doma záření, ať si ji pořídí...

62
Tak se omlouvám, opravdu je to analog ČT 1 a jde docela pěkně. Měl jsem odpojenou anténu z analogového vstupu u TV (jsou tam vstupy pro analog a digitál zvlášť)

Ještě jednou sorry. A díky Honzo R.  ;)

63
Ale analog taky nic neukazuje. 40% je už dost silný signál (Krásné, ke kterému mám anténu zády, mi na DVB-T 32 a 39 kanál ukazovalo ještě před zvýšením výkonu asi 35% a obraz byl perfektní). Pokud by to byla analogová ČT1, určitě bych viděl alespoň nějaký (zrnitý) náznak obrazu.

A nejsem si tím jistý, ale mám takový dojem, že ještě minulý měsíc jsem na K31 neměl žádný signál a s anténou jsem už půl roku nehýbal...

64
Ahoj, pokud tu je někdo z Pardubic a okolí, zkuste si naladit kanál 31 a pak napište, co vidíte.

Mě TV ukazuje signál 40% (anténa nasměrovaná na Černou Horu), ale program se nenaladí žádný. A po přepnutí na analog taky nic (žádný obraz).

65
Televizní stanice a jejich program / Re: Prima LOVE
« kdy: 04. 03. 2011, 14:07:41 »
Ahoj, ví někdo, zda Love skočí v muxu3 na bývalou pozici Z1 bez nutnosti ladění TV nebo se bude muset znova naladit?

66
Z Radíkova jde na 60k jen analogová Prima. Tak bych (směr 2) Radíkov úplně zrušil a namísto Pradědu otočil anténu (směr 1) na Kojál a máte vyřešíno  ;) Kolize s Javorinou by tam být neměla, Kojál jede na 29 - 40 - 59k. 

67
No tak když v Litovli funguje Kojál, tak tím lépe. Já nepsal kanálovou anténu. Samozřejmě anténu na UHF a musí pak chodit všechno na jednu anténu na signál z Kojálu. Tazatel psal, že chytá MUX 1 z Pradědu perfektně, a MUX 2 z Kojálu na jedné TV bez problému a na druhé TV s problémy, proto jsem se domníval, že má z Kojálu slabý signál a pomohla by lepší anténa.

68
 :)  :)  :) Podívejte se na idikaci síly a kvality signálu - má ji každý DVB-T přijímač. Jestli se pohybujete někde na hraně, pak by 40. kanálu pomohla výměna antény za anténu s větším ziskem - ideálně víceprvková směrová YAGI.

Nebo holt počkejte, až na Pradědu naběhne MUX 2, MUX 3 někdy v říjnu 2011. Nova to zdržuje a nechápe, že na analogovou mazaninu se stejně dnes už nikdo dívat nechce.

69
Mám LCD Loewe 46 Individual a obraz z SD-DVD jak břit. Každá technologie má své výhody a nevýhody. Kvalita SD obrazu u LCD/Plasma TV je primárně dána kvalitou dopočtu = výkonností a algoritmem procesoru. Plazem, na které se nedalo koukat jsem už také viděl hodně - máznuté hrany při pohybu objektů do zelena, šedý sníh namísto bílého, paměťový efekt a už po mírném zvýšení jasu šednoucí černá. Životnost plazem je taky podstatně kratší než LCD panelů. Problém je, že kvalitní LCD prostě něco stojí, je pravda, že na ty levné se koukat nedá. Levné plasmy většinou nejsou Full-HD, ale HD-ready se 720 řádky, takže dopočítávají míň, procesor to stihá, proto se na nich SD obraz jeví lépe než na stejně levných LCD, které jsou dnes většinou Full-HD 1080 a mají komplikovanější dopočet, což levné procesory nestihají. Když ale jednou uvidíte skutečně kvalitní LCD TV, rychle na plazmu zapomenete. Pioneer to už taky vzdal.

Ale abych se vrátil ke kvalitě DVB-T. Jelikož mám u své TV výborný upscaling a obraz z SD-DVD se u kvalitních nahrávek subjektivně blíží cca 80% obrazu Blu-ray (některé DVD disky mi dávají lepší obraz než dopočítavané BD disky - myslím tím dopočet starších záznamů udělaný přímo v nahrávacím studiu a vydaný na BD ve "Full-HD rozlišení") , mohu porovnávat s kvalitou DVB-T. Pokud udělám přímé srovnání přepínáním toho samého TV programu, pak je DVB-T ostřejší a klidnější než analogové vysílání (chytám Praděd, zcela čistě a bez odrazů), ale nedosahuje kvality SD-DVD disku ani z poloviny. Artefakty komprese u DVB-T jsou patrné hlavně na kontrastních obrysech při rychlejším pohybu - například běžící černobílé titulky na ČT 24. Okolo obrysů je patrné "mravenčení" a ztrácí ostrost. Takže chcete-li sledovat kvalitně TV vysílání, pak jedině MUX 4, nebo počkat na DVB-T2, nebo nečekat a přejít na DVB-S2.

Přitom německé programy v SD rozlišení jdou znatelně lépe než české, obraz je brilantnější a čistší, takže rezervy v DVB-T ještě jsou, ale to by se muselo chtít... Z MUXu 1 vyhodit rádia a zvýšit datový tok pro TV kanály. Z MUXu 2 vyhodit Barandov a přesunout ho do MUXu 3  :) Obraz by se po navýšení datového toku určitě zlepšil, diváci by byli spokojenější a sledovanost obrazově kvalitních programů by stoupla. Nechápu proč si toto neuvědomují majitelé TV stanic. Kvalitní obraz je návykový a zvýšení datového toku v DVB-T nejlevnější a nejrychlejší cesta, jak toho dosáhnout.   

70
Tady přece nejde vůbec o peníze, ale o pohodlí. Jeden Kathrein UFS-910 mám. Když se na to podíváte logicky, pak MUX4 ve východních Čechách nemohl začít vysílat dříve, než Prima na kanálu 45 skončí. Takže dřívější termíny a nějaký pidivysílač Mrákotín byl prostě omyl. Litický Chlum by ho utloukl. A pak je tu další otázka. Co by bylo s Litickým Chlumem po vypnutí analogu? Dyť tady má O2 luxusní vysílač na stříbrném podnosu, nemusí nic stavět, jen zapojit signál! Takže já MUXu 4 šanci dávám.

71
No jasně. Finta od Franty  :) Ale já mám v baráku 4 TV a potřebuju signál všech programů pro všechny TV nezávisle na sobě. Satelit je komplikace. To bych musel mít 4 satelity + 4 karty, atd... další krabice a ovladače navíc. Proto čekám na signál DVB-T jak na smilování.

72
Změna! 30.6.2011 se vypíná analogová Prima 45 kanál z vysílače Rychnov nad Kněžnou - Litický Chlum. Na tomto vysílači a kanále by se měl následně rozběhnout MUX4 (ČT-HD, NOVA-HD, Óčko) s pokrytím Hradecko - Pardubicko! Pokud má někdo bližší info o datu spuštění a mapku pokrytí, sem s ním! 

73
Dle informací uveřejněných zde na webu bude na Kamenné Horce opakovač - pro multiplex 1 Kojálu (K29), pro multiplex 2 Černé Hory (K61). Oba s výkonem 100W. Viz http://www.digizone.cz/aktuality/svitavy-a-zdar-nad-sazavou-se-dockaji-dvb-t/. Pro oblast Svitav by tedy pokrytí mělo být vyřešeno.

100W? Analogová Prima na 41 kanále má 89 kW, ČT 1 na 24 kanále 120 kW. Dosah až do Pardubic. Se 100W bude pokrytí Svitavy + dvě vesnice okolo, má takový vysílač vůbec význam?

Stran: 1 ... 3 4 [5]