Autor Téma: Regionální síť 1 Plzeň - neochota správce domu zařadit kanál 37 do STA  (Přečteno 21774 krát)

Petr PetrK

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 884
    • Zobrazit profil
    • E-mail
vážení, stala se z téhle diskuze kvůli vám všem jen omáčka, nebylo by lepší to nějak shrnout? jste toho shrnutí vůbec schopni?

Když máte pocit, že se z diskuze stala "omáčka", pak jste ji zřejmě příliš nepochopil... Ale když chcete shrnutí - prosím. Dotaz tedy zněl:

Dobrý den,
v prosinci začal v Plzni vysílat regionální multiplex 1 na kanálu 37. Dnes již na této pozici vysílají 3 stanice (Plzeňská 1, Regionálnítelevize.cz, TV Noe). Bydlím v paneláku a předseda SVJ odmítá do společné antény zařadit kanál 37. Důvod neuvedl, žádal jsem ho několikrát, ale on mi odkázal na to, že si mám pořídit kabelovku, pokud chci více stanic. Já však placené kanály nepotřebuji, ale chci kanály volně šířené. Když už ten multiplex spustili, proč bychom ho v domě nemohli mít a ještě když je příjem ze "vzduchu" zdarma?!
Nevíte prosím, zda si toto může správce dovolit a nebo zda je povinen umožnit příjem všech dostupných kanálů v dané lokalitě? Děkuji za radu.
 


Diskuze byla vedena správným směrem. Pokud předseda SVJ odmílt montáž regionálního multiplexu do STA , a v zásadě konal bez souhlasu shromáždění  správně, pak má tazatel de facto tři možnosti, mezi něž rozhodně nepatří nutnost pořídit si kabelovku. Nikdo ve SVJ nemá právo k takovémuto kroku svého člena nutit:

1) Sám iniciovat svolání schůze shromáždění, ale k tomuto úkonu musí mít k dispozici souhlas dalších členů SVJ tak, aby jejich součet hlasů byl minimálně 25 % z celkového součtu hlasů podle velikosti spoluvlastnických podílů. Na takto svolané schůzi se pak předmětná záležitost projedná a podle výsledku hlasování bude výbor SVJ povinen konat, nebo nekonat.
2) Počkat na pravidelnou schůzí shromáždění (musí být svolání minimálně 1x ročně) a navrhnout doplnění programu takovéto schůze o projednání otázky montáže reg. muxu do STA.
3) Informovat výbor SVJ, že si zřídí inidividuální příjem tohoto muxu. Popsat, jakým způsobem bude provedena montáž, jaké zásahy do společných prostor budou v rámci postupu prací učiněny, jak budou "zahlazeny". Pokud výbor SVJ odmítne individuální příjem akceptovat zcela bez zjevných, objektivních důvodů, zkrátka jen tak "na truc", má vlastník možnost obrátit se na místně-příslušný stavební úřad, který v součinnosti s ČTÚ po prošetření stížnosti (žádosti) vydá k návrhu vlastníka závazné stanovisko pro vedení SVJ.


Pokud byla diskuze rozvinuta, pak, kromě zbytečných osobních invektiv díky jednomu člověku, který se nedokáže na zdejší (i jinde) diskuzi korektně chovat, vždy souvisela s danou problematikou, třebaže ji rozšiřovala. Osobně mám pocit, že si z ní mohli mnozí členové SVJ, kteří ji pozorně pročetli, ledacos přínosného odnést  ;)

Reklama

  • Stálý člen
  • *****
  • Příspěvků: 0


honza.hoffmann

  • Host
Pořád to správce domu nezařídil a na pokojovku se to nedá pořádně sledovat. Tak k čemu takové vysílání...? :-(


Karel Cibulka

  • Profík
  • *****
  • Příspěvků: 627
  • Fanda bezdrátové komunikace
    • ICQ komunikátor - 405782218
    • Zobrazit profil
    • E-mail
STA je problém pokud Majitel nedovolí příjem volně přístupného multiplexu regionálního z Plzně na K 37,ano já to přijímám...díky přímé viditelnosti na vysílač...díky tomu to přijímám...bydlet třeba v CHalupách tak to jistě nemám,protože ty jsou utopený a v ďolíku na rozdíl od Hornických domků,ty jsou na kopci a na Plzeň je prostě vidět  :D
Jsem rád že věci fungují tak jak mají =)