Autor Téma: zesílení v pásmu a ultumení ještědu  (Přečteno 23029 krát)

272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #45 kdy: 30. 12. 2015, 07:52:50 »
"Naprostá většina lidí - a to mohu napsat s klidným svědomím, že je to většina - chce přijít domů, zapnout TV a dívat se. A neřeší nějaké pitomosti, jestli to jde tak nebo onak. Prostě zavolají firmu, dají požadavek, zaplatí a vymalováno."

Já bych neřekl, naopak hromada lidí si to bastlí samo, (proto všude po webech žádají poradu) protože antény, kabel i příslušenství se dá zakoupit v každém větším městě - to zboží se prodává pro lidi, né spešl firmy které málem ani nejsou. Tak už se konečně probud'!  ;D Zda to někdo umí či neumí se nikdo neptá. Já si taky zapnu telku kdykoliv chci. A můžu i sat když je libo. Žádný firmy na to nepotřebuju. Stačí mě dostupnost zboží z netu a objednání požadovaných prvků na míru od výrobců. (místě to stejně nikde nekoupíš i kdyby ses chtěl rozkrájet) Firmy žádný nejsou, nejsme všichni (všecí) z Brna.

Chápu že se snažíš lobovat za antéňáky či firmy, máš to ale marný.
Samo-domo dělají akorát již zmiňovaní kolenovrti, kteří ale dřív nebo později stejně dojdou k poznání, že "rady" od hudebníků a podobných narcisů jsou kontraproduktivní a tudy cesta k cíli prostě nevede.
Jinak k těm obchodům asi tolik, že třeba ve zmiňovaném Brně se prodejny s anténní technikou dají napočítat na prstech jedné ruky, a to tam ještě vesměs nakupují jenom montéři a další firmy. Nějaký jouda, který tam dojde s tím, že si bude pytlíkovat antény dle rad z webu, velmi brzy odchází probuzen do reálu. A univerzálky typu Bauhaus, tam člověk najde akorát kabely, rozbočovače a konektory. Stejně jako tam najde třeba elektroinstalační materiál a spoustu dalších věcí, což ale neznamená, že jenom díky tomu si to musí každý bastlit svépomocí.

A pro tebe malá rada - odpoutej se od webu DZ a DT (jinde už tě odpoutali admini) a běž do reálného světa. Pak rychle zjistíš, že běžný člověk má úplně jiné starosti, než se tentovat s nějakými anténami, kterým navíc vůbec nerozumí.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #46 kdy: 30. 12. 2015, 09:33:21 »
Souhlas  :D  ale zřejmě šou musí pokračovat  ;D
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #47 kdy: 30. 12. 2015, 12:13:25 »
Lidi pochopte výroky erteple2 jsou výroky samy pro sebe!!! a mně je šumafuk že mám logárka protože mně to tu funguje bez problémů  ;D  a i to logárko na to že to mám přímým výhledem na vysílač cca 12 km vzdušnou čarou je komfortní protože signál je tu kvalitní i bez té antény ale je tam "pro jistotu"aby měla co nejlepší příjem! a sloučený který funguje a na Krašov směrovaná anténa je ziskovější ale také po sloučení příjímá to co má přijímat  ;D .
Takže erteple ať si špekuluje když ho to baví a je to jeho životní styl a jsou lidi co mu to"baští"  ;D tečka.
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


Jan Bajger

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 142
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #48 kdy: 30. 12. 2015, 12:17:16 »
Jsem samorost. Napřed jsem si přečetl knížky od Ing. Českého. Pak jsem začal experimentovat, nikoliv zatěžovat fóra. Vyrobil jsem slučovače pomocí jadérka ze symetrizačního členu podle návodu v Amatérském radiu. Vyrobil jsem zesilovač s tranzistorem se společným emitorem, který uměl potřebné frekvence. Neladěný, primitivní !!! K mému úžasu opravdu zesiloval. Po připojení antény jsem měl mišmaš na obrazovce, v analogu se stanice míchaly do sebe. Potenciometrm jsem zeslaboval silné signály. Netačilo to. Vyrobil jsem doma kanálové propusti podle návodu v Amatérském radiu. Ty zabraly. Pak jsem sestavil kaskádu slučovačů. Přišel jsem na to, že silné signály to převálcují, proto jsem je zeslabil naprosto primitivně. Po opravdu mnoha měsících jsem se dostal na úroveň, kdy to začalo slušně šlapat všechno dohromady. Profi technik, který jednou přišel opravit televizi, se divil i ušima. V rodině chtěli udělat antény. S mou výrobní technikou bych se dopracoval na potřebnou úroveň za řadu týdnů. Našel jsem Ing. Radka Řeháka ze Zlína, jemuž jsem zadal kanálové zesilovače 18-20 dB s regulovaným útlumem. Sestavil mi i 6 vstupový slučovač na míru. Za slučovač jsem dal širokopásmový odolný proti přebuzení a výsledek byl solidní. Jde to, sám sebe vychovat bez měřáků. Je to ale sakra pracné a člověk musí trvale a průběžně přemýšlet, co vlastně páchá. Na fórech se doví pouze úryvky. Ty ale musí umět poskládat "do stavebnice". Výsledky samostatné cesty bez měřáků vedou k jisté etapě, pak je třeba najít další postup a to nebývá lehké. Čas ztracený experimenty se nevrátí. Buď mám radost z toho, že mohu experimentovat a že umím postupně růst, sám sobě kladu úkoly a plním si je - nebo mi jde o rychlé dosažení cíle. Rychlé dosažení cíle je přes měřicí techniku a profesionála. Posměch profesionálů je z pohledu rychlosti dosažení cíle naprosto oprávněný.


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #49 kdy: 30. 12. 2015, 13:04:45 »
 Jan Bajger,
Vaše postupy byly chvályhodné a poplatné době, dnes si člověk sice může osvojit co a jak funguje, osahat si to,
ale bez patřičného vybavení jen vše jen pokus-omyl. Metoda kterou někdo může dojít k cíli, ale jiný nikdy. O vynaložených nákladech nemluvě.
Dnes je jiná doba, éter je doslova nasycen změtí různých signálů a bez prohlídky spektra se ve velkých městech nedá ani existovat. A bude hůř. Za 10 let se situace změnila velice rasantně.
Taky jsem měl kdysi Škodu 120 a motorku Jawu 350, byl jsem schopen si motor naladit podle ucha a citu.
Dnes jezdím s autem na diagnostiku, pokud se mi rozbije pračka nebo lednice-nevrtám se v tom, neshánim po sběrných dvorech termostaty nebo náhradní silent-bloky. Nechám si udělat diagnostiku od odborníka a zvážím opravu nebo nákup nové techniky.
To je vývoj, který nelze zastavit, ať už se to někomu líbí nebo ne.
Bohužel se na zdejším i podobných fórech objevuje pár jedinců, kteří neustále dokola omílají jak oni někde něco udělali a funguje to, mají tendence radit, zobecňovat...
To si dnes dovolí málokdo i profík se zkušenostma, protože ten ví, že každá "příjmová lokalita" a situace ve které se nachází a potýká se se zadáním je jedinečná a neopakovatelná.
Více myslím nemá cenu se k tématu vyjadřovat.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #50 kdy: 30. 12. 2015, 13:10:45 »
v každem paneláku a bytovce je to s anténou jinak, prostě tam dají zhruba 3 multiplexy a nazdar bazar, ale cokdyž chci chytat i jiné multiplexy v mé oblasti dostupné?  Ještě jsem nevyděl žádný takový objekt, že by se dělali vždy tak (a udržovali) aby tam bylo dostupné vše.

Pak jsi toho Jardo "vyděl" v životě fakt málo. Já už naopak viděl co se týče STA obě varianty. První je ta o čem píšeš ale pak je ještě druhá a to taková že je v ní opravdu vše dostupné. Hádej jaký je mezi nimi rozdíl? V té první jsou lidé líní a pohodlní, každý pouze čeká co udělá ten druhý aby se nemusel namáhat a navíc k tomu většinou neschopný správce či domovník. V té druhé je naopak domovník velmi schopný a iniciativní, má přehled /žádný důchodce který vůbec netuší která bije a který to dělá pouze kvůli pětistovce měsíčně k důchodu/ a tudíž nemá absolutně problém jakoukoli úpravu bez problémů zajistit, zároveň lidem i vysvětlit, byť oni to na rozdíl od první varianty většinou chápou, takže nakonec jsou spokojeni všichni.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


erteple2

  • Host
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #51 kdy: 30. 12. 2015, 13:15:02 »
Lidi pochopte výroky erteple2 jsou výroky samy pro sebe!!! a mně je šumafuk že mám logárka protože mně to tu funguje bez problémů  ;D  a i to logárko na to že to mám přímým výhledem na vysílač cca 12 km vzdušnou čarou je komfortní protože signál je tu kvalitní i bez té antény ale je tam "pro jistotu"aby měla co nejlepší příjem! a sloučený který funguje a na Krašov směrovaná anténa je ziskovější ale také po sloučení příjímá to co má přijímat  ;D .
Takže erteple ať si špekuluje když ho to baví a je to jeho životní styl a jsou lidi co mu to"baští"  ;D tečka.

Karlíku, ty jseš ale vážně trouba.  :D Vůbec jsi nepochopil že stojím na tvé straně ... Proto nechápu co mi tady proč vyčítáš, asi sis to nějak popletl. To tady TechnikTKR má pořád něco o kolenovrtech, odbornících, odborných firmách atd. Používám taky LPčka, k tomu síta Vaten a plná spokojenost. Technik asi nikdy nebyl v marketech jak vidím, u nás zrovna prodávají v KB Expertu i to LP krom těch polských sraček sít. Mají tam kabely, (pravda, Belden zrovna né) konektory, satelitní příslušenství včetně boxů. Pak tu máme spešl obchod TV/Sat a zde taky koupíš všechno možný .... ovšem opět né laděné prvky na míru či kvalitní kabely typu Belden. Žel prodejci prodávají samý levný krámy aby vůbec prodali a měli kšeft - ale takhle to chodí všude napříč republikou.

Jinak já Karlíku chytám na mnohem větší vzdálenosti a na slabší vysílač, nejsou problémy když je dobrý profil. Jedinej Čerchov se nějak nechytá, to by se muselo leda experimentovat s mnohem většími, dražšími a výkonnějšími anténami - to bohužel nemohu, nemám kloudný stožár na baráku.

272930370:  "Kromě toho, že nejsem žádný Alex (a podotýkám, že ani technik apod.)" jo jo ...  :D to si vyprávěj holubům na střeše. Všichni víme že jsi Technik, at' to zapřeš kolikrát chceš.  ;D
« Poslední změna: 30. 12. 2015, 13:20:49 od erteple2 »


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #52 kdy: 30. 12. 2015, 13:20:14 »
Jan Bajger,
Vaše postupy byly chvályhodné a poplatné době, dnes si člověk sice může osvojit co a jak funguje, osahat si to,
ale bez patřičného vybavení jen vše jen pokus-omyl. Metoda kterou někdo může dojít k cíli, ale jiný nikdy. O vynaložených nákladech nemluvě.
Dnes je jiná doba, éter je doslova nasycen změtí různých signálů a bez prohlídky spektra se ve velkých městech nedá ani existovat. A bude hůř. Za 10 let se situace změnila velice rasantně.
Taky jsem měl kdysi Škodu 120 a motorku Jawu 350, byl jsem schopen si motor naladit podle ucha a citu.
Dnes jezdím s autem na diagnostiku, pokud se mi rozbije pračka nebo lednice-nevrtám se v tom, neshánim po sběrných dvorech termostaty nebo náhradní silent-bloky. Nechám si udělat diagnostiku od odborníka a zvážím opravu nebo nákup nové techniky.
To je vývoj, který nelze zastavit, ať už se to někomu líbí nebo ne.
Bohužel se na zdejším i podobných fórech objevuje pár jedinců, kteří neustále dokola omílají jak oni někde něco udělali a funguje to, mají tendence radit, zobecňovat...
To si dnes dovolí málokdo i profík se zkušenostma, protože ten ví, že každá "příjmová lokalita" a situace ve které se nachází a potýká se se zadáním je jedinečná a neopakovatelná.
Více myslím nemá cenu se k tématu vyjadřovat.
Něco pro zasmání, když už je řeč o těch autech :D



erteple2

  • Host
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #53 kdy: 30. 12. 2015, 13:23:20 »
Zase lovíš na Lupě?  :D


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #54 kdy: 30. 12. 2015, 13:31:26 »
Karlíku, ty jseš ale vážně trouba.  :D Vůbec jsi nepochopil že stojím na tvé straně ... Proto nechápu co mi tady proč vyčítáš, asi sis to nějak popletl. To tady TechnikTKR má pořád něco o kolenovrtech, odbornících, odborných firmách atd. Používám taky LPčka, k tomu síta Vaten a plná spokojenost. Technik asi nikdy nebyl v marketech jak vidím, u nás zrovna prodávají v KB Expertu i to LP krom těch polských sraček sít. Mají tam kabely, (pravda, Belden zrovna né) konektory, satelitní příslušenství včetně boxů. Pak tu máme spešl obchod TV/Sat a zde taky koupíš všechno možný .... ovšem opět né laděné prvky na míru či kvalitní kabely typu Belden. Žel prodejci prodávají samý levný krámy aby vůbec prodali a měli kšeft - ale takhle to chodí všude napříč republikou.

Jinak já Karlíku chytám na mnohem větší vzdálenosti a na slabší vysílač, nejsou problémy když je dobrý profil. Jedinej Čerchov se nějak nechytá, to by se muselo leda experimentovat s mnohem většími, dražšími a výkonnějšími anténami - to bohužel nemohu, nemám kloudný stožár na baráku.

272930370:  "Kromě toho, že nejsem žádný Alex (a podotýkám, že ani technik apod.)" jo jo ...  :D to si vyprávěj holubům na střeše. Všichni víme že jsi Technik, at' to zapřeš kolikrát chceš.  ;D
A ty zas nejsi Stráník, že :D to taky vyprávěj holubům...
Vidíš to, už ani Cibulka s tebou nechce nic mít :D


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #55 kdy: 30. 12. 2015, 13:46:34 »
Pan Cibulka nemá potřebu žít a diskutovat ehm zaplevelovat diskuze spamem to fakt nemám zájem díky  ;D  jsem jako ostatní buť to naladím  na DVB-T nebo DVB-S nebo přes YT nebo jinde na video si přehraji,a více netřeba  ;D 
Holt jistý mladík to tu má za potřebí tak prosím,nechť je mu dopřáno když si myslí že přispívá a je štasten možná  :D
Tímto toto uzavírám takhle reagují běžní uživatelé toť vše  :D
Přiznávám nejsem lovec signálů to věru nejsem a stačí mi místní co naladím.
Ale ty K60 z J a ČH je známý to vědí i samy ČRa  :D  a pro to kdo to nenaladí tak používá DVB-S a více neřeší na rozdíl od Štěpána  ;D
Regionálky se dají dohledat na netu a přehrát zprávy a to lidi hojně využívají když nemají možnost příjmu DVB-T tečka.  ;D
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)


erteple2

  • Host
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #56 kdy: 30. 12. 2015, 13:49:47 »
Kdepak Dejvide, já su ertepla vykopaná ze sousedovic záhumenky. To nevíš?  :D


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:zesílení v pásmu a ultumení ještědu
« Odpověď #57 kdy: 30. 12. 2015, 14:08:30 »
Kdepak Dejvide, já su ertepla vykopaná ze sousedovic záhumenky. To nevíš?  :D
Jasně, vykopaná ve Zlíně a vyexportovaná do ZSO v ML :D