Autor Téma: Praha - prudká bouře s krupobitím  (Přečteno 9313 krát)

Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Praha - prudká bouře s krupobitím
« kdy: 16. 08. 2010, 13:53:29 »
Praha - Chodov. Anténa byla pouze tři týdny stará. Pro majitele je to ovšem bohužel úplné prd proti tomu, jak dopadlo jeho auto.  :( :-[

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Malata1 Jak

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 463
    • Zobrazit profil
Re: Praha - prudká bouře s krupobitím
« Odpověď #1 kdy: 16. 08. 2010, 14:12:58 »
Bude foto auta?


Aleš Pipek

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 729
  • QTH: Pardubice (není li uvedeno jinak)
    • Zobrazit profil
    • RCD Radiokomunikace spol. a.s.
Re: Praha - prudká bouře s krupobitím
« Odpověď #2 kdy: 16. 08. 2010, 15:11:07 »
Na to nemám svolení. V podstatě je ale v háji střecha, kapota, přední okno, kryty zrcátek a bohužel jsou poškozeny i ostatní díly....  ??? >:(


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Praha - prudká bouře s krupobitím
« Odpověď #3 kdy: 16. 08. 2010, 16:17:50 »
Já měl štěstí, že nás to minulo asi o kilometr a půl západně. I tak tu byla spoušť, ale kroupy ne. Viděl jsem několik fotek aut od známých, a střechy a skla vypadají jako by do nich někdo shora střílel vzduchovkou.

Jinak bouře měla výrazný vliv i na vysílání TV a rozhlasu, mimo vypadlý uplink na Kavčích horách měly problémy i VKV vysílače, konkrétně kolem 23:15 jsem prolaďoval pásmo a postihlo to asi nejvíce vysílačů, co kdy pamatuji. Většinou se vysílalo ticho, popř. vypadly úplně.

90,7 Ethno – pouze nosná
95,7 Hey – úplný výpadek (přitom Classic na 98,7 jel v pořádku)
99,3 RFI – pouze nosná
101,1 BBC – pouze nosná
103,7 Oldies – pouze nosná

Nejzajímavější stav nastal na 105,9 FM Rockzone – vysílač zeslábl na minimum, jako by měl výkon max. několik W. Zachytil jsem ho tu strašně slabě, v místnosti to téměř nešlo, musel jsem vylézt ven, aby to vůbec hrálo (normálně to tu samozřejmě mám naplno i v místnosti). Zřejmě jim odešlo něco na vysílači. Stav trval až do dnešního odpoledne, v tuto chvíli už i Rockzone normálně běží.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz


František Metr

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 24
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Praha - prudká bouře s krupobitím
« Odpověď #4 kdy: 16. 08. 2010, 16:31:10 »
Taky jsem viděl mraky v dáli. Když vypadl uplink některých Tv, tak jsem tušil, že je to nad Prahou a že to bude docela velká bouřka. Jsem asi 90 km od Prahy a hnaly se k nám docela rychle mraky, ještě kolem 23:30 byly vidět záblesky. Nás to nakonec minulo. Bydlím od Prahy směrem HK, PCE.
DVB-T Černá hora, Cukrák, Krásné, DVB-S 23,5°E (Skylink CW)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Praha - prudká bouře s krupobitím
« Odpověď #5 kdy: 16. 08. 2010, 20:57:58 »
A takhle nejak to videl meteorologicky radar (pokud umite cist detail zpracovani). Bila barva odpovida 4 cm kroupam a 45 mm srazek.....
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


BeatJ

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 910
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Praha - prudká bouře s krupobitím
« Odpověď #6 kdy: 17. 08. 2010, 21:15:11 »
Jen doplneni,bohuzel Rockzone nema vysilac v poradku a jede se snizenym vykonem.
DISKUZNÍ SKUPINA DAB+   https://www.facebook.com/groups/1296962067091947/
Yamaha T-D500 + Rotel RT-12 pro Síťové přehrávání, FM, DAB+
Kathrein AV12, Emme Esse 15RB3 pro DAB+ III.pásmo
Kathrein ABH01 a XMUX pro FM


Daniel Neumann

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 89
    • ICQ komunikátor - 336558387
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Praha - prudká bouře s krupobitím
« Odpověď #7 kdy: 18. 08. 2010, 07:48:50 »
No v Praze bylo veselo, tady u nás v Plzni bylo pouze pár krásných CC blesků a pršelo velmi málo. Ve zprávách byly záběry, jak to v Praze ničilo auta - rozbitá okénka, promáčklé plechy atd... A to si myslím, že je to zlomek toho, co ty kroupy poničily. Té antény je mi líto, ale hlavně, že nikdo nepřišel o život.
DVB-T - Votice - Mezivrata, Sušice - Svatobor, Domažlice - Vraní vrch, Plzeň - Krašov, Příbram - vrch Praha, Hoher Bogen, Hohe Linie, ...
DVB-S - Skylink


Lukáš Polák

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 688
  • Bývalý redaktor DigiZone.cz, nyní Český rozhlas
    • Zobrazit profil
    • Digitální rádio
    • E-mail
Re: Praha - prudká bouře s krupobitím
« Odpověď #8 kdy: 21. 08. 2010, 20:55:05 »
Pánové,

tak jsem se dnes vrátil ze Šumavy a nevěřil jsem vlastním očím. Kuba, který bydlí kus ode mne, si pohledem na střechu myslel, že je vše v pořádku, ale není tomu tak.

Moje sestava (http://www.youtube.com/watch?v=uQ9e97s7P1A) se otočila o přibližně 30 st. nalevo. Zajímavé je, že TV antény se pohnuly, ale VKV zůstala na svém místě. Je to pravděpodobně tím, že je níže. UHF anténa Super Color navíc přestala z nějakého důvodu fungovat, ještě musím zjistit jakého, a tak chodí jen vertikál.
Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. O oblast digitálního vysílání se zajímá již od roku 2001. Od února 2016 má na starosti web Českého rozhlasu Digital: http://www.rozhlas.cz/digital/


Kuba Melín

  • Global Moderator
  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 732
    • Zobrazit profil
    • DVB Servis
    • E-mail
Re: Praha - prudká bouře s krupobitím
« Odpověď #9 kdy: 21. 08. 2010, 23:38:53 »
Hmm, asi budu mít práci.  ;)

Ty UHF antény se ti otočily proto, že jsou obě na výložníku a mají výrazně větší odpor proti větru než tříprvková VKV anténa (ta má odpor minimální). Takže se ti otočil celý výložník. Co se týče nefunkční antény, viděl bych to na problém se zesilovačem, jestli ho to neodpálilo nebo podobně.
S anténami je to jako s ženami - je to složitější, než to na první pohled vypadá :)

Profesionální instalace antén pro DVB-T, DAB i VKV FM, satelitních parabol, měření signálu a další poradenství - http://www.dvbservis.cz