Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - K. Vav

Stran: [1] 2 3
3
Televizní stanice a jejich program / Reklamy co 20 minut filmu
« kdy: 27. 02. 2017, 14:47:57 »
Parlament EU projednává dokument, který umožní, aby 20% ve vysílání bylo povoleno reklamám  ;D - každých 20 min přestávka pro reklamu.  :)
Zvýšená péče o diváky v zemích EU;)
Zdroj: http://satkurier.pl/news/156918/reklamy-co-20-minut-filmu-nowa-dyrektywa-unijna.html

4
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / TV8
« kdy: 18. 07. 2016, 10:28:56 »
V DVB-T dnes nevysílá tato "skvělá TV"  :-X Je to již trvalá změna????

5
Vážení klienti, společnost MARKÍZA-SLOVAKIA, spol. s r.o. vyžaduje po všech televizních operátorech v České republice ukončení vysílání kanálů Markíza, DOMA a Dajto. Z tohoto důvodu jsme byly nuceni kanály vyřadit z naší TV nabídky.
Počátkem roku 2016 startuje nový kanál "Markíza International".
Zdroj: http://www.grapesc.cz/

9
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Ostrava K39
« kdy: 14. 01. 2014, 15:58:16 »
Nevíte kdy bude zahájeno vysílání na tomto kanále ??  :-\

10
http://medialne.etrend.sk/televizia-spravy/slovak-sport-tv-2-sa-v-skylinku-definitivne-neobjavi.html ;)
" Operátor tak naďalej chce zachovať rovnakú ponuku pre Slovensko a Česko, vrátane českých súkromných staníc, ktoré nedali súhlas na šírenie na tomto území. * Satelitná platforma totiž nechce šíriť športovú stanicu s obmedzením len pre české územie.  :-\"

11
Má někdo zkušenosti s touto anténou. Pokud ano, jaký má skutečně naměřený zisk na K 32, 35, 39 a 52? Porovnání třeba s EmmeEsse - LXline 402169D, ALCAD MX-045 ...

13
Envivo - dodavatel softwarových a hardwarových řešení určených pro streamování multimédií do jakéhokoliv zařízení (živě a on-demand obsah) oznámil zahájení implementace HEVC kodeku (H.265) ve svých zařízeních. Program HEVC Early Access by měl vyústit do první tržní aplikace nejnovější schváleného dekódovacího systému v první polovině tohoto roku. Kromě toho tato americká společnost pracuje s jedním z největších výrobců čipsetů - Broadcom Corporation. Je téměř jisté, že výsledkem tohoto společného podnikanai bude široký sortiment výrobků na bázi H.265 kodeku a jeho silná podpora.
Již během dubnové konference v Las Vegas bude Envivo a Broadcom prezentovat kodér a dekodér media streamů, založený na HEVC standardu. UltraHD vysílání bude kódované enkodérem a dekódované Muse Envivo Ultra HD Gateway Chip od firmy Broadcom - BCM7445. Kombinace těchto zařízení umožní spuštění nové pay-tv platformy v nadcházejících měsících.
Jak již bylo zmíněno v předchozím Newsletteru, Mezinárodní telekomunikační unie (ITU) oznámila schválení nové verze High Efficiency Video Coding (HEVC) pod krycím názvem H.265 na přelomu ledna 2013. HEVC je nástupcem H.264/AVC, který vletěl na trh spotřební elektroniky. To pomohlo rychlému rozvoji celé multimediální části na internetu. Jeho vysoká účinnost komprese umožňuje přenos a vzdálené sdílení videa a multimediálního obsahu určeného pro osobní počítače, av poslední době i pro mobilní telefony.
Výhody zavedení nové metody komprese jsou zřejmé, může např.. pozemní digitální vysílání nabízí vysílání v Ultra HD rozlišení (dvakrát horizontální a vertikální rozlišení formátu 1080p HDTV, s čtyřikrát tolik obrazových bodů v obraze). Podobně, extra kvalitní materiály mohou být nabízeny na internetu, aniž byly nutné vyšší datové přenosy. Vyšší účinnost komprese také zpomalí růst velikosti diskových zdrojů. Není pochyb o tom, že rozšíření nové techniky pro kódování signálů bude důvodem rostoucího zájmu spotřebitelů v 4K obsahu. Na letošním CES v Las Vegas výrobci spotřební elektroniky dali jasně najevo, že televizory podporující toto usnesení jsou dalším krokem na trhu, po 3D TV a "smart" řešeních.
http://newsletter.dipolnet.cz/tydenni_prehled_dipol_-_tv_a_sat_tv_cctv_wlan_inf_dipo_2013_15.htm

14
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / DVB-Tv Chorvatsku
« kdy: 07. 04. 2013, 19:41:24 »
Co ciekawe, z satelity korzysta tylko 5,7% domostw, sieci kablowych - 15,3%, natomiast IPTV - 20,3%. :-\
http://www.satkurier.pl/news/84483/58-8-gospodarstw-w-chorwacji-z-dvb-t.html

15
Šéf ČTÚ skončí ve funkci kvůli zastavení aukce kmitočtů ;)
http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/prace/clanek.phtml?id=773547

Stran: [1] 2 3