Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - standa standa

Stran: [1] 2
1
Závěrečné titulky jsou v HD :-)   Tam je mrtvolka (byla i v původní verzi), takže tam to šlo...

2
Od 1.8., po dobu rekonstrukce světelného parku v SK8, se vysílají Události a BBV z SK 6, kterýžto je vybaven zatím ,,pouze,, SD technologíí.  Viz též www.ceskatelevize.cz/tv-program/   - bez označení ,,HD,, u pořadu Události a BBV.  Kvalita zvuku se touto dočasnou změnou samozřejmě nezměnila.

3
Skutečně spanilá, dokonce bych řekl, že dost arogantní odpověď.  A ta hloupá úvaha o výrobě hudebních snímků, která je podřízena poslechu na méně kvalitních přijímačích a monofonních televizích - no to snad nestojí ani za komentář.  Kdo tohle té paní Spanilé nakukal - to musí být myslitel.
Holt, rádio Impuls je si až moc jisté svojí nedotknutelnou poslechovostí. Aby mu ale do toho nosu, který má nějak moc nahoru, nezačalo brzo pršet...  No, a kdo je ochoten a schopen konzumovat něco tak obskurního v českém rozhlasovém eteru, jako je program radia Impuls, ten si stejně nic jiného než MONO nezaslouží.

4
Digi TV / Re:Odešel mi Satelitni prijimac
« kdy: 06. 11. 2014, 18:38:40 »
.... no teda pardon, ale ve slově ,,zdravím,,  napsat  ,,y,, - to mě tak nějak porazilo.  Omlouvám se za OT

5
Řešil jsem stejný problém. Použitý slučovač  TV/SAT  EMP-Centauri. V cestě od TV antény do slučovače není vřazen žádný aktivní prvek. Při zapnutém SAT přijímači a tudíž i napájeném LNB byla kvalita signálu kanálů především v  V. TV pásmu nepoužitelná.  Po výměně LNB za nový uvedený problém zmizel.    Zřejmě souvislost s přítomností parazitních kmitočtů (produktů směšování a jejich nedostatečného odfiltrování) spadajících především do oblasti V. TV pásma  na výstupu ne příliš kvalitního LNB. 

6
Měl jsem stejný problém minulý rok, na zákaznické lince mi řekli, že to tak je a že se s tím nedá nic dělat. Televizi jsem vrátil. Jediné řešení je nechat jim ty televize v regále a nekupovat, když odporují normě. Snad se Panasonic chytne za nos a dá si říct.

7
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 07. 05. 2014, 11:30:18 »
Včera jsem víceméně náhodou zapnul Digipal, a můžu potvrdit - Mux4 páně Pařízka je OK. V reg Muxu 7 vše při starém.   
Předpokládám - li, že problém byl zřejmě vyřešen SW upgradem komponentů  Muxu 4, tak se zřejmě v brzku dočkáme i nápravy v Reg Muxu 7. Výrobce komponentů, na kterých běží sítě p. Pařízka asi nepatří k nejbystřejším, co se vydávání aktualizací sw týče. Není nad to použít značkové a prověřené ,, železo,, ale to je pak přirozeně o jiné pořizovací ceně...

8
Můj názor je ten, že ČT koupila ten scan filmu, který měly Bonton Ateliery Zlín k dispozici - byl vyrobený i pro jiné televize. Právě divácká obec komerčních televizí moc neřeší obrazovou kvalitu. Naopak  existenci přidaných pruhů nahoře a dole (v případě kopie formátu cinemascope) těžko stráví protože jí nejde na rozum, proč tam ty pruhy  vlastně jsou.   
Kdyby ČT chtěla koupit pro ni  eventuelně ,,na klíč,,  vyrobený  scan formátu cinemascope, bylo by to asi dražší. Je to ale jen moje spekulace.
Master pro DVD  z r. 2004 je asi jen v SD, proto ho nebylo možno použít.
A v čem spočívá vysoké pracovní nasazení lidí z ČT v souvislosti s  uvedením filmu v HD rozlišení, když ho ČT i ostatní televize dostanou od distributora již v elektronické podobě na HD Cam kazetě?

9
BeatJ:  ... když ty ,,vyběhlý paštiky,, běhaj na VŠECH ostatních muxech bez problémů, tak to asi nebude jíma. A s antenou tenhle  dokola omýlaný problém nemá už vůůůůbec nic společného. Navíc - a to už se opakuju - DB mi před časem v mailové odpovědi problémy potvrdil. Lze se tedy domnívat, že po vyčerpání všech po ruce jsoucích možností  kterak zjednat nápravu, už zkrátka nevědí co s tím.

10
ne, ono zasekávání obrazu SD programů jak muxu 4, tak reg muxu 7, které se projevuje na některých přijímačích vč. Digipalu   na TVP Samsung 32F5500, i na tom starším Samsungu, jehož značku nevím, nepozoruji.

11
mno, už sem to tu několikrát psal, tak ještě jednou:  mám TV Samsug 32F5500 a v muxu 7  na HD programech se občasný rozpad obrazu před střihem objevuje stále. Sice v menší míře než dřív, ale pořád to tam je. Příjem je v Praze.
Rodiče maj cca tři roky starýho Samsunga (typ nevím), a tam se ten problém projevuje taky. Přijímaj pro změnu Černou horu (pozor nezaměňovat s obdobím, kdy na  ČH vypadával signál jako takový - ten problém je již pryč).
Další zkušenost s muxem 7 mám v souvislosti s PC kartou Leadtek Winfast. Ta karta pro změnu není schopná zobrazit HD programy v muxu 7 vůbec. Zhusta se dokonce stává, že karta, potažmo PC při pokusu zobrazit tyhle kanály přímo havaruje.
Pro pořádek uvádím, že HD programy TV Prima, které vysílají ČRa z žižkovské věže fungují na výše zmíněných zařízeních bez jediného problému.
Na Technisatu Digipal se stále seká z muxu 7 ČT D: . Pokud ten samý program - tedy ČT D:  - naladím z muxu 3 ČRa (potažmo CDG), žádný problém neregistruju. 
Dozvěděl jsem se z relativně důvěryhodných zdrojů, že SW upgrade síťě p. Pařízka, resp. její kompresní technologie se poněkud míjejí účinkem, a že už nevědí, co s tím :-) 

12
... prostě jim na ČH vypadává nosná. V Holicích jsem instaloval příjem MUXu7 třem svým známým (na třech místech), a blbne to všude. Průběh totožný s tím, jak je tu popisováno - obraz se rozpadne, zastaví... Občas obrazovka zčerná s nápisem ,, žádný signál,,   Pravda je, že četnost výpadků je nižší než před cca 14 - ti dny, ale je to furt. Jiné muxy jedou v pohodě. Dokonce i ty, které přicházejí z opačné strany z Krásného, ke kterým je antena natočena ,,zády,,  ;)
Výpadky vysílače reg. MUXu 7 z ČH a dnes již evergreen a celorepublikový problém - nekompatibilata streamů MUXu 4 a reg. MUXu7  s některými settopboxy a TV přijímači - jsou DVA různé problémy.
Ještě pozn.: je mi záhadou, proč ve věci (nejen) výpadků vysílače na ČH něco nekoná ČT, vždyť je přece zákazníkem této nekvalitní služby, za kterou určitě něco platí...
pozn.2: - proč se někdo z DB nevyjádří k onomu megavýpadku reg. MUXu 7 z ČH v sobotu 19.10. dopoledne?   :-[

13
Samsung UE32F5500.....

14
Ano, přesně tohle pozoruju taky, a na všech HD programech v regiomuxu 7....

15
... no fakt, že jo..... Zkoušel sem to teď na Technisatu, a vážně se to drbe.

Stran: [1] 2