Autor Téma: Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?  (Přečteno 1323718 krát)

Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1785 kdy: 14. 08. 2019, 13:31:00 »
A chytráci, mudrlanti, "supertechnici" a další jim podobní, ať nejdřív vyzkouší, změří, srovnají a porovnají, a pak můžou mudrovat!

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


karelos

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 58
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1786 kdy: 14. 08. 2019, 14:03:34 »
A chytráci, mudrlanti, "supertechnici" a další jim podobní, ať nejdřív vyzkouší, změří, srovnají a porovnají, a pak můžou mudrovat!

Jako vtip opravdu dobrý, už jste si někdy porovnal ty grafy z kompu s grafy z reálného měření ?
« Poslední změna: 14. 08. 2019, 14:22:24 od karelos »


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1787 kdy: 14. 08. 2019, 18:38:36 »
A chytráci, mudrlanti, "supertechnici" a další jim podobní, ať nejdřív vyzkouší, změří, srovnají a porovnají, a pak můžou mudrovat!

Jako vtip opravdu dobrý, už jste si někdy porovnal ty grafy z kompu s grafy z reálného měření ?

S Xmuxem opatrně! Není to tak jednoduché jak to vypadá. Taky jsem byl skeptický a pak Xmux a Omar předvedli koncert, vzdal jsem jim hold takhle tam v tom vlákně:

nikdo tak neučinil,proto tak činím já: chtěl bych poděkovat Omarovi a Xmuxovi za par excellence synergii, kterou zde předvedli: Omar skládáním anténních prvků a měřením a Xmux výpočtem; neuvěřitelná shoda měření - výpočet. Upřímně, nevěřil jsem, že duchařina se dá spočítat.

https://forum.digizone.lupa.cz/index.php?action=profile;u=26216;area=showposts;start=60

Kromě toho někde zde Xmux tuším prezentoval i jiné příklady výpočet/realita
« Poslední změna: 14. 08. 2019, 18:40:47 od AndrejH »
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1788 kdy: 14. 08. 2019, 20:17:33 »
Nebo TELEKO z Práglu.

no ty .ole to snad nee...si děláš zadek...v Práglu má Teleko 11A jenom 200W! To spíše Příbram kde je 1 kW; to že ta mapa na print screenu ukazuje Prágl může být hoax, tedy chtěl jsem říct "nedostatek podkladů tvůrce softu".

Mapa je jen doplněk, identifikace vysílače je z T II.

a nemáš v tom 11A Teleko z Práglu překlep? Nemělo tam být z Priglu? No...asi ne... z Priglu ani Štatlu Teleko nejede (pro neznalé viz hantec).

Pak jsou jenom 3 možnosti jak jsi lapl na USB tuponě 200W z Práglu: máš v anténě jaderný pohon anebo je to fake a print screen je internetové rádio anebo jsi prostě génius. Čert vem tento hlavolam.

:)
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1789 kdy: 14. 08. 2019, 22:40:30 »
Ty vo, tak bylo tropo, dxPetr měl doma v nadmořské výšce 230m s výkonnější sestavou taky 400km úlovky. Já sem byl 500mnm, ale slabší aparát :-) A ještě k tomu navrženej na kompu v té simulaci, která neodpovídá realitě! :-))) Stejně jako ta 3,5 metrovka na DAB, která teď momentálně ještě leží v Praze, měl ji půjčenou kamarád, dlouholetej dx-er, pro srovnání se dvěma 3m Vatenkama na 10m stožáru. O 4m níž v nehomogenním poli dávala o 2dB míň než ty dvě Vatenky. Ale jinak to stojí úplně za hovno, všechno ty Kornerky a Bízlijovky a stovky dalších antén navržených takhle spoustou radioamatérů po celým světě,reálně postavených a reálně a detailně prověřených a proměřených, všichni jsou úplní blbci, i ten náš guru, pan Jindra Macoun, který stejnou simulaci používá, využívá a plně akceptuje tuším už od 93. roku, ten taky ví a zná úplný hovno asi :-) To je dneska vtipný den, co? :-)))


PS: Plus sem k tomu testoval slučovač na dvojičky, většinu fotek sem dával na FB do skupiny Česko přechází na DAB, schválně sem to před focením přichytil izolačkou na stožár, ale nikdo si toho nevšiml :-)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


Pamětník

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 2 562
  • KLD-40W4000, 32LD550, LE32B450, SyncMaster 2370HD
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1790 kdy: 14. 08. 2019, 23:09:29 »
Takhle to dopadne, když si někdo z ohrádky pro domácí mazlíčky udělá anténu na rádio  ;) :) :D ;D
DVB-C = 3 x TechniSat TechniCrypt >>CXV<<
DVB-T/T2 = 2x MMC LG MS450H, MAXIMUM T-1300 FTA, EVOLVE OMEGA T2, USB tuner HDTV DVB-T/DVB-T2+FM/DAB+
DVB-S2 = SKYMASTER 80cm, MOTOR SG-2100A, Comag SL100HD PVR
DAB+ = HAMA DIR3100, SIRD 14 C2, LINGO iJoy, Albrecht DR50, SONY XDR-S56DBP, Dual DAB+3 a 3 další


karelos

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 58
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1791 kdy: 15. 08. 2019, 15:26:20 »
Ty vo, tak bylo tropo, dxPetr měl doma v nadmořské výšce 230m s výkonnější sestavou taky 400km úlovky. Já sem byl 500mnm, ale slabší aparát :-) A ještě k tomu navrženej na kompu v té simulaci, která neodpovídá realitě! :-))) Stejně jako ta 3,5 metrovka na DAB, která teď momentálně ještě leží v Praze, měl ji půjčenou kamarád, dlouholetej dx-er, pro srovnání se dvěma 3m Vatenkama na 10m stožáru. O 4m níž v nehomogenním poli dávala o 2dB míň než ty dvě Vatenky. Ale jinak to stojí úplně za hovno, všechno ty Kornerky a Bízlijovky a stovky dalších antén navržených takhle spoustou radioamatérů po celým světě,reálně postavených a reálně a detailně prověřených a proměřených, všichni jsou úplní blbci, i ten náš guru, pan Jindra Macoun, který stejnou simulaci používá, využívá a plně akceptuje tuším už od 93. roku, ten taky ví a zná úplný hovno asi :-) To je dneska vtipný den, co? :-)))


PS: Plus sem k tomu testoval slučovač na dvojičky, většinu fotek sem dával na FB do skupiny Česko přechází na DAB, schválně sem to před focením přichytil izolačkou na stožár, ale nikdo si toho nevšiml :-)

Proč tak ješitně ?  Já přece nijak neznevažuji práci spousty radioamatérů po celém světě a ani vaší práci s programem na kompu. Jen mi přišlo jako vtip to vaše tvrzení o superanténě- polském situ, doložené simulačními grafy s linárně narůstajícím ziskem a téměř ultralineárním průběhem psv. A když jsem na dalším obrázku shlédnul tuto superanténu s "ideálním" sym. členem, kabelem Emos a kvalitně provedeným šroubovacím F konektorem, tak mne jen napadlo jak by asi v porovnání vyzněly ty její reálně změřené parametry.
« Poslední změna: 15. 08. 2019, 15:28:44 od karelos »


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1792 kdy: 16. 08. 2019, 20:36:46 »
Ty vo, tak bylo tropo...

tak jako ty vo tropo mně napadlo jako první věc, ale chytat na brnisku 200 W z práglu to je jako bych si chtěl večer zasvítit v kuchyni a volal jsem někomu do práglu aby klikl žárovku, že na brnisku je již tma
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1793 kdy: 16. 08. 2019, 22:02:01 »
Dneska bylo "mínus-tropo" a jelikož tady furt střídavě pršelo, tak sem spárování terasy neriskoval a na chvilu sem vyjel na stejný místo, prubnout to, jak to vypadá v normálu. 9A MDR Sachsem na sdr-ku nic moc, ale na technisatu normálně stabilně hrálo (to už sem tam naladil někdy v tom březnu, jak sem tam byl poprvé s 3,5metrovkou bez zesáku). Plešivec 10D tam taky ruft je, sdr nic, ale na technisat stabilní dva čtverce :-) Plus technisat vzal ještě 10B Oberfranken (Ochsenkopf). Jo a ještě stabilní dva čtverce 10A, dle směru jen tipuju Maďary. Jinak nic zajímavýho (klasiku 5D,11C,12A,B,C,D nepočítám). 3koda, že sem minule nepřipojil technisata, asi by toho bylo o hodně víc.


Petr Hajčiar

  • Člen
  • **
  • Příspěvků: 64
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1794 kdy: 17. 08. 2019, 19:44:40 »
Zapomněl jsem dodat že mi pobyt zpříjemňuje stanice Oldie-Welle na 7D Niederbayern
Na základě tohoto dovolenkového postřehu kolegy jsem se na onu stanici zaměřil a jsem mile překvapen - kromě zpráv v celou hodinu hrají a hrají, bez keců a zdá se mi, že i bez reklam! Repertoár mi vyhovuje a zvuková kvalita (72 kbit/s) je už celkem poslouchatelná. Takže děkuji za tip!
« Poslední změna: 17. 08. 2019, 19:47:33 od Petr Hajčiar »


David Kříž

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 775
    • Zobrazit profil
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1795 kdy: 18. 08. 2019, 10:33:25 »
Dneska bylo "mínus-tropo" a jelikož tady furt střídavě pršelo, tak sem spárování terasy neriskoval a na chvilu sem vyjel na stejný místo, prubnout to, jak to vypadá v normálu. 9A MDR Sachsem na sdr-ku nic moc, ale na technisatu normálně stabilně hrálo (to už sem tam naladil někdy v tom březnu, jak sem tam byl poprvé s 3,5metrovkou bez zesáku). Plešivec 10D tam taky ruft je, sdr nic, ale na technisat stabilní dva čtverce :-) Plus technisat vzal ještě 10B Oberfranken (Ochsenkopf). Jo a ještě stabilní dva čtverce 10A, dle směru jen tipuju Maďary. Jinak nic zajímavýho (klasiku 5D,11C,12A,B,C,D nepočítám). 3koda, že sem minule nepřipojil technisata, asi by toho bylo o hodně víc.
Madari nejsou 10A, ale 11D. Na 10A nic není, asi vítr...


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1796 kdy: 18. 08. 2019, 12:24:05 »
Dneska bylo "mínus-tropo" ... Plešivec 10D tam taky furt je, sdr nic, ale na technisat stabilní dva čtverce :-)...

před týdnem mi Slovinci na 10D taky problikávaly dva dílky, kousek za Hády, 4 prvek s dvackou zesíkem a Tesco s F vstupem

až budeš v terénu zkus taky Rakousko 8A z Grazu, mně stabilně hrálo asi před měsícem dva dny po sobě v Líšni na poli a na Kostelíčku, sestava jak výše

Všechno toto nevím s jakým tropo, někdy to zopáknu
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1797 kdy: 18. 08. 2019, 12:28:59 »
Zapomněl jsem dodat že mi pobyt zpříjemňuje stanice Oldie-Welle na 7D Niederbayern
Na základě tohoto dovolenkového postřehu kolegy jsem se na onu stanici zaměřil a jsem mile překvapen - kromě zpráv v celou hodinu hrají a hrají, bez keců a zdá se mi, že i bez reklam! Repertoár mi vyhovuje a zvuková kvalita (72 kbit/s) je už celkem poslouchatelná. Takže děkuji za tip!

jestli tam byla reklama již nepamatuji, ale obecně reklamu toleruji u mých srdcovek, navíc jsou rozumně krátké (jednou za čas pustím internetové 60's, 70's a Caroline Flashback); ne jak na Beatu, to ztratím nervy, přepnu a někdy se k stanici ani nevrátím
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


AndrejH

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 1 095
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1798 kdy: 18. 08. 2019, 13:02:40 »
Dneska bylo "mínus-tropo" ... Jo a ještě stabilní dva čtverce 10A, dle směru jen tipuju Maďary...

Madari nejsou 10A, ale 11D. Na 10A nic není, asi vítr...

10A teoreticky: Švajc nebo Itálie; Chorvatsko a Řecko asi nereálné; Poláci zezadu
DAB rádia: stolní Noxon Nova II, přenosné SilverCrest SDRF 10 B1 a SDR 1.5 A1, Pure Elan E3, Tesco DR1403G, externí anténa Iskra 9 prvků 9,25 dBi, zesilovač 23dB/0,7dB, kanálová zádrž 12D, místo příjmu Brno


Xmux

  • Závislák
  • ****
  • Příspěvků: 486
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Digitální rozhlas - vaše zkušenosti?
« Odpověď #1799 kdy: 18. 08. 2019, 17:30:07 »
10A Katovice 10kW horizontál ??? Že by se to tam nějak tlačilo zezadu??? Za chvilu s Pokrem vyrážíme, tak zkusím :-) 8A taky.