Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Lukas Oneill

Stran: [1]
1
1) 7 mega pro HD je docela málo, ten obraz je pak jak z YouTube
2) O2 na datovém toku HD programů šetří, protože v reálu mají mnohem více (viz. DVB-C UPC)
3) Nesmysl na druhou. Změna platformy vliv na kvalitu obrazu a to poměrně zásadní (opět viz. srovnání s DVB-C UPC, kde se na kvalitě nešetří anebo porovnání se satelitem Skylink/Digi)
4) Ano, HDMI je fajn, ale neumí čarovat. Není to jen o STBoxu, ale i o samotné TV. I ta u toho trochu pracuje. Nemluvě o provozovateli stanice, od kterého signál putuje.
5) Ve stereu? Jestli to je pravda, tak je to další důkaz, že O2 na programech šetří a na poskytování kvalitní služby prostě nemá. Na většině HD programech, a i některých SD programech, totiž prostorový zvuk je. Je rok 2014, prostor je základ, nejsme v dobách analogu. A výmluvy, že to nejde, zajímají koho?
6) 16 programů v HD. Skvělé. V UPC jich je na kabelu 30 a jsou skutečně v HD. U O2 a jiných operátorů, kde se musí na toku šetřit, se moc o HD mluvit nedá. Bohužel.
7) Já nevím, ale nějak mi ta kvalita a prémiovost O2TV uniká. O kvalitě obrazu a zvuku nemůže být řeč. A prémiovosti? Nevím. Nabídka programů podobná jako na kabelu, ne-li horší. Jediné, v čem má momentálně O2 navrch, je mobilní aplikace a timeshift/knihovna. I to se ale již za pár měsíců změní. A pokud jste si nevšiml, UPC je díky položeným základům z 90. let již skoro všude.

Asi tak...

2
Co to k čertu je? Vždyť v tom obraze není nic vidět. Věděl jsem, že kvalita u o2 za moc nestojí, ale tohle? V roce 2014?  ;D

Když to porovnám s kabelovkou, tak jsou to nebe a dudy. Tam je kvalita mnohonásobně lepší.

3
Televizní stanice a jejich program / Re:MTV Czech končí
« kdy: 14. 10. 2013, 17:59:04 »
Zaprvé - Nechápu, proč je toto téma v sekci DVB-T.
Zadruhé - Nechápu, proč posíláte odkaz na jiný web, kde de facto píšou to samé, a sám žádný komentář nenapíšete.
Zatřetí - Ta informace není ničím podložená a jedná se pouze o spekulaci a překrucování výroků ve snaze z toho vytvořit senzaci.

Jinými slovy bych toto bezpředmětné téma buď přesunul do správné sekce anebo rovnou smazal.

P.S. Ti, kteří by si přáli konec MTV CZ a návrat MTV Europe, by se konečně z té nostalgie měli probrat a sundat si ty růžové brýle. Pouze nadáváte na české MTV, aniž byste sami pořádně věděli, co se vysílá jinde. Jestli si myslíte, že se evropské MTV zaseklo v 90. letech a jede tam stále nonstop hudba, tak by možná bylo načase otevřít prohlížeč a podívat se realitě do očí. Ale chápu, že nadávat na něco je mnohem jednodušší, než vyplodit nějaký konstruktivní argument.

4
Již nějaký pátek sleduji vysílání Primy Cool HD a k mému velkému zklamání jsem dospěl k zjištění, že v nativu na Coolu není prakticky nic. Donedávna se jednalo pouze o upscale (UPC), nyní stanice oficiálně přešla na nativ, ale de facto se nezměnilo zhola nic. Jedinou proměnou prošlo samotné logo, které je nyní mnohem ostřejší a je opatřeno v pravém rohu symbolem (HD). Tím však nativní obsah momentálně končí. Výjimku tvoří pouze herní magazín Re-Play, který měl v HD premiéru teprve minulý týden. Ať se ale snažím sebevíc, nic jiného jsem zatím nezaznamenal. Bohužel.

Doufal jsem, že z akvizic bude v nativu alespoň nejnovější 24. řada Simpsonů a 9. řada Futuramy, ale i dva nejsledovanější zahraniční seriály jsou pouze upscale. Sice kvalitní upscale, ale stále pouze upscale. Člověk si řekne, že to v těchto dvou případech nevadí, protože jde hlavně o obsah, ale tady jde o princip. Když není Prima schopná nakoupit v HD ani největší hity, přestože je rozdíl ceny mezi SD a HD minimální, tak co ty ostatní akvizice, na kterých tahle stanice v podstatě stojí?

I většina znělek a upoutávek je přepočítávána z SD do HD, což už nechápu vůbec.

Má nás Prima za blbce a spoléhá na to, že většina lidí nebude schopná mezi sebou spolehlivě rozlišit HD a SD anebo že to většině lidem bude jedno?

Proč to teda v HD spouštěli? To, že koupili fotbal v HD není žádný zázrak. Co je v dnešní době na tom tak skvělého? To by měl být standard. A samotný fotbal to moc nezachrání.

Čekal bych, že když minimálně od začátku roku vědí že začnou vysílat v HD, že budou v HD i vyrábět a nakupovat. Jak koukám, je jim to celkem jedno a je mi špatně z toho, že se snaží diváky opít rohlíkem a ještě jim to zřejmě přijde v pořádku.

Nejdříve Prima přechází tisíc let na stereo, potom na 16:9 a teď na HD. Vždycky jako poslední a ještě neprofesionálně. Větší ignoranty, co se nových technologií týče, na našem trhu asi nemáme.

Hlavně, že Prima skvěle vydělává. Kampak ty peníze asi jdou? Do HD to asi nebude...

Tak jak jsem měl Primu Cool rád, tak tímhle přístupem mě nadmíru naštvali a doufám, že jim to diváci dají znát a že s tím Prima začne něco dělat, protože to je nanejvýš trapné. Pro začátek by stačilo, kdyby před začátkem pořadu upozorňovali, co vlastně v nativu je a co ne.

P.S. To, že se Hvězdná brána po třinácti letech nadále reprízuje z VHS kopií 4:3 - přestože je celý seriál k dispozici již řadu let ve formátu 16:9 a poslední díly i v HD - je kapitolou samo o sobě. Bravo Primo, můžeš si opět zatleskat.

P.P.S. Jestli nebudou v HD ani Ztraceni, které Prima koupila s dabingem AXN, tak už opravdu nevím, co bych k tomu napsal. Někdo u nich asi nebude zcela při smyslech.

5
Bohužel  :-[ Ale věřím, že se to postupně zlepší. Mohlo by k tomu pomoci i DVB-T2, případně zase nějaká velká událost jako blížící se ZOH. Nějaký obrat ze dne na den nečekám, ale ten posun za posledních pár let - i když pozvolný - je znát. Už to není taková tragédie jako kdysi. Vlastní tvorbu natáčet v HD se u nás naučili už prakticky všichni a přenášet významnější sportovní události rovněž. Jen na těch akvizicích by to ještě chtělo zapracovat.

6
Podle mě jsou v letáku označeny logem HD všechny stanice, které v kabelu HD vysílají, bez ohledu na to, jestli je to nativ nebo upscale, ale velmi rád bych se pletl a viděl Supersmečku v nativu

Přesně tak to je. Znamená to pouze, že daná stanice je v kabelu dostupná i v HD. Prima Zoom ale v nativu v nejbližší době vysílat nebude. Zatím to je pouze upscale a zůstane to takhle minimálně do konce roku. Ale Jirkovi z devítky to člověk vymluví těžko  ;D

7
Déčko i art jsou vyráběny v HD, ale v tomto formátu zatím vysílat nejspíše nebudou. Také jsem to v programu viděl a zřejmě to pouze znamená, že ČT má ten film k dispozici v HD, případně že ho odvysílá na ČT1. Moc tomu ale nevěřím a řekl bych, že se spíše jedná o chybu. Doby "přepínacího" ČT HD jsou již dávno za námi. Ale uvidíme. Tak či onak, na kvalitě filmu to nic nemění a je pouze dobře, že se na artu tento snímek objeví.

8
První by měla být, společně s novou grafikou, ČT24. Nejspíše již na podzim. Nepochybuji o tom, že se v HD časem dočkáme i Déčka a Artu, ale nemyslím si, že to bude ještě letos.

9
Moonword: Být tebou, tak to tvé posmívání se některým bodům vezmu zpět  :D Spolupráce se CNN již oficiálně totiž běží. Jedna z reportérek Novy tam je právě na stáži. A nebude první ani poslední, stejně jako další formy spolupráce, které později příjdou. Ale říkám, nech se překvapit  ;)

A by the way - během léta začne další stanice vysílat v HD, ale odemně si to neslyšel...  ;)

Primemedia: Já jsem se jich relativně nedávno ptal a i když je pravdou, že se k nám TBS úplně moc nechce, do budoucna to nevyloučili. Šance tu je. A prostor taky. Mínění, že není, utvářejí uměle pouze operátoři a média a lidé, kteří tomu věří. Když se podíváš na obsah a kvalitu těch všech dětských stanic, které tu nyní máme a podíváš se kolik a jakých takových programů je ve světě, jsme na tom ve skutečnosti průměrně. Koncem roku to bude o něco lepší, protože už bude fungovat ČTD a ostatní kanály projdou větší obměnou, ale ideálnímu stavu se to nebude blížit ani zdaleka. Je tu ještě pár děr, které je třeba zaplnit. Mohl bych se rozepsat, ale nechci. Řekněme jen, že některé stanice byly z různých důvodů zbytečně vytlačeny na úkor jiných. Cartoon Network tu byl populární někdy mezi lety 1995-2005, ale od té doby se po něm slehla zem. Je pouze v angličtině, má minimální propagaci a dost operátorů ho proto nechce. TBS má těch možností několik - přidat CZ audio stopu k panevropské verzi nebo rovnou spustit česko-slovenský feed. Taky by mohl na některém hlavním kanálu vysílat jako blok - nejspíše místo Smíšků? - ale ani to není jisté. Nova už z archivu WB toho odvysílala dost, ale stále toho dost chybí. Vlastně hodně. To samé Barrandov. Nejnovější tvorba CN tu k vidění ale nikde není a to by mohlo být oním tahákem CZ verze, společně s několika jejich starými tituly, které v češtině rovněž chybí. Turner zájem, byť ne kdovíjak velký, má. Teď jde o to to nějak vymyslet. On to totiž klidně může být další placený kanál Novy, ale nepředbíhejme. Jak říkám, těch variant je ve hře mnoho a myslím, že vývoj na tomto poli obecně mnohé potěší. Věř, že i když se o ničem nepíše, v pozadí se něco děje a může to být v konečném stavu velice zajímavé. Velice.

10
Teď se tomu možná směješ, ale já jsem se naučil očekávat neočekávatelné. Jsem přesvědčen o tom, že většina z těch deseti bodů, ne-li všechny, se dříve či později stane skutečností a některé možná dříve, než si myslíš. Ale nechme se "překvapit"  ;)

11
Každý si pod názvem Warner Brothers představí Ameriku, prostě něco typicky amerického. To ovšem vůbec neodpovídá realitě. Warner podporuje lokální tvorbu v Rusku, u nás i v dalších státech bývalého východního bloku.
http://www.aoltv.com/2006/10/03/warner-brothers-remakes-sitcoms-for-russian-tv/
Moc dobře ví, že tato tvorba je velice žádaná a populární. A zvláště oblíbené jsou předělané verze amerických seriálů s domácími herci.

Rusové, a mj. také Japonci a Indové, si na různé předělávky vyloženě potrpí a jsou u nich celkem žádané. V ostatních zemích to už ale je spíše 50-50, někdy ani to ne. Jinak souhlasím, že to není nic nového.

A v jaké změny po převzetí Time Warnerem doufám já?

1: Lepší profilace tematických kanálů - v podstatě všechny potřebují upravit nebo předělat; některé více jiné méně
2: Více zahraničních akvizic - že by Nova pro své stanice využívala knihovnu Warner Bros na maximum se zatím říci nedá
3: Rychlejší nasazení akvizic - že by premiéry zahraničních seriálů a filmů byly vyloženě pozdě se říci nedá, ale nejsou ani vyloženě brzy; jistě by některé tituly mohly být nasazovány mnohem rychleji
4: Více obsahu v HD - tady snad není třeba co vysvětlovat; Nova se sice snaží, ale ještě to není úplně ono
5: Více stanic v HD - předpokládám, že po převzetí budou již všechny stanice Novy nabízeny v HD (včetně MTV, Smíchova, Telky)
6: Lepší dostupnost a pokrytí, jak SD tak HD - v některých lokalitách je co zlepšovat
7: Nové zpravodajství - nové televizní noviny, sportovní noviny a počasí; možná inspirace a spolupráce se CNN
8: CNN by si mohlo otevřít pobočku v Praze (u Novy)
9: Spuštění lokalizované verze Cartoon Network (bylo by na čase)
10: Pochopitelně nové vedení a částečně americký management

Myslím, že těchto deset bodů je celkem reálných a řekl bych, že na ně i lidé čekají. Samozřejmě tyto změny ale nečekám naivně ihned. Bude to tak rok/dva od převzetí trvat. Věřím ale, že to budou vítané změny k lepšímu a Nova by se mohla alespoň přiblížit k číslům, kterých dosahovala kdysi.

Stran: [1]