Autor Téma: Faktura od UPC Lucembursko  (Přečteno 16510 krát)

Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Faktura od UPC Lucembursko
« Odpověď #30 kdy: 03. 09. 2010, 11:58:57 »
Ceny UPC je tema, ktere sem patri. Urazky diskutujicich tady nemaji co delat.
Toto tvrzení má být něco o cenách UPC???

PODSTATOU CELÉHO PROBLÉMU JE, ŽE UPC DIRECT PRODÁVÁ SLUŽBY V ČR, ALE DPH a DANĚ PLATÍ V LUCEMBURSKU

To je normální spam a starání se o věci, po kterých je běžnému userovi velký houby  :P
Hmm, a kdo je to "běžný user" a proč by mu po tom mělo být velký houby?
To u koho a za kolik kupujeme zboží a služby je jeden z mála způsobů jak přímo a velmi efektivně ovlivnit prostředí ve kterém žiji, a to z mnoha důvodů (daně, zaměstnanost, sociální projekty, rozvoj regionu, ...).

Mně například zajímá jestli se firmy a živnostníci, od kterých něco kupuji, chovají tak aby byli prospěšní oblasti ve které žiji. A zajímá mně jestli daná firma daně platí a jak. Jsem nebo nejsem "běžný user"?

A pokud opravdu UPC Direct jde touto cestou, tak v podstatě "zdražilo" o 17% jen na DPH a pro domácí uživatele (neplátce DPH) zůstalo vše při stejném.

Výsledkem je to, že pokud budu uvažovat jen základní cenu balíčku UPC Direkt 399,- Kč (platí jen po dobu prvních 6 měsíců) bez jakýchkoliv dalších služeb, cca 100 000 předplatitelů v ČR, dostanu ročně ztrátu ve výši cca 80 mil Kč na DPH (100000*12*399*2/12). Ve skutečnosti je to více, protože za PVR, HD, HBO se platí a mají i balíček za 555 Kč. Navíc čert ví jak budou vypada nezvýhodněné ceny pro 6 měsících...

A to rozvoji regionu kde žiji (ČR) rozhodně neprospívá. Takže hned mám jeden důvod proč UPC Direkt ne.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Miroslav Kuzník

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 285
    • Zobrazit profil
Re: Faktura od UPC Lucembursko
« Odpověď #31 kdy: 03. 09. 2010, 12:50:01 »
Honzo DVB davám palec na horu


A AA

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 14
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Faktura od UPC Lucembursko
« Odpověď #32 kdy: 03. 09. 2010, 13:40:32 »
Jo panove, to jste ovsem nemeli cinkat klicema na namesti... 


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Faktura od UPC Lucembursko
« Odpověď #33 kdy: 03. 09. 2010, 15:02:42 »
Problem je že zasílají fakturu která neodpovida naším předpisum :o
Tak se obrať na FÚ s podnětem k prošetření, to je jednoduchý  :)


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Faktura od UPC Lucembursko
« Odpověď #34 kdy: 03. 09. 2010, 15:08:03 »
Ceny UPC je tema, ktere sem patri. Urazky diskutujicich tady nemaji co delat.
Toto tvrzení má být něco o cenách UPC???

PODSTATOU CELÉHO PROBLÉMU JE, ŽE UPC DIRECT PRODÁVÁ SLUŽBY V ČR, ALE DPH a DANĚ PLATÍ V LUCEMBURSKU

To je normální spam a starání se o věci, po kterých je běžnému userovi velký houby  :P
Hmm, a kdo je to "běžný user" a proč by mu po tom mělo být velký houby?
To u koho a za kolik kupujeme zboží a služby je jeden z mála způsobů jak přímo a velmi efektivně ovlivnit prostředí ve kterém žiji, a to z mnoha důvodů (daně, zaměstnanost, sociální projekty, rozvoj regionu, ...).

Mně například zajímá jestli se firmy a živnostníci, od kterých něco kupuji, chovají tak aby byli prospěšní oblasti ve které žiji. A zajímá mně jestli daná firma daně platí a jak. Jsem nebo nejsem "běžný user"?

A pokud opravdu UPC Direct jde touto cestou, tak v podstatě "zdražilo" o 17% jen na DPH a pro domácí uživatele (neplátce DPH) zůstalo vše při stejném.

Výsledkem je to, že pokud budu uvažovat jen základní cenu balíčku UPC Direkt 399,- Kč (platí jen po dobu prvních 6 měsíců) bez jakýchkoliv dalších služeb, cca 100 000 předplatitelů v ČR, dostanu ročně ztrátu ve výši cca 80 mil Kč na DPH (100000*12*399*2/12). Ve skutečnosti je to více, protože za PVR, HD, HBO se platí a mají i balíček za 555 Kč. Navíc čert ví jak budou vypada nezvýhodněné ceny pro 6 měsících...

A to rozvoji regionu kde žiji (ČR) rozhodně neprospívá. Takže hned mám jeden důvod proč UPC Direkt ne.
Zjevně žiješ někde v jiném světě, protože každého zajímá jenom cena a co za tu cenu dostane a pokud jde o ty nesmysly jenž píšeš, že máš starost kdo kde platí daně atd., tak jsem hrozně zvědavý, jestli toto uplatňuješ třeba při nákupech potravin v obchodě, u benzínky apod. - skutečně bych chtěl vidět jak přijdeš za ředitelem Tesca/Kauflandu/Makra (další si doplň sám) a začneš mu tam třepat něco o tom, že chceš vidět jejich daňové přiznání a potvrzení o tom, že mají daně zaplacené. To by ti nabídnul židli, šel vedle k telefonu a za čtvrt hodiny už bys frčel v sanitce do PL  ;D  ;D  ;D

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


mmc

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 278
    • Zobrazit profil
Všetko zle
« Odpověď #35 kdy: 03. 09. 2010, 15:20:34 »
Pokiaľ ste plátcom DPH, má Vám firma z EU účtovať sumu bez DPH a Vy si to musíte zdaniť doma. Akurát s tým Luxemburskom je to tak, že oni Vám odrátajú tuším 3perc a Vy doma dodaníte 20perc. :-(
3.7-4.2 linear ... 230cm PF mesh
3.4-4.2 + 10.7-12.75 circular ... 180cm PF
10.7-12.75 linear ... 130cm offset
18.3-18.8 + 19.7-20.2 circular ... 130cm ofset
(a to všetko pekne v garáži)


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Faktura od UPC Lucembursko
« Odpověď #36 kdy: 03. 09. 2010, 15:29:24 »
Ceny UPC je tema, ktere sem patri. Urazky diskutujicich tady nemaji co delat.
Toto tvrzení má být něco o cenách UPC???

PODSTATOU CELÉHO PROBLÉMU JE, ŽE UPC DIRECT PRODÁVÁ SLUŽBY V ČR, ALE DPH a DANĚ PLATÍ V LUCEMBURSKU

To je normální spam a starání se o věci, po kterých je běžnému userovi velký houby  :P
Hmm, a kdo je to "běžný user" a proč by mu po tom mělo být velký houby?
To u koho a za kolik kupujeme zboží a služby je jeden z mála způsobů jak přímo a velmi efektivně ovlivnit prostředí ve kterém žiji, a to z mnoha důvodů (daně, zaměstnanost, sociální projekty, rozvoj regionu, ...).

Mně například zajímá jestli se firmy a živnostníci, od kterých něco kupuji, chovají tak aby byli prospěšní oblasti ve které žiji. A zajímá mně jestli daná firma daně platí a jak. Jsem nebo nejsem "běžný user"?

A pokud opravdu UPC Direct jde touto cestou, tak v podstatě "zdražilo" o 17% jen na DPH a pro domácí uživatele (neplátce DPH) zůstalo vše při stejném.

Výsledkem je to, že pokud budu uvažovat jen základní cenu balíčku UPC Direkt 399,- Kč (platí jen po dobu prvních 6 měsíců) bez jakýchkoliv dalších služeb, cca 100 000 předplatitelů v ČR, dostanu ročně ztrátu ve výši cca 80 mil Kč na DPH (100000*12*399*2/12). Ve skutečnosti je to více, protože za PVR, HD, HBO se platí a mají i balíček za 555 Kč. Navíc čert ví jak budou vypada nezvýhodněné ceny pro 6 měsících...

A to rozvoji regionu kde žiji (ČR) rozhodně neprospívá. Takže hned mám jeden důvod proč UPC Direkt ne.
Zjevně žiješ někde v jiném světě, protože každého zajímá jenom cena a co za tu cenu dostane a pokud jde o ty nesmysly jenž píšeš, že máš starost kdo kde platí daně atd., tak jsem hrozně zvědavý, jestli toto uplatňuješ třeba při nákupech potravin v obchodě, u benzínky apod. - skutečně bych chtěl vidět jak přijdeš za ředitelem Tesca/Kauflandu/Makra (další si doplň sám) a začneš mu tam třepat něco o tom, že chceš vidět jejich daňové přiznání a potvrzení o tom, že mají daně zaplacené. To by ti nabídnul židli, šel vedle k telefonu a za čtvrt hodiny už bys frčel v sanitce do PL  ;D  ;D  ;D
Ale to že je většina tak slepá a vidí jen a jen cenu přeci může za spoustu věcí, které jim později vadí. Prostě já mám peníze a tím kde je utratím spolurozhoduji o tom kdo do budoucna bude fungovat a rozvíjet se a nebo kdo skončí. Pokud se mi nelíbí že super/hypermarkety zneužívají dominantního postavení na trhu, tlačí na dodavatele a často možná i porušují zákoník práce, tak tam přeci nebudu nakupovat (pokud mi to nepřinese nepřiměřené komplikace). Naopak, nakoupím u toho koho chci podpořit - tedy třeba v obchodě poblíž, kde se snaží a mají otevřeno tak že mi to vyhovuje. Navíc v něm dělají lidi ze sousedství. Těm dám svoje peníze mnohem radši, i když to bude asi o něco víc než v tom supermarketu. Pořád je to pro mně lepší než kdyby ztratili práci a já si navíc neměl kam zajít narychlo koupit pár drobností, až budu potřebovat.
Asi jsem podle vás magor, ale myslím si že kdyby takhle uvažovalo mnohem více lidí než dnes, bude se nám žít lépe a budeme spokojenější.


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Faktura od UPC Lucembursko
« Odpověď #37 kdy: 03. 09. 2010, 16:29:29 »
I když nakupuješ někde jinde než v marketu (protože někde nakupovat musíš), tak ti žádný obchodník nebude ukazovat daňové přiznání a svěřovat se ti s tím, jak (ne)platí daně.


Honza DVB

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 279
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Faktura od UPC Lucembursko
« Odpověď #38 kdy: 03. 09. 2010, 17:16:04 »
I když nakupuješ někde jinde než v marketu (protože někde nakupovat musíš), tak ti žádný obchodník nebude ukazovat daňové přiznání a svěřovat se ti s tím, jak (ne)platí daně.
Bez urážky, ale mám dojem že buď nechápete podstatu a nebo se snažíte jen rozpoutat flame. Nechci po nikom aby mi ukazoval  daňové přiznání - mimochodem všechny právnické osoby mají zveřejňovat roční závěrky a případně i výroční zprávy ve sbírce listin Obchodního rejstříku, a ano, některé tuto povinnost neplní - když si k němu jdu nakoupit jídlo na týden. Cest k tomu poznat jestli někdo jedná v souladu s mými zájmy, a nebo proti nim, je mnohem více a u každého z nás se budou priority méně a nebo více lišit.


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Faktura od UPC Lucembursko
« Odpověď #39 kdy: 03. 09. 2010, 17:34:44 »
I když nakupuješ někde jinde než v marketu (protože někde nakupovat musíš), tak ti žádný obchodník nebude ukazovat daňové přiznání a svěřovat se ti s tím, jak (ne)platí daně.
Bez urážky, ale mám dojem že buď nechápete podstatu a nebo se snažíte jen rozpoutat flame. Nechci po nikom aby mi ukazoval  daňové přiznání - mimochodem všechny právnické osoby mají zveřejňovat roční závěrky a případně i výroční zprávy ve sbírce listin Obchodního rejstříku, a ano, některé tuto povinnost neplní - když si k němu jdu nakoupit jídlo na týden. Cest k tomu poznat jestli někdo jedná v souladu s mými zájmy, a nebo proti nim, je mnohem více a u každého z nás se budou priority méně a nebo více lišit.
A já mám zase dojem, že totéž děláš ty s tím flame, protože se staráš o věci, po kterých ti ale vůbec nic není a kromě toho daňové záležitosti nezveřejní ani FÚ a jsou důvěrné, takže nechápu proč se o ně zajímáš ty?!  :P


Miroslav Kuzník

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 285
    • Zobrazit profil
Re: Faktura od UPC Lucembursko
« Odpověď #40 kdy: 03. 09. 2010, 19:20:58 »
p.Klepáč je tu 14 dni i s cestou a jak se rozjel měl by si dat studenou sprchu na uklidnění ;D


Alois Klepáč

  • Stálý člen
  • ***
  • Příspěvků: 209
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Faktura od UPC Lucembursko
« Odpověď #41 kdy: 03. 09. 2010, 20:24:06 »
p. Kuznik je tady sice déle, ale 99% jeho příspěvků je jenom bezduchý spam  :P


Daves

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 8
    • Zobrazit profil
Re: Všetko zle
« Odpověď #42 kdy: 03. 09. 2010, 20:26:03 »
Pokiaľ ste plátcom DPH, má Vám firma z EU účtovať sumu bez DPH a Vy si to musíte zdaniť doma. Akurát s tým Luxemburskom je to tak, že oni Vám odrátajú tuším 3perc a Vy doma dodaníte 20perc. :-(

Ano, to máte pravdu ovšem na faktuře musí být DIČ člena EU tedy UPC direct a cena bez DPH. Ovšem když tam není ani jedno a není DPH rozepsána s nulou tak nemůžete uplatnit.  Je to v rozporu se zákonem a už to uznali, ale neví jak to řešit ....
« Poslední změna: 03. 09. 2010, 20:29:23 od Daves »