Ale to nesouviselo s nějakým simultánním vysíláním, ale prostě s tím, že na nějakou dobu přepli vysílač do normálního DVB-T vysílání (DVB-T2 vysílač samozřejmě umí vysílat bez problémů DVB-T, ono je to na vysílací straně skoro stejné). Zároveň se to nevysílalo. Možné to není, protože DVB-T2 z principu funguje na bázi natočeného konstelačního diagramu a ten DVB-T přijímač nikdy nemůže umět zpracovat.
nechce sa mi to teraz študovať do detailov, ale podľa mňa je to možné, a to práve vďaka tým posunom uhlov, niečo na spôsob hierarchickej modulácie ... teda stream sa rozdelí do dvoch pričom jeden sa bude vysielať bez uhlového posunu v DVB-T a druhý s uhlovým posunom DVB-T2.
To tam nenarvete. Toto co popisujete bylo možné u DVB-T, že by se vysílaly dva streamy, jeden odolnější a druhý méně odolný, s tím že ta vnitřní část QAM modulace by byla využita pro QPSK a v ní přenášený odlišný stream, než ve zbytku stavů u QAM. Nazývá se to hierarchická modulace.
Natočený konstelační diagram u DVB-T2 je ale natočený celý a jako takový ho klasický přijímač nezdetekuje. Vysílat jednu část s úhlovým posunem a druhou bez něho, nelze. Musí být jasně daný rozhodovací rastr. Hierarchická modulace je jistě možná také, ale v rámci toho diagramu, a ne že by byla část podle jedné normy a část podle jiné.
Dohledám ale raději podklady z Rohde-Schwarz, jestli se tam o tom nepíše. Nezaregistroval jsem ale vůbec, že by se to někde uvádělo jako možnost. I technicky to dle popsané činnosti DVB-T2 v úvahu nepřipadá. Prostě se to liší už v této první úrovni v tom blokovém schématu, takže dál se to nedostane.