Autor Téma: Prima max nejlepe HD na satu?  (Přečteno 55190 krát)

Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Prima max nejlepe HD na satu?
« kdy: 01. 11. 2015, 11:53:59 »
Zdravím, zde v článcích je znám pouze termín (20 listopad) pro spuštění v dvb-t. Jelikož Prima max má i satelitní licenci, tak mě zajímá termín startu na satelitu, nejlépe v HD jelikož na filmový program se v SD nebude nikdo dívat (škoda filmové joj cinemy, která by hd potřebovala). Nebo ještě prima se satelitními operátory nejednala? Jelikož na primě nejsou taková telátka bez mozků jako na nově, tak by se mohla objevit na satu v HD, koncem roku možno i comedy central.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Prima max nejlepe HD na satu?
« Odpověď #1 kdy: 01. 11. 2015, 13:15:10 »
Proč by se na SD nikdo nedíval? Celá nabídka DVB-T je v SD (vyjma 3 HD programů ČT) a i placené kanály typu JOJ Cinema, Film+, několik Filmboxů, HBO2 a HBO Comedy jsou v SD. Takže čekat HD u odpadkové Primy asi nelze.


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Prima max nejlepe HD na satu?
« Odpověď #2 kdy: 01. 11. 2015, 13:50:42 »
A teď trochu jinak... Prima Max samozřejmě v HD rozlišení bude, ale kde a u kterých operátorů, na to vám v tuto chvíli skutečně nelze odpověď. Například ani UPC nemá všechna hádéčka Primy. Největší kabelový operátor nabízí pouze Primu HD a Primu Cool HD, O2TV má v nabídce i Primu love HD a Primu Zoom HD. Pro nezasvěcené, ne, opravdu to není upscale.

Jinak se za poslední dobu vyplatí pochválit za hádéčko konkurenční Novu. V HD se začaly vysílat i některé starší věci, samozřejmostí jsou i nové seriály. Tak snad ty platby od operátorů nějaký smysl mají... 8)
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prima max nejlepe HD na satu?
« Odpověď #3 kdy: 01. 11. 2015, 13:59:13 »
ohledně HD programů novy, doufam že to nějak vyjednají se skylinkem a vrátí se nejlip s ns2 hd :D a co se týče primy, tak když přidavali cool hd, tak tam bylo psáno že je snaha přidat i další, tak snad se někdy doškáme dalších HD programů od primy. Jediná škoda že na satelitu, když údajně mají takovou snahu o HD programy, tak je škoda že joj cinemu dali v SD, neda se na to pořádně dívat. To bych musel vyndat tu starou crt :D .
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Prima max nejlepe HD na satu?
« Odpověď #4 kdy: 01. 11. 2015, 14:22:55 »
Z ekonomického pohledu je SD logické. JOJ Cinema byla přidána do nabídky MINI, a to aniž by došlo ke zvýšení ceny. Takže lepší SD bez doplatku, než HD s doplatkem (protože zvýšení ceny u MINI by asi dost lidí neslo nelibě). A totéž platí u základní nabídky DIGITAL, kde také nelze donekonečna přidávat každý hnůj, co se kde vyskytne a nechat cenu na stejné výši.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prima max nejlepe HD na satu?
« Odpověď #5 kdy: 01. 11. 2015, 15:10:23 »
HD verzi by mohli dat do vyššího balíčku, nebo tak. Ikdyž jak se pomalu přechází na to HD, tak je možné že se dočkáme HD verze.

Edit: psal jsem do skylinku abych zjistil nějaké informace a co se týče programů primy tak sami nevědí kdy budou přidány, co se týče dalších hd programů či překlopení sd do hd tak ty informace nemají, prý záleží na dodavateli programu. Až se budou nějaké programy přidavat v HD nebo nějaké do HD překlápět, bude to na webu. Tak jsem se teda nic nového nedověděl......
« Poslední změna: 01. 11. 2015, 15:24:44 od Jaroslav Honzík »
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Prima max nejlepe HD na satu?
« Odpověď #6 kdy: 01. 11. 2015, 17:35:02 »
Lukáš Polák: Jinak se za poslední dobu vyplatí pochválit za hádéčko konkurenční Novu.

Tak já osobně bych je za to HD spíš nakopal do ...  , za to co nám provedli. A ještě mají tu drzost zřídit zrovna v tuhle dobu ten jejich trapný web s názvem "chcete si nás naladit v HD"? To je naopak naprostý výsměch divákům na 23,5E.  >:(
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Prima max nejlepe HD na satu?
« Odpověď #7 kdy: 01. 11. 2015, 18:22:39 »
Dane, já neřeším to, zda je nějaký program někde dostupný, ale jeho nativní HD obsah a v tom se Nova, alespoň mně se zdá, za poslední dobu opravdu zlepšila. Mimochodem, HD kanály Novy jsou například v O2TV nebo UPC, ale chápu, že s tímhle argumentem u sateliťáků neobstojím...
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Prima max nejlepe HD na satu?
« Odpověď #8 kdy: 01. 11. 2015, 18:28:31 »
U mě jako nepřítele kabelových spolků určitě ne ale v pohodě, samozřejmě tu poznámku neboli informaci chápu.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Mank1

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 7
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prima max nejlepe HD na satu?
« Odpověď #9 kdy: 01. 11. 2015, 18:44:18 »
Dane, já neřeším to, zda je nějaký program někde dostupný, ale jeho nativní HD obsah a v tom se Nova, alespoň mně se zdá, za poslední dobu opravdu zlepšila. Mimochodem, HD kanály Novy jsou například v O2TV nebo UPC, ale chápu, že s tímhle argumentem u sateliťáků neobstojím...
To asi neobstojíte, ale já prostě nemám jinou možnost, než satelit, i když jsem v Praze. Žádnou kabelovku tu u mě zavedenou nemám, od O2 ústředny jsem daleko, takže internet taky za moc nestojí, Žádný internet bezdrátový zde nemohu mít, protože kolem sebe mám stromy a nic tu prostě není (hledal jsem fakt poctivě), takže mi zbyl akorát satelit. Na ty patlanice v DVB-T už jsem rezignovval.
Ariva 152 COMBO. SAT: 19,2; 23,5; 28,2


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prima max nejlepe HD na satu?
« Odpověď #10 kdy: 01. 11. 2015, 19:50:29 »
Asi půjdeme všichni do kostela a budem se modlit za další HD programy na satu a překlopení SD do HD. :D Ohledně programů novy, tak na skylinku mi řekli že to řeší právníci, a tihle "uředníci" těm trvá všecko šíleně dlouho....
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


Aleš V

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prima max nejlepe HD na satu?
« Odpověď #11 kdy: 02. 11. 2015, 09:37:18 »
Jinak se za poslední dobu vyplatí pochválit za hádéčko konkurenční Novu. V HD se začaly vysílat i některé starší věci, samozřejmostí jsou i nové seriály. Tak snad ty platby od operátorů nějaký smysl mají... 8)
Skoda, ze i presto dokaze Nova odvysilat Navrat do budoucnosti v naprosto otresne kvalite.


kNiGHT

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prima max nejlepe HD na satu?
« Odpověď #12 kdy: 03. 11. 2015, 13:48:45 »
Dane, já neřeším to, zda je nějaký program někde dostupný, ale jeho nativní HD obsah a v tom se Nova, alespoň mně se zdá, za poslední dobu opravdu zlepšila. Mimochodem, HD kanály Novy jsou například v O2TV nebo UPC, ale chápu, že s tímhle argumentem u sateliťáků neobstojím...
To asi neobstojíte, ale já prostě nemám jinou možnost, než satelit, i když jsem v Praze. Žádnou kabelovku tu u mě zavedenou nemám, od O2 ústředny jsem daleko, takže internet taky za moc nestojí, Žádný internet bezdrátový zde nemohu mít, protože kolem sebe mám stromy a nic tu prostě není (hledal jsem fakt poctivě), takže mi zbyl akorát satelit. Na ty patlanice v DVB-T už jsem rezignovval.

Ja jsem z jižních čech a nevím o tom, že by tu někde vůbec něco od UPC bylo. Asi jim ty velké aglomerace paneláků a novejch baráků v hlavním městě stačí k živobytí. Nějakou mapu pokrytí UPS jsem taky pořádně nenašel, abych se mohl pokochat, kdo je na tom tak dobře, že má ten jejich 300/30Mbit internet a 45 televizí v hdčku. DVB-T opravdu stojí kvalitou za nic. A satelit je jediné místo odkud se ke mně dostává ten nejkvalitnější televizní obraz (bohužel). Zajímalo by mne o kolik diváků HD programů přišla (je mi jasné že od ní ty diváci neodešli a jen minimum si koupilo O2TV jen kvůli "HD"). resp. o kolik diváků je nyní méně co mohou sledovat Nova programy v HD. Tipuju tak minimálně 50%.

Troufám si říct, že pokud bude Prima MAX dostupná v HD, tak bude dostupná i na satelitu. Už jen proto, aby vypálila Nově další ránu pěstí. Kvalita (nejen) Nova programů v HD byla/je trisní i tak. U Prima Cool na satu je v HD občas pořad s datovým tokem nad mezi 10-13Mbit. U Nova programů byli rádi za 5-7Mbit. Hlavně že tam cpou ac3 5.1 384kbps, když většinu pořadů mají jen ve stereu. ČT taky umí poslat 5.1, ale je tam většinou 2.0 448kbps ac3 což stačí.


272930370

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 308
    • Zobrazit profil
Re:Prima max nejlepe HD na satu?
« Odpověď #13 kdy: 03. 11. 2015, 15:28:26 »
A proč by tam mělo být něco od UPC proboha?! To je jediná kabelovka na světě? Pokud vím, tak na jihu Čech operuje už drahnou dobu firma Elsat, takže bych se spíš zeptal jich, jestli neplánují rozšíření pokrytí do tvé lokality.


kNiGHT

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 31
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prima max nejlepe HD na satu?
« Odpověď #14 kdy: 04. 11. 2015, 00:24:23 »
To je spíš povzdech nad tím co tu je a není dostupné. Ano ELSAT od roku 2007. Takovej chudší UPC příbuznej. Dá se vůbec počet přípojek ELSATu, UPC (a dalších X městských kabelovek a iptv providerů) srovnávat se satelitem? Každopádně nemám možnost jejich služeb využívat, podobně jako Mank1 ač bydlí v Praze "nedosáhne" na UPC. Ta nabídka je silně omezená a proto "sateliťáci" mluví jen o Skylinku, protože tu prostě nic jiného relativně kvalitního pro "většinu" diváků není.