Autor Téma: Bytový dům - instalace satelitního rozvodu?  (Přečteno 17894 krát)

lance

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 351
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bytový dům - instalace satelitního rozvodu?
« Odpověď #30 kdy: 08. 05. 2014, 15:22:37 »
Stasi-DDR - no vida, umíš nejen prskat ale i dobře a k věci konkrétně poradit, možná to bude nakonec pro tazatele nejvhodnější varianta - palec hore  :)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


thorin

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bytový dům - instalace satelitního rozvodu?
« Odpověď #31 kdy: 08. 05. 2014, 20:50:38 »
.....Náš bytový dům je v ďolíku....
kde přesněji v ďolíku? takových ďolíků u Ještědu je spousta....
Mladá Boleslav


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Bytový dům - instalace satelitního rozvodu?
« Odpověď #32 kdy: 08. 05. 2014, 21:08:12 »
škoda, že to z vás nevypadlo dříve.....

jsem z Horních Stakor, tedy, skoro soused, ale v Mladé Boleslavi jsem bydlel 30 let a příjmové podmínky v tam znám jako své boty, si dovolím tvrdit, tedy, šlo by konkrétněji, kde přesně bydlíte? Boleslav je dost členitá a snad jedině v Ptácké ulici u Jizery jsou asi nejhorší příjmové podmínky. Ale téměř všude se dá cokoliv přijmout, nicméně, pro MUX4 a RS7 je primárně Černá Studnice, nebo Ládví.... :)
« Poslední změna: 08. 05. 2014, 21:10:24 od Miloslav Soška »
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Horal

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 691
    • Zobrazit profil
Re:Bytový dům - instalace satelitního rozvodu?
« Odpověď #33 kdy: 08. 05. 2014, 21:49:11 »
.....Náš bytový dům je v ďolíku....
kde přesněji v ďolíku? takových ďolíků u Ještědu je spousta....
Mladá Boleslav
tak to by snad mohlo být jedině okolo lokality Bradlec. V Boleslavi jsem několik let pracoval a bydlel, příjmové podmínky byly naopak vynikající (mluvím o lokalitě u dnešního tesca na Mládežnické). Svého času jsem chytal v posledním patře těch výškáčů signál z Německa i Polska, pražské vysilače šly jako z praku. Určitě bych se obrátil ještě na jiné zdroje.


thorin

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bytový dům - instalace satelitního rozvodu?
« Odpověď #34 kdy: 08. 05. 2014, 22:13:49 »
škoda, že to z vás nevypadlo dříve.....

jsem z Horních Stakor, tedy, skoro soused, ale v Mladé Boleslavi jsem bydlel 30 let a příjmové podmínky v tam znám jako své boty, si dovolím tvrdit, tedy, šlo by konkrétněji, kde přesně bydlíte? Boleslav je dost členitá a snad jedině v Ptácké ulici u Jizery jsou asi nejhorší příjmové podmínky. Ale téměř všude se dá cokoliv přijmout, nicméně, pro MUX4 a RS7 je primárně Černá Studnice, nebo Ládví.... :)
Bydlíme v Erbenově ulici, kousek od 7. základní školy.

Cesta je do kopce a opravdu jsme obklopeni domy a stromy ze všech stran.

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


ivovi

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 540
    • Zobrazit profil
Re:Bytový dům - instalace satelitního rozvodu?
« Odpověď #35 kdy: 08. 05. 2014, 23:55:27 »
Zajimave, ze jste neuvazovali o variante dotahnout to DVB-T k funkcnimu stavu. Domnivam se, ze pokud je problem se signalem o "listi stromu", melo by byt realizovatelne udelat anteny poradne. Osobne bych si ve vasem pripade nechal premerit signal DVB-T od nejake konkurence nez variantu DVB-T opustite a vrhnete se do satelitu. Mimochodem soucasne reseni DVB-T jste nijak nepopsal (jaka antena/anteny, jake dalsi zpracovani).


thorin

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bytový dům - instalace satelitního rozvodu?
« Odpověď #36 kdy: 09. 05. 2014, 00:52:57 »
Zajimave, ze jste neuvazovali o variante dotahnout to DVB-T k funkcnimu stavu. Domnivam se, ze pokud je problem se signalem o "listi stromu", melo by byt realizovatelne udelat anteny poradne. Osobne bych si ve vasem pripade nechal premerit signal DVB-T od nejake konkurence nez variantu DVB-T opustite a vrhnete se do satelitu. Mimochodem soucasne reseni DVB-T jste nijak nepopsal (jaka antena/anteny, jake dalsi zpracovani).
O této variantě jsem samozřejmě uvažoval a byly by pravděpodobně nejschůdnější.
Nejraději bych eliminoval výpadky signálu a rozšířil TV nabídku při zachování DVB-T.

Jak píšete, seženu jinou firmu, snad budou ochotnější než ta předešlá a vymyslí nějakou sestavu antén.

Stávající antény a stromy v pozadí:



Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Bytový dům - instalace satelitního rozvodu?
« Odpověď #37 kdy: 09. 05. 2014, 00:59:34 »
škoda, že to z vás nevypadlo dříve.....

jsem z Horních Stakor, tedy, skoro soused, ale v Mladé Boleslavi jsem bydlel 30 let a příjmové podmínky v tam znám jako své boty, si dovolím tvrdit, tedy, šlo by konkrétněji, kde přesně bydlíte? Boleslav je dost členitá a snad jedině v Ptácké ulici u Jizery jsou asi nejhorší příjmové podmínky. Ale téměř všude se dá cokoliv přijmout, nicméně, pro MUX4 a RS7 je primárně Černá Studnice, nebo Ládví.... :)
Bydlíme v Erbenově ulici, kousek od 7. základní školy.

Cesta je do kopce a opravdu jsme obklopeni domy a stromy ze všech stran.
znám to tam dobře - na 8.ZŠ jsem chodil do školy - a pokud se nepletu, tak tam rostou jen topoly a olše, ale ty jsou vyšší, než domy a jen od severu vám brání paneláky u Startu, ty jsou vyšší a jinak nic....

..ale záleží na tom, kde v Erbenovce bydlíte. Blíž k 7.ZŠ je to lepší na Bukovku a i Černá Studnice by nemusela být bez šance - STA v té oblasti jsou upraveny pro příjem z Bukové hory.....

Kdo to měřil? Vemte třeba pana Tymicha a nechte pořádně změřit parametry signálu...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Bytový dům - instalace satelitního rozvodu?
« Odpověď #38 kdy: 09. 05. 2014, 01:06:33 »
Zajimave, ze jste neuvazovali o variante dotahnout to DVB-T k funkcnimu stavu. Domnivam se, ze pokud je problem se signalem o "listi stromu", melo by byt realizovatelne udelat anteny poradne. Osobne bych si ve vasem pripade nechal premerit signal DVB-T od nejake konkurence nez variantu DVB-T opustite a vrhnete se do satelitu. Mimochodem soucasne reseni DVB-T jste nijak nepopsal (jaka antena/anteny, jake dalsi zpracovani).
O této variantě jsem samozřejmě uvažoval a byly by pravděpodobně nejschůdnější.
Nejraději bych eliminoval výpadky signálu a rozšířil TV nabídku při zachování DVB-T.

Jak píšete, seženu jinou firmu, snad budou ochotnější než ta předešlá a vymyslí nějakou sestavu antén.

Stávající antény a stromy v pozadí:


to je vaše STA? To je ten první dům na křižovatce u Perlexu, ne? A před ním stojí ubytovna, kde je správcem budov můj otec.......je to to, co jsem psal - když to vezmeme od shora - to síto míří na ČH, mám za to, že to bývalo kdysi kvůli OK3, ty dvě YAGI - pro III. pásmo a UHF kanálovka - míří na Ještěd a je to taky pozůstatek po analogu a ta anténa pod nimi opravdu míří na Bukovku a je z toho roku, kdy v naší oblasti šlo přijmout pořádně DVB-T pouze z Bukovky. Jenže - kde ty časy jsou, dneska je úplně jiná situace - takže, vemte firmu, která to dělala a nechte ji upravit podle současné situace.
« Poslední změna: 09. 05. 2014, 01:13:51 od Miloslav Soška »
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Jaroslav Honzík

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 634
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bytový dům - instalace satelitního rozvodu?
« Odpověď #39 kdy: 09. 05. 2014, 08:50:03 »
Zajimave, ze jste neuvazovali o variante dotahnout to DVB-T k funkcnimu stavu. Domnivam se, ze pokud je problem se signalem o "listi stromu", melo by byt realizovatelne udelat anteny poradne. Osobne bych si ve vasem pripade nechal premerit signal DVB-T od nejake konkurence nez variantu DVB-T opustite a vrhnete se do satelitu. Mimochodem soucasne reseni DVB-T jste nijak nepopsal (jaka antena/anteny, jake dalsi zpracovani).
O této variantě jsem samozřejmě uvažoval a byly by pravděpodobně nejschůdnější.
Nejraději bych eliminoval výpadky signálu a rozšířil TV nabídku při zachování DVB-T.

Jak píšete, seženu jinou firmu, snad budou ochotnější než ta předešlá a vymyslí nějakou sestavu antén.

Stávající antény a stromy v pozadí:


to je vaše STA? To je ten první dům na křižovatce u Perlexu, ne? A před ním stojí ubytovna, kde je správcem budov můj otec.......je to to, co jsem psal - když to vezmeme od shora - to síto míří na ČH, mám za to, že to bývalo kdysi kvůli OK3, ty dvě YAGI - pro III. pásmo a UHF kanálovka - míří na Ještěd a je to taky pozůstatek po analogu a ta anténa pod nimi opravdu míří na Bukovku a je z toho roku, kdy v naší oblasti šlo přijmout pořádně DVB-T pouze z Bukovky. Jenže - kde ty časy jsou, dneska je úplně jiná situace - takže, vemte firmu, která to dělala a nechte ji upravit podle současné situace.


Ty Yagi pro 3. tv pasmo nevyhazovat! všechny sou "Dab/dab+ ready" takže je můžete použít pro příjem digitálního rádia, rozhodne bych to nevyhazoval.
DVB-T/T2: Löbau-nejde,Ještěd-28,31,43,52,60
FM: CZ,DE,PL
DAB/DAB+:Löbau-9A,5C,Žižkov/BH-12C, někdy Teleko 11A či 5D, někdy Berlín 10B a 12D
DVB-S/S2:Motorizovaný systém-dle paraboly 80cm a možnostem, ale i tak je toho dost.


thorin

  • Nováček
  • *
  • Příspěvků: 9
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Bytový dům - instalace satelitního rozvodu?
« Odpověď #40 kdy: 09. 05. 2014, 11:24:01 »
Mohl byste mi někdo do foto označit, které antény můžeme odstranit a které ne?
Na zprovoznění radia je potřeba speciální slučovač nebo signál prochází zároveň s televizním?
Díky


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Bytový dům - instalace satelitního rozvodu?
« Odpověď #41 kdy: 09. 05. 2014, 11:59:31 »
Jinými slovy, problémy při DVB-T příjmu budou pravděpodobně způsobeny tím že celý tento STA systém pamatuje ještě Marii Terezii a od jejího vládnutí na to už pak nikdo nešáhl. Pro solidní firmu určitě nebude problém to dát do pořádku.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Bytový dům - instalace satelitního rozvodu?
« Odpověď #42 kdy: 09. 05. 2014, 12:23:54 »
naopak, sáhl, jak už jsem psal výše...
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky


Dan Rozsíval

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 838
    • Zobrazit profil
Re:Bytový dům - instalace satelitního rozvodu?
« Odpověď #43 kdy: 09. 05. 2014, 12:28:25 »
Trošku nadsázka samozřejmě, ano sáhl ale "bukovská" doba je již také dávno pryč. Zbytek platí.
DVB-S: 2x GM 9080 a GI Voyager II:  Toroidal T-90: 28.2E,23.5E,19.2E,16E,13E,9E,7E,5E,1W,4/5W,12.5W,15W + 39E,42E,46E,52E.
DVB-T: Dibox T-22,T-30: MUX1,2,3,4,RS7,RS8.


Miloslav Soška

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 750
  • QTH Horní Stakory
    • ICQ komunikátor - 228301424
    • Zobrazit profil
    • pureradio.cz
    • E-mail
Re:Bytový dům - instalace satelitního rozvodu?
« Odpověď #44 kdy: 09. 05. 2014, 12:32:58 »
Mohl byste mi někdo do foto označit, které antény můžeme odstranit a které ne?
Na zprovoznění radia je potřeba speciální slučovač nebo signál prochází zároveň s televizním?
Díky
moji radu berte jen jako vodítko, aby se odborníci moc nepohoršovali nad rádobyodborníky z internetu :)

podle mě by šlo použít síto - ta nejvýše, potom ta druhá odzdola, co míří na západ na Bukovku.

jinak, co se týká digitálního rozhlasu, jak už nakousl Jaroslav výše, by teoreticky šla použít ta levá, nejdelší YAGI. Nejsem si ale jist, jestli je to pásmová, nebo kanálová anténa - dříve se z Ještědu vysílalo na k. 8 /Nova/.

Jen je otázka, jestli by o digitální rozhlas u vás v domě někdo stál, drtivá většina lidí o tom vůbec neví. Kdybyste se chtěl něco více o tom dozvědět, můžete si přečíst pár témat, které se tomu věnují na fóru.

Jinak, co se týká pokrytí, v Mladé Boleslavi se dá přijmout vysílání z trutnovské Černé hory na kanále 5D, nebo i z Milešovky, 10A. Samozřejmě, je potřeba měření, co se dá na střeše přijmout.
« Poslední změna: 09. 05. 2014, 12:51:55 od Miloslav Soška »
DVB-S - Ariva 100, Wave Frontier T55 -  23.5°E, 19.2°E, 13°E - FTA
DVB-T - SHARP Aquos LC-40LE630E - k. 6, 25, 29, 30, 35, 38, 40, 60 - ČH, Černá Studnice, Sněžné Jámy
DAB/DAB+/DMB/DRM/SDR/VKV - EzCap USB Dongle, Lingo iJoy Plus, Kenwood KDC-DAB41U, Dual DAB 50, Himalaya DRM 2009
PMR, CB, sdílenky