Autor Téma: Stavba Digitální sítě. (Rodiný dům)  (Přečteno 27555 krát)

Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Stavba Digitální sítě. (Rodiný dům)
« Odpověď #90 kdy: 26. 05. 2011, 11:25:21 »
Naopak - z mého příspěvku vyplývá, že je velmi rizikové pořizovat si "levné krámy" a "odborné služby" od velkých firem (řekněmež s obratem nad 100 mil.Kč ročně). Je třeba si zjistit předem co nejvíce informací z internetu, i když řada velkých firem si dokonce platí za posouvání negativních informací na konec nebo jejich výmaz.
Velkou výhodu mají lidé v bytových domech se společnými anténami, zde se naplno projevuje nepřímá reklama, která je nejspolehlivějším ohodnocením firmy. Pravda, jen v případě, že majitel domu nevybírá od svých dodavatelů výpalné...

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Stavba Digitální sítě. (Rodiný dům)
« Odpověď #91 kdy: 26. 05. 2011, 11:35:21 »
Asi se mi nezdá, že jsem alespoň část tohoto příspěvku už někde někdy četl. Tím ale nechci polemizovat s fakty v něm uveřejněnými.

Tento příspěvek je zcela originální, docela chápu, že Vás musel trochu "zvednout z židle", ale tak už to chodí. O nebezpečnosti oligopolních firem se píše všeobecně, bohužel v našem banánovém právním státě, se bude ještě hodně dlouho jen psát. Na procitnutí - alespoň nové mladé generace - nevěřím, naopak mám pocit, že svůj pokles inteligence a vzdělanosti přetváří k dokonalosti. Snad se mýlím..?


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Stavba Digitální sítě. (Rodiný dům)
« Odpověď #92 kdy: 26. 05. 2011, 12:29:13 »
Tento příspěvek je zcela originální, docela chápu, že Vás musel trochu "zvednout z židle", ale tak už to chodí.
Mrzí mne, že jste mojí poznámku pochopil jako nějaký náznak podezření z plagiátorství. To ani náhodou, jen mám dojem, že už jsem něco takového od Vás tady četl. Dokonce jako výsledek Ctrl+C a Ctrl+V. Třeba se ale mýlím a k tomu jsem líný se prohrabovat ve starých příspěvcích, abych mohl můj dojem něčím podložit.

Naopak, mne vůbec nezvedl ze židle, nechal mne úplně klidným. Vámi probíraná tématika se mne přímo netýká. Nejsem ani mladá generace, ani z mladické nerozvážnosti se nesnažím dělat něco, čemu nerozumím, jen čerpám ze svých letitých technických i lidských zkušeností. A to mne naučilo být velmi často až moc tolerantní a chápající.
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


Leopold Skřivánek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Stavba Digitální sítě. (Rodiný dům)
« Odpověď #93 kdy: 26. 05. 2011, 14:01:47 »
Mě spíš zajímá, kde laikové berou čas na to, aby se mohli bavit montážemi antén? Normální člověk, který chodí do práce, je rád že si po té práci odpočine a věnuje se třeba rodině a nemá čas ani náladu se šťourat v něčem, čemu rozumí jenom pramálo nebo vůbec. Ono to tak spíš vypadá, že se tím z nudy baví akorát socky na dávkách, kterým bohužel tento stát umožňuje bezstarostný život místo toho, aby jim jak před rokem 89 přišil Příživnictví a nebylo co řešit.
A argument o důchodcích (kteří mají čas) se taky nedá akceptovat, protože důchodce bavící se anténní technikou je tady stejně obvyklý jako velbloud v metru. Nehledě na snížené fyzické dispozice lidí v důchodovém věku, jenž u antén mají nepochybně svůj vliv.


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Stavba Digitální sítě. (Rodiný dům)
« Odpověď #94 kdy: 26. 05. 2011, 14:05:13 »
 ;D Jestliže čumím 8 hodin denně do počítače, tak je docela fajn se projet na kole, nebo proběhnout po střeše ;D A čas? odreaguju se tak. Ps. socka určitě nejsem ::)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Leopold Skřivánek

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 76
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Stavba Digitální sítě. (Rodiný dům)
« Odpověď #95 kdy: 26. 05. 2011, 14:39:20 »
Pokud seš programátor, tak do počítače čumíš tak 16 hodin denně a na nic jiného čas nezbývá. A jestli čumíš jenom 8 hodin denně, tak to musí být skutečně práce jako hrom. Pak se nelze divit, že z nudy vymýšlíš činnost na střeše.


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Stavba Digitální sítě. (Rodiný dům)
« Odpověď #96 kdy: 26. 05. 2011, 14:50:20 »
Nejsem programátor. Máš pravdu, sama nudná rutinní práce, ovšem když se sekneš, tak hromada problémů. To znamená, blbárna a musíš se soustředit. Pak je běhání po střeše odpočinek. ;D


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Stavba Digitální sítě. (Rodiný dům)
« Odpověď #97 kdy: 26. 05. 2011, 16:02:05 »
No a jako profesionální programátor bys přeci jenom mohl vědět, že je vždy lepší si svou odbornou prací vydělat na odbornou práci jiného odborníka, než mu fušovat do řemesla. Já jsem kdysi zkončil na Basicu a Fortranu a moc dobře vím,že s tím bych dnes neuspěl....


Honza Novák

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 448
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Stavba Digitální sítě. (Rodiný dům)
« Odpověď #98 kdy: 26. 05. 2011, 18:34:03 »
Amosi, píšu že nejsem programátor. Ps. Ty nemáš koníčky?


ceco ceco

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Stavba Digitální sítě. (Rodiný dům)
« Odpověď #99 kdy: 26. 05. 2011, 22:25:34 »
Priznam se, ze ja jsem programator, ne IT, ale ridicich systemu, kazdopádně 16 hodin denně bych nepracoval. A proč DVB-T? Po prvním velkém třesku na Ostravsku, kdy jsem byl donucem přístupem mistní firmy se prakticky vše naučit a zařídit si sám a vzhledem k tomu, že se na TV dívám tak max na Simpsny, hlavním důvodem asi je, že je to výzva, co vše je člověk schopen naučit se, zprovoznit a chytit. Jako vedlejší produkt toho mají prarodiče už o počátku vysílání DVB-T na všech svých TV všechny dostupné programy. Pravda, po 1.5. s Hošťálkama už je to nuda, čili správný okamžik vrhnout se na zahraničí :). A vězte, že času to tak moc nestojí, pouze kdyz je nějaká změna a peněz... no doposavaď jsem si vystačil s tím co mi zbylo po tom, co mi antenáři zbytečně povyměňovali :).


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Stavba Digitální sítě. (Rodiný dům)
« Odpověď #100 kdy: 27. 05. 2011, 06:02:36 »
@ceco ceco: Jelikož si Tvá tvrzení nemůžeme ověřit a jsou dosti rozporuplná, zkus nám ještě napsat, odkud jsi, ať je zde obraz , kde asi tak sídlí ta tvá oblíbená místní anténářská firma. To jsem tedy silně zvědav.... :-X


Libor L

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 695
  • Po klacku sahá ten, komu došly argumenty!!
    • Zobrazit profil
Re: Stavba Digitální sítě. (Rodiný dům)
« Odpověď #101 kdy: 27. 05. 2011, 06:05:02 »
Ať rovnou napíše její jméno, pokud je si vším tak jist, nemá se čeho bát!


ceco ceco

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Stavba Digitální sítě. (Rodiný dům)
« Odpověď #102 kdy: 27. 05. 2011, 15:39:36 »
Za Ostravou smer na Hlucin. Firmu ale konkretne rikat nebudu. Nechci byt pranyrovan ani za reklamu ani za pomluvu. 


Amos Komenski

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Stavba Digitální sítě. (Rodiný dům)
« Odpověď #103 kdy: 27. 05. 2011, 16:37:57 »
"Za Ostravou směrem na Hlučín" toho teda moc není - Ludgeřovice, Petřkovice (jsou ještě Ostrava) a pak druhá cesta Děhylov. Nebo že by Bobrovníky? Škoda, ceco ceco, aspoň místo jsi mohl upřesnit lépe. Takhle to opravdu vypadá jen jako pomluva.... ::)


ceco ceco

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 95
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Stavba Digitální sítě. (Rodiný dům)
« Odpověď #104 kdy: 27. 05. 2011, 17:03:20 »
To me mrzi, ale to je tak vse co s tim muzu delat. Ona by to ale byla pomluva tak jak tak, minimalne pro nektere, takze co uz. Kdybyste se chteli dopatrat, museli byste se ptat firem, kdo po tresku prestal opravovat lidem DVB-T a rozhodl se docasne jen montovat satelity  ;), ale otazka je, jestli by se priznali. Kazdopadne dnes uz je to passe jako klobouky...
Diskuse za cely tyden byla narocna... Preji prijemny vikend.