Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - AndrejH

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 73
61
s tím útlumákem jsme si nerozuměli, zajímalo mně jaké má pásmo, já jsem například "in a jsem updejtovanej zádrží 12D" :), tak mně zajímalo jestli máš šuplíkový zdroj ještě z dob VHF III na toto pásmo nebo vo co go.

Jinak pokud byl problém 8A z Rakouska tak téma pro plánovače DAB k pokoře a přemýšlení a depresi; byl bych zvědav jak v sousedním vlákně Josef (ne)vyřeší zhoršení 11C Vídeň, napadlo mně, že může být stejný problém s 11C Zlínem.

Někdy není potřeba měřák za majland a stačí tranďák s teleskopem když člověk vidí co - kde z toho leze; kde nic není ani smrt nebere a kde si vyskakuje tranďák tak na tom musí něco být; udělá se průměr a je serious deal :)

62
Tak to nakonec vyřešily útlumáky. Bylo potřeba najít hranici mezi pozitivním a negativním signálem...

abych z toho něco měl i já duchem chudý, prosím o upřesnění

negativní a pozitivní signál je tedy asi myšleno užitečný a destruktivní. Útlumák je co? tj. šířka pásma. To jako umravnil ty zlé osmáčkové ósterrajchy a pravda Barvičky zvítězila?

Pokud by tomu tak bylo tak potěš koště; DAB sotva přelezlo z plenek do nočníku a v něm již zuří střevní výjevy :)

63
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 03. 06. 2020, 21:03:48 »
člověče jestli nejsi obětí mapky Karla Mikuláštíka https://www.lupa.cz/clanky/prijem-zahranicniho-dab-vysilani-na-vychode-cr-co-vysilaji-slovaci-a-polaci/#h23

když si stáhneš tu příslušnou mapku v plném rozlišení tak vidíš i svoji obec kde se míchá barva 11C Vídně a Teleka Zlín

11C Teleko Zlín chytnu na poli za Líšní stabilně (nepamatuji kolik dílků, ale bezpečně přes 5, možná 7) v místech kde již chodívala Vídeň, takže bych ten Zlín nepodceňoval

64
8A Barvička mi jela i v Podolí (dolu na dně obce) na prut, ne všude ale dalo se najít místo. U tebe musí být nějaký jiný problém

Ten IEC konektor mi připomněl, že jsem nedávno reinkarnoval ze šuplíku letitý TV set-top box abych si něco nahrál z kabelovky a nahrávaní total nespolehlivé; šmejd set-top box, první reakce; pak čumím na IEC na kabelu a kolík se mi zdá nějaký malý proti samici; vytáhnu jiný IEC ze šuplíku o OKEM vidím, že čajna šmejd má středový kolík menšího průměru; uříznu IEC, namontuji ten druhý a nema problema.

Další spekulace: 8A Graz Schokl 10kW jsem na prut opakovaně stabilně chytil za líšeňským lomem a u školy na Novolíšeňské (než začla Barvička); nyní přibyl Rechnitz/Hirschenstein 5,6 kW, sice 200 km, ale profil celkem ok; jestli si je novým kabelem nevytunil :)

Xmux: hezký přehled nástrah signálu, ale pořád mám pocit, že u Omara to bude něco prostější

65
Digitální rozhlas / Re:Stanice v DAB
« kdy: 28. 05. 2020, 22:18:50 »
Celkem prča, oživit po 7. letech vlákno. Proč zakládat nové.

Rakouská Rock Antenne dnes večer dala akustickou živou verzi Eagles: Hotel California. Slyšel jsem to poprvé a bylo to výborné. Pokud to někdy přinesly i šťastným FM přídělem obdařené stanice tak jejich posluchačům gratuluji.

66
Digitální rozhlas / Re:N-JOY
« kdy: 08. 05. 2020, 21:51:33 »
... Neznamená to však, že ho lze připodobnit k Radiu 1, Wave nebo FM4, vnímám ho spíš jako hybrid méně známých a hitových songů, ale nemám mnoho naposloucháno.

i když nemáš mnoho naposloucháno zdá se, že VITA CIRCULUS EST

ten hybrid méně známých a hitových songů sedí, proto mně to tak zmátlo a jsem rád, že se kruh uzavřel

mimochodem klobouk dolů před tvým přehledem

67
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 08. 05. 2020, 18:11:12 »
at Ovi&off-topic: ten odkaz na tvém projektu oviradio.cz na  Nu op NPO Radio 2 Soul & Jazz dobrý dobrý dobrý :)

68
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 08. 05. 2020, 17:03:14 »
taky děkuji za upřesnění, nicméně i tak mi to neštimuje. V DABu jede rakouské NJOY Radio, na displeji zobrazují i njoyradio.at.

Tam mají dva zdroje Steiermark 88.2 FM a Wien 91.3 FM.  Ověřil jsem nyní web versus DAB a v DABu jede Wien. Na hudební alternativu to nevypadá, před chvíli Lenny Kravitz.

Na Steiermark 88.2 FM jsem zachytil playlist Katy Perry, Falco, Beatles; ne že by odpad, ale kromě Beatles taky žádná sláva.

69
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 08. 05. 2020, 14:13:13 »
jenom upřesním, že onen screen shot impulzní odezvy 5D Austria je z externí antény se zesilovačem, USB přijímače a QIRXu (proto hezké S/N). Reagoval jsem na problém Omara tento mux zasynchronizovat, přičemž Omar má dobré příjmové podmínky. Tak jsem zmínil, že stejný problém mám s Lidl SilverCrest bakeliťákem (ne ten s barevným displejem), ale to je přístroj samorost, to bude šumítko; má ale dvě neobvyklé a pozoruhodné softwarové vlastnosti, až mi připadá, že soudruzi vývojáři udělali eliminační chybu; 1.zobrazí číslo kanálu když je signál již nedostupný a 2. po ztrátě signálu a jeho opětovném nabytí zůstává na displeji poslední navolená informace tj. nevrací se do default zobrazení jako ostatní přístroje co mám. Proto jsem mu udělil amnestii :)


Moc děkuji za zpětnou vazbu na NJOY Radio. Hlavně mně zmátlo toto: avizo o jeho vstupu do muxu bylo již někdy loni, tak jsem to tenkrát chvíli poslouchal na webu, že co mně čeká a muzikou jsem byl potěšen. Možná jsem jenom trefil special hudební blok když dnes mám dojem jiný a i ty píšeš, že hrávali mainstream.

70
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 07. 05. 2020, 22:31:08 »
takže 1.5. nám do CityMUX Wien II vstoupila nová stanice NJOY Radio. Byla avizována jako hudební alternativa; je zajímavé, že na její stránce nevidím nic o profilaci.

Zkušenost z reálného poslechu: ...som z toho volaký zmatený...muzika neotravuje - což je důležité a dobré - ale jakoby bych slyšel v některých (ne krátkých) vstupech hezky učesanej pop...možná nevím vo co go, necháme to chvíli běžet, ráno moudřejší večera... 

71
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 18. 04. 2020, 22:43:40 »
musím trochu zhasit mou mladickou nerozvážnost; nyní jsem si na ukwtv.de všiml, že Teleko jede se zabezpečením EEP-1A, což je luxus jako bych vstoupil do narvané hospody bez roušky... pokud to tak je a až přejdou po naplnění muxu na klasiku EEP-3A věci se můžou významně změnit...stejně mi to připadá o ničem, ten kanál 8A v Brně může být jenom dočasně vydyndaný.

72
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 17. 04. 2020, 21:32:42 »
Ten výkon 8A je fakt slabej...To není ani městský vysilač, spíš jen pro pár městských částí...Plynule to nejelo nikde, jen koktalo. Ani na náspu a mostě u křížení D1 s D2, kde je na barvičku přímá viditelnost na 6km...

Mám jinou zkušenost, neplánovaně jsem dnes D1 kolem Brna projel, barevný SilverCrest na sedadle spolujezdce; tentokrát jsem nesledoval zachycení muxu, ale reálnou reprodukci. Mimochodem, tyto pozorování s tranďákem uvnitř auta jsou hodně nahrubo, takové naprd, téměř na .ovno.


Stupnice signálu skákala dost divoce, ale na křížení D1/D2 (sjezd na Bratislavu) skákala od 3/4 po plný kotel. Vezmu to postupně, příjezd po D1 do Brna od východu:

Rousínov: zde se 8A chytl poprvé a držel až do té prohlubně smrti před Holubicemi

Holubice: zde na rovince kolem Holubic se chytl podruhé a držel i přes prohlubeň kolem Rohlenky a vypadl až v mini prohlubni těsně před sjezdem na Slatinu

Sjezd Slatina: zde nabral full house

Sjezd Bratislava: již zmíněno výše (3/4 až plná stupnice)

Sjezd Vídeň: mezi sjezdem Bratislava a Vídeň to skákalo mezi 5 dílky a půlkou stupnicí.


Pokud by mělo auto zabudovaný DAB příjem a zejména, pokud by kvalita jeho příjmu byla vyřešena tak excelentně jako FM v autě, ve kterém jsem jel tak by to bylo o něčem jiném a až pak se můžeme bavit o kvalitě pokrytí území, které tím autem prošpikujeme.

73
Signál nic moc, těsně na hranici přijmu...

???

Mně to jede venku na prut i v terénních zářezech přes půl kotle...doma na exter nemluvě i když je směrována od Barvičky do aleluja

74
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 12. 04. 2020, 14:00:54 »
zajímavé, uživatel DXser na digi rozhlas dal ten samý odkaz na foto Petra Hály z roku 2013. Jste borci. Já tam chodím tak často, že ty změny vůbec nevnímám. Vylovil jsem fotku z února 2016, tuším že tam je již o nějaký talíř méně.

75
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 11. 04. 2020, 22:06:48 »
slipped through your fingers...

Stran: 1 ... 3 4 [5] 6 7 ... 73