Autor Téma: Stav v multiplexu4  (Přečteno 947688 krát)

Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #1815 kdy: 07. 05. 2014, 07:27:09 »
No vidíte. Mě to nezlobilo a nikomu v mém okolí taky ne. A nezlobí to ani nyní. Vyzkoušeno na pěti různých typech TVP plus nějaké STB. A netvrďte mi, že jsem to jenom neviděl. Sledování technické kvality TV obrazu totiž dělám docela často (tedy tzv. KoPr).
Hezký den.
Planar IT-15T2.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #1816 kdy: 07. 05. 2014, 08:14:45 »
No hlavně  že jste psal,že jste to viděl na tom philipsu, kde se nedá podle vás ani aktualizovat sw,jak jste psal.No a pokud jste to viděl na něm,tak to muselo být i na ostatních přijímačích,což jste ovšem neviděl.


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #1817 kdy: 07. 05. 2014, 10:21:49 »
Ano, ten STB to opravdu dělal, ale to byl můj úplně první STB, tedy pěkný muzeální kousek. FW v něm opravdu jednoduše přehrát nešel a ani jsem na nějaký nový nenarazil. A prosím, nedělejte ze mne hlupáka, který neumí posoudit technickou kvalitu obrazu. Jak jsem psal, kopr dělám poměrně často a jsem tím natolik deformován, že pokud TV sleduji, tak spíše sleduji technickou kvalitu než obsah. Já neberu vám, že to na vašich TVP a na těch ve vašem okolí dělá (dělalo), ale buďte tolerantní a připusťte, že někdo může mít to štěstí, že u něj a vširém okolí se to neprojevilo.
Planar IT-15T2.


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #1818 kdy: 07. 05. 2014, 10:25:26 »
... A netvrďte mi, že jsem to jenom neviděl. ...
U Digipalu 2 a nekterych dalsich prijimacu slo o zasekavani obrazu v takove mire, ze obraz byl (specialne u sportu) naprosto nesledovatelny. Bohuzel uzivatel "tako50" sleva vsechny neduhy mux4 a regmux7 dohromady, tak je v tom zmatek - kazdy pise o necem jinem.

PS. Dnes i NHL na Fandovi bez problemu, takze problem zasekavani kvuli "frame/field encoding" skutecne vyresen.


Tech7

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 419
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #1819 kdy: 07. 05. 2014, 10:54:34 »
Konečně, to to trvalo. Teď ještě aby ČRa upravili v muxu 3 Sport 5 a bude v mém dosahu vše sledovatelné (RS7 tu není).
DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


standa standa

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 26
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #1820 kdy: 07. 05. 2014, 11:30:18 »
Včera jsem víceméně náhodou zapnul Digipal, a můžu potvrdit - Mux4 páně Pařízka je OK. V reg Muxu 7 vše při starém.   
Předpokládám - li, že problém byl zřejmě vyřešen SW upgradem komponentů  Muxu 4, tak se zřejmě v brzku dočkáme i nápravy v Reg Muxu 7. Výrobce komponentů, na kterých běží sítě p. Pařízka asi nepatří k nejbystřejším, co se vydávání aktualizací sw týče. Není nad to použít značkové a prověřené ,, železo,, ale to je pak přirozeně o jiné pořizovací ceně...
« Poslední změna: 07. 05. 2014, 11:32:14 od standa standa »


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #1821 kdy: 07. 05. 2014, 12:02:58 »
Konečně, to to trvalo. Teď ještě aby ČRa upravili v muxu 3 Sport 5 a bude v mém dosahu vše sledovatelné (RS7 tu není).

V muxu 3 vysílají ČRa Sport 5? Hm, to je mně novinka  ;)


Jan Novák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 445
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #1822 kdy: 07. 05. 2014, 12:10:42 »
V muxu 3 vysílají ČRa Sport 5? Hm, to je mně novinka  ;)
Možná je to pro vás novinka, ale v Praze už je to docela dlouho realita.


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #1823 kdy: 07. 05. 2014, 12:21:35 »
Jj,je to tak.Namontoval jsem zpět anténu a musím potvrdit,že zatím je co se týká mpeg2 od pařízka jak v mux4 tak rs7 v pořádku.Žádné nedostatky nepozoruji ani na těch ,,nejproblémovějších,,přijímačích a to i včetně formátu obrazu.A pak že to nejde !!! Jen aby to proboha vydrželo. Pane Bohumíre,já nemyslím nikdy nic špatně.Sám jste to na tom philipsu viděl,takže je vám přece jasný,že i u vás není signál (nebyl) v pořádku.Zkuste si to nyní na vašem philipsu a uvidíte sám.No a pkud to ten philips dělal,tak to musely dělat i jiné přijímače,jen jste to prostě nevnímal,protože to na nich není tak markantní.Ovšem pro mě,to markantní bylo,jsem na takové věci hodně choulostivej.Tam nedocházelo v podstatě k poskakování obrazu,rozpadu na kostky jak u toho philipsu,ale docházelo tam při změně záběru,pohybu ,třeba jen části obrazu k rozpadu na drobounké kostičky.To se nyní zatím neděje.Chvíli sleduji nyní HD od pařízka a zatím také nic nepozoruji.Že by i zde došlo k nápravě,nebo že by zrovna to byla náhoda a bylo to bez problémů? Čas ukáže.Vy jste mi tu taky a spoustu jiných podsouvali špatné antény a já tvrdil,že to je nesmysl.No ať je to jak je,hlavně aby to tak vydrželo.Ivovi,nic nemíchám dohromady.Škoda že tu nemám tu sračku evolve mars,ta krásně ukazovala ty pařízkovi neduhy včetně HD.


Tech7

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 419
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #1824 kdy: 07. 05. 2014, 12:39:43 »
Ještě něco udělat se zvukem, ta komprese je tak příšerná, že když si mám zvolit Novu Cinema mux2 nebo 4, jasná volba je dvojka od ČRa.
DVB-T: Intel Core i3-530, TechniSat AirStar2, AVerTV Volar HD Pro
DAB: Iriver B20, Iriver B20, Pure One Mini Series II, Tesco DR1403R-CE


Bohumír Džubej

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 382
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #1825 kdy: 07. 05. 2014, 12:51:53 »
To: toko50
Inu, na starém STB to již nezkusím. Skončil ve sběrném dvoře. Naostatních jsem to nemohl nevnímat, když jsem se na to speciálně zaměřoval.
A abychom si rozuměli. Nikdy jsem netvrdil, že vysílání je v naprostém souladu s normami. Na takové analýzy opravdu nemám čas a nakonec ani vybavení. Nicméně fw v řadě televizí si s případnými odchylkami skvěle poradily.
Hezký den přeji všem.
Planar IT-15T2.


Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #1826 kdy: 07. 05. 2014, 13:20:39 »
V muxu 3 vysílají ČRa Sport 5? Hm, to je mně novinka  ;)
Možná je to pro vás novinka, ale v Praze už je to docela dlouho realita.

Tak mi fakt uniklo...  No nic, aspoň teď jsem o malinko víc vědoucí  ;)


tako50

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 534
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #1827 kdy: 07. 05. 2014, 13:56:36 »
To: toko50
Inu, na starém STB to již nezkusím. Skončil ve sběrném dvoře. Naostatních jsem to nemohl nevnímat, když jsem se na to speciálně zaměřoval.
A abychom si rozuměli. Nikdy jsem netvrdil, že vysílání je v naprostém souladu s normami. Na takové analýzy opravdu nemám čas a nakonec ani vybavení. Nicméně fw v řadě televizí si s případnými odchylkami skvěle poradily.
Hezký den přeji všem.
Tak to mě mrzí,že skončil ve sběrném dvoře,já bych ho bral.No z mého pohledu,si jen zdánlivě jiné přijímače poradily.Jinak pozorujete někdo na HD ještě nějaké neduhy? Já zatím asi za 2h sledování zatím nic na technisatu ce4hd .


petuna

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 62
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #1828 kdy: 07. 05. 2014, 14:47:09 »
Až přijdu domů, tak zkusím, jak si s tím poradí Samsung B-čkové řady a dám nějak vědět. Snad by to mohlo být také v pořádku, uvidiím.


vigq19

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 6
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Stav v multiplexu4
« Odpověď #1829 kdy: 07. 05. 2014, 17:53:21 »
Bohužel jsou na TV Samsung LE46B650 HD programy stále nekoukatelné. - Projevy stále stejné jako jsem popisoval v tématu http://forum.digizone.cz/index.php?topic=3502.0