Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Lukas Oneill

Stran: [1]
1
Již nějaký pátek sleduji vysílání Primy Cool HD a k mému velkému zklamání jsem dospěl k zjištění, že v nativu na Coolu není prakticky nic. Donedávna se jednalo pouze o upscale (UPC), nyní stanice oficiálně přešla na nativ, ale de facto se nezměnilo zhola nic. Jedinou proměnou prošlo samotné logo, které je nyní mnohem ostřejší a je opatřeno v pravém rohu symbolem (HD). Tím však nativní obsah momentálně končí. Výjimku tvoří pouze herní magazín Re-Play, který měl v HD premiéru teprve minulý týden. Ať se ale snažím sebevíc, nic jiného jsem zatím nezaznamenal. Bohužel.

Doufal jsem, že z akvizic bude v nativu alespoň nejnovější 24. řada Simpsonů a 9. řada Futuramy, ale i dva nejsledovanější zahraniční seriály jsou pouze upscale. Sice kvalitní upscale, ale stále pouze upscale. Člověk si řekne, že to v těchto dvou případech nevadí, protože jde hlavně o obsah, ale tady jde o princip. Když není Prima schopná nakoupit v HD ani největší hity, přestože je rozdíl ceny mezi SD a HD minimální, tak co ty ostatní akvizice, na kterých tahle stanice v podstatě stojí?

I většina znělek a upoutávek je přepočítávána z SD do HD, což už nechápu vůbec.

Má nás Prima za blbce a spoléhá na to, že většina lidí nebude schopná mezi sebou spolehlivě rozlišit HD a SD anebo že to většině lidem bude jedno?

Proč to teda v HD spouštěli? To, že koupili fotbal v HD není žádný zázrak. Co je v dnešní době na tom tak skvělého? To by měl být standard. A samotný fotbal to moc nezachrání.

Čekal bych, že když minimálně od začátku roku vědí že začnou vysílat v HD, že budou v HD i vyrábět a nakupovat. Jak koukám, je jim to celkem jedno a je mi špatně z toho, že se snaží diváky opít rohlíkem a ještě jim to zřejmě přijde v pořádku.

Nejdříve Prima přechází tisíc let na stereo, potom na 16:9 a teď na HD. Vždycky jako poslední a ještě neprofesionálně. Větší ignoranty, co se nových technologií týče, na našem trhu asi nemáme.

Hlavně, že Prima skvěle vydělává. Kampak ty peníze asi jdou? Do HD to asi nebude...

Tak jak jsem měl Primu Cool rád, tak tímhle přístupem mě nadmíru naštvali a doufám, že jim to diváci dají znát a že s tím Prima začne něco dělat, protože to je nanejvýš trapné. Pro začátek by stačilo, kdyby před začátkem pořadu upozorňovali, co vlastně v nativu je a co ne.

P.S. To, že se Hvězdná brána po třinácti letech nadále reprízuje z VHS kopií 4:3 - přestože je celý seriál k dispozici již řadu let ve formátu 16:9 a poslední díly i v HD - je kapitolou samo o sobě. Bravo Primo, můžeš si opět zatleskat.

P.P.S. Jestli nebudou v HD ani Ztraceni, které Prima koupila s dabingem AXN, tak už opravdu nevím, co bych k tomu napsal. Někdo u nich asi nebude zcela při smyslech.

Stran: [1]