Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Martin Hájek

Stran: [1] 2 3 ... 33
1
ČRo Region 100.0 MHz Příbram/Drahlín - vrch Sádka (AČR)
Fakt? Toho jsem si nikdy nevšiml. Na druhou stranu tuhle stanici moc neposlouchám, tak asi proto...

2
Transpondér s NIT se při síťovém vyhledávání přímo nezadává. Jen musí být přítomen v seznamu transpondérů.

3
Set-top-boxy / Re:Go SAT GS7060 HDi
« kdy: 31. 12. 2017, 13:26:03 »
Super, budiž varováním potencionálním zájemcům o tenhle krám, vyhnout se mu obloukem..  ;D ;D ;D

Něco k věci?
Má pravdu. Je to spolu s GS7010HDi nejhorší Skylink ready přijímač, který lze koupit. Hoď to do popelnice...

4
Porovnávat kvalitu HD obrazu prostřednictvím fotek je totální diletantizmus. Správně to je zachycením obrazu na HDMI rozhraní. Jinak vůbec nemá smysl se o tom bavit.

Pehanite. Pro dokumentaci te pily je ta fotka z obrazovky naprosto dostatecna.
Ta pila není způsobena datovým tokem, ale rastrem obrazovky. Navíc je tam vidět interference mezi rastrem televizoru a snímačem foťáku, která je u obou fotografií různě silná, což je logické když je to focené z ruky, ne z naprosto stejného místa.
Takže to opravdu nic neznamená...

5
Set-top-boxy / Re:kompatibilní DVB-T2 USB tuner
« kdy: 15. 08. 2017, 16:51:45 »
Díky moc za odpovědi!

USB tuner jsem si chtěl pořídit, protože mám doma jeden notebook co už nepoužívám s i5 a SSD, tak jsem myslel, že bych to rozjel na něm než se dokopu k tomu postavit si nějaké HTPC s PCI-E tunerem. Jen grafiku má teda ten ntb integrovanou a co to tu tak čtu, tak to asi není zrovna ideální...

Mám doma ještě nějaký sh*t z ebaye, který jsem si kdysi kupoval za jiným účelem (USB DVB-T Digital RTL-SDR Realtek RTL2832U & R820T DVB-T Tuner). Třeba by to s ním dočasně fungovalo, ale asi bych strávil věčnost hledáním vhodných driverů, softwaru a podobně... :-/
Nefungovalo.

6
Většina stanic mající zvuk v Dolby Digitalu vysílá 2.0. Prostorový zvuk málokdy, nebo nikdy. A dynamický rozsah zvuku je u všech kompresí stejný.

7
Já nikde o mp3 nepíšu,něco jsi vymýšlíš. Já píšu o nízkém datovém toku. Něco jako u TV vysílání SD. Taky je nekoukatelné,jako nízký datový tok v muzice v rádiu neposlouchatelný. Je to zbytečné zavádět.
Ale píšeš. Píšeš o webových rádiích a ty jsou většinou v MPEG1 lay III., tedy v empétrojce. Tady se jedná o jiný kodek, který je v tomto datovém toku s přivřením obou očí i poslouchatelný. Ale měli by fakt přidat, aspoň na těch 74kbps, nejlépe 96kbps.
Poznámka o SD rozlišení je mimo mísu...

8
64 kbps  :'( ? Když ladím webová rádia,tak takový tok mám vyfiltrovaný a u nás se za to vyhazují peníze do luftu ?
Tohle ale není empétrojka... ;-)

9
Digitální rozhlas / Re:DRM+ VS DAB+ a DRM
« kdy: 02. 07. 2017, 19:19:12 »
Michal Toth: Tvrzení, že DRM+ je koncipován jako náhrada za AM rozhlas, není pravda. Standard DRM+ je totiž určen pro pásma vyšší než 30 MHz, kde žádný AM rozhlas není.
Ehmm... Co kdyby ses nejdřív naučil pořádně číst... Co ty na to?

10
Digitální rozhlas / Re:DRM+ VS DAB+ a DRM
« kdy: 02. 07. 2017, 17:58:32 »
Já si myslím, že se tu snažíte míchat hrušky a jabka. Srovnáváte nesrovnatelné. DAB a DAB+ jsou standardy pro náhradu FM rozhlasu. DAB má poskytnout kvalitu zvuku srovnatelnou s širokopásmovou FM modulací a je určen především pro kvalitní přenos hudby.
 DRM a DRM+ je koncipován jako náhrada za AM rozhlas se všeho jeho výhodami a nevýhodami. NF šířka pásma tak dosahuje max 9kHz, což je pro kvalitní hudbu nedostatečné!
Zjednodušeně tohle platilo tak před 10-15 lety. Od té doby jsme se posunuli dále. Podstatné je uvést, jaké kompresní technologie jsou v rámci konkrétních stadardů použity.
A já si zase myslím, že to máš trošku pomotané...
DRM+ je koncipován jako náhrada FM rozhlasu, DRM jako náhrada AM rozhlasu. DAB může jít do ha*zlu.
Jedním z pásem pro DRM+ je mimochodem i pásmo 87,5 - 108 MHz. Další pásma jsou 174 - 230MHz (jako u DAB), 65 - 74 MHz a 48 - 56MHz.

11
Digitální rozhlas / Re:DRM+ VS DAB+ a DRM
« kdy: 02. 07. 2017, 14:07:35 »
DAB je zastaralý a tím že tvoří velké multiplexy i těžkopádný. DMR+ je výrazně lepší a to ve všem...

Kolik se tam toho vejde a s jakym bitrate :D možna tak 2 AM radia :D ale rozhodne tam nebude třeba 16 stanic s 80kbs jako u dab+.
No samozřejmě! O to jde.
Jeden mux DRM+ má šířku pouhých 100kHz a vejde se do něj jedna, nebo dvě stanice. Rozhlasové stanice si svůj signál mohou šířit samy, tak jak je to dnes u FM. To je samozřejmě výhodné. U DAB zabírá mux 1,4MHz a vejde se do něj pár stanic, které musí za vysílání platit provozovateli muxu.
Je také jasné, že kapacita DRM+ je vyšší, do šířky DAB muxu se vejde 14 vysílacích kmitočtů DRM+ s až 28 stanicemi. DRM+ může mít k dipozici až čtyři pásma kde může vysílat, DAB má jen dvě, z toho jedno skoro nepoužitelné...
DRM+ je prakticky ve všem lepší a pro digitální vysílání výhodnější, než DAB.

12
Digitální rozhlas / Re:DRM+ VS DAB+ a DRM
« kdy: 02. 07. 2017, 10:32:51 »
DAB je zastaralý a tím že tvoří velké multiplexy i těžkopádný. DMR+ je výrazně lepší a to ve všem...

13
Bitrate českých rádií na Astře 23.5E je u těch hlavních stanic MP2 - 192 kbps. A u těch méně poslouchaných to bude modernější AAC s nižším bitrate (vypadá to jako VBR). Takže poslouchatelné to je. Nizozemská rádia na stejném satelitu budou rovněž MP2 - 192 kbps.
Ale upozorňuju, že jsem nezkoušel zdaleka všechny, poslouchám nejraději KPop takže mě to moc nezajímá. KPop je tohle:
https://www.youtube.com/watch?v=9sn_g7aWGoU
České stanice které vysílají na Astře 3B v HE-AAC jsou neposlouchatelné. Rve to uši...

14
Lepší je použít S/PDIF, než analog.
Je to úplně jedno...
To samozřejmě není, protože digitální výstup můžu propojit s digitálním vstupem kvalitního zesilovače a nemusím sázet na analogový výstup SAT receiveru, který je takřka vždy jenom průměrný (de facto "do počtu").
Je to jedno. I levný přijímač má dobrou kvalitu analogového výstupu zvuku a i kdyby neměl, kvalita zvuku satelitních rádií je většinou tak nízká, že se to stejně nepozná... Pokud by vysílali v DD nebo v DD+ tak ano, ale v MPEG ne.

15
Lepší je použít S/PDIF, než analog.
Je to úplně jedno...

Stran: [1] 2 3 ... 33