Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Martin Hájek

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 33
31
Digitální rozhlas / Re:DAB signál na tv setoboxu
« kdy: 10. 05. 2016, 17:06:12 »
Ne, STB teploměry na DAB signál nereagují. Vyzkoušeno.

32
Digitální rozhlas / Re:Radio 1 končíme
« kdy: 02. 03. 2016, 15:22:13 »
No fujtajbl. Už jsem se lekl že končí Radio 1.

33
Digitální televize přes IP protokol (IPTV) / Re:T-Mobile TV
« kdy: 01. 02. 2016, 21:54:30 »
Zaujala mě zmínka o tom že nebudou strhávána data pří použití jejich tv aplikace. Mobilní operátoři v ČR jsou do nebe volající
zloději. Kolega z práce byl týden na podkapatské Rusi . Jak byl překvapen, že tam nikdo nezná význam FUP. V této zubožené
zemi žádné datové limity neexistují. A toto se netýká jen Ukrajiny. Hold český zákazník si nechá líbit všechno a ještě to chválí.
To je nesmysl, FUP je v mobilní síti všude na světě, spíš to bude tím že na Ukrajině jsou tak zaostalí, že je tam málo zákazníků a FUP by se tamním operátorům nevyplatilo zavádět. Ani u nás před deseti lety ještě žádný FUP v mobilních sítích nebyl.

34

Sedm a čtvrt roku ČT ořezávala Archiv ČT24. Nyní konečně někdo dostal rozum a crop byl nahrazen pillar boxem s klonovaným obrazem.
Pěkný humus, měli by vrátit ořez nebo to vysílat v klasickém pillarboxu s černými pruhy. S tohohle se točí hlava jak při ranní opici...

35
Teleko od pátku nasadilo nový kodek HE-AAC version 2 profile (HE-AAC v2) 48 kbs/s a parametric stereo na všechny kanály v DABu, nevim zda jásat anebo brečet..

Zvracet, co jiného...

36
Teleko od pátku nasadilo nový kodek HE-AAC version 2 profile (HE-AAC v2) 48 kbs/s a parametric stereo na všechny kanály v DABu, nevim zda jásat anebo brečet..

Jaký je rozdíl mezi HE a LC profilu u AAC?

V AAC-LC se v DABu nevysílalo. Vysílalo se v HE-AAC, tedy s SBR (spektrální replikace vysokých tónů), ale bez PS (parametrické stereo). HE-AAC v2 přidává PS, což je něco jako joint stereo u MPEG1 kodeků.

37
Za to za všechno určitě mohlo to srpnové zatmění slunce... ;-)

38
Digitální rozhlas / Re:12C Praha 20kW
« kdy: 17. 08. 2015, 17:12:25 »
"SDR-J je jak pro windows tak pro linux, je ke stažení na stránkách programátora"

Až na majitele 32bit Windows, ty mají smolíka pacholíka...

39
Hmm. Měl jsem už párkrát tlaky, že si teda taky nějaký ten levný T-DAB přijímač koupím, ale to fakt ne... Nahrál jsem si zase po nějaký době v počítači z TotalMedia, který nahrává přímo stream v eAAC+, několik stanic z muxu Teleka a pustil z klíčenky na autorádiu v autě. Hnus fialovej. Takhle na to lidi nenalákaj.

40
Ale ano, teoreticky by to určitě šlo. Jenže paraboly by musely být naprosto ve stejné vzdálenosti od družice a koaxy stejně dlouhé. A vyřešit sloučení a napájení všech LNB.
Zesilovač za LNB je blbost, je potřeba co nejvyšší S/N poměr signálu a ten by další zesík zhoršoval.

41
Tak to kosmické pásmo mě roztrhlo... :-D
Ty opravdu nebudeš profík ;-)

42
Blíží se doba, kdy TV vysílání přestane existovat, dávám tomu deset, dvacet let. Takže mě osobně ukusování UHF pásma pro mobilní internet a další služby netrápí. Ať si ho vezmou.

43
Michal Toth: To už jsi na první stránce psal, proč to vytahuješ? A souhlasím, (Rock rádio) Prácheň na 99.5 je pořád bída.
Fakt že jo! Loni. Kdo si to má pamatovat  :D

44
Mám takový pocit, že s touto myšlenkou si zahrávalo Rádio Prácheň s Příbramským vysílačem na 99,5, kdy se vysílalo sice stereo, ale rozdíly v kanálech byly stěží rozeznatelné. Výhodou bylo, že to buď hrálo, nebo chrčelo, šum minimální. Mám pocit, že Rock Rádio Prácheň z daného vysílače má o něco lepší stereo, ale jako Evropa2 na 105,5 to rozhodně není (při přepínání mono/stereo byl u Evropy 2 brutální rozdíl, stereo efekt byl vyhnaný na maximum, jak je to po nedávných úpravách si nejsem jistý).
Ale vždyť oni takto stále vysílají, nic se nezměnilo. Žádné "lepší stereo" jsem u Rockrádia Prácheň nezaznamenal.

45
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Barrandov PLUS
« kdy: 16. 05. 2015, 10:41:55 »
Bude i SD verze, do startu zbývá ještě 12 hodin.
No tak zatím stále není. HD verze fachčí.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 33