Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Daniel Neumann

Stran: 1 ... 4 5 [6]
76
@Daniel Neumann
podrobný seznam dvb-t vysílačů v Německu je např.zde:
http://dvb-t.the-media-channel.com/
nebo
http://www.ueberallfernsehen.de/

Díky, prošmejdím to...

78
Vzhledem k pozicím mojí antény vůči pražským vysílačům to není moc reálné (viz obrázek).

Už se ale delší dobu chystám na střechu našeho paneláku, abych prošmejdil éter a zjistil, co nahoře chytnu a dole ve 3. patře ne :-)

79
Tak já se taky pochlubím...

místo příjmu: Plzeň - Bolevec, sídliště Košutka

Analogově zachytím následující vysílače:
Jihlava - Javořice
Vimperk - Mařský vrch

Při výborných podmínkách jsem v analogu zachytil:
Velká Javorina (39.k - STV 2)
Polsko - ? (38.k - TVP 2)
Liberec - Ještěd (43.k - ČT 2) - už dnes nevysílá, při naladění program obsahoval piktogram
Ústí nad Labem - Buková Hora (50.k - ČT 1)

Standartně zachytím v DVB-T:
Plzeň - Krašov, Plzeň - Košutka (když zrovna vysílá), Praha - Cukrák, Votice - Mezivrata, Příbram - Vrch Praha, Sušice - Svatobor, Domažlice - Vraní vrch, Hoher Bogen, Hohe Linie (53.k). Vysílače Amberg a Ochsenkopf pouze při přemístění antény do Kuchyně :-)

Za lepších podmínek většinou naladím:
České Budějovice - Kleť, Brotjacklriegel (27.k).

Při vynikajících příjmových podmínkách jsem zachytil:
Sankt Poelten - Jauerling (31.k)
spousta německých vysílačů na kanálech 25, 36, 40 (Ochsenkopf to není), 43, 44, 45, 46, 47, 50 a 59. Nemáte někdo seznam či stránku s německými vysílači? :-)

80
Televizory / Re: Mascom CRT TV
« kdy: 18. 04. 2010, 23:01:14 »
Zkusil bych vyloučit ovládání TV cizí osobou.. tozn. jakmile TV začne přepínat programy, zkuste co nejvíce zakrýt senzor na DO (klidně si stoupněte přímo před TV a zakryjte senzor celým svým tělem), abyste vyloučil možnost přepínání ovladačem - pokud je tedy na bázi infračerveného záření. V případě, že přepínání neustane, bude na 99% chyba v televizi.

81
No hlavně,že to v digitálu funguje a to je nejdůležitější. I když je to velká sranda.

Jenže tato instalace byla dělána pro analogovou TV! U té televize nikdy žádný digitální přijímač nebyl! V tom je to strašné...  :-X

Kubo, takovýchto "prasáren" je na světě nespočet :-) Přiznejme si, kdo neudělal v životě žádnou "čuňárnu" podobného ražení? :-)

82
Ten stožár máš koukám natvrdo propojen s hromosvodovým vedením, to tak má být? A různá zemění nedělají bordel?

Co to plácáš :-P Vždyť to musí být uzemněné...  Jestli to nebude spojení přímo s hromosvodem (dnes se to spojuje i s vodičem PEN), tak s největší pravděpodobností vyhoříš :) Nebo ty bys tam raději měl jiskřiště? :D

83
Jen tak mimo mísu, plzeňský MUX4 má výpadek už asi 3/4 roku :-)

84
Analogové vysílání / Re: Analogová RÁDIA nejen FM2
« kdy: 14. 04. 2010, 19:28:07 »
Pri tom vychloubani jsi zapomel neznalym zminit kde jsi to chytal...

Jinak 101.4 z jestedu je svarecka, padaj od toho peceny holuby. Presne to je ten priklad radi ze ty nejdebilnejsi stanice maj nejvykonnejsi vysilace.

40km na dohled jestedu...

Psal že to bere ve Stupně :) To si myslím, že je dostačující udání pozice.

85
Také používám F-konektory - šroubovací - je to levné a dostačující. Je to ideální i na spojení dvou kabelů - konektor - spojka - konektor a je po starostech a myslím, že i úbytek na tom spoji není zase tak hrozný. A je to rozhodně pevnější než klasický konektor sameček-samička.

86
CS Link / Re: Problémy s CS Link na Vantage VT-X
« kdy: 04. 04. 2010, 16:18:18 »
Název modelu dle informací z přístroje: ITST-X221CXCI

87
CS Link / Re: Problémy s CS Link na Vantage VT-X
« kdy: 01. 04. 2010, 22:49:55 »
Jinou CS Linkovou kartu bohužel nemám... Příjmač má pouze sériový port, přes ten jsem zatím firmware neaktualizoval a navíc jej nemám na notebooku. Leda vzít příjmač od tety ke mě domů, ale teta bydlí poměrně daleko. Volal jsem jim i na CS Link a nečekal jsem, že budou tak arogantní. Stále to sváděli na špatný signál atd.. prostě chyba u zákazníka a když jsem se jich zeptal, jestli můžou ověřit, zda je na kartě vše v pořádku, tak mi sdělil, že v podstatě nemůžou nic, jen ověřit jaké programy má člověk aktivované (k čemu pak tak linka je, když si to můžu udělat sám). Aktuálně má teta půjčený externí dekodovací modul, ale kupovat jiný mi přijde jako pitomost... zkusím vyřešit ten firmware... ale plánuji si k sobě koupit nový HDTV set-top box, tak ten bych tetě půjčil a vzal si ten její a pohrál si s tím.... nevím, co jiného by to mohlo způsobovat.

88
CS Link / Problémy s CS Link na Vantage VT-X
« kdy: 01. 04. 2010, 20:50:59 »
Zdravím,

teta vlastní příjmač Vantage VT-X 201 SCI (nebo Vantage VT-X 211 SCI, nevím přesně který typ má) a kartu CS Link. V době, kdy Nova a Nova Cinema přeladila své kanály na nový transpondér (12070 MHz), tak po novém naladění těchto kanálů (nová frekvence) na satelitním  příjmači dochází následujícím problémům. Při přepnutí např. na program Nova se nejprve zobrazí černá obrazovka, po chvilce se ukáže hláška "Kódovaný program" a za pár vteřin se program rozjede... pravidelně však dochází k problémům s příjmem: od půl minuty do dvou minut vždy kratičký výpadek zvuku a zakostičkování obrazu, někdy dojde k úplnému zaseknutí obrazu a opět se na chvilku zobrazí hláška "Kódovaný program".  Tyto problémy se vyskytují pouze v některých programech, hlavně Nova, Nova Cinema, MTV CZ (údajně i HBO a Fishing and Hunting).

Karta CS Link je zastrčena přímo v integrované čtečce karet (zkoušeny obě pozice). Když jsem do příjmače dodal dekodovací modul (do CI slotu) na dekodovací kartu, tak se zdá, že je vše v pořádku... Když jsem použil svou kartu Skylink a zapojil ji přímo do integrované čtečky karet, tak to vše také funguje bezproblémově. Vypadá to, že dochází k problémům při čtení údajů z karty co se týče povolených programů. Máte někdo podobný problém nebo řešení, co by problémy odstranilo? Přijde mi zbytečné kupovat externí dekodovací modul, když do přeladění Novy na nový transpondér vše fungovalo bezproblémově...  Nebo že by byla vadná karta? Díky všem za pomoc při řešení tohoto problému.

89
Skylink / Re: Tipovačka - 1 000 000 akivních karet
« kdy: 31. 03. 2010, 18:25:51 »
Co znamená, když se krize zhoršuje?

To znamená, že se budete mít hůř...

Stran: 1 ... 4 5 [6]