Kromě vysoce profesionálních řešení, existují i ta obyčejná. Samozřejmě žádná anténa nemá maximální zisk ohraničen jen na pár stupňů. Čili jen kvůli rozdílu v azimutu 3° je zbytečné mít samostatné dvě přesně směrované antény. V amatérských podmínkách stejně nebudete schopen rozlišit změnu signálu při odchýlení ideálního směrování o 2°. Vstupní obvody každého tuneru jsou schopny zpracovat signál v určitém rozmezí. Čili ani rozdílná úroveň signálu ze dvou vysílačů na jedné anténě nemusí být důvod k instalaci 2 antén. Jen tím vznikne problém správného sloučení příjmu totožných stanic ze dvou antén. Což pro neznalého amatéra je větší problém než se spokojit s jedinou anténou, se všemi jejími případnými neduhy.
Pro uspokojivý příjem ale nemusí váš přijímač "ukazovat" jen 100% hodnoty nedefinovatelných veličin. Čili u Vás může stačit i těch 75% a 40%. Snížená kvalita se u DVB-T nejčastěji projevuje kostičkováním a zamrzáním obrazu, hvizdy. Pokud jste neměl na logaro výpadky, nijak amatérsky nepoznáte, že byste kvalitnější anténou zajistil bezproblémovější příjem. On ten samotný pojem "kvalitní" anténa je obtížně definovatelný. Může být kvalitnější provedení, kvalitnější povrchová úprava, u ostatních parametrů je lépe hledat lepší zisk, lepší předozadní poměr, větší širokopásmovost, nebo naopak, ale to se kvalitou nenazývá.
Samotný Vámi uvedený terénní profil nemusí nic říkat o zakrytí směru příjmu okolními stromy a budovami. Ideální by bylo, kdybyste měl na obě vysílací antény přímý optický výhled.
Zkrátka jen od stolu se dají poradit pouze obecná pravidla, ale reálné podmínky příjmu mohou být ovlivněn i něčím jiným, o čem třeba ani Vy, ale ani nikdo na webu nemá ani tušení. Proto můžete riskovat a pořídit si stejné logáro, nebo se třeba zbytečně honit za kvalitnějším příjmem, když to objektivně nemusí být nutné.