Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - standa standa

Stran: 1 [2]
16
Jan Novák: Ano, používám software výrobce

17
Ano, přesně takový charakter má zvuk ČT:D, jaký měl kdysi zvuk v MUXU 2 ČRa. Na tu dobu se dobře pamatuju. Pak se to náhle změnilo k lepšímu.

18
Ano, potvrzuji výše napsané. Problémy na kanále ČT:D v muxu RS 7 jsou nachlup stejné, jako problémy u programů v MUXU 4.
Navíc - co přijímač, to četnost výskytu oněch ,,záseků,, jiná.  Pro ilustraci uvádím čtyři přijímače:

- settopbox Technisat Digipal 2 TX - záseky relativně časté, nicméně s nevětším sebezapřením obraz sledovatelný

- TV Samsung UE32F5500 (nový model, v obchodech se objevil tento rok) - bez sekání obrazu, nicméně např. před ostrým střihem
   v obraze nebo při sjížděčce/vyjetím do/z černé je patrný rozpad  do kostiček. U rychle pohybujících se objeků jsou  značné artefakty, samotné objekty se též při rychlém pohybu občas rozpadají

- USB TV karta AVER TV Hybrid Volar HX - absolutně nesledovatelné, karta de facto produkuje jenom fotky

- TV karta WinFast DTV 2000 H - bez znatelných problémů

Další výtku bych měl ke zvuku, kde jsou slyšitelné artefakty. 
Pro jistotu podotýkám, že ostatní MUXy, které tady v Praze přijímám, tedy MUXy 1-3, regionální MUX 12 a regionální MUX 4,  jsou reprodukovány všemi výše uvedenými přijímači bez jediné chyby.
Neklesal bych ale na mysli, protože si myslím, že tech. ředitel ČT a televizní matador p. Ferkl asi p. Pařízkovi prožene perka.
Tolik, co se technické kvality týče. Další věc je kvalita obsahu - po shlédnutí filmu Saxána a lexikon kouzel, coby ,,rozjezdovky,, vysílání kanálu ČT:D, jsem mírně znejistěl.  To už je ale téma na jinou phádku :-)

19
Přesně tak, DB chybu v MUXu 4 nepopírají - cca před měsícem na můj mailový dotaz odpověděli, že o problému vědí a na odstranění pracují. Podotýkám, že všechny mé vlastní TV přijímače a STB i TV přijímače a STB  v mém okolí reagují na MUXy 1-3 a reg. MUX 4 bez jediné chyby. Kdežto na MUX 4 a bohužel i na reg. MUX 7 (HD programy) reagují každý posvém a jinak blbě....
Týká se to jak příjmu v Praze na STA tak mimo - ve Východních Čechách. A podotýkám, že všech případech antenní rozvody vyplodil ANTENÁŘ s patřičným vybavením měřící technikou i znalostmi.

20
To určitě ne, ale z odpovědi je patrno, že problém nepopírají, což je nutná podmínka ke zjednání nápravy.

21
Vznesl jsem dotaz na DB zda a kdy odstraní uvedené problémy.  Odpověděli takřka obratem, že na dohledání příčiny problémů, které se na některých přijímačích objevují, intenzivně pracují. Termín, kdy to bude OK bohužel však zatím neznají.

22
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 22. 05. 2013, 10:43:15 »
Tady v Praze na ČM vše při starém - stále se seká. Příjem na STB Technisat DigiPal 2 TX

23
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 13. 05. 2013, 15:13:13 »
Místo příjmu Praha - Černý Most, přijímač Technisat Digipal TX2, Fanda, Smíchov a Telka se ,,drbou,, jako sviňa.  Reset do továrního nastavení nepomohl. Síla signálu i kvalita (dle teploměrů na přijímači) oproti období, kdy byl příjem bezproblémový, je beze změny.

24
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 13. 11. 2012, 15:18:54 »
Bydlím v lokalitě Černý Most - Praha 9, příjem MUXU 4  PC kartou Leadtek Winfast: TV Pohoda se neustále seká, ČT1 HD občas - tak 2x do minuty, Nova HD
a ostatní programy v ostatních muxech bez problému. Příjem na tv Panasonic, STB Technisat, STB Schweiger (tady jen SD kanály) - vše v naprostém pořádku,
tedy i TV Pohoda.

25
Tak vypadá to, že to chlapi z DB dali dohromady. Tedy alespoň tady v Pze na Čerňáku ČT HD už jede bez problémů.

26
... mám ten samý problém. Místo příjmu Praha - Černý Most, zkoušeny dvě TV karty:
 - Leadtek Winfast - ČT HD v MUXu4 nesledovatelný (rozpad do kostiček), ostatní programy v MUXu4 a ostatní muxy bez    problémů.
 - externí USB karta  Aver TV Hybrid Volar HX - bezchybně jede vše, tedy i ČT HD....
Možnost vyzkoušet příjem ČT HD na TV přijímači bohužel nemám.

Stran: 1 [2]