Autor Téma: Stav v multiplexu4  (Přečteno 1427562 krát)

Sir_Lancelot

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #795 kdy: 11. 10. 2012, 17:10:04 »
Takže ještě mám naději, jelikož kdyby to v tuto chvíli jelo, tak u mě cca 20km jižně od Ostravy po signálu ani stopa.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


M.Grochal

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #796 kdy: 11. 10. 2012, 17:50:08 »
Na konkurenčních webech se v diskuzích objevují informace, že OV Lanová už jede.
Já si budu muset počkat na ověření lepšího příjmu až na večer domů.
Nejede ani Lanová a ani 1.máje
Na konkurenčních webech se v diskuzích objevují informace, že OV Lanová už jede.
Já si budu muset počkat na ověření lepšího příjmu až na večer domů.
Nejede ani Lanová a ani 1.máje
Tento stav trva i ted!Nejede ani 1.maje ani Lanova :(


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #797 kdy: 19. 10. 2012, 09:30:53 »
naladte si uherské hradiště na 42 kanále


Pavel Zelinka

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 168
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #798 kdy: 19. 10. 2012, 09:51:12 »
Takže na http://multiplex4.cz/images/prilohy_2012_10_15.pdf
sa objevila příloha, ve které je mapa předpokládaného pokrytí k 30.11.2012 včetně barevných teček, jakožto vysílačú. 


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #799 kdy: 19. 10. 2012, 10:45:44 »
podle té mapy jsou jeseníky uplně bez signálu

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #800 kdy: 19. 10. 2012, 14:02:55 »
Na novych mapkach zmizel Trinec-Javorovy vrch a pribyl Hodonin a Cheb-Dylen?. OL ma jine vyzarovani.


Martin Š.

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 146
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #801 kdy: 19. 10. 2012, 15:17:18 »
Neví náhodou někdo, kdy bude přeladěná Olšanka ze 64. kanálu na 42. kanál? Já to Ládví pořád nemohu naladit, ať dělám, co dělám


Luboš T.

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 765
    • Zobrazit profil
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #802 kdy: 19. 10. 2012, 15:34:59 »
Jak je možný že opět posunuly start ve Znojmě.Původně měl být signál do konce října!


Njuska

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #803 kdy: 21. 10. 2012, 03:24:41 »
Neví náhodou někdo, kdy bude přeladěná Olšanka ze 64. kanálu na 42. kanál? Já to Ládví pořád nemohu naladit, ať dělám, co dělám

Sice moc nerozumím souvislostem mezi nenalazením Ládví a přeladěním Olšanské, nicméně 64. kanál by měl ukončit vysílání z ÚTB již za týden, tedy 28.10.


balutbj

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #804 kdy: 21. 10. 2012, 07:08:15 »
Neví náhodou někdo, kdy bude přeladěná Olšanka ze 64. kanálu na 42. kanál? Já to Ládví pořád nemohu naladit, ať dělám, co dělám

Sice moc nerozumím souvislostem mezi nenalazením Ládví a přeladěním Olšanské, nicméně 64. kanál by měl ukončit vysílání z ÚTB již za týden, tedy 28.10.

A to jsem doufal, že budou vysílat oba vysílače současně, aby bylo co největší pokrytí. Takhle MUX4 ztratí část současného pokrytí. Zatím sice chytám signál z obou vysílačů, ale Ládví je v mém případě za kopcem.


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #805 kdy: 21. 10. 2012, 11:32:42 »
A to jsem doufal, že budou vysílat oba vysílače současně, aby bylo co největší pokrytí. Takhle MUX4 ztratí část současného pokrytí. Zatím sice chytám signál z obou vysílačů, ale Ládví je v mém případě za kopcem.
Vždyť současně vysílat budou. Akorát v SFN na 42. kanálu.


Njuska

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 78
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #806 kdy: 21. 10. 2012, 23:49:50 »
A to jsem doufal, že budou vysílat oba vysílače současně, aby bylo co největší pokrytí. Takhle MUX4 ztratí část současného pokrytí. Zatím sice chytám signál z obou vysílačů, ale Ládví je v mém případě za kopcem.

Ale to se nebojte. Jak psal pan Novák, všechny tři pražské vysílače budou vysílat dál. Akorát se přeladí z 64k na 42k. Osobně ještě doufám, že by během noci, kdy budou přelaďovat, mohli kompletně vyměnit anténní systém na Olšanské a tím ještě zvýšit kvalitu pokrytí. Praha 13, kde je velmi husté osídlení, je pokrytí Muxem 4 stále velmi špatné.


balutbj

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #807 kdy: 22. 10. 2012, 06:49:43 »
A to jsem doufal, že budou vysílat oba vysílače současně, aby bylo co největší pokrytí. Takhle MUX4 ztratí část současného pokrytí. Zatím sice chytám signál z obou vysílačů, ale Ládví je v mém případě za kopcem.

Ale to se nebojte. Jak psal pan Novák, všechny tři pražské vysílače budou vysílat dál. Akorát se přeladí z 64k na 42k. Osobně ještě doufám, že by během noci, kdy budou přelaďovat, mohli kompletně vyměnit anténní systém na Olšanské a tím ještě zvýšit kvalitu pokrytí. Praha 13, kde je velmi husté osídlení, je pokrytí Muxem 4 stále velmi špatné.
Tak v tom případě doufám, že se signály nebudou navzájem rušit.


Luboš Novotný

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 25
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #808 kdy: 23. 10. 2012, 11:24:02 »
Stále mi nejede MUX 4 na Praze 8, Olštýnská ulice - okno na jihozápad. Ostatní MUXy 1,2,3 a Barrandov TV přijímám v pohodě na takový ten kus drátu, který se dává k USB tunerům. Mám ho za oknem uvnitř(přízemí panelového domu - nad okny balkon)  Doufal jsem, že po spuštění z vysílače Ládví mi to pojede a ono vůbec nic.

Poradí mi prosím někdo jak doladit MUX 4? Myslíte, že pomůže výměna za lepší pokojovou anténu?

Nevyznám se v tom a tak nevím z jakých vysílačů přijímám Ostatní MUXy. Jesli se to dá nějak zjistit, tak uvítám každou radu.

Děkuji moc za rady


balutbj

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #809 kdy: 23. 10. 2012, 12:23:15 »
Stále mi nejede MUX 4 na Praze 8, Olštýnská ulice - okno na jihozápad. Ostatní MUXy 1,2,3 a Barrandov TV přijímám v pohodě na takový ten kus drátu, který se dává k USB tunerům. Mám ho za oknem uvnitř(přízemí panelového domu - nad okny balkon)  Doufal jsem, že po spuštění z vysílače Ládví mi to pojede a ono vůbec nic.

Poradí mi prosím někdo jak doladit MUX 4? Myslíte, že pomůže výměna za lepší pokojovou anténu?

Nevyznám se v tom a tak nevím z jakých vysílačů přijímám Ostatní MUXy. Jesli se to dá nějak zjistit, tak uvítám každou radu.

Děkuji moc za rady
Pokojová anténa by mohla pomoct, jen se musí správně postavit, namířit, nastavit polarizaci a optimální zesílení.

Hold platí, že pod svícnem je největší tma.

Měl bys přijímat 5 MUXů:
MUX 1 - Česká televize
MUX 2 - České Radiokomunikace - komerční MUX1
MUX 3 - Czech Digital Group - komerční MUX2
MUX 4 - Digital Broadcasting - testovací MUX
regionální MUX - admn TV - TV Metropol