Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Daniel Neumann

Stran: 1 [2] 3 4 ... 6
16
Zdravím Vás,

jsem z Plzně Košutky a také jsem vybaven DAB/DAB+ rádiem. Pure One Flow... Co se mi podařilo zachytit před restartem DAB v Německu byly vaše zmíněné tři kanály (5C, 11D, 12D). Chytal jsem to na střeše paneláku. Po restartu jsem na střeše ještě nebyl, každopádně se tam chystám. Jinak v místnosti mi to hraje jen na některých místech a lépe v noci, přes den je signál většinou slabší a nehraje to moc kvalitně. Pokud se ale přesunu na balkon (směr jih, tj. HB nebo HL) tak mi hrajou taktéž všechny 3 kanály, které však před restartem nehrály. Až budu ladit na střeše, napíšu pak výsledek.

17
Také se musím pochlubit, co jsem objevil...

Příjem TV na "těžítka" v Plzni-Liticích a hlavně vysílač je na druhou stranu :-)))

Jel jsem kolem minimálně 10x v různé dny a nevšiml jsem si, že by to schovávali dovnitř.... Asi jim na to i prší a sněží..

18
Proč dochází k zhoršenému příjmu z vysílače Plzeň Krkavec, dochází k roztrání obrazu na všech stanicích kromě čt1,2,24,čt4. Je to ode dneška 1.2.2011, nedošlo k nějaké změně?

Vážená paní Maňourová, jak jste si jistě všimla, venku panuje inverzní počasí. To nahrává tomu, že na anténu se Vám mohou dostat signály ze vzdálených vysílačů, které za běžných podmínek nelze v místě Vašeho bydliště naladit. Může tedy docházet ke kostičkování/výpadkům Vašich programů, které sledujete. Tato situace může nastat několikrát do roka, problémy lze omezit profesionálním anténním systémem, ale ani ten někdy nemusí odolávat těmto vzdáleným signálům.

Laicky řečeno, signál ze vzdáleného, běžně nezachytitelného vysílače může přehlušit signál z bližšího vysílače, odkud příjmáte signál.

19
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Mux4 - Praha
« kdy: 25. 12. 2010, 00:50:51 »
Jó buďte rádi, že máte alespoň co lovit...  tady v Plzni to nevysílá už pěkně dlouho..

20
Tak se mi po delší době podařilo finálně najít náhradu antén Schwaiger CCK 43. Od italské firmy Emme Esse jsem si přes české zastoupení objednal antény Emme Esse 40 XD.

Anténa je dlouhá kolem 120 cm, tedy stejně jako Schwaiger CCK 43. Obecně je dost podobná, až na jiný zářič a zlatý elox - antény jsou klasicky stříbrné, přesto jsou elegantnější než české colorky. Výrobce uvádí zisk 10-14,5 dB, reálně to bude o něco méně, tipuji tak 9-13 dB.
Mechanicky je anténa velmi pevná, lepší než Schwaiger, direktory drží jak přibité. Zářič se na ráhno šroubuje, takže i v tomto je to jistější než Schwaiger, kde se nacvakával. Výstup je na F-konektor, stejně jako měla CCK 43.

Smontovat anténu je velmi rychlé a pohodlné. Prvky stačí "ohnout", jsou již na ráhně nasazené, tedy stejný systém jako má např. Fracarro. Třmen je na ráhně také namontován (pro horizontální polohu, na vertikál je třeba otočit). Pak stačí přišroubovat reflektory a zářič, a anténa je připravena.

Cena antény je pak o stovku nižší, než byla u Schwaiger CCK 43. Existuje i dlouhá varianta 92 XD, která je pak náhradou CCK 91, ty jsem zatím neobjednával, protože tyto dlouhé antény se prodávají méně a v okolí Prahy je upotřebím jen zřídka. A když chce někdo DXing, tak bere rovnou Kathrein AOT 65 ;)

Odkaz na anténu: http://www.dvbservis.cz/products.php?pid=36

Ahoj Kubo,

a už jsi tu náhradu vyzkoušel? Má zhruba stejné parametry jako předchůdce od Schwaigeru?

21
Dobrý den,
Plánuji umístění anteny na nosnou tyč do tašky na střechu. Bohužel barák nemá hromosvod a tak se chci zeptat zda je to vůbec možné či bezpečné a případně jak nejlepe to tedy udělat. Barák se nachazí v blízkosti několika domů, které hromosvod mají a jsou vyšší.
Děkuji za rady.

Dům bez hromosvodu není dnes uplně bezpečný. Riziko úderu blesku do onoho domu samozřejmě snižují okolní domy mající hromosvod. Rozhodně bych ale nedoporučoval umístění antény na střechu, aniž by dům měl hromosvod. V novostavbách se hromosvod řeší automaticky a je to poměrně složité. Doporučuji Vám Vaši situaci konzultovat s revizním technikem elektro. Pokud se přeci rozhodnete instalovat anténu na dům bez patřičného uzemnění, konáte tak na vlastní riziko!

22
Parabola je táty a tomu tam daly takovej tupej výložník, chystám se to předělat už delší dobu a tohle mě donutilo.

A doufám, že nebudeš muset za tím pánem :-) Já musím zítra ke kamarádovi, taky jim ta Nova HD blbne....

23
Tak jsme měli blbě nastavenou parabolu :) Dvakrát jsem do ní šťouchnul a už mi to jede. Jen to občas zakostičkuje, takže tam dam stabilnější držák a znovu zamířím. :)

24
8) co toto ti to dělá?

dole pod mým textem byl obrázek a zřejmě vypršela jeho platnost - dal jsem tam z jiného serveru.

25
Mně to dělá toto... Chcete mi tedy říct, že musím vyladit parabolu?


26
Jak to vypadá (zvenku), když do antény uhodí blesk :-)

http://www.youtube.com/watch?v=-Nb1CknsZVU&NR=1

27
Ano, a ten internet bude šířen přesně na těch kmitočtech, které nesmyslně ČTÚ zahrnul do TPP a už na nich vysílá jeden z nejzákladnějších vysílačů - tedy na kanálech 61-69. S těmi se počítá pro tzv. LTE. Tedy za pár let nás bude kvůli packalům na ČTÚ čekat přelaďování.

Na druhou stranu si myslím, že nějaké nařízení EU o tom, že všude musí být připojení je přebytečné. Tam, kde je poptávka, se již dnes budují sítě.

Problém je spíše v tom, že na mnoha místech se kašle na infrastrukturu. Typickým případem jsou tzv. satelitní městečka v okolí Prahy (Jesenice a spol.). Tam developery samozřejmě nikdo k výstavbě infrastruktury včetně rozvodů pro internet nikdo nenutil (a vykašlali se i na silnice atd., ale to je jiná kapitola). Prostě shrábli peníze a neudělali nic.
Obce nemají na nic, a kopat tam teď nějaké rozvody optiky apod. se nikomu nechce. Nejkvalitnější internet tak v těchto rezidenčních lokalitách s velkou poptávkou v současné době poskytují povětšinou nadšenci z CZfree apod. - klasičtí ISP jsou přetížení a rýžují na tom, že nic jiného než WiFi tam nelze mít - a tak si za bídné služby účtují vysoké poplatky.

Takže ano, v těchto místech výstavbu sítí podpořit např. dotací těm obcím popř. komunitním sítím typu CZfree, jako jsou třeba JMNet (http://www.jmnet.cz) nebo KHnet (http://www.khnet.info/). A je třeba říct, že tato o.s. fungují mnohem lépe než všichni ISP.

Kubo, nezbývá než souhlasit. Jsem jedním ze správců plzeňské komunitní sítě a spousta lidí si nás pochvaluje. Hlavně tam kde je dostupné pouze UPC či O2.

Jinak co se týče těch větších Freenetů, tak většina z nich je připojena do uzlu NIX (hlavní peeringové centrum pro ČR) přes zájmové sdružení NFX z.s.p.o, což zajišťuje mnohem lepší připojení pro členy těchto sdružení.

O tom využití analogových kmitočtů jsem četl, ale říkal jsem si, že to bude rušit digitální televizi - než jsem přišel na to, že se jedná právě o kanály 61-69. Řekněme si to na rovinu, ty kmitočty nejsou přeci (jenom) analogové.

28
a zatím tam není reklama :-)

Ste to zakřikl :-)

29
Prima začala v 20:14, Primo Primo :-)

30
Dnes (19.9.) skončily zprávy na Nově v 19:48, počasí dokonce 19:57. Reklamní blok ukončila znělka v 20:02 a začala Talentmanie. Zřejmě se Nova opravdu bojí o diváky.

Primě je to zřejmě jedno :-) Je 20:04 a právě teprve končí Přátelé :-)

Stran: 1 [2] 3 4 ... 6