Autor Téma: óčko expres bohužel jen v praze  (Přečteno 16090 krát)

Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #30 kdy: 15. 08. 2013, 09:16:47 »
Promiň, ale každý máme právo na svůj názor. Ty, já a kdokoliv jiný. Jestli jsem se tě svými upřímnými názory dotkl, nebyl to záměr! Já se za své názory (na rozdíl od různých převlékačů kabátů) nestydím. V partaji jsem byl od sedmdesátých let a jsem dodnes a myslím si, že jsme i s těmi "kumpány z hospody" jak nás nazýváš pro tuto zemi v minulosti udělali daleko více než garnitura, která v této zemi "vládne" do roku 1989. Bohužel. Pokud jsi nespokojen jako každý slušný člověk vstup do partaje, rádi mezi sebou přivítáme další schopné a slušné lidi.
Jasně, to bude úplně nejlepší.  :). Třeba se rovnou cpát do Bruselu, s Vašim soudruhem Ransdorfem. Ten toho pro tuhle republiku dokazuje opravdu hodně, jako čestný a slušný občan (nebo, že by spíše pro sebe, jako ostatní politici ze všech stran)? Chce se mi z  tvých názorů brečet. Mělo se s Vámi zatočit v 90. roce, tak nějak, jak by si asi řekl: "po bolševicku". Mě tvé názory uráží. Já vychovávám 3 malé děti, chodím každý den do práce, ale vstupovat do nějaké zločinecké partaje opravdu nebudu. To tě soudruhu musím zklamat.

Budeš se divit, ale já také pracuji. Děti už sice nevychovávám, jsou už velké a snad jsem je vychoval dobře! A to, že se s. Ransdorf takhle zprofanoval je smutné a pokud vím bylo mu to už v rámci jistých vnitropartajních mechanismů i vytýkáno. Svým chováním se takto znemožníl a v dalších volbách do EP zcela jistě už nebude kandidovat. V každé partaji se najde černá ovečka! Bohužel. A ty si pleteš bývalou KSČ s nynější KSČM. Navíc hned v prosinci 1989 se už tehdejší KSČ veřejně distancovala od svých praktik v období 1948 - 1989 a veřejně se za to tehdy omluvila. K nám vstupovat nemusíš, nikdo tě nenutí a nikdy jsem tady nenapsal, že je to povinnost. Uvedl jsem, že pokud je někdo nespokojen může k nám vstoupit, Ale pokud ne, nic se neděje a svět se točí dál. Jak píšu výše, každý má právo na svůj názor, takže ho máš i ty! A i v tehdejší partaji byli slušní a vzdělaní lidé, jenže nebyli tak "vidět" jako ti, kteří ji tak zdiskreditovali. A to, že partaji stoupají volební preference? No není se co divit, když se člověk ohlédne těch dvacet let zpět. Co tady po minulých vládách (lhostejo jestli pravicových, levicových nebo úřednických) zůstalo?? Zmatek, chaos, dluhy a rozkradená země!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #31 kdy: 15. 08. 2013, 09:40:47 »
Bohužel, to je zase výmysl nové vládnoucí garnitury po roce 1989. Za "našeho režimu" se vždy učilo, že před "a" čárka nesmí být!
Tak vás to učili blbě, toto opravdu není nový výmysl závislý na režimu. Jednoduchý příklad:
STBák si v kanceláři vyzvedl kameru a připravil si podklady pro nastávající výslech.
STBák si v kanceláři vyzvedl kameru, kterou chtěl použít k zajištění důkazů, a připravil si podklady pro nastávající výslech.


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #32 kdy: 15. 08. 2013, 10:09:24 »
Odkdy se před "a" píše čárka?? OD první třídy ZDŠ (a to už je hodně dávno) nás sodružky učitelky v hodinách ČJ učily, že před spojkou "a" se nikdy čárka nepíše!! Tož asi tak! .....Protože úroveň dnešních vyučujících je bohužel žalostně nízká a podle toho to v tomhle "takystátě" vypadá! Kdysi, když tady vládla partaj byl všude pořádek a klid!
I ve školním vydání Pravidel českého pravopisu, vydaných SPN v Praze v roce 1958, se na straně 76 píše : "Před spojkami a, i, nebo, ani píšeme čárku jen tehdy, mají-li význam jiný než slučovací (např. odporovací, vysvětlovací, důsledkový, vylučovací). Např.: Chval cizinu, a zůstávej doma. ....... Prožil dvě světové války, a proto si také dovede vážit míru.

Čili se odvolávat na vlastní chabou výuku češtiny není to nejrozumnější. V roce 1958 sice byla u moci KSČ, které jste se po "sametové" revoluci sice zřekli, ale toto pravopisné pravidlo zatím přežilo všechny politické změny, platilo tehdy a platí stále. :P
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #33 kdy: 15. 08. 2013, 10:30:42 »
Kolegové ve fóru.
Miluji rodný jazyk a děkuji vám za bohatou zábavu, kterou mi toto téma přineslo.


Stasi-DDR

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 030
    • Zobrazit profil
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #34 kdy: 15. 08. 2013, 11:37:32 »
Odkdy se před "a" píše čárka?? OD první třídy ZDŠ (a to už je hodně dávno) nás sodružky učitelky v hodinách ČJ učily, že před spojkou "a" se nikdy čárka nepíše!! Tož asi tak! .....Protože úroveň dnešních vyučujících je bohužel žalostně nízká a podle toho to v tomhle "takystátě" vypadá! Kdysi, když tady vládla partaj byl všude pořádek a klid!
I ve školním vydání Pravidel českého pravopisu, vydaných SPN v Praze v roce 1958, se na straně 76 píše : "Před spojkami a, i, nebo, ani píšeme čárku jen tehdy, mají-li význam jiný než slučovací (např. odporovací, vysvětlovací, důsledkový, vylučovací). Např.: Chval cizinu, a zůstávej doma. ....... Prožil dvě světové války, a proto si také dovede vážit míru.

Čili se odvolávat na vlastní chabou výuku češtiny není to nejrozumnější. V roce 1958 sice byla u moci KSČ, které jste se po "sametové" revoluci sice zřekli, ale toto pravopisné pravidlo zatím přežilo všechny politické změny, platilo tehdy a platí stále. :P

Tak nás to učili a tak to bylo a přes to vlak nejedel! Toho se držím dodnes. Konec! A za vlády naší partaje nebyli bezdomovci, exekutoři (v dnešní podobě samozřejmě) a ostatní negatívní jevy, které se v této naší (kdysi) krásné zemi rozmohly po převratu roku 1989! Měli jsme zemědělskou výrobu, kterou nám záviděli i v tehdejších kapitalistických státech (mnohokrát jsem rozmlouval s různými delegacemi z KS), zdravotnictví na vysoké úrovni atd., atd.! A co máme nyní? Rozvrat, dluhy a zadlužený stát i s občany. Nejistota, nervozita mezi lidmi a strach o to co bude zítra! Tak kdy bylo líp? To, že se nedalo volně cestovat (oblíbený argument odpůrců) je jen chiméra, byl připravován nový zákon (měl se projednávat v roce 1990), který by umožnil občanům volnější cestování a v přípravě byly i další věci. Čekalo se jen na jisté změny na vrcholných stranických a vládních postech. Nebo si snad ještě někdo naivně myslí, že nějací "studenti" změnili režim??  ;D ;D Pokud by nebylo jistých dohod Východ - Západ, těžko by došlo k tomu, čemu se u nás tak hloupě říká "Sametová revoluce" a přitom to žádná "revoluce" nebyla, pouze se předala (dle dřívějších dohod) moc jiné garnituře. Bohužel té, která nese veškerou zodpovědnost za devastaci naší země po roce 1989!
Veďte mě, následujte nebo jděte z cesty!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


petuna

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #35 kdy: 15. 08. 2013, 11:48:49 »
Promiň, ale každý máme právo na svůj názor. Ty, já a kdokoliv jiný. Jestli jsem se tě svými upřímnými názory dotkl, nebyl to záměr! Já se za své názory (na rozdíl od různých převlékačů kabátů) nestydím. V partaji jsem byl od sedmdesátých let a jsem dodnes a myslím si, že jsme i s těmi "kumpány z hospody" jak nás nazýváš pro tuto zemi v minulosti udělali daleko více než garnitura, která v této zemi "vládne" do roku 1989. Bohužel. Pokud jsi nespokojen jako každý slušný člověk vstup do partaje, rádi mezi sebou přivítáme další schopné a slušné lidi.
Jasně, to bude úplně nejlepší.  :). Třeba se rovnou cpát do Bruselu, s Vašim soudruhem Ransdorfem. Ten toho pro tuhle republiku dokazuje opravdu hodně, jako čestný a slušný občan (nebo, že by spíše pro sebe, jako ostatní politici ze všech stran)? Chce se mi z  tvých názorů brečet. Mělo se s Vámi zatočit v 90. roce, tak nějak, jak by si asi řekl: "po bolševicku". Mě tvé názory uráží. Já vychovávám 3 malé děti, chodím každý den do práce, ale vstupovat do nějaké zločinecké partaje opravdu nebudu. To tě soudruhu musím zklamat.

Budeš se divit, ale já také pracuji. Děti už sice nevychovávám, jsou už velké a snad jsem je vychoval dobře! A to, že se s. Ransdorf takhle zprofanoval je smutné a pokud vím bylo mu to už v rámci jistých vnitropartajních mechanismů i vytýkáno. Svým chováním se takto znemožníl a v dalších volbách do EP zcela jistě už nebude kandidovat. V každé partaji se najde černá ovečka! Bohužel. A ty si pleteš bývalou KSČ s nynější KSČM. Navíc hned v prosinci 1989 se už tehdejší KSČ veřejně distancovala od svých praktik v období 1948 - 1989 a veřejně se za to tehdy omluvila. K nám vstupovat nemusíš, nikdo tě nenutí a nikdy jsem tady nenapsal, že je to povinnost. Uvedl jsem, že pokud je někdo nespokojen může k nám vstoupit, Ale pokud ne, nic se neděje a svět se točí dál. Jak píšu výše, každý má právo na svůj názor, takže ho máš i ty! A i v tehdejší partaji byli slušní a vzdělaní lidé, jenže nebyli tak "vidět" jako ti, kteří ji tak zdiskreditovali. A to, že partaji stoupají volební preference? No není se co divit, když se člověk ohlédne těch dvacet let zpět. Co tady po minulých vládách (lhostejo jestli pravicových, levicových nebo úřednických) zůstalo?? Zmatek, chaos, dluhy a rozkradená země!

Distancovat a omluvit znamená co? To jako, když teď půjdu a někde něco ukradnu, tak stačí říct, promiň a mám hotovo. To snad nemyslíš vážně? Kdo byl předseda strany? Grebeníček? Co dělal jeho otec za režimu snad ví úplně každý. Já také nejsem spojený s tím, co se v téhle zemi děje, to mi věř, ale návrat k totalitě, to opravdu ne. Také nadávám, ale tohle je na mě opravdu moc.

Hezký den


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #36 kdy: 15. 08. 2013, 12:36:44 »
Chlapi, to vlákno se má věnovat Óčku Expres, tak o něm diskutujte a nesnažte se opět napadat jeden druhého. Díky!
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #37 kdy: 15. 08. 2013, 12:49:40 »
prosím uživatele akon21, aby založil nové téma a toto téma vhodně přejmenoval, protože většina příspěvků se věnuje něčemu jinému.

Ale obsah ponechat! 
Stále se bavím.


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #38 kdy: 15. 08. 2013, 14:41:16 »
Chlapi, to vlákno se má věnovat Óčku Expres, tak o něm diskutujte a nesnažte se opět napadat jeden druhého. Díky!

Ano, máte pravdu! Čeština či politika náleží jinam ;) Ale, a to přijímám velmi pozitivně, nemám vůbec pocit, že by někdo napadal jiného. Ta diskuze, i když místy poněkud ostrá a mimo téma, je (zatím) korektní. Myslím si, že když se mezi diskutující nevmísí nový klon YABAKA, pak má opět smysl zde občas i něco napsat, třebaže p. Svoboda to vnímá jako zábavu. Ostatně proč ne, občasné odlehčení či odbočení od tématu jistě není na škodu, pakliže nezavání vyloženě trollováním.   ;)

A ještě pro Stasi-DDR. Pravidla o psaní čárek před "a" platí desítky let, jak píše např. Pamětník. Žádná porevoluční moudrá hlava
je nevymyslela. Jako nevymyslela pravidla, kdy se píší čárky před spojkou "nebo". Tož tak, pánové. A hezký letní den.  :)



Luboš Novotný

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #39 kdy: 15. 08. 2013, 22:23:22 »
Tak nám začalo vysílat Ocko Expres a hned od začátku, aby na sebe upozornilo, tak to vyřvává jak na lesy :-)

Nechápu - to samé se děje dlouhodobě i se Šlágrem atd.. - bych těm televizím napařil takové pokuty, že by byly pro ně likvidační.


s.s.rock

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #40 kdy: 15. 08. 2013, 22:36:48 »
Doporučuji toto téma celé smazat a zoložit znovu, o óčko expresu jsou tu 3 příspěvky. :-(


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #41 kdy: 16. 08. 2013, 08:10:54 »
Osobně mám dilema. Sice se snažím na tomto webu hledat a rozvíjet zejména technická témata, ale někdy je ale dobré zasáhnout i do poznámek "pod čarou". Diskutér Stasi-DDR často přináší své názory na techniku a technologie, přičemž se snad snaží diskutovat věcně a správně. Občas ale má nutkavou potřebu komentovat i formu a projev příspěvků ostatních diskutérů. A, pokud třeba vehementně prosazuje svůj nesprávný názor, že před spojkou a se nikdy nemůže psát čárka, vyvolává to ve mně dojem, že se může mýlit i ve svých dalších "technických" tvrzeních. čili to v mých očích zpochybňuje jeho důvěryhodnost, jako celku. Proto mi tato odbočka v tématu příliš nevadí, tříbí se v něm i schopnost uznat svojí chybu. Pokud k tomu ale nedojde a Stasi-DDR chybu neuzná, zachová se v jiné diskuzi jinak? Nebo bude zatvrzele trvat na svém omylu za každou cenu? Vždyť jde opravdu jen o maličkost. Ale přimíchat do toho i politiku, že dříve soudružky učily lépe, správně, přičemž čárka před a je jen projevem chaosu demokracie posledních let, opět to snižuje důvěryhodnost každého jeho příspěvku. A to je pro mne to hlavní, co si z této odbočky od tématu odnáším.  :-X
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Čestmír Polák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 145
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #42 kdy: 16. 08. 2013, 08:26:00 »
Tak nám začalo vysílat Ocko Expres a hned od začátku, aby na sebe upozornilo, tak to vyřvává jak na lesy :-)

Nechápu - to samé se děje dlouhodobě i se Šlágrem atd.. - bych těm televizím napařil takové pokuty, že by byly pro ně likvidační.

Správně, každý velký úspěch někoho jiného je třeba v zárodku potrestat.
VanTage 7100TS Kombo, Kaon KVR-1000TS PLUS, Strong DVB-T2, GigaBlue HD Quad Plus, Technisat DigitRadio 210,  SkyLink, freeSat, T-REX, Irdeto Cryptoworks, IRDETO, SKY IT, Polsat.


pajas2

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 724
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #43 kdy: 16. 08. 2013, 08:54:54 »
Tak nám začalo vysílat Ocko Expres a hned od začátku, aby na sebe upozornilo, tak to vyřvává jak na lesy :-)

Nechápu - to samé se děje dlouhodobě i se Šlágrem atd.. - bych těm televizím napařil takové pokuty, že by byly pro ně likvidační.

Správně, každý velký úspěch někoho jiného je třeba v zárodku potrestat.
Máte o tom nějaké podivné představy, protože toto není o trestání jakéhosi úspěchu, ale o plnění povinností. Existují totiž jisté zákony, vyhlášky apod., které dávají provozovatelům vysílání práva a povinnosti. Což samozřejmě platí nejen pro Óčko nebo Šlágr, ale i pro všechny další. Zmiňovaný Šlágr přitom není nováčkem, Óčko pak už vůbec ne. Takže by si prostě jen měli plnit své povinnosti. S úspěchem to nemá nic společného.
DVB-S: tuner 3x DVB-S2; motor (cca 45°E-cca 10°W); solo 23,5°E/19,2°E
DVB-T: tuner 1x DVB-T; od Krašova přes Ještěd, Krásné po Javořici,  Cukrák + celá Praha
FM: tuner; 5prvková anténa; rotátor
DAB+: Yamaha T-D500
DreamBox 7080 HD s 2 TB HDD (4 tunery)


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:óčko expres bohužel jen v praze
« Odpověď #44 kdy: 16. 08. 2013, 09:07:19 »
Tak jednu ryze tématickou. Samozřejmě jsem kontrolně včera večer referenční TV tuner v monitoru proladil a na standardní anténu jsem na JZ Prahy měl sílu i kvalitu nových stanic dobrou. U hudby ze stanic typu Óčka mne "řev" většinou nepřekvapuje, proto jsem nic abnormálního nezaregistroval. Ale, možná se o přiměřenou hlasitost postarala automatika elektroniky?
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další