Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - AndrejH

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 73
61
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 06. 06. 2020, 21:09:48 »
četl jsem, že v UK podpalují 5G vysílače páč způsobují coronu...bohužel to již vypuklo i u nás, pohotově jsem tu událost dnes zachytil na fotografii...
http://gsmweb.cz/foto.php?op=paegas&cid=14333&okres=BM
kurňa 7 let to nikdo nenafotil a kolik těch SDHáček tam zmizelo...

dnes jsem zjistil, že zde již proběhla poslední večeře Krista, poslední velký talíř byl sněden (Brno - Líšeň, pole za obcí).

P.S.

tato a jiné fotky a taky výsledky tranďáku kde a kolik dílků DAB by bez naši fenky Ketty nevznikly; proto jsem ji zahrnul do foto v příloze :)

62
...Asi si to pleteš s propustmi, zádržemi, atd... ty máš zádrž na 12D, ne útlumák.

Útlumák je hovorový výraz pro oficiální název útlumový článek...

hoši chtěl jsem původně říct, že si masírujete ega, pak jsem si uvědomil, že číst mezi řádky v mých řádcích když jsou řádky řídké vede k superřídkým nedorozuměním :)


Sere pes jak se ten bazmek útlumový článek má správně nazvat, v technické hantírce se dělají zkratky/zjednodušení, někdo řekne útlum, jiný zádrž nebo odlaďovač.

ALE podstata vyšuměla a je to škoda (totálně nechápu absenci vašeho názoru), může to být zajímavý přínos k příjmu DAB: lezl ten nenápadný rakouský 8A do zelí 8A Teleko z Barvičky nebo ne?

63
... VKV taky prodaná...

vím, že off-topikuji, ale ta VKV anténa na tvém obrázku: zisk, rozměry, cena; děkuji za pozitivní odpověď - včil mudruj čeho se ta pozitivní odpověď má týkat :)

něco podobné v příloze

64
s tím útlumákem jsme si nerozuměli, zajímalo mně jaké má pásmo, já jsem například "in a jsem updejtovanej zádrží 12D" :), tak mně zajímalo jestli máš šuplíkový zdroj ještě z dob VHF III na toto pásmo nebo vo co go.

Jinak pokud byl problém 8A z Rakouska tak téma pro plánovače DAB k pokoře a přemýšlení a depresi; byl bych zvědav jak v sousedním vlákně Josef (ne)vyřeší zhoršení 11C Vídeň, napadlo mně, že může být stejný problém s 11C Zlínem.

Někdy není potřeba měřák za majland a stačí tranďák s teleskopem když člověk vidí co - kde z toho leze; kde nic není ani smrt nebere a kde si vyskakuje tranďák tak na tom musí něco být; udělá se průměr a je serious deal :)

65
Tak to nakonec vyřešily útlumáky. Bylo potřeba najít hranici mezi pozitivním a negativním signálem...

abych z toho něco měl i já duchem chudý, prosím o upřesnění

negativní a pozitivní signál je tedy asi myšleno užitečný a destruktivní. Útlumák je co? tj. šířka pásma. To jako umravnil ty zlé osmáčkové ósterrajchy a pravda Barvičky zvítězila?

Pokud by tomu tak bylo tak potěš koště; DAB sotva přelezlo z plenek do nočníku a v něm již zuří střevní výjevy :)

66
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 03. 06. 2020, 21:03:48 »
člověče jestli nejsi obětí mapky Karla Mikuláštíka https://www.lupa.cz/clanky/prijem-zahranicniho-dab-vysilani-na-vychode-cr-co-vysilaji-slovaci-a-polaci/#h23

když si stáhneš tu příslušnou mapku v plném rozlišení tak vidíš i svoji obec kde se míchá barva 11C Vídně a Teleka Zlín

11C Teleko Zlín chytnu na poli za Líšní stabilně (nepamatuji kolik dílků, ale bezpečně přes 5, možná 7) v místech kde již chodívala Vídeň, takže bych ten Zlín nepodceňoval

67
8A Barvička mi jela i v Podolí (dolu na dně obce) na prut, ne všude ale dalo se najít místo. U tebe musí být nějaký jiný problém

Ten IEC konektor mi připomněl, že jsem nedávno reinkarnoval ze šuplíku letitý TV set-top box abych si něco nahrál z kabelovky a nahrávaní total nespolehlivé; šmejd set-top box, první reakce; pak čumím na IEC na kabelu a kolík se mi zdá nějaký malý proti samici; vytáhnu jiný IEC ze šuplíku o OKEM vidím, že čajna šmejd má středový kolík menšího průměru; uříznu IEC, namontuji ten druhý a nema problema.

Další spekulace: 8A Graz Schokl 10kW jsem na prut opakovaně stabilně chytil za líšeňským lomem a u školy na Novolíšeňské (než začla Barvička); nyní přibyl Rechnitz/Hirschenstein 5,6 kW, sice 200 km, ale profil celkem ok; jestli si je novým kabelem nevytunil :)

Xmux: hezký přehled nástrah signálu, ale pořád mám pocit, že u Omara to bude něco prostější

68
Digitální rozhlas / Re:Stanice v DAB
« kdy: 28. 05. 2020, 22:18:50 »
Celkem prča, oživit po 7. letech vlákno. Proč zakládat nové.

Rakouská Rock Antenne dnes večer dala akustickou živou verzi Eagles: Hotel California. Slyšel jsem to poprvé a bylo to výborné. Pokud to někdy přinesly i šťastným FM přídělem obdařené stanice tak jejich posluchačům gratuluji.

69
Digitální rozhlas / Re:N-JOY
« kdy: 08. 05. 2020, 21:51:33 »
... Neznamená to však, že ho lze připodobnit k Radiu 1, Wave nebo FM4, vnímám ho spíš jako hybrid méně známých a hitových songů, ale nemám mnoho naposloucháno.

i když nemáš mnoho naposloucháno zdá se, že VITA CIRCULUS EST

ten hybrid méně známých a hitových songů sedí, proto mně to tak zmátlo a jsem rád, že se kruh uzavřel

mimochodem klobouk dolů před tvým přehledem

70
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 08. 05. 2020, 18:11:12 »
at Ovi&off-topic: ten odkaz na tvém projektu oviradio.cz na  Nu op NPO Radio 2 Soul & Jazz dobrý dobrý dobrý :)

71
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 08. 05. 2020, 17:03:14 »
taky děkuji za upřesnění, nicméně i tak mi to neštimuje. V DABu jede rakouské NJOY Radio, na displeji zobrazují i njoyradio.at.

Tam mají dva zdroje Steiermark 88.2 FM a Wien 91.3 FM.  Ověřil jsem nyní web versus DAB a v DABu jede Wien. Na hudební alternativu to nevypadá, před chvíli Lenny Kravitz.

Na Steiermark 88.2 FM jsem zachytil playlist Katy Perry, Falco, Beatles; ne že by odpad, ale kromě Beatles taky žádná sláva.

72
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 08. 05. 2020, 14:13:13 »
jenom upřesním, že onen screen shot impulzní odezvy 5D Austria je z externí antény se zesilovačem, USB přijímače a QIRXu (proto hezké S/N). Reagoval jsem na problém Omara tento mux zasynchronizovat, přičemž Omar má dobré příjmové podmínky. Tak jsem zmínil, že stejný problém mám s Lidl SilverCrest bakeliťákem (ne ten s barevným displejem), ale to je přístroj samorost, to bude šumítko; má ale dvě neobvyklé a pozoruhodné softwarové vlastnosti, až mi připadá, že soudruzi vývojáři udělali eliminační chybu; 1.zobrazí číslo kanálu když je signál již nedostupný a 2. po ztrátě signálu a jeho opětovném nabytí zůstává na displeji poslední navolená informace tj. nevrací se do default zobrazení jako ostatní přístroje co mám. Proto jsem mu udělil amnestii :)


Moc děkuji za zpětnou vazbu na NJOY Radio. Hlavně mně zmátlo toto: avizo o jeho vstupu do muxu bylo již někdy loni, tak jsem to tenkrát chvíli poslouchal na webu, že co mně čeká a muzikou jsem byl potěšen. Možná jsem jenom trefil special hudební blok když dnes mám dojem jiný a i ty píšeš, že hrávali mainstream.

73
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 07. 05. 2020, 22:31:08 »
takže 1.5. nám do CityMUX Wien II vstoupila nová stanice NJOY Radio. Byla avizována jako hudební alternativa; je zajímavé, že na její stránce nevidím nic o profilaci.

Zkušenost z reálného poslechu: ...som z toho volaký zmatený...muzika neotravuje - což je důležité a dobré - ale jakoby bych slyšel v některých (ne krátkých) vstupech hezky učesanej pop...možná nevím vo co go, necháme to chvíli běžet, ráno moudřejší večera... 

74
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 18. 04. 2020, 22:43:40 »
musím trochu zhasit mou mladickou nerozvážnost; nyní jsem si na ukwtv.de všiml, že Teleko jede se zabezpečením EEP-1A, což je luxus jako bych vstoupil do narvané hospody bez roušky... pokud to tak je a až přejdou po naplnění muxu na klasiku EEP-3A věci se můžou významně změnit...stejně mi to připadá o ničem, ten kanál 8A v Brně může být jenom dočasně vydyndaný.

75
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 17. 04. 2020, 21:32:42 »
Ten výkon 8A je fakt slabej...To není ani městský vysilač, spíš jen pro pár městských částí...Plynule to nejelo nikde, jen koktalo. Ani na náspu a mostě u křížení D1 s D2, kde je na barvičku přímá viditelnost na 6km...

Mám jinou zkušenost, neplánovaně jsem dnes D1 kolem Brna projel, barevný SilverCrest na sedadle spolujezdce; tentokrát jsem nesledoval zachycení muxu, ale reálnou reprodukci. Mimochodem, tyto pozorování s tranďákem uvnitř auta jsou hodně nahrubo, takové naprd, téměř na .ovno.


Stupnice signálu skákala dost divoce, ale na křížení D1/D2 (sjezd na Bratislavu) skákala od 3/4 po plný kotel. Vezmu to postupně, příjezd po D1 do Brna od východu:

Rousínov: zde se 8A chytl poprvé a držel až do té prohlubně smrti před Holubicemi

Holubice: zde na rovince kolem Holubic se chytl podruhé a držel i přes prohlubeň kolem Rohlenky a vypadl až v mini prohlubni těsně před sjezdem na Slatinu

Sjezd Slatina: zde nabral full house

Sjezd Bratislava: již zmíněno výše (3/4 až plná stupnice)

Sjezd Vídeň: mezi sjezdem Bratislava a Vídeň to skákalo mezi 5 dílky a půlkou stupnicí.


Pokud by mělo auto zabudovaný DAB příjem a zejména, pokud by kvalita jeho příjmu byla vyřešena tak excelentně jako FM v autě, ve kterém jsem jel tak by to bylo o něčem jiném a až pak se můžeme bavit o kvalitě pokrytí území, které tím autem prošpikujeme.

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 73