Autor Téma: Stav v multiplexu4  (Přečteno 947875 krát)

Petr Svoboda

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 079
    • Zobrazit profil
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #765 kdy: 05. 10. 2012, 12:16:54 »
Och, atmosféra zde začíná nějak houstnout :D:D
snad ne, nehodlám to dále rozvíjet, jen jsem odpověděl (snad diplomaticky) na dotaz dotyčného. Dále howgh na toto "téma". Zpět k mux 4.
Mě se naopak zdá, že se atmosféra projasňuje.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #766 kdy: 05. 10. 2012, 12:19:14 »
Naše redakce pochopitelně nemůže vydávat informace, které nemá oficiálně podložené. Jakmile bychom měli stanovisko Digital Broadcasting, pak bychom ji vydali. David Kříž už si to ale udělal stejně po svém, takže je to uzavřená záležitost.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #767 kdy: 05. 10. 2012, 12:32:41 »
Tak například tento článek se nepodloženými informacemi (ze strany DB a Pařízka) jen hemží (nic osobního Kubo, jen to dávám do stejné roviny)

http://www.digizone.cz/clanky/multiplex-4-ve-strednich-cechach-a-na-vysocine-vyrazne-zlepsil-signal-vime-proc/

tento je na tom podobně

http://www.digizone.cz/clanky/nenaladite-multiplex-4-muze-za-to-i-spatna-koncepce-teto-site/

Takže prostě přizpůsobování si pravidel jak se zrovna hodí.

Nepsal jsem to kvuli žádnému zviditelňování své osoby, natož obohacování (v případě takovýchto textů o tom ani nemůže být řeč). Byla to jednoduše zajímavá informace. Ale prostě z rozhodnutí redakce se čtenáři nedozví informace, které nepošle sám provozovatel. Kdyby se toho tak striktně drželi a netvrdili to účelově pouze teď (ale stalo se to už i v minulosti), tak by hromada informací které se zde objevovaly v červnu a červenci o mux4 a díky kterým měli rekordní čtenost, vůbec nemohla objevit. Tehdy byly informace z terénu a z diskusí hlavním zdrojem pro články.

Ale co, když nechtějí, nebude... jen ať čtenáři vědí kde je zakopaný pes. Prostě když je někdo na černé listině z osobních důvodů, protože si nenechá cokoli líbit ze strany "mocné redakce", tak jeho informace nejsou zaručené a "ověřené".

Zaplácávat to tady dále "pseudoinformacemi" opravdu nechci, jen podat důvod, proč se to čtenáři nedozvěděli a vyvrátit nesmyslná "pravidla" protistrany, která sama nedodržuje, kdykoli se jí to hodí.
« Poslední změna: 05. 10. 2012, 12:39:37 od David Kříž »


pista150 pista150

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 146
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #768 kdy: 05. 10. 2012, 20:32:13 »
Na Slovensku( kopec na Kysuciach) som dnes naskenoval MUX 4 CZ 44k z Olomouca v horizontále,na rovnakom mieste,aj rovnakom kanále ,ale zo severu a vertikálne ide naskenovať aj MUX 4 PL.


Lukáš Novák

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 22
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #769 kdy: 05. 10. 2012, 21:40:56 »
Nymbursko ( obec Jíkev), zkoušel jsem příjem Mux 4, výsledek je asi takový: 44. kanál ( nejspíše Kozmice) Ok, ale chci  i příjmat 46. kanál ( Metropol Tv) . Takže jsem nasměřoval anténu ( síto ) na Prahu, 46.kanál Ok. Bohužel jsem přišel o 44.k, myslel jsem že půjde 42 k ( Ládví ), bohužel nic. Je tam náznak, ale nestačí to, 64 kanál také nic. Bohužel se musí zkloubit moc multiplexu, zkoušel jsem i Ještěd a Černou Studnici 25k a bohužel 25 ani tuk, za to 43, 52, 60 vše 100%. Je to Polabí a docela mě to zklamalo, ja jsem z Mladé Boleslavi a vše ok ( 25, 40, 60,61) naprostá spokojenost ( ještě k tomu analog TVP 1 30 k a 35 TVP2 ) ovšem 48 k Sněžné PL nic.         

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #770 kdy: 06. 10. 2012, 09:06:23 »
nevíte někdo kde bych sehnal map pokrytí mux4  ze zlína a uherského hradiště?
Podle průzkumu, co sem si dělal, tak hradiště pokrývá i ,,zadeke"jako strání, takže ten signál bude dobrý a  zlín pokrývá zlín,otrokovice, hulín, kroměříž,ale zajímalo by mě až kam.
Třeba Olomoucký Slavonín má hodně dobrý signál a bud tento nebo z vodárny má signál až do HRANIC.
A nevíte jestli v Hradišti a Zlíně je jen rakvička nebo všesměr?


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #771 kdy: 06. 10. 2012, 19:09:43 »
nevíte někdo kde bych sehnal map pokrytí mux4  ze zlína a uherského hradiště?
Podle průzkumu, co sem si dělal, tak hradiště pokrývá i ,,zadeke"jako strání, takže ten signál bude dobrý a  zlín pokrývá zlín,otrokovice, hulín, kroměříž,ale zajímalo by mě až kam.
Třeba Olomoucký Slavonín má hodně dobrý signál a bud tento nebo z vodárny má signál až do HRANIC.
A nevíte jestli v Hradišti a Zlíně je jen rakvička nebo všesměr?
Hradiště nemá nic! Tam vysílač ještě nestojí!
ve Zlíně jsou směrové panelové antény zhruba do dvou směrů pro pokrytí samotného města, úhlově zhruba směry JZ a JV, druhá polovina kruhu směrem na sever není osazena.

jaká Olomouc z vodárny? Tam mux 4 není ! Vysílač je jen ve Slavoníně.
« Poslední změna: 06. 10. 2012, 19:11:22 od David Kříž »


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #772 kdy: 06. 10. 2012, 20:10:37 »
nevíte někdo kde bych sehnal map pokrytí mux4  ze zlína a uherského hradiště?
Podle průzkumu, co sem si dělal, tak hradiště pokrývá i ,,zadeke"jako strání, takže ten signál bude dobrý a  zlín pokrývá zlín,otrokovice, hulín, kroměříž,ale zajímalo by mě až kam.
Třeba Olomoucký Slavonín má hodně dobrý signál a bud tento nebo z vodárny má signál až do HRANIC.
A nevíte jestli v Hradišti a Zlíně je jen rakvička nebo všesměr?

Nóóó, Hranice sice signál z Olomouce mají, dokonce docela s přijatelnou intenzitou, avšak nízkou kvalitou. On ten průchod signálu přes lesy vykoná své. A když se k tomu stromy rozkymácejí ve větru, MER lítá jako splašená. Třeba právě nyní. Prostě na nějakou "digitální anténu" se tento mux kvalitně v Hranicích chytat nedá.


Petr Marecek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 034
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #773 kdy: 06. 10. 2012, 21:30:36 »
když uh nejede a zlín tam nemá všesměr, tak mi řekněte jaktože mux4 jede v hulíně a ve strání?
V hulíne to jístí olomouc,ale ve strání těžko.
A vysílač v uherském brodu není.


Stanag

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 15
    • Zobrazit profil
Havlickobrodsko a kanal 25
« Odpověď #774 kdy: 07. 10. 2012, 15:13:26 »
Uhelna Pribram, okr. Havl. Brod- byl jsem velice prekvapen, ze u nas na Vysocine vubec pujde chytit MUX 4, i kdyz jsme docela dost za hranicemi map pokryti. Naladil jsem k.25 z Cerne Studnice dokonce s asi 10 % lepsim signalem nez MUX 2 z Jestedu, ale o neco hur nez MUX 1 ze stejne lokality. Skoda,ze nam tu nechodi spis ta Jihlava, ktera je o dost bliz a navic me osobne moc zpravodajstvi z Jablonecka na TV Pohoda moc neoslovuje, kdyz je ta lokalita cca 100 km daleko... :(


Pavel Navrátil

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 18
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #775 kdy: 07. 10. 2012, 15:55:45 »
MX 4 už jede dva dny bez problému s Olomouckého vysílače kanál 44 v loučca u bílska cca 25 km od olmika  ;) jen mě překvapuje že mi blbne mx3 ze Zlína na kanálu 25 což nikdy nedělalo  ;) už vím proč protože v Zlíně snížily výkon na 10kw  ;D ;D


Filip Rotava

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 13
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #776 kdy: 07. 10. 2012, 17:52:14 »
Signál MUX4 z kanálu 42 konečně dorazil i do jihozápadní části Prahy, konkrétně Velká Ohrada, Praha 13. Takže opět plný příjem všeho.


marcelo m.

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 2
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #777 kdy: 08. 10. 2012, 12:49:15 »
Zdravím, docela by mne zajímalo jaký je plán pro Kutnou Horu? V první fázi měl být vysílač na Vysoké a nějak to vypadlo. Nevíte někdo o tom?
Dík M


Pepe Pepe

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 4
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4 (Litoměřicko-Lovosicko-Libochovicko)
« Odpověď #778 kdy: 09. 10. 2012, 14:23:20 »
Tak jsem poslal na DB dotaz na plán pokrytí v Ústeckém kraji,konkrétně na lokalitu Litoměřicko-Lovosicko-Libochovicko a bylo mi dnes sděleno toto:
Dobrý den ,vaše lokalita v této chvíli muxem4 pokryta není.Výstavba vysílačů pokračuje,snažíme se dopokrýt "hluchá" místa jak nejrychleji to jde,přesný termín pokrytí vaší lokality vám v tuto chvíli nejsme schopni sdělit.Ve výstavbě je vysílač v Rakovníku,který by vaši lokalitu měl pokrýt,realizace do konce listopadu.Nyní by jste mohl přijímat signál vysílače Praha_Ládví 42k,H.V obou případech bude nutné dosměrování antény a instalace anténního zesilovače.Konkrétní příjmové podmínky nejlépe posoudí anténářská firma ve vašem regionu...

Na Libochovicku je situace bohužel taková,že směr na  Rakovník i Prahu je zastíněn kopcem,nicméně v určitých částech města je příjem z Prahy možný,ale zatím  nevím o nikom kdo by zde mux4 z vysílače Ládví K42  přijímal.Též zde není možný příjem vysílače Ústí nad Labem krušnohorská K30 z důvodu zastínění Českým středohořím.Pozitivní zpráva je,že po zesílení vysílače Jablonec- Černá studnice K25 se alespoň tento vysílač podařilo ve východní části města naladit ve slušné kvalitě,o jiných částech města zatím nevím.Západní a východní směr je zde bez překážek takže příjem z Bukové hory  i Ještědu je zde bezproblémový. Z Ještědu pouze zlobí MUX3 K60 vysílaný s nižším výkonem,takže  Genus Plus a V1 kostičkují,(intenzita 56%,kvalita 35%)občas příjem vypadne úplně...
Pokud někdo máte zkušenosti s příjmem muxu4 v těchto lokalitách podělte se prosím o své zkoušenosti   ;)



« Poslední změna: 09. 10. 2012, 14:27:31 od Pepe Pepe »


Miroslav Vlasák

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 198
  • Slatina pod Hazmburkem (Ústecký kraj)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4 (Litoměřicko-Lovosicko-Libochovicko)
« Odpověď #779 kdy: 09. 10. 2012, 14:59:35 »
Tak jsem poslal na DB dotaz na plán pokrytí v Ústeckém kraji,konkrétně na lokalitu Litoměřicko-Lovosicko-Libochovicko a bylo mi dnes sděleno toto:
Dobrý den ,vaše lokalita v této chvíli muxem4 pokryta není.Výstavba vysílačů pokračuje,snažíme se dopokrýt "hluchá" místa jak nejrychleji to jde,přesný termín pokrytí vaší lokality vám v tuto chvíli nejsme schopni sdělit.Ve výstavbě je vysílač v Rakovníku,který by vaši lokalitu měl pokrýt,realizace do konce listopadu.Nyní by jste mohl přijímat signál vysílače Praha_Ládví 42k,H.V obou případech bude nutné dosměrování antény a instalace anténního zesilovače.Konkrétní příjmové podmínky nejlépe posoudí anténářská firma ve vašem regionu...

Na Libochovicku je situace bohužel taková,že směr na  Rakovník i Prahu je zastíněn kopcem,nicméně v určitých částech města je příjem z Prahy možný,ale zatím  nevím o nikom kdo by zde mux4 z vysílače Ládví K42  přijímal.Též zde není možný příjem vysílače Ústí nad Labem krušnohorská K30 z důvodu zastínění Českým středohořím.Pozitivní zpráva je,že po zesílení vysílače Jablonec- Černá studnice K25 se alespoň tento vysílač podařilo ve východní části města naladit ve slušné kvalitě,o jiných částech města zatím nevím.Západní a východní směr je zde bez překážek takže příjem z Bukové hory  i Ještědu je zde bezproblémový. Z Ještědu pouze zlobí MUX3 K60 vysílaný s nižším výkonem,takže  Genus Plus a V1 kostičkují,(intenzita 56%,kvalita 35%)občas příjem vypadne úplně...
Pokud někdo máte zkušenosti s příjmem muxu4 v těchto lokalitách podělte se prosím o své zkoušenosti   ;)

Už jsem to někde uveřejňoval. Jsem 3 km od Libochovic (Slatina pod Hazmburkem) a přijímám MUX 4 z Prahy 42. i 64. kanál na colorku s předzesilovačem bez problémů.
Skylink + Digi (HD Box 9105+), Skylink (Ariva 202 E HD), DVB-T: Praha ( kanál 37, 41, 42, 46, 47, 51, 53, 59),