Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Daniel Neumann

Stran: 1 2 [3] 4 5 6
31
Televizní stanice a jejich program / Okresní přebor v HD
« kdy: 06. 09. 2010, 20:17:15 »
To nám to pěkně začíná, taky jste si všimli toho zrní při natáčení v hráčské šatně? Na začátku byl obraz jako při Pojišťovně štěstí při tmavých scénách. Proč má Nova ten HD obraz tak nekvalitní ?

32
Analogové vysílání / Re: Buková hora, Jedlová hora
« kdy: 04. 09. 2010, 13:29:56 »
Ano,ten 35 K Mux 2 se mi z Klínovce konečně objevil,je záhadou že na tom K 66 nejel,jen jakési nákresy signálu,že by přece jen ty LP antény ten 66K nebraly?asi ano tak pokud přímo nevidím na vysílač tak K6O a výš je problém...nechytne se...zvlášní...možná Síto by to vzalo,nezkoušel jsem:( :-[

Většina antén je do kanálu 60, co se týče vyšších kanálů, tak tam útlum na jednotlivých kanálech docela rychle stoupá.

33
Příčina je opět docela jasná. V napájecím zdroji pro zesilovač odešel filtrační kondenzátor. Stačí vyměnit zdroj nebo kondenzátor v něm, a problém bude vyřešený.

Obecně dnešní kvalita zdrojů (hlavně těch spínaných) jde do kytek. Používají se tam čínské součástky, které po dvou/třech letech odejdou.

34
Pro příjem vertikální plarizace jsou obecně vhodné antény Yagi. Ale pozor, některé typy nemají možnost uchycení do svislé polohy, stále se takové na trhu objevují, takže při nákupu si to ohlídejte.

Doporučil bych Vám anténu Schwaiger, kdyby se ještě vyráběly...   :'(
Takto mohu navrhnout třeba http://www.televiznianteny.com/televizni-anteny/anteny-uhf/sirokopasmove/color-digi-maxi nebo http://www.televiznianteny.com/televizni-anteny/anteny-uhf/sirokopasmove/color-standard

Hlavně si nekupujte předražené hrůzy typu Ikusi nebo Emme Esse s více ráhny.

Ahoj Kubo,

na českých stránkách www.schwaiger.cz ještě mají skladem tu dražší anténu od Schwaigeru - ANT CCK 91 http://schwaiger.cz/z2716-antena-uhf. Škoda že už nemají tu ANT CCK 43 - tu mám a jsem s ní opravdu spokojen.

Jak je to s parametry tvých výše uvedených antén co se týče z hlediska porovnání příjmu se Schwaigerem? Máš to ozkoušené? Mám na mysli, že to co chytíš na Schwaigera, tak jestli jede i na tutěch.

35
Analogové vysílání / Re: Buková hora, Jedlová hora
« kdy: 01. 09. 2010, 00:17:32 »
Už to všechno zmlklo :) Buková Hora 50.k vysílá od 0:00 oznámení o ukončení vysílání, Prima na 42.k ze Zaječova se odmlčela v 0:02 :)

36
Analogové vysílání / Re: Buková hora, Jedlová hora
« kdy: 31. 08. 2010, 23:03:52 »
Příjmám signál z dokrývače Zaječov, jenž má primární signál programu ČT 1 z Bukové Hory :-) už je ani ne hodinu před půnocí a stále tam rotuje text s tím, že vysílání bude vypnuto hodinu před půlnocí :-)

37
Škoda, že Telefonica zastavila Mux 4 v Plzni, kdyby to jelo, tak by to mohlo být také chytáno ze vzdálenějších lokalit. Košutka je poměrně vysoko a 6 kW udělá své. Někdy zkusím vylézt na střechu a ladit Prahu :)

Jinak samozřejmě, Lukáši, gratuluji k perfektnímu úlovku :)

38
Odkladiště / Re: Praha - prudká bouře s krupobitím
« kdy: 18. 08. 2010, 07:48:50 »
No v Praze bylo veselo, tady u nás v Plzni bylo pouze pár krásných CC blesků a pršelo velmi málo. Ve zprávách byly záběry, jak to v Praze ničilo auta - rozbitá okénka, promáčklé plechy atd... A to si myslím, že je to zlomek toho, co ty kroupy poničily. Té antény je mi líto, ale hlavně, že nikdo nepřišel o život.

39
Plzeň: Je to tak pět minut co mi vypadly programy ČT na satelitu. Nova, Nova HD a ostatní fungují poměrně dobře, ačkoliv pozoruji také snížení signálu. Bouřku zde nemám.
Problém není jen na cestě signálu ze satelitu na Vaší parabolu, ale hlavně v cestě signálu z Kavčích hor na satelit. :-\

Chápu... ale jak už jsem tu někde četl, měli by to mít ošetřené, aby se to nestávalo :) Samozřejmě jsem přepnul na DVB-T :-)

40
Plzeň: Je to tak pět minut co mi vypadly programy ČT na satelitu. Nova, Nova HD a ostatní fungují poměrně dobře, ačkoliv pozoruji také snížení signálu. Bouřku zde nemám.

41
To vypadá, jako kdyby docházelo k rušení čímsi, a možná proto nejde ten zvuk.

42
Lukáši, super :-)

Hlavně se mi líbilo, jak to komentuješ.

Co se týče mne, tak chytám na 36. kanále nějaký digitál, ale zatím se mi nepodařilo ho identifikovat, to samé je na 66. kanále. Ke mne se dostávají signály z více směrů (36. k  může být německo ale i česko, to samé 66. k). Na těchto dvou kanálech mám neustále silný signál digitálu, ale nikdy nedojde k jeho rozkódování set-top boxem. Někdy zkusím tu anténu dát na střechu a uvidíme, co to bude chytat :-)

43
Když už jste nakousl ten satelit přes stromy, tak spousta lidí to nezná, ale družice jsou poměrně vysoko. Už jsem viděl několik satelitních instalací a divil jsem se že to funguje.

44
Televizní stanice a jejich program / Re: Bludy na TV Nova
« kdy: 20. 06. 2010, 23:46:26 »
Třeba na Barrandově počasí moderují modelové v pravém slova smyslu :-D

45
Televizní stanice a jejich program / Re: Bludy na TV Nova
« kdy: 19. 06. 2010, 19:47:54 »
Je přeci jasné, že je umístěn v Brdech
Jasné je to možná vám. Pohopte, že jsou lidé i s naprosto jinými zájmy.

Potom si mají zjistit dostatečně přesné informace, kor novináři...

Zjistit jaké informace?? Aby mohli něco zjišťovat, museli by nejdřív vědět, že jim nějaká informace chybí.

Ale to je snad jejich práce, ne? Snažit se zjistit co nejvíce informací a pak taky třeba přemýšlet.

OK, můj laický, ne-novinářský pohled, jak bych na to šel já:
Jsem novinář, netuším která bije bo píšu o čemkoli od šoubiznysu po politiku, teď chci udělat reportáž, bude to kafrání o počasí resp. meteo-radarech. Pokud o tom nic netuším a nevím že u nás je ČHMÚ, zeptám se třeba kolegů z počasí, když už je v té televizi máme. Ti mne jistě (snad...doufám) odkážou na ČHMÚ. Na webu ČHMÚ když už vydedukuju že je to velmi složitě chmu.cz, na mne po deseti sekundách pátrání očima svítí heslo "radar". Super, kliknu a vidím jeden z prvních a hlavních odkazů "Meteorologická radarová síť ČHMÚ"... super! Kliknu, a vidím že jsou u nás dva a ten druhý je

Stanoviště              Brdy - Praha
Oblastt                 střední Čechy
WMO indikativ       11480
Zeměpisná šířka      49,658 N
Zeměpisná délka      13,818 E

a přímo pod tím je tlačítko MAPA! Pokud mne napadlo na ni kliknout a podívat se kde že se ten radar tedy " v té Praze v Brdech nachází" (když už nevím že Brdy nejsou v Praze ani Praha v Brdech) tak mapa mi snad jasně ukáže že je to u Příbrami od Prahy asi 80km na jih...

Takto bych postupoval já, ale netvrdím že novinář tak má postupovat, že nemá opsat první co vidí... asi to bude poněkud obvyklý způsob "práce".

Davide, z Tebe něco bude :-)

Stran: 1 2 [3] 4 5 6