Autor Téma: óčko expres bohužel jen v praze  (Přečteno 15926 krát)

Miroslav Vlasák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 198
  • Slatina pod Hazmburkem (Ústecký kraj)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #60 kdy: 19. 08. 2013, 13:14:23 »
Jde mi o to, zda-li by byl možný příjem i u mě na Libochovicku, protože nemám problém s příjmem Regionální sítě 4 z Ládví, která vysílá s přibližně stejným výkonem jako Regionální síť 12 ze Žižkova, kde jsem však úplně bez signálu. Nejsem si jistý, zda bude problém skutečně jen v tom, že vysílají ve vertikále. Jinak mi všechny ostatní muxy z pražských vysílačů jedou bez problémů na dlouhou colorku s předzesilovačem. Nejdříve se raději zeptám odborníků, než začnu experimentovat.
« Poslední změna: 19. 08. 2013, 13:45:20 od Miroslav Vlasák »
Skylink + Digi (HD Box 9105+), Skylink (Ariva 202 E HD), DVB-T: Praha ( kanál 37, 41, 42, 46, 47, 51, 53, 59),

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #61 kdy: 19. 08. 2013, 14:30:26 »
Zadruhé, Óčko Expres HD (rs12) je sice hodně nahlas nicméně subjektivně nejlepší podání, dynamické a plné.
Zkusil jsem si změřit dynamický rozsah hodinového záznamu z dnešního odpoledne a má pouze 6,5 dB - to je na hudební kanál opravdu docela zoufalé. Např. živé koncerty na ČRo Ostrava mívají na VKV vysílačích dynamický rozsah běžně 15-17 dB! I na běžné aparatuře je rozdíl velmi výrazný a snadno slyšitelný. Zdá se, že u Óčka Expres to bude v odlišné dynamice různých skladeb. I když pokud jsou nahrané s nízkou dynamikou, těžko s tím už Óčko něco zmůže.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #62 kdy: 19. 08. 2013, 23:33:56 »
Mimopražští, mohli byste, prosím, sdělit, kdo z vás vzdálenějších od hl. města Prahy a v jaké lokalitě přijímáte Regionální síť 12 na kanálu 47 z vysílače Žižkov. Mapa pokrytí kolikrát neodpovídá skutečnosti.
Už jsem se tu na fóru zmínil, 47. k ze Žižkova přijímám bez problémů s dostatečnou rezervou na vertikální dlouhou Colorku bez předzesilovače, sloučenou HYBRIDNÍM slučovačem, s další dlouhou horizontální Colorkou, která přijímá z Prahy vše ostatní. Vím, že je to bastl, že by měla být před slučovačem kanálová propust, ale běží to bez problémů, i se 40 metry Nordixe. Až to začne zlobit, kanálovou propust tam dám...
Jde mi o to, zda-li by byl možný příjem i u mě na Libochovicku, protože nemám problém s příjmem Regionální sítě 4 z Ládví, která vysílá s přibližně stejným výkonem jako Regionální síť 12 ze Žižkova, kde jsem však úplně bez signálu. Nejsem si jistý, zda bude problém skutečně jen v tom, že vysílají ve vertikále. Jinak mi všechny ostatní muxy z pražských vysílačů jedou bez problémů na dlouhou colorku s předzesilovačem. Nejdříve se raději zeptám odborníků, než začnu experimentovat.
RS 12 ze Žižkova jede výkonem 5011W, RS4 z Ládví jede 20kW, a konfigurace RS12 je taky dost nevhodná pro dálkový příjem, opravdu je potřeba každý dB...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky